4. Błażej Miszka
13. Maciej Szymański
14. Michał Więcek

Trener: Grzegorz Niciński
0:1 - Rafał Jankowski 7' (k.) 1:1 - Piotr Kołc 11' 1:2 - Łukasz Grube 28' 2:2 - Rafał Siemaszko 83'
65' Hubert Tylec 85' Rafał Jankowski 89' Piotr Kołc 90+1' Tomasz Szatan

90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu w Wejherowie. Nie udało nam się wygrać żadnego z meczów na Kaszubach. Wracamy do domu z dwoma remisami.
90+2' Po dośrodkowaniu Pawła Brzuzego z prawego skrzydła głową strzelał Piotr Kołc - broni Mateusz Wieczorek.
90+2' Mateusz Dąbrowski wstrzelił piłkę w pole karne, ale dobrze ustawiony był Radosław Kursa.
90+1' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Dąbrowski. Piłkę złapał interweniujący Mateusz Wieczorek.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Mateuszu Łuczaku.
90' Sędzia doliczył 3 minuty.
90' Na bezpośredni strzał z około 40 metrów zdecydował się Łukasz Matusiak, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.
89' żóta kartka Piotr Kołc ukarany żółtą kartką za sfaulowanie Łukasza Grubego.
88' Mateusz Dąbrowski strzelił z prawej strony pola karnego woleja po podaniu Rafała Siemaszki i minimalnie chybił
87' Tomasz Bejuk wyłożył piłkę Łukaszowi Krzemińskiemu, który z 14 metrów strzelił nad poprzeczką!
87' Płaski strzał Łukasza Grubego z rzutu wolnego. Piłka przechodzi pod murem i wpada w ręce Macieja Szlagi
86' Faul Przemysława Kostucha na Tomaszu Szatanie 25 metrów od bramki. Jest okazja na bezpośredni strzał z rzutu wolnego.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego za dyskutowanie z sędzią.
83' gol - piłka nożna 2:2 Rafał Siemaszko zdobył wyrównująca bramkę dla Gryfa. Dobił piłkę głową z bliska po zgraniu piłki także głową przez Przemysława Kostucha po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka z lewego skrzydła.
81' zmiana Trzecia zmiana w ekipie z Sosnowca - Jakub Malara w miejsce Huberta Tylca.
80' Mateusz Łuczak strzelił po ziemi z ponad 30 metrów, ale daleko od bramki.
79' Skurcze złapały Huberta Tylca. Z pomocą pospieszył mu Mateusz Łuczak.
78' Na techniczny strzał prawą nogą z lewej strony pola karnego zdecydował się Rafał Siemaszko. Piłka przeszła obok bramki.
77' Mateusz Dąbrowski przedzierał się prawą stroną boiska, ale wyjechał z futbolówką poza końcową linię.
76' Chwila grozy! Łukasz Grube zagrał głową do Mateusza Wieczorka, któremu piłka odbiła się od stopy, ale zdołał ją złapać, zanim dobiegł do niej rywal.
74' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Łukasz Cymański za Pawła Domańskiego.
73' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Łuczak, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił głową Radosław Kursa.
72' zmiana Druga zmiana w Gryfie - Łukasz Krzemiński za Grzegorza Gicewicza.
70' Grzegorz Gicewicz strzelił lewą nogą z 18 metrów. Dobra interwencja Mateusza Wieczorka, który obronił ten niełatwy strzał.
69' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Po wybiciu z pola karnego piłka trafia na 20. metr do Huberta Tylca, który decyduje się na strzał. Zmierzającą do bramki piłkę paruje Maciej Szlaga.
69' Strzał Huberta Tylca zza pola karnego zablokowany przez Piotra Kołca i mamy rzut rożny.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Łukasza Tumicza.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Michale Skwierczu.
64' Do wejścia na boisko szykuje się Tomasz Szatan
63' Przez ostatnie 3 minuty na boisku rządzi chaos. Najpierw ktoś odbiera piłkę, zaraz potem ją traci. Trenerom się to nie bardzo podoba i nerwowo pokrzykują.
60' Zaczęło się od odważnego rajdu Jovana Ninkovicia, który dobiegł z piłką aż do pola karnego i odegrał do Huberta Tylca, który dograł z prawej strony pola karnego w pole bramkowe, a tam obrońca Gryfa powstrzymał Łukasza Tumicza.
59' Płaska piłka od Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska - w polu bramkowy łapie ją Maciej Szlaga.
57' Dwa auty dla Gryfa na wysokości naszego pola karnego i dwukrotnie po wrzutach Marcina Warcholaka defensywa Zagłębia nie pozwoliła na oddanie strzału gospodarzom.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Gryfie - Mateusz Łuczak za Marcina Dettlaffa.
55' Paweł Domański dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka trafiła do zamykającego akcję Huberta Tylca, który strzelił lewą nogą z półwoleja nad poprzeczką.
54' Przechwyt Rafała Jankowskiego, wyłożenie na prawo do Huberta Tylca i fatalne dośrodkowanie naszego młodzieżowca.
53' Rafał Jankowski minął dwóch rywali w środkowym sektorze boiska, ale jego strzał był już niedobry.
53' Wrzutka Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska i piłka ląduje na górnej części siatki.
52' Po dośrodkowaniu Mateusza Dąbrowskiego z prawej strony boiska nad bramką główkował Tomasz Bejuk
52' Ładna kombinacja między Łukaszem Grubem a Łukaszem Tumiczem, ale zabrakło ostatniego podania.
50' Ależ szansa! Rafał Jankowski zagrał do Łukasza Tumicza, który mógł strzelać, ale zdecydował się na wyłożenie piłki do Pawła Domańskiego, a ten z 5 metrów strzelił nad poprzeczką.
48' Dośrodkowanie Jana Grzesika z prawego skrzydła i piłka w rękach interweniującego na przedpolu Macieja Szlagi.
47' Paweł Domański chciał rozciągnąć akcję z lewej na prawą stronę boiska, ale podał za mocno.
46' gwizdek Już rozpoczęła się druga część meczu w Wejherowie. W przerwie nie było żadnych zmian.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 13 sekundach gry sędzia Tomasz Marciniak kończy pierwszą połowę spotkania.
45' Strzał Łukasza Matusiaka z 30 metrów był za lekki, by Maciej Szlaga miał z nim kłopoty
44' Dośrodkowanie Marcina Dettlaffa, zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Jeden gospodarzy strzela w tłumie i posyła piłkę w Mateusza Wieczorka.
44' Z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Brzuzy i Sławomir Jarczyk wybił piłkę na rzut rożny, choć trzeba przyznać, że mieliśmy trochę szczęścia w tej akcji.
42' Miękka wrzutka Mateusza Dąbrowskiego z rzutu wolnego i piłka ląduje u Mateusza Wieczorka.
41' Faul Łukasza Grubego na Macieju Dettlaffie i Gryf ma rzut wolny z ponad 30 metrów.
41' Na strzał z około 35 metrów zdecydował się Hubert Tylec, ale kopnięta prawą nogą piłka poszybowała daleko od bramki Macieja Szlagi.
39' Łukasz Grube podał Łukaszowi Tumiczowi, który wypuścił futbolówkę w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale zdaniem sędziego "Jankes" sfaulował Pawła Brzuzego.
37' Po lewej stronie boiska piłkę stracił Jovan Ninković, ale jego błąd naprawił na prawej stronie Jan Grzesik, który przeciął wślizgiem podanie do Tomasza Bejuka.
34' Ostre dośrodkowanie Mateusza Dąbrowskiego z kornera i nie bez trudu piłkę piąstkuje Mateusz Wieczorek.
34' Grzegorz Gicewicz zagrał do Rafała Siemaszki, który przedłużył piłkę do Tomasza Bejuka, ale bardzo dobrze w akcję wmieszał się Paweł Domański, wybijając piłkę na róg.
31' Po dośrodkowaniu Marcina Dettlaffa głową z 10 metrów strzelał Tomasz Bejuk - tuż nad bramką.
30' Groźnie pod naszą bramką. Po rzucie wolnym wykonanym przez Marcina Dettlaffa piłka trafia na 18. metr, skąd strzelał Grzegorz Gicewicz. Po rykoszecie piłka wyszła na róg.
28' gol - piłka nożna 1:2 GOOOOL!!!! Paweł Domański zagrał na lewą stronę pola karnego do Rafała Jankowskiego, który nie bardzo miał jak uderzyć prawą nogą, więc wyłożył futbolówkę na 16. metr, a nadbiegający Łukasz Grube skierował ją lewą nogą do siatki!
28' Łukasz Tumicz przejął piłkę na połowie Gryfa, ale zagrał zbyt mocną prostopadłą piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego.
27' Dośrodkował Łukasz Grube, ale defensywa Gryfa nie pozwoliła Zagłębiu na oddanie strzału.
26' Michał Skwiercz sfaulował Łukasza Tumicza i mamy rzut wolny z około 40 metrów.
24' Płaski strzał Łukasza Grubego z około 25 metrów. Zmierzającą do bramki piłkę sparował Maciej Szlaga.
23' Paweł Domański zdołał dobiec do nieco za mocno zagranej przez Łukasza Grubego piłki, ale już nie zdołał celnie dośrodkować z lewego skrzydła.
21' Po wrzutce Łukasza Grubego z rzutu wolnego piłka wyekspediowana na aut dla sosnowiczan.
21' Łukasz Grube faulował tuż za boczną linią pole karnego i jest szansa do dośrodkowanie z rzutu wolnego.
20' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu rożnego. Radosław Kursa próbował jeszcze walczyć pod boczną linii, ale wiele nie zdziałał.
19' Paweł Domański uderzył prawą nogą z około 20 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Michała Skwiercza i zmierzała w okienko. Maciej Szlaga zdołał jednak przenieść ją nad poprzeczkę.
18' Rzut wolny dla Gryfa z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Mateusza Dąbrowskiego piłkę próbował zagrać głową Michał Skwiercz. Skończyło się w rękawicach Mateusza Wieczorka.
17' Z lewej strony boiska wrzucił Grzegorz Gicewicz, a Jovan Ninković zagrał piłkę do Mateusza Wieczorka.
16' Tym razem po wrzutce Łukasza Grubego piłkę poza boisko skierował Sławomir Jarczyk.
15' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę poza końcową linię wybija jeden z zawodników Gryfa
15' Brak zrozumienia między Michałem Skwierczem a Maciejem Szlagą i Zagłębie ma róg z niczego.
14' Z narożnika boiska wrzucił Marcin Detllaff. W polu karnym powstało małe zamieszanie, które wyjaśnił wykopem do przodu Sławomir Jarczyk.
13' Rafał Siemaszko naciskał Radosława Kursę i wymusił na naszym stoperze wybicie piłki na róg.
13' Z prawego skrzydła dośrodkował Hubert Tylec, a Maciej Szlaga pewnie złapał piłkę
11' gol - piłka nożna 1:1 Po źle rozegranym rogu piłka wróciła na lewe skrzydło, skąd dośrodkował Marcin Warcholak, a Piotr Kołc posłał piłkę głową z około 10 metrów do bramki Mateusza Wieczorka
10' Jan Grzesik przeciął dośrodkowanie Grzegorza Gicewicza i Gryf ma drugi róg.
9' Krótkie rozegranie rogu, po paru odbiciach piłka wraca na 18. metr i niecelnie strzela Piotr Kołc.
9' Mateusz Dąbrowski w starciu z Jovanem Ninkoviciem i gospodarze mają pierwszy róg.
8' Wiosną Zagłębie także objęło prowadzenie w Wejherowie w 7. minucie. I jak się wtedy skończyło?
7' gol - po karnym 0:1 Rafał Jankowski uderzył prawą nogą w lewy dolny róg. Maciej Szlaga wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał sięgnąć piłki.
7' Marcin Warcholak przewrócił Rafała Jankowskiego w polu karnym i mamy "jedenastkę"
5' Wrzutka Łukasza Grubego na bliższy słupek i niecelny strzał głową Łukasza Tumicza.
5' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę na kolejny róg wybił Piotr Kołc
5' Ładna akcja Jovana Ninkovicia lewą stroną boiska kończy się wślizgiem Mateusza Dąbrowskiego i rogiem.
3' Jovan Ninković i Paweł Domański pograli sobie lewą stroną i Przemysław Kostuch przerwał akcję wybiciem na aut.
1' Pierwsza akcja gospodarzy. Prawą stroną ruszył Mateusz Dąbrowski, wrzucił w pole karne i nasi defensorzy spisali się jak trzeba.
1' gwizdek 17:00 Już gramy!
0' 16:59 Już po losowaniu. Jest zmiana stron, więc wygrali gospodarze i rozpocznie Zagłębie.
0' 16:58 Sędziowska trójka pod dowództwem Tomasza Marciniaka z Płocka wyprowadziła obie ekipy na murawę. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Gryf w żółtych koszulkach z czarnymi wstawkami, czarnych spodenkach i żółtych getrach
0' 16:55 Sędziowie już opuścili swoją szatnię i udali się pod wejście dla zawodników. Specyfika stadionu w Wejherowie polega na tym, że arbitrzy mają swoje pomieszczenia z jednej strony stadionu, a piłkarze wychodzą na plac gry jakieś 80 metrów dalej.
0' 16:50 Kryta trybuna stadionu w Wejherowie powoli wypełnia się sympatykami piłki. Pełną parą pracuje stadionowy catering, aż dym z grilla leci w kierunku murawy. Piłkarze zakończyli już dogrywkę. Na murawie pozostali tylko rezerwowi Zagłębia. Noszowi i chłopcy do podawani piłek gotowi. Zaraz zaczynamy!
0' 16:40 17 marca na tym stadionie Zagłębie pokonało Gryfa 3:0. Wtedy było przeraźliwie zimno, a płyta boiska daleka była od doskonałości. Teraz mamy słoneczny dzień, około 20 stopni, a murawa mieni się się zielenią. Nic tylko grać i wygrywać!
0' 16:30 Znamy już składy obu zespołów. Chyba po raz pierwszy w historii naszego serwisu otrzymaliśmy kartki ze składami w kolorze żółtym. W drużynie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do meczu w Bytowie. Brakuje Rafała Sadowskiego, a w jego miejsce od pierwszej minuty zagra Paweł Domański. Mamy więc w wyjściowej jedenastce trzech młodzieżowców, a kolejnych trzech siedzi na ławce rezerwowych.
0' 16:20 Tym, którzy jeszcze nie wiedzą przypominamy, że w sobotę drużyna Zagłębia zremisowała w Bytowie 1:1, zdobywając pierwsze punkty na wyjeździe w tym sezonie. Celowo nie piszemy, że "przywiozła pierwsze punkty do Sosnowca", bo sosnowiczanie po spotkaniu w Bytowie nie wracali do domu, tylko pozostali do dzisiaj w Gniewinie i przygotowali się do meczu z Gryfem.
0' 16:10 Po zwycięstwie z Błękitnymi Stargard Szczeciński, które przyszło Zagłębiu po wielkich trudach, trener Mirosław Kmieć zapowiadał, że jak ktoś chce fajerwerków, to powinien czekać do Sylwestra, a teraz czeka nas Droga Krzyżowa. Dziś słowa te nabrały dosłownego wymiaru, ponieważ stadion Gryfa położony jest między kaplicami Kalwarii Wejherowskiej, gdzie odbywają się właśnie Drogi Krzyżowe. Mamy jednak nadzieję, że w wykonaniu Zagłębia obejrzymy dzisiaj jakieś fajerwerki.
0' 16:00 Witamy ze stadionu na Wzgórzu Wolności w Wejherowie i zapraszamy na relację z zaległego meczu 4. kolejki II ligi zachodniej, w którym miejscowy Gryf zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec
Galeria zdjęć z WejherowaGaleria zdjęć z Wejherowa Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Gryfem Wejherowo a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się 32 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w WejherowieKonferencja prasowa po meczu w Wejherowie - Nasza gra siadła, gdy dokonałem zmian. Zmiany, które zawsze muszą wnieść troszkę ożywienia i świeżości, dzisiaj praktycznie wszystko zepsuły i nic nie wniosły - stwierdził Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Łukasz Grube po meczu z GryfemŁukasz Grube po meczu z Gryfem - O wyniku zadecydowało troszeczkę braku konsekwencji z naszej strony. Wiedzieliśmy, że drużyna Gryfa będzie groźna przy stałych fragmentach gry - skomentował Łukasz Grube. » Czytaj więcej
Podział punktów w WejherowiePodział punktów w Wejherowie Zagłębie nadal bez wygranej na wyjazdach. Sosnowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w Wejherowie, ale gospodarze dwa razy wyrównywali i mecz zakończył się wynikiem 2:2. » Czytaj więcej