2017-05-12, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Stroje: niebieskie (4-4-2)
2:1(1:0)
33. Paweł Kapsa 16. Jonathan de Amo 44. Michał Stasiak 24. Tomasz Midzierski27. Rumen Trifonow 21. Damian Rasak 11. Petteri Pennanen 10. Petteri Forsell (68' 7. Łukasz Garguła) 8. Marquitos 4. Wojciech Łobodziński (83' 5. Mladen Bartulović) 17. Jakub Vojtus   Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela 6. Ireneusz Brożyna 31. Keon Daniel 9. Mariusz Rybicki 14. Adrian Wójcik    Trener: Ryszard Tarasiewicz
1:0 - Tomasz Midzierski 16' 2:0 - Jakub Vojtus 69' 2:1 - Marcin Sierczyński 90'
15' Kamil Wiktorski 26' Jakub Vojtus 28' Sebastian Milewski 37' Sebastian Milewski 37' Sebastian Milewski 42' Petteri Forsell 45+1' Marcin Sierczyński 57' Martin Pribula 60' Michał Stasiak 90+2' Mladen Bartulović
słupki i poprzeczki 0
12. Wojciech Fabisiak 7. Marcin Sierczyński 4. Kamil Wiktorski 93. Łukasz Bogusławski 8. Robert Bartczak 11. Konrad Michalak (83' 22. Žarko Udovičić) 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 19. Martin Pribula (72' 29. Łukasz Matusiak) 9. Michał Fidziukiewicz (77' 16. Dawid Ryndak)   Rezerwowi: 84. Wojciech Skaba 16. Dawid Ryndak 18. Arkadiusz Najemski 23. Dominik Boettcher 30. Konrad Budek   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Łukasz Szczech - Michał Pierściński, Bolesław Rosa (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+3' Kamil Wiktorski wślizgiem zatrzymał Jakuba Vojtusa.
90+3' Zrobiło się nerwowo, bo jeden z graczy Miedzi położył się w polu karnym. Paweł Kapsa chciał wybić piłkę na aut, ale podał do Žarko Udovičicia, który zdecydował się na niecelny strzał.
90+2' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Fabisiak. Piłkę łapie Paweł Kapsa.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Mladena Bartulovicia za faul na Kamilu Wiktorskim.
90' gol - piłka nożna 2:1 Ale bomba! Po podaniu Dawida Ryndaka Marcin Sierczyński strzelił lewą nogą zza narożnika pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła w okienko.
90' Wojciech Łuczak powstrzymany przez Tomasza Midzierskiego.
89' Wojciech Łuczak faulowany w środku boiska przez Łukasza Gargułę.
88' Jakub Vojtus miał piłkę na nodze na 20. metrze i kopnął w pustą dziś trybunę dla gości.
88' Z sektora VIP właśnie wyszedł trener Stali Mielec Zbigniew Smółka. Zagłębie z jego zespołem zagra 21 maja o 20:30.
87' Łukasz Matusiak stracił piłkę 25 metrów przed legnicką bramką.
87' Za mocne podanie Łukasza Bogusławskiego do Žarko Udovičicia. Na skraju pola karnego interweniuje Paweł Kapsa.
86' Miedź już szanuje piłkę, a naszym zawodnikom brakuje sił na pressing
85' Damian Rasak wyjechał z piłką poza końcową linią.
83' zmiana Mladen Bartulović zmienił Wojciecha Łobodzińskiego.
83' zmiana Žarko Udovičić wchodzi na boisko za Konrada Michalaka.
82' Nieporozumienie między Marquitosem i Jakubem Vojtusem.
80' Žarko Udovičić szykuje się do wejścia na boisko.
79' Wojciech Łuczak z lewego skrzydła idealnie dograł na 12. metr do Dawida Ryndaka, a "Denver" w sytuacji sam na sam posłał piłkę w Pawła Kapsę.
79' Tomasz Nowak powstrzymał akcję Jonathana de Amo prawym skrzydłem.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak za Michała Fidziukiewicza.
77' Michał Fidziukiewicz na spalonym po prostopadłym podaniu Tomasza Nowaka.
75' Z rogu dośrodkował Marquitos. W zamieszaniu podbramkowym z 5 metrów główkował Jonathan de Amo. Broni Wojciech Fabisiak.
74' Robert Bartczak zablokował w polu karnym strzał Damiana Rasaka. Róg dla Miedzi.
73' Łukasz Bogusławski powstrzymał Marquitosa w polu karnym Zagłębia.
72' zmiana Łukasz Matusiak wszedł na boisko za Martina Pribulę.
72' Prawa nogą z 20 metrów uderzył Wojciech Łobodziński. Piłka przeszła tuż obok bramki.
71' Chyba znowu sędzia się pomylił. Martin Pribula mijał w polu karnym Jonathana de Amo. Piłka trafiła w rękę Hiszpana, ale gwizdek arbitra milczy.
69' gol - piłka nożna 2:0 Błąd Łukasza Bogusławskiego. Piłkę przejął Jakub Vojtus i w sytuacji sam na sam strzelił prawa nogą w krótki róg bramki Wojciecha Fabisiaka.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Łukasz Garguła za Petteri Forsella.
68' Marquiutos wysoko nad bramką z ponad 20 metrów.
67' Marcin Sierczyński podał między obrońcami do Michała Fidziukiewicza, który strzelił prawa nogą z 16 metrów, ale za lekko i Paweł Kapsa nie miał problemów ze złapaniem piłki. To pierwszy celny strzał sosnowiczan.
67' Miedź się gubi w ataku pozycyjnym. Petteri Pennanen kopie poza boisko.
65' Damian Rasak strzelał z 20 metrów. Płasko i lekko. Wojciech Fabisiak spokojnie łapie.
64' Wojciech Łuczak faulowany przez Wojciecha Łobodzińskiego.
64' Za mocne dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z rogu. Piłkę przejmuje pod linią boczną Łukasz Bogusławski.
63' Róg dla Zagłębia po akcji Martina Pribuli
63' Konrad Michalak powstrzymany w kontrze przez Tomasza Midzierskiego.
63' Wojciech Łobodziński łapie piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łobodzińskiego.
62' Sosnowiczanie rozegrali rzut wolny i zagrali w pole karne Miedzi, ale nie udało się nawet oddać strzału.
60' żóta kartka Michał Stasiak zagrał piłkę ręką. To powinna być czerwień, bo Martin Pribula wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Niestety, jest tylko żółtko.
59' Martin Pribula na spalonym po podaniu Tomasza Nowaka.
59' Michał Fidziukiewicz zagrał w stronę pola karnego Miedzi do Wojciecha Łuczaka, który nie zdołał wygrać pojedynku z Tomaszem Midzierskim.
58' Zbyt mocne dośrodkowanie Jonathana de Amo z prawej strony.
57' Ławka Zagłębia protestowała po pokazaniu kartki Martinowi Pribuli i sędzia Łukasz Szczech podszedł na słówko do Dariusza Banasika.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Pribuli za próbę wymuszenia rzutu karnego.
55' Petteri Forsell uderzył z ponad 20 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
55' Prostopadłe podanie Petteri Forsella do Petteri Pennanena. Fin miał przed sobą tylko Wojciecha Fabisiaka, ale posłał piłkę wprost w jego ręce.
54' Martin Pribula wrócił na lewą stronę i znowu przedarł się przed pole karne Miedzi. Brakowało kogoś, kto mógłby wykończyć akcję po dośrodkowaniu.
54' Martin Pribula znalazł się z piłką w polu karnym Miedzi, ale rywale mieli liczebną przewagę i nie było miejsca na oddanie strzału.
53' Konrad Michalak uciekł Jonathanowi de Amo na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne. Niestety, za plecy Martina Pribuli.
52' Michał Fidziukiewicz pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
52' Płaskie zagranie Wojciecha Łuczaka w pole karne. Petteri Pennanen nie pozwolił, aby piłka trafiła do Martina Pribuli.
51' Damian Rasak nie doszedł do piłki zagranej przez Petteri Pennanena. Od bramki Wojciech Fabisiak.
49' Dośrodkowanie Marquitosa z narożnika boiska. Wojciech Fabisiak wygrywa walkę w powietrzu.
49' Podanie Wojciecha Łobodzińskiego do Petteri Forsella. Wślizg Łukasza Bogusławskiego i róg dla Miedzi.
48' Jonathan de Amo po rajdzie prawą stroną dośrodkował przed bramkę. Wojciech Fabisiak interweniował niezbyt pewnie, ale skutecznie.
47' Jakub Vojtus poślizgnął się w akcji prawa stroną boiska. Poza końcową linią znalazł się zarówno Słowak, jak i piłka.
47' Tomasz Midzierski zablokował piłkę dośrodkowaną przez Martina Pribulę z prawej strony.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 30 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę. Zagłębie w tej części gry straciło bramkę, potem Sebastiana Milewskiego po dwóch żółtych kartkach, a co gorsze - nasz zespół nie oddał ani jednego celnego strzału.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Rumenie Trifonowie.
45' Wojciech Łobodziński wyłożył piłkę Damianowi Rasakowi, a ten w bardzo dobrej sytuacji, z około 12 metrów, posłał piłkę obok bramki Wojciecha Fabisiaka.
45' Tomasz Nowak prostopadłym podaniem uruchomił Konrada Michalaka, który zagrał wzdłuż linii pola bramkowego. Piłkę łapie Paweł Kapsa.
44' Wojciech Łuczak podał za plecy Roberta Bartczaka i piłka ląduje poza boiskiem.
43' Złe podanie Wojciecha Łuczaka, który jeszcze wymienia zdania z Konradem Michalakiem.
42' żóta kartka Petteri Forsell ukarany przez arbitra za faul na Wojciechu Łuczaku.
41' Błąd Tomasza Nowaka, który na 30. metrze stracił piłkę na rzec Petteri Forsella, ale Fin niedokładnie dośrodkował w stronę Wojciecha Łobodzińskiego i piłka poza boiskiem.
40' Konrad Michalak opanował piłkę już poza końcową linią boiska.
39' Jakub Vojtus piętą w pole karne Zagłębia. Wojciech Fabisiak szybciej dopadł do piłki od Petteri Forsella.
38' Małym pocieszeniem dla nas jest wynik meczu w Katowicach. GKS przegrał z Sandecją, a to oznacza, że w najgorszym wypadku po tej kolejce druga drużyna w tabeli nadal będzie miała tyle samo punktów co Zagłębie.
37' druga żółta -czerwona W środku boiska Sebastian Milewski sfaulował Wojciecha Łobodzińskiego. Druga żółta kartka dla naszego młodzieżowca i gramy w osłabieniu.
36' Dośrodkowanie Konrada Michalaka z lewego skrzydła. W polu karnym interweniuje Michał Stasiak.
35' Wojciech Łuczak zagrywał piętą w stronę Michała Fidziukiewicza, ale nasz napastnik nie odczytał zamiarów kolegi.
35' Przy próbie opanowania piłki Damian Rasak faulował Roberta Bartczaka.
34' Marcin Sierczyński odebrał piłkę Marquitosowi.
34' Konrad Michalak zamienił się stronami z Martinem Pribulą i nasz młodzieżowiec po szybkiej akcji zbiegł z piłką do środka i uderzył po ziemi. Minimalnie obok bramki.
33' Fatalne podanie Kamila Wiktorskiego w stronę Marcina Sierczyńskiego. Piłka poza boiskiem.
33' Miedź już w komplecie.
32' Michał Stasiak opatrywany poza boiskiem. Wojciech Łuczak oddał piłkę Miedzi.
31' Marquitos wybił piłkę na aut, bo na murawie leży Michał Stasiak.
30' Rzut wolny dla Miedzi z około 35 metrów i nieudany strzał Petteri Forsella.
29' Kontra Zagłębia po przejęciu piłki po rzucie rożnym Miedzi. Robert Bartczak upadł w polu karnym gospodarzy, ale bez gwizdka.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul. Sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści, ale przy przerwie w grze pokazał kartonik naszemu graczowi.
28' Miedź zaatakowała lewą stroną, gdzie hasają Rumen Trifonow i Marquitos. Kończy się rogiem po interwencji Łukasza Bogusławskiego.
26' żóta kartka Jakub Vojtus ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Bogusławskim. Słowak próbował dojść do piłki dośrodkowanej przez Marquitosa z lewego skrzydła, ale zrobił to za ostro.
25' Kiks Wojciecha Łobodzińskiego przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Były reprezentant Polski przeprasza kolegów z zespołu za swój błąd.
24' Wojciech Fabisiak wybiegł na 25. metr, aby wybić piłkę na aut i nie pozwolić na przejęcie jej przez Wojciecha Łobodzińskiego.
24' W środku boiska Marquitos sfaulował Sebastiana Milewskiego.
22' Petteri Pennanen oddał płaski strzał z 20 metrów po problemach z wybiciem piłki przez Zagłębia. Broni Wojciech Fabisiak.
21' Z lewego skrzydła dośrodkował Jakub Vojtus, a zamykający akcję Damian Rasak oddał strzał głową z około 10 metrów. Piłka wylądowała na górnej części siatki.
20' Marcin Sierczyński zagrał wszerz boiska do Sebastiana Milewskiego, a ten strzelił z okolo 30 metrów i delikatnie mówiąc nie wyszło mu. Wysoko i daleko od bramki.
20' Petteri Forsell sfaulował Sebastiana Milewskiego na połowie Zagłębia.
19' Długie podanie Łukasza Bogusławskiego z własnej połowy. Konrad Michalak nie był w stanie dobiec do piłki.
18' Po podaniu Wojciecha Łuczaka rywala w polu karnym próbował minąć Marcin Sierczyński, ale się przewrócił.
16' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Marquitos, a piłkę z kilku metrów głową do bramki skierował Tomasz Midzierski.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego za faul na Jakubie Vojtusu
15' Kontra sosnowiczan. Lewą stroną ruszył Wojciech Łuczak, ale nie dał rady minąć Petteri Forsella.
14' Marquitos z rogu zagrał na bliższy słupek, gdzie był i dobrze interweniował Tomasz Nowak.
14' Kamil Wiktorski blokował w polu karnym Wojciecha Łobodzińskiego i trzeci róg dla Miedzi.
13' Konrad Michalak tylko trącił piłkę z rzutu wolnego, a Wojciech Łuczak pociągnął z nią kilka metrów i dośrodkował. Michałowi Fidziukiewiczowi nie udało się oddać strzału, a na spalonym był bodaj Łukasz Bogusławski
12' Faul Rumena Trifonowa na Konradzie Michalaku i będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła.
11' Damian Rasak faulował w ataku Tomasza Nowaka.
10' Jakub Vojtus huknął z 20 metrów. Piłka przeleciała metr nad bramką Zagłębia.
9' Kibice Miedzi wywiesili transparent "Ile jeszcze mamy czekać? 2013, 2014, 2015, 2016, 2017"
8' Dośrodkowanie Jakuba Vojtusa z lewego skrzydła. Robert Bartczak nie pozwolił dojść do piłki Damianowi Rasakowi.
8' Marfquitos z rogu podał przed pole karne do Petteri Forsella. Miękka wrzutka Fina i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
7' Po podaniu Wojciecha Łobodzińskiego z 25 metrów strzelał Petteri Forsell. Trafił w Kamila Wiktorskiego i róg dla Miedzi.
7' Tomasz Nowak odebrał piłkę Wojciechowi Łobodzińskiemu 25 metrów przed bramką Zagłębia.
6' Dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego z prawej strony boiska. Interweniuje Wojciech Fabisiak.
6' Rumen Trifonow przedarł się pod pole karne Zagłębia, minął Konrada Michalaka, ale strzelił za lekko, by zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka.
4' Aut dla Zagłębia na połowie Miedzi zakończony stratą piłki przez Michała Fidziukiewicza.
3' Konrad Michalak wstrzelił piłkę z prawego skrzydła. Futbolówka trafiła do Martina Pribuli, który został zablokowany przy strzale przez Jonathana de Amo.
2' Krótkie rozegranie rogu przez Miedź. Piłkę z pola karnego sosnowiczan wybił Sebastian Milewski.
1' Róg dla Miedzi po wybiciu Roberta Bartczaka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź
0' 19:00 Za nami już powitanie sędziów z trenerami. Szkoleniowiec Miedzi, Ryszard Tarasiewicz, jak to ma w swoim zwyczaju przywitał się także z wszystkimi osobami siedzącymi na ławce Zagłębia.
0' 18:58 Lew z flagą w barwach Miedzi wyprowadził na murawę oba zespoły. Sosnowiczanie dziś zagrają w białych strojach, w tym samym komplecie, co tydzień temu w Bytowie. Miedź w jednolitych niebieskich strojach.
0' 18:55 Wszyscy gotowi do meczu. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę i liczymy na to, że dziś z Legnicy będziemy wracać w tak dobrych nastrojach jak jesienią 2015, gdy po dwóch golach Jakuba Araka i trafienia Grzegorza Fonfary oraz Łukasza Matusiaka wygraliśmy tutaj 4:1.
0' 18:50 Na trybunach w Legnicy nie brakuje osób związanych niegdyś z Zagłębiem. Jest nasz były trener Janusz Kudyba, który aktualnie pracuje w Miedzi, choć nie jako szkoleniowiec pierwszej drużyny. Pojawił się również były dyrektor sportowy sosnowiczan Radosław Ogiela, który pracował u nas w czasach prezesury Marka Adamczyka.
0' 18:45 Pogrzebaliśmy w naszych archiwach i statystykach i wyszło nam, że serwis 100% Zagłębie przeprowadzi dziś jubileuszową, dziesiątą relację z Legnicy. Na żadnym innym stadionie nie gościliśmy tak często. Oczywiście poza Stadionem Ludowym. Pierwszy raz z tego obiektu nadawaliśmy w maju 2003. Wtedy były trochę inne czasy - zamiast laptopa połączenie telefoniczne i kolega w domu w Sosnowcu wpisywał do komputera. Miejmy nadzieję, że ten mały jubileusz się uda.
0' 18:40 Telewizja Polsat Sport znowu nie wybrała meczu Zagłębia do bezpośredniej transmisji, co z punktu widzenia reporterów sosnowieckich mediów, którzy przybyli do Legnicy nie jest takie złe, bo dzięki temu siedzimy w kabinie zarezerwowanej dla komentatorów Polsatu. Przy stoliku obok piszącego tego słowa znalazł swoje miejsce redaktor Michał Wasik, który ostatnio w brawurowy sposób przeprowadził transmisję z meczu w Bytowie i dziś ma zamiar uczynić to samo na antenie Radia Zagłębie FM. Zapraszamy do słuchania równocześnie ze śledzeniem naszej relacji tekstowej.
0' 18:35 Szkoleniowiec Miedzi Ryszard Tarasiewicz dokonał czterech zmian w porównaniu do zremisowanego tydzień temu meczu z Wisłą Puławy. Czwarta żółta kartka wykluczyła z gry Huntera Gorskiego, za którego do wyjściowej jedenastki na prawą obronę wskoczył Rumen Trifonow. Na ławkę powędrowali Łukasz Garguła, Keon Daniel i Mariusz Rybicki, a uznanie w oczach trener znaleźli Petteri Pennanen, Petteri Forsell oraz Marquitos. Warto zauważyć, że w składzie Miedzi Polacy są w mniejszości. Naszych rodaków jest tylko pięciu. Ponadto gra dwóch Hiszpanów i Finów, a także po jednym Słowaku i Bułgarze.
0' 18:25 W przeciwieństwie do meczu z Bytovią, dziś nie mamy żadnych zastrzeżeń do stanu murawy. Płyta jest cała zielona. Nie ma żadnych piaskownic, ani łysin, nawet w tak newralgicznych miejscach jak pola bramkowe. Nic tylko grać.
0' 18:15 Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. Trener Dariusz Banasik postąpił zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia i desygnował do gry w Legnicy dokładnie taką samą jedenastkę jaka rozpoczęła sobotnie spotkanie w Bytowie.
0' 18:05 Dla Zagłębia wyjazd do Legnicy jest drugim w majowym cyklu "Tour de Pologne". Sosnowiczanie w tym miesiącu przemierzą po polskich drogach prawie 3500 km. Zaczęło się w minioną sobotę w Bytowie, a dzisiejszy wyjazd jest najkrótszy z czterech majowych - przed nami jeszcze wyprawy do Suwałk (w środę 17 maja) i Głogowa (w niedzielę 28 maja).
0' 17:55 W piątkowy majowy wieczór witamy ze Stadionu im. Orła Białego z Legnicy i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki Nice I ligi pomiędzy miejscową Miedzią a naszym Zagłębiem Sosnowiec.
Marcin Sierczyński po meczu z MiedziąMarcin Sierczyński po meczu z Miedzią Prezentujemy rozmowę z Marcinem Sierczyńskim - strzelcem bramki dla Zagłębia w dzisiejszym meczu. » Czytaj więcej
Rozmowa z Tomaszem NowakiemRozmowa z Tomaszem Nowakiem Prezentujemy rozmowę z pomocnikiem Zagłębia Tomaszem Nowakiem, w której zawodnik Zagłębia odnosi się między innymi do akcji w której po zagraniu ręką zawodnik gości powinien otrzymać czerwoną kartkę. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu w LegnicyWypowiedzi trenerów po meczu w Legnicy Widzieliście, jaki był mecz. Ponieważ jestem zdenerwowany z powodu tego co się tu działo na meczu nie chcę tego komentować. To wszystko. - tak podsumował dzisiejsze spotkanie trener Zagłębia Dariusz Banasik. Zapraszamy do lektury wypowiedzi obu trenerów podczas pomeczowej konferencji prasowej. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w LegnicyGaleria zdjęć z meczu w Legnicy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 48 fotografii. » Czytaj więcej
Bez punktów w LegnicyBez punktów w Legnicy W meczu 30. kolejki Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Miedzią Legnica 1:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Tomasz Midzierski (16') i Jakub Vojtus (69'). Dla Zagłębia trafił Marcin Sierczyński (90') » Czytaj więcej