22. Žarko Udovičić
97. Tin Matić

Trener: Piotr Mandrysz
1:0 - Vamara Sanogo 26' 1:1 - Jakub Biskup 86' (k.)
17' Paweł Zawistowski 18' Łukasz Kosakiewicz 24' Dawid Ryndak 33' Jakub Wilk 38' Łukasz Matusiak 42' Arkadiusz Najemski 70' Martin Pribula 71' Łukasz Kosakiewicz 71' Łukasz Kosakiewicz 84' Marcin Sierczyński 85' Jakub Szumski

Trener: Hermes
Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz) - Dawid Golis (Skierniewice), Krzysztof Stępień (Opole)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Sędzia Daniel Stefański wysłuchuje okrzyków "Złodzieje"
90+5' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego z bliska głową niecelnie strzelił Konrad Budek.
90+4' Wojciech Lisowski wybija piłkę na rzut rożny po akcji Dawida Ryndaka.
90+4' Łukasz Budziłek broni strzał Roberta Bartczaka z lewej strony pola karnego.
90+2' Na spalonym Sebastian Dudek.
90+2' Łysy na ławce Chojniczanki znowu prowokuje.
90+1' Robert Bartczak w polu karnym przegrał pojedynek z Jackiem Podgórskim.
90' Jakub Mrozik niecelnie z 20 metrów.
90' Dawid Ryndak do Sebastiana Dudka, ale strzał z pola karnego zablokowany.
88' Płaski strzał Jakuba Wilka w krótki róg. Broni Łukasz Budziłek.
88' Róg dla sosnowiczan.
87' Niespokojnie zrobiło się na krytej, bo jakiś łysy jegomość o konkretnych gabarytach noszący dres Chojniczanki zaczął prowokować kibiców.
86' gol - po karnym 1:1 Jakub Biskup strzelił tak samo jak przed chwilą. Tym razem wpadło.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Szumskiego za protesty.
85' Jakub Szumski obronił rzut karny wykonany przez Jakuba Biskupa, ale sędzia nakazał powtórkę!
84' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Michale Markowskim w polu karnym i rzut karny dla gości.
83' Arkadiusz Najemski faulował Jakuba Biskupa tuż przed boczną linią pola karnego.
81' Po podaniu Roberta Bartczaka z lewej strony Sebastian Dudek zagrał na wolne pole. Do nikogo.
81' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance. Patryk Mikita za Andrzeja Rybskiego.
80' Tomasz Nowak na spalonym po podaniu Łukasza Matusiaka.
78' Prawą nogą zza pola karnego zakręcił Bartłomiej Niedziela. Broni Jakub Szumski.
78' Zbyt mocne dośrodkowanie Jakuba Mrozika z wolnego. Piłka poza boiskiem.
77' Robert Bartczak faulował Jakuba Mrozika.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Robert Bartczak za Martina Pribulę.
75' Martin Pribula zatrzymany przed polem karnym przez Jacka Podgórskiego.
73' Sebastian Dudek wybija piłkę z pola bramkowego Zagłębia.
71' druga żółta -czerwona Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Łukasza Kosakiewicza.
70' żóta kartka Żóła kartka dla Martina Pribuli za faul.
70' Po podaniu z lewej strony strzelał Łukasz Matusiak. Broni Łukasz Budziłek.
69' zmiana Druga zmiana w Chojniczance. Bartłomiej Niedziela za Michała Jakóbowskiego.
69' Rafał Grzelak sfaulował Sebastiana Dudka.
68' W środku boiska Jakuba Mrozika faulował Konrad Budek.
67' Gramy bez nominalnego napastnika. W tej chwili najbardziej wysuniętym graczem jest Tomasz Nowak.
66' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Sebastian Dudek za Vamarę Sanogo.
66' Kontra Zagłębia. Do przodu ruszył Martin Pribula i minimalnie niecelnie strzelił z 16 metrów.
65' Szybkie rozegranie rogu i strata piłki przez gości.
65' Lewą stroną zaatakował Łukasz Kosakiewicz. Piłkę na róg wybił Jakub Wilk.
64' Jedno jest pewne - Paweł Zawistowski nie zaliczy czwartego kolejnego meczu przeciwko Zagłębiu ze strzeloną bramką.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance. Jakub Mrozik za Pawła Zawistowskiego.
63' Znowu zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rogu. Kończy się szczęśliwie dla sosnowiczan.
62' Rzut wolny dla Chojniczanki z około 35 metrów. Strzelał Paweł Zawistowski. Rykoszet od muru i róg.
61' Tomasz Nowak zagrał na prawo do Dawida Ryndaka, który wbiegł z piłką w pole karne, zwiódł Łukasza Kosakiewicza i wycofał piłkę na 16. metr do Łukasza Matusiaka. "Łysy" strzelił po ziemi w długi róg. Broni Łukasz Budziłek.
59' Z lewej strony boiska dośrodkował Jakub Wilk. Piłkę na przedpolu złapał Łukasz Budziłek.
58' Z prawej strony boiska dośrodkował Jacek Podgórski, a Tomasz Mikołajczak z kilku metrów strzelił głową prosto w ręce Jakuba Szumskiego.
58' Wygląda na to, że Konrad Budek będzie najbardziej defensywnym pomocnikiem Zagłębia, a do przodu w trójce środkowych pomocników przesunął się Tomasz Nowak.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Budek wchodzi za Wojciecha Łuczaka.
56' Po dośrodkowaniu Jakuba Biskupa z prawej strony piłka ląduje poza boiskiem.
54' Łukasz Matusiak wyekspediował z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Pawła Zawistowskiego.
54' Po akcji lewą stronę Chojniczanka wywalczyła rzut rożny.
53' Kontra Zagłębia. Wojciech Łuczak z prawej strony niedokładnie podawał w stronę Vamary Sanogo.
52' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak zagrał przed pole karne do Vamary Sanogo, ale Francuz nie potrafił jej dobrze przyjąć.
51' Dawid Ryndak faulował w ataku Łukasza Kosakiewicza.
51' GKS Katowice przegrał 2:3 w Suwałkach, czyli Chojniczanka na pewno pozostanie liderem.
50' Andrzej Rybski podał przed pole karne do Tomasza Mikołajczaka, ale napastnik Chojniczanki nie dał rady przejść rywali z defensywy Zagłębia.
49' Jakub Wilk wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza.
48' Kolejna kapitalna parada Jakuba Szumskiego. Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z rzutu rożnego z bliska głową strzelał Michał Markowski. Piłkę spod poprzeczki wyjął nasz golkiper.
47' Andrzej Rybski zagrał na prawą stronę pola karnego do Jakuba Biskupa, który oddał strzał na bramkę. Jakub Szumski zdołał sparować piłkę na słupek i róg. Było groźnie!
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu. Dwie dobre wiadomości z przerwy - na Ludowym miały miejsce oświadczyny - zostały przyjęte, a GKS Katowice przegrywa w Suwałkach.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę.
45+1' Na spalonym po podaniu Marcina Sierczyńskiego Dawid Ryndak.
45' Szybko wykonany rzut wolny przez sosnowiczan. Akcję kończy niecelny strzał Marcina Sierczyńskiego z 20 metrów.
44' Vamara Sanogo faulowany przez Michała Jakóbowskiego. Dziwne, że sędzia nie pokazał żółtej kartki.
44' Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Grzelak. Spory bałagan w polu karnym sosnowiczan. Piłkę do przodu wybija Wojciech Łuczak.
43' Jakub Biskup blokowany przez Jakuba Wilka. Róg dla Chojniczanki.
43' Łukasz Matusiak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Biskupa.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego za faul na Tomaszu Mikołajczaku.
41' Jacek Podgórski przedarł się prawym skrzydłem i szukał podania w pole karne. Trafił w nogę Kamila Wiktorskiego.
41' Faul Łukasza Matusiaka na Pawle Zawistowskim.
40' Trochę bezładnej kopaniny w środku pola.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Michale Markowskim.
38' Andrzej Rybski pomagał sobie ręką. Rzut wolny na połowie Zagłębia.
35' Dalszy ciąg pokazów pirotechnicznych. Tym razem podświetlono napis "Zjednoczone Zagłębie".
35' Rzut wolny dla Chojniczanki z lewej strony boiska. Po dośrodkowaiu Pawła Zawistowskiego piłkę wybija Marcin Sierczyński
33' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Wilka.
33' Młyn Zagłębia prezentuje efektowne racowisko
32' Michał Jakóbowski przeszedł na prawą stronę boiska. Dośrodkował w pole karne, ale Andrzej Rybski nie miał okazji oddać strzału.
31' Na murawie siedzi Vamara Sanogo, któremu pomocy udzielają masażyści Zagłębia.
30' Z narożnika boiska wrzucał Paweł Zawistowski. Po lekkim zamieszaniu sosnowiczanie oddalają zagrożenie z pola karnego.
29' Prostopadłe podanie Pawła Zawistowskiego w pole karne do Tomasza Mikołajczaka, którego przy próbie strzału zablokował Arkadiusz Najemski. Róg dla gości.
28' Jakub Wilk dostał piłkę na lewe skrzydło od Tomasza Nowaka. Dośrodkował po ziemi na pole bramkowe, ale Wojciech Łuczak był minimalnie spóźniony i nie sięgnął futbolówki.
26' gol - piłka nożna 1:0 Wojciech Łuczak zagrał głową między obrońców Chojniczanki. Do piłki ruszył Vamara Sanogo i w sytuacji sam na sam posłał piłkę lewą nogą obok Łukasza Budziłka.
25' Niecelny strzał Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego z około 30 metrów.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Tomaszu Mikołajczaku.
23' Akcję lewą stroną przeprowadził Michał Jakóbowski. Nie udało mu się jednak dośrodkować w pole karne. Od bramki Jakub Szumski.
22' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego Kamil Wiktorski faulował Michała Markowskiego.
21' Zablokowany strzał Łukasza Matusiaka zza pola karnego. Piłka trafia do Martina Pribuli, który wywalczył rzut rożny.
20' Jakub Biskup przedzierał się prawym skrzydłem, ale upadł przed końcową linią i piłka wyleciała poza boisko.
19' W uzupełnieniu - między akcjami po których goście obejrzeli kartki Jakub Wilk wrzucił z rzutu wolnego. Obrona Chojniczanki wybiła piłkę w okolice narożnika boiska i tam faulowany przez Łukasza Kosakiewicza był Kamil Wiktorski.
19' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka piłkę trącił Arkadiusz Najemski, ale nie udało się jej skierować do siatki.
18' żóta kartka Żóła kartka dla Łukasza Kosakiewicza za faul na Kamilu Wiktorskim.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Zawistowskiego za faul na Martinie Pribuli.
17' Na młynie Zagłębia pojawiła się sektorówka "Sportowa Dąbrowa"
16' Vamara Sanogo powalczył o piłkę w polu karnym i niecelnie strzelił lewą nogą z około 8 metrów.
16' Michał Markowski nie opanował piłki podanej przez Łukasza Budziłka. Aut dla sosnowiczan.
15' Teraz Chojniczanka przedarła się prawą stroną boiska. Tomasz Mikołajczak w polu karnym trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i strzelał z bardzo ostrego kąta. Broni Jakub Szumski.
13' Martin Pribula w sytuacji sam na sam trafia w interweniującego Łukasza Budziłka!
13' Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka do Vamary Sanogo. Starcie w polu karnym pomiędzy Francuzem i Wojciechem Lisowskim. Zdaniem sędziego było czysto.
12' Aut dla gości na wysokości pola karnego. Łukasz Kosakiewicz do Pawła Zawistowskiego, który wyłożył piłkę na 25. metr do Jacka Podgórskiego. Jego strzał odbił się rykoszetem od jednego z sosnowiczan. Piłka poleciała do góry i wpadła w ręce Jakuba Szumskiego.
11' Łukasz Kosakiewicz przerwał akcję Zagłębia faulem na Tomaszu Nowaku.
11' Vamara Sanogo wybił piłkę z pole karnego po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego.
10' Goście przedarli się lewą stroną boiska w pole karne Zagłębia. Piłkę na róg wybił Arkadiusz Najemski.
9' Od początku meczu nie ustaje głośny doping dla Zagłębia.
8' W środku boiska Wojciech Łuczak sfaulował Wojciecha Lisowskiego.
7' Przed polem karnym Chojniczanki Jacek Podgórski odebrał piłkę Martinowi Pribuli.
6' Andrzej Rybski z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę na 8. metr Jakubowi Biskupowi, a ten lewą nogą strzelił wysoko nad bramką.
5' Po zagraniu Vamary Sanogo z 18 metrach prawą nogą po ziemi uderzał Martin Pribula. Broni Łukasz Budziłek.
5' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego w podbramkowym zamieszaniu lekko strzelał Arkadiusz Najemski. Piłka w rękach Łukasza Budziłka
4' Martin Pribula faulowany przez Jacka Podgórskiego przy bocznej linii boiska.
3' Krótkie rozegranie między Rafałem Grzelakiem i Pawłem Zawistowskim. Dośrodkowanie w pole karne i sytuację wyjaśnia Jakub Wilk.
3' Po akcji Tomasza Mikołajczak goście mają pierwszy rzut rożny.
2' Tomasz Nowak faulowany na własnej połowie.
0' 17:43 Jan Kiepura śpiewa o brunetkach i blondynkach, a z tunelu na boisko wyszli piłkarze obu zespołów. Zagłębie tradycyjnie całe na biało. Chojniczanka w koszulkach z przodu w żółto-czerwone poprzeczne pasy, a z tyłu czerwonych. Taki sam kolor mają spodenki chojniczan. Mecz prowadzi międzynarodowy arbiter Daniel Stefański.
0' 17:40 Tym, którzy zapomnieli, przypominamy, że dzisiejszy mecz jest transmitowany w Polsacie Sport. Jeśli więc macie w swoich telewizorach lub innych urządzeniach dostęp do tego kanału, to gorąco polecamy. Zaraz się zacznie!
0' 17:35 10 meczów bez porażki, 4 kolejne zwycięstwa - takie są osiągnięcia Chojniczanki. Każda seria musi się kiedyś skończyć. Liczymy na to, że nastąpi to dzisiaj. Niech zdarzy się tak jak w Ekstraklasie - liderem na półmetku też był zespół grający w żółto-czerwonych strojach, czyli Jagiellonia Białystok. Wczoraj, na inaugurację rundy rewanżowej "Jaga" przegrała 1:4 z Legią Warszawa, w której sztabie szkoleniowych jest dwóch trenerów prowadzących Zagłębie w tym sezonie - Jacek Magiera i Tomasz Łuczywek.
0' 17:30 Pod nieobecność w pierwszym składzie Sebastiana Dudka kapitańską opaskę będzie nosić Łukasz Matusiak. Kapitanem Chojniczanki będzie za to piłkarz, który dał się dosyć mocno we znaki Zagłębiu. Paweł Zawistowski trafiał do siatki w trzech kolejnych meczach przeciwko sosnowiczanom. W wyjściowym składzie Chojniczanki jest także dwóch innych piłkarzy, którzy już strzelali gole na Ludowym, ale w barwach innych drużyn - Andrzej Rybski oraz Tomasz Mikołajczak.
0' 17:20 Po ośmiu kolejkach spędzonych w fotelu lidera sosnowiczanie musieli oddać prowadzenie GKS-owi Katowice, którego potem z czoła tabeli zepchnęła Chojniczanka. Zespół z Chojnic okazał się niespodziewanie najlepszym pierwszoligowcem na półmetku rozgrywek, ale Zagłębie ma jeszcze szansę spędzić zimową przerwę na pierwszym miejscu w tabeli. Niezbędne do tego będą zwycięstwa w trzech pozostałych do rozegrania meczach: dzisiejszym, środowym w Tychach i w przyszłą niedzielę w Siedlcach.
0' 17:10 Wśród fanów Zagłębia była spora mobilizacja na ten mecz. Zobaczymy, jaki przyniosła skutek. Na pewno będzie dziś oprawa z transparentem "Zjednoczone Zagłębie" oraz mnóstwem trójkolorowych flag na kijach. Dzisiaj nie ma powodu do narzekania na pogodę. Ustały opady, które w godzinach przedpołudniowych nawiedziły Sosnowiec, a termometr pokazuje 13 stopni. Jak na wieczór w drugiej połowie listopada to naprawdę ciepło.
0' 17:00 Dwa tygodnie minęły od poprzedniego ligowego meczu Zagłębia. Po drodze był sparing ze Śląskiem Wrocław. Czasu i materiału do przemyśleń było więc sporo i to zaowocowało aż trzema zmianami w składzie sosnowiczan. Na ławce usiedli dwaj najstarsi piłkarze w kadrze Zagłębia - 37-letni Krzysztof Markowski i 36-letni Sebastian Dudek. W ich miejsce zagrają gracze młodsi o - odpowiednio - 14 i 9 lat, czyli Kamil Wiktorski oraz Wojciech Łuczak. Na lewej obronie nie ma Žarko Udovičicia. Zastąpi go Jakub Wilk, który w meczu z Chrobrym Głogów grał na prawej obronie. Tę pozycję zajmie dziś Dawid Ryndak.
0' 16:50 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z hitu 18. kolejki I ligi - meczu trzeciego w tabeli Zagłębia Sosnowiec z liderem z Chojnic.
Skrót meczu Zagłębie - ChojniczankaSkrót meczu Zagłębie - Chojniczanka Na stronie internetowej Polsatu Sport dostępny jest niespełna 5-minutowy skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChojniczankąKonferencja prasowa po meczu z Chojniczanką - Po ostatnich dwóch porażkach wiedzieliśmy, że pełnię szczęścia dadzą nam tylko trzy punkty - powiedział Piotr Mandrysz. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Byliśmy lepsiDawid Ryndak: Byliśmy lepsi - Szkoda tych punktów, bo uważam, że po prostu byliśmy lepsi - ocenił mecz z Chojniczanką Chojnice prawy pomocnik Zagłębia Dawid Ryndak. » Czytaj więcej
Remis z ChojniczankąRemis z Chojniczanką Zagłębie zremisowało 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Nasz zespół prowadził od 26. minuty po golu Vamary Sanogo. Wyrównał z rzutu karnego w 86. minucie Jakub Biskup. » Czytaj więcej