2017-10-22, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
5:1(0:1)
Stomil Olsztyn
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 13. Łukasz Mozler (46' 22. Žarko Udovičić) 7. Tomasz Nawotka 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (80' 11. Patryk Mularczyk) 89. Wojciech Łuczak (46' 27. Vamara Sanogo) 77. Konrad Wrzesiński 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 25. Igor Krzykowski 26. Terence Makengo 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Wiktor Biedrzycki 2' 1:1 - Szymon Lewicki 63' 2:1 - Adam Banasiak 69' 3:1 - Szymon Lewicki 76' 4:1 - Patryk Mularczyk 81' 5:1 - Vamara Sanogo 90+4'
14' Wojciech Łuczak 31' Tomasz Nowak 40' Adam Banasiak 43' Piotr Głowacki 43' Konrad Wrzesiński
13. Michał Leszczyński 18. Janusz Bucholc 16. Łukasz Sołowiej 23. Paweł Baranowski 38. Milen Gamakow (73' 20. Wojciech Dziemidowicz) 10. Piotr Głowacki (82' 31. Ernest Dzięcioł) 5. Grzegorz Lech 97. Wiktor Biedrzycki 6. Dani Ramirez (73' 22. Tomasz Zahorski) 3. Marcel Ziemann 9. Artur Siemaszko   Rezerwowi: 82. Piotr Skiba 8. Marcin Stromecki 29. Tomasz Zając 44. Adrian Karankiewicz   Trener: Tomasz Asensky
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Andrzej Zbytniewski, Radosław Wąsik
90.0000
90+4' gwizdek Po bramce Vamary Sanogo sędzia zakończył mecz.
90+4' gol - piłka nożna 5:1 Tomasz Nowak z rzutu wolnego zagrał do Tomasza Nawotki, który z prawej strony boiska zagrał po ziemi przed bramkę, a Vamara Sanogo ukoronował bramką swój świetny występ.
90+3' Tomasz Nawotka faulowany przez Wojciecha Dziemidowicza
90+1' Marcel Ziemann zagrał prostopadłe podanie w pole karne, a Artur Siemaszko w sytuacji sam na sam strzelił w nogi Dawida Kudły.
89' Žarko Udovičić pognał lewym skrzydłem, ale tym razem plac gry okazał się zbyt krótki.
87' Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Szymon Lewicki główkuje w ręce Michała Leszczyńskiego.
85' Długa piłka od Patryka Mularczyka w kierunku Vamary Sanogo. Paweł Baranowski wybija futbolówkę na róg.
85' Faul Marcela Ziemanna na Marcelu Ziemannie.
85' Žarko Udovičićw polu karnym Zagłębia przejął piłkę zagraną przez Marcela Ziemanna.
83' Tomasz Nawotka sfaulował Marcela Ziemanna.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Stomilu. Ernest Dzięcioł za Piotra Głowackiego.
81' gol - piłka nożna 4:1 Vamara Sanogo podał z prawej strony pola karnego, a Patryk Mularczyk, który dopiero co pojawił się na boisku, pokonał Michała Leszczyńskiego.
81' Burza brawa z trybuny krytej dla Adama Banasiaka.
80' zmiana Patryk Mularczyk zmienia Adama Banasiaka.
80' Na spalonym Szymon Lewicki.
79' Dawid Kudła wybiegł poza pole karne i zatrzymał akcję Artura Siemaszki.
77' Gdy kibiców Stomilu nie było na sektorze, ich drużyna prowadziła. Gdy tylko weszli, Zagłębie strzeliło trzy bramki. Takie luźne spostrzeżenie.
76' gol - piłka nożna 3:1 Co za akcja! Konrad Wrzesiński rozpędził się na lewej stronie boiska niczym Pendolino i zagrał w pole karne do Vamary Sanogo. Francuz odegrał piętą do Szymona Lewickiego, a ten już dopełnił formalności i strzelił swoją ósmą bramkę w tym sezonie, dzięki czemu objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców Nice I ligi.
74' Tomasz Nawotka dośrodkował z prawej strony boiska zbyt wysoko jak dla Szymona Lewickiego.
73' zmiana Podwójna zmiana w Stomilu. Wojciech Dziemidowicz za Milena Gamakowa i Tomasz Zahorski za Daniego Ramireza.
72' "Walczyć, biegać, zapierdalać" - krzyczą fanatycy Stomilu.
71' Niezbyt pewne piąstkowanie Dawida Kudły po dośrodkowaniu Daniego Ramireza z lewej strony boiska. Do piłki dopadł Grzegorz Lech, ale strzelił niecelnie z około 25 metrów.
71' Szykuje się podwójna zmiana w Stomilu.
71' Wiktor Biedrzycki faulowany przez Vamarę Sanogo.
69' gol - piłka nożna 2:1 Bomba Adama Banasiaka lewą nogą z ponad 20 metrów i sosnowiczanie już są na prowadzeniu!
68' Tomasz Nawotka po rajdzie prawą stroną zagrał do Vamary Sanogo, który przyjęciem zgubił rywala, ale zabrakło dokładności przy strzale lewą nogą z 20 metrów.
67' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego piłka ugrzęzła pod nogami piłkarzy zgromadzonych w polu karnym. Szybciej zorientowali się goście.
66' Tomasz Nawotka faulowany przez Daniego Ramireza.
65' Po akcji Žarko Udovičicia z około 15 metrów strzelał Konrad Wrzesiński. Michał Leszczyński piąstkuje piłkę przed siebie.
64' Robert Sulewski umiejętnie blokował w polu karnym Marcela Ziemanna i od bramki grę wznowi Dawid Kudła.
63' gol - piłka nożna 1:1 Lewą nogą z rzutu rożnego dośrodkował Adam Banasiak, a piłkę z bliska głową do bramki skierował Szymon Lewicki.
62' Vamara Sanogo zablokowany przez Pawła Baranowskiego przy strzale z prawej strony pola karnego. Jest róg.
61' Adam Banasiak dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka przeleciała ponad polem karnym i po lewej stronie boiska przejął ją Žarko Udovičić. Akcję kończy strzał Adama Banasiaka zza "szesnastki"
61' Tomasz Nawotka wywalczył rzut rożny.
60' Stomil górą po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu.
59' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego jeden z graczy Stomilu wybija piłkę poza pole karne. Piłkarze Zagłębia twierdzą, że uczynił to ręką. Adam Banasiak został przy strzale z 18 metrów zablokowany i mamy korner.
58' Vamara Sanogo faulowany przez Łukasza Sołowieja w okolicy narożnika boiska.
57' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewej strony boiska. Paweł Baranowski nie utrzymał równowagi, ale Szymon Lewicki nie potrafił z tego skorzystać.
56' Fanatycy Stomil powiesili flagi na płocie, zeszli z góry sektora na krzesełka i zaczęli dopingować.
56' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z rogu. Do odbitej poza pole karne piłki dopadł Tomasz Nawotka, ale strzelił za lekko z 20 metrów.
55' Po akcji lewą stroną boiska udało nam się wywalczyć róg.
55' Szarża Tomasza Nawotki i strzał z około 18 metrów. Piłka trafia w znajdującego się w szesnastce Pawła Baranowskiego.
53' Szymon Lewicki na spalonym po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
52' Robert Sulewski zagrał po ziemi w pole karne Stomilu. Małe zamieszanie, jednak ani Vamara Sanogo, ani Szymon Lewicki nie zdołali dojść do piłki.
51' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła piłkę wybija Łukasz Sołowiej. Jeszcze raz piłka trafia pod nogi Nawotki. Centra i kiks Szymona Lewickiego.
49' Po uderzeniu Vamary Sanogo z 20 metrów do odbitej od jednego z olsztynian piłki ruszył Konra Wrzesiński, ale dał się uprzedzić bramkarzowi Stomilu.
49' Faul Grzegorza Lecha na Tomaszu Nowaka w środkowej strefie boiska
48' Žarko Udovičić przedarł się lewą stroną boiska, dośrodkował, piłka odbiła się od nogi Janusza Bucholca i trafiłą do rąk Michała Leszczyńskiego.
48' Žarko Udovičić faulowany na własnej połowie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
46' Dwie zmiany w Zagłębiu w przerwie meczu. Za Łukasza Mozlera i Wojciecha Łuczaka weszli Vamara Sanogo i Żarko Udovicić.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Mocny strzał Piotra Głowackiego lewą nogą z 20 metrów. Piłka leci nad bramką.
45' doliczony czas +2
43' żóta kartka ...oraz Piotra Głowackiego.
43' żóta kartka Po szopce odstawionej przez Wiktora Biedrzyckiego doszło do przepychanek między zawodnikami i sędzia ukarał żółtymi kartkami Konrada Wrzesińskiego...
42' Piłkarze i kibice Zagłębia wkurwieni na Wiktora Biedrzyckiego. Gracz Stomilu wypadło poza boczną linię i tam przez chwilę leżał, ale ponieważ nic to nie dawało jego drużynie, szybko wczołgał się na boisko i zaczął udawać ciężko rannego.
41' Kontra Zagłębia. Prawą nogą z prawego skrzydła dośrodkował Konrad Wrzesiński. Wojciech Łuczak strzelił głową obok bramki.
40' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Arturze Siemaszce.
39' W sektorze gości pojawili się pierwsi fanatycy Stomilu.
38' Prostopadłe podanie zagrane przez Tomasza Nowaka w pole karne. Paweł Baranowski uprzedził Wojciecha Łuczaka.
37' Po wrzutce Piotra Głowackiego niecelnie głową uderzał Marcel Ziemann.
36' Artur Siemaszko strzelał prawą nogą zza pola karnego. Trafił w reklamę.
35' Gwizdy pod adresem piłkarzy Zagłębia, którzy zamiast grać do przodu uparcie cofają akcję aż pod własne pole karne.
33' SMS od naszego człowieka który ze sprzętem stoi za bramką Zagłębia. "Jajami o słupek zajebał, że aż zadudniło". To o akcji sprzed czterech minut.
33' Piotr Głowacki z rzutu wolnego z 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Arturze Siemaszce.
30' Chwila przerwy w grze, bo nasz kapitan potrzebuje wsparcia maserów.
29' Stomil rusza z kontrą po naszym rzucie wolnym. Marcel Ziemann zagrywa do Daniego Ramireza i od razu otrzymuje podanie zwrotne, po którym znalazł się sam na sam z Dawidem Kudłą i przerzucił piłkę nad naszym golkiperem. Na szczęście w porę przed bramką znalazł się Tomasz Nowak, który wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej, przy okazji uderzając czułym miejscem w słupek.
29' Michał Leszczyński piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
28' Janusz Bucholc sfaulował Konrada Wrzesińskiego przy bocznej linii z lewej strony boiska.
28' Po wstrzeleniu piłki przez Konrada Wrzesińskiego próbuje w polu karnym strzelać Szymon Lewicki, ale natrafił na Łukasza Sołowieja.
26' Mateusz Cichocki faulował Wiktora Biedrzyckiego
25' Miękka wrzutka Adama Banasiaka z rzutu wolnego. Gościom nie udaje się wyekspediować piłki poza pole karne, ale strzał Arkadiusza Jędrycha został zablokowany.
25' Konrad Wrzesiński faulowany przez Marcela Ziemanna.
23' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z narożnika boiska nieudana próba zagrania piłki przez Szymona Lewickiego.
23' Strzał Adama Banasiaka z około 30 metrów. Rykoszet i mamy róg.
23' Wiktor Biedrzycki interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
22' Szymon Lewicki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Grzegorza Lecha z rzutu wolnego.
21' Marcel Ziemann zamienił się stronami z Piotrem Głowackim i został sfaulowany po prawej stronie boiska przez Adama Banasiaka.
20' Wojciech Łuczak szukał podania z lewej strony do Szymona Lewickiego, ale zbyt mocno posłał piłkę w pole karne.
19' Młyn Zagłębia przeniósł się dziś na środek trybuny otwartej i zajmuje cały sektor. Kibiców z Olsztyna póki co w sektorze gości nie ma.
18' Tym razem Zagłębie wyciągnęło wnioski i po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego żaden z olsztynian nie doszedł do piłki, która opuściła boisko.
16' Sędzia przerywa akcję Stomilu dopatrując się faulu Tomasza Nowaka na Danim Ramirezie i rzut wolny niemal z tego samego miejsca, z którego był egzekwowany rzut wolny, po którym padł gol dla Stomilu.
15' Świetna akcja Zagłębia prawą nogą. Tomasz Nawotka wypuścił Roberta Sulewskiego, który dośrodkował w pole karne, a Szymon Lewicki spudłował z kilku metrów, strzelając bez przyjęcia.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za "padolino" w polu karnym Stomilu.
13' Łukasz Mozler faulował Piotra Głowackiego.
13' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawej strony boiska. Nikt nie zdołał jednak zamknąć akcji strzałem, bo nikogo z naszych nie było w polu karnym.
11' Konrad Wrzesiński zagrał z własnej połowy. Szymon Lewicki przepuścił piłkę, a Wojciech Łuczak uderzył prawą nogą z około 25 metrów. Płasko i niecelnie.
10' Marcel Ziemann przedarł się lewą stroną boiska i podał w pole karne do Daniego Ramireza. Hiszpan uderzył po ziemi i trafił w Dawida Kudłę.
9' Po akcji prawą stroną boiska Piotr Głowacki podaje po ziemi w pole karne do Daniego Ramireza a ten jest zablokowany przy strzale przez Adama Banasiaka.
8' Tomasz Nowak fauluje Wiktora Biedrzyckiego na połowie Stomilu.
7' Po dośrodkowaniu Łukasza Mozlera nie udaje się oddać strzału głową Wojciechowi Łuczakowi.
5' Krótko rozegrany stały fragment gry. Piłkarze Zagłębia wybijają piłkę poza pole karne.
5' Róg dla gości po akcji lewą stroną boiska.
3' Konrad Wrzesiński zablokowany w polu karnym przez Łukasza Sołowieja, ale nie ma nawet rogu.
2' gol - piłka nożna 0:1 Pierwsza akcja Stomilu przynosi bramkę. Rzut wolny z lewej strony boiska. Goście długo celebrowali jego wykonanie, aż w końcu dośrodkował Piotr Głowacki, a piłkę z bliska do bramki strzałem głową w długi róg posłał Wiktor Biedrzycki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:00 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zmarłego w piątek byłego piłkarza Zagłębia Rafała Wencka.
0' 16:58 Sędzia Jacek Małyszek z Lublina wyprowadził obie drużyny na murawę. Zagłębie zagra dziś w jednolitych białych strojach, a goście wybrali ciemnoniebieskie stroje.
0' 16:50 Piłkarze Zagłębia stają dziś przed szansą opuszczenia strefy spadkowej. Stanie się tak w przypadku zwycięstwa nad Stomilem. Olsztynianie w trzynastu rozegranych meczach zgromadzili 16 punktów i jeżeli dzisiaj przegrają na Stadionie Ludowym, to zamienią się z Zagłębia miejscem w strefie spadkowej.
0' 16:40 W Nice I lidze są tylko dwa zespoły, które w tym sezonie nie wygrały meczu na wyjeździe. Jednym z nich jest Zagłębie Sosnowiec, a drugim Stomil Olsztyn. Podopieczni Tomasza Asensky'ego poza Olsztynem wywalczyli zaledwie jeden punkt w siedmiu meczach. Aż pięciokrotnie olsztynianie tracili w wyjazdowych meczach trzy bramki. "Ulubiony" rezultat Stomilu to 1:3. Takich porażek klub z Olsztyna doznał w Bytowie, Chorzowie, Niepołomicach i Katowicach
0' 16:30 Oba zespoły już się rozgrzewają na zroszonej murawie Stadionu Ludowego. Dla Stomilu to już drugi w tym tygodniu mecz w naszych okolicach. W środę klub z Warmii przegrał 1:3 w Katowicach z GKS-em i po meczu na Bukowej olsztynianie już nie wracali do domu tylko pozostali w południowej Polsce.
0' 16:20 Dwóch zmian w porównaniu do środowego meczu z Chrobrym Głogów dokonał w składzie Zagłębia trener Dariusz Dudek. Pauzującego za cztery żółte kartki zastąpił w pierwszej jedenastce powracający po przerwie za kartki Tomasz Nowak, a za Vamarę Sanogo, który nie błyszczał w starciu z Chrobrym, zastąpił zdobywca zwycięskiej bramki w środowej potyczce Wojciech Łuczak.
0' 16:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn.
Konferencja prasowa po meczu w Bielsku-BiałejKonferencja prasowa po meczu w Bielsku-Białej - Mimo tego, że żademu zespołowi nie udało się strzelić bramki, mieliśmy dobry i emocjonujący mecz. Typowy mecz walki i charakteru - ocenił spotkanie w Bielsku-Białej Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze StomilemZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze Stomilem Zapraszamy do obejrzenia filmu z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu ze Stomilem Olsztyn » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StomilemKonferencja prasowa po meczu ze Stomilem - Wszystkie zmiany, których dokonałem, dały nam jakość. Dla mnie najważniejsza jest ławka rezerwowych. Dziś mieliśmy to szczęście, że te zmiany okazały się trafne. Myślę, że to dobry prognostyk - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu Zagłębie - StomilKomentarze po meczu Zagłębie - Stomil Triumf Zagłębia nad Stomilem Olsztyn skomentowali trzej strzelcy bramek dla Zagłębia - Adam Banasiak, Szymon Lewicki i Patryk Mularczyk. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze Stomilem (galeria 2)Zdjęcia z meczu ze Stomilem (galeria 2) Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn, wygranego przez naszą drużynę 5-1. Bramki dla Zagłębia zdobyli: Szymon Lewicki 2, Adam Banasiak, Patryk Mularczyk oraz Vamara Sanogo. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze Stomilem OlsztynZdjęcia z meczu ze Stomilem Olsztyn Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn » Czytaj więcej
Druga połowa na piątkę!Druga połowa na piątkę! Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stomilem Olsztyn 5:1. Goście po pierwszej połowie prowadzili 1:0, a sosnowiczanie rozpoczęli ostre strzelanie dopiero po przerwie. » Czytaj więcej