13. Grzegorz Fonfara
30. Konrad Budek
77. Konrad Zaradny

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
1:0 - Jakub Arak 9' 2:0 - Hubert Tylec 28' 2:1 - Marcin Orłowski 44' 2:2 - Rafał Figiel 72'
46' Bartosz Tyktor 73' Marcin Orłowski 82' Rafał Figiel

Trener: Jerzy Cyrak
Sędziowie: Marcin Szrek - Szymon Woźnicka, Katarzyna Chrzanowska (Kielce)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 22 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+4' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę łapie Łeonid Musin
90+3' Dariusz Michalak wybija piłkę na rzut rożny. Ostatnia szansa!
90+2' Mateusz Wrzesień zagrał po ziemi w pole karne Górnika, a tam do piłki najszybciej dopadł golkiper wałbrzyskiego klubu.
90+1' Krzysztof Markowski w polu karnym Zagłębia blokuje strzał Kamila Śmiałkowskiego po podaniu Rafała Figla z lewej strony boiska.
89' Nie było dośrodkowania, tylko rozegranie po ziemi. Sebastian Dudek do Łukasza Matusiaka i strzał z dystansu w mur.
89' Faul Tomasza Wepy na Jakubie Araku i okazja do dośrodkowania w pole karne.
87' Marcin Folc nie był w stanie dojść do dośrodkowania Dominika Radziemskiego.
86' zmiana Trzecia zmiana w Górniku. Marcin Folc za Marcina Orłowskiego.
85' Bardzo złe dośrodkowanie Mateusza Września z lewego skrzydła.
84' Kontra Górnika. Arkadiusz Koprucki przerywa ją w polu karnym.
82' żóta kartka Rafał Figiel ukarany za faul na Sebastianie Dudku.
82' Wojciech Fabisiak wybiegł na 30. metr, aby zatrzymać akcję Kamila Śmiałkowskiego.
81' Faul Przemysława Cichockiego na Marcinie Sierczyńskim.
80' Zostało 10 minut. Czy znowu końcówka będzie dla nas i wywalczymy zwycięstwo?
79' Wojciech Fabisiak wypiąstkował piłkę do przodu po dośrodkowaniu Rafała Figla z rzutu rożnego.
79' Będzie rzut rożny dla Górnika po interwencji Łukasza Matusiaka.
78' Niezbyt pewne wyjście wałbrzyskiego bramkarza do dośrodkowania Jovana Ninkovicia i wszystko kończy się autem dla Zagłębia w okolicy narożnika boiska.
77' Przemysław Mizgała wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
76' Przemysław Mizgała zagrał wszerz boiska do Sebastiana Dudka, który uderzał ze swojej słabszej lewej nogi i Łeonid Musin nie miał problemów ze złapaniem strzału.
75' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Dawida Ryndaka.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Orłowskiego za faul na Sebastianie Dudku.
72' gol - piłka nożna 2:2 Obrona Zagłębia kompletnie zaspała. Marcin Orłowski wrzucił piłkę na lewą stronę pola karnego do Kamila Śmiałowskiego, który zagrał po ziemi na środek pola bramkowego, a akcję zakończył strzałem nadbiegający Rafał Figiel.
70' Rafał Figiel przymierzył z dystansu, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
69' zmiana Druga zmiana również w naszej drużynie. Przemysław Mizgała zastępuje Tomasza Szatana.
68' zmiana Druga zmiana w Górniku - Kamil Śmiałowski za Damiana Lenkiewicza.
68' Dośrodkował Rafał Figiel, ale nasza obrona nie dopuściła do oddania strzału przez wałbrzyszan.
67' Strzał Michała Oświęcimki z około 25 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę i na róg wybił ją Wojciech Fabisiak.
67' Znowu Sebastian Dudek w pole karne do Mateusza Września. Tym razem nie było spalonego, ale był Bartosz Tyktor, który zatrzymał naszego skrzydłowego.
66' Prostopadłe podanie od Sebastiana Dudka ze środka boiska, ale na spalonym był Mateusz Wrzesień.
65' Jakub Arak na 25. metrze odegrał piłkę Dawidowi Ryndakowi, który nie sprostał Michałowi Oświęcimce.
63' Dwóch zawodników Górnika potrzebnych było do zatrzymania rajdu Mateusza Września lewą stroną boiska.
62' Rafał Figiel sfaulowany przez Sebastiana Dudka jeszcze na połowie Górnika.
60' zmiana Po jednej zmianie w obu drużynach. Za Mateusza Sawickiego wszedł Dominik Radziemski, a za Huberta Tylca na boisku pojawił się Mateusz Wrzesień.
59' Dawid Ryndak wślizgiem przerywa akcję Mateusza Sawickiego.
58' Rafał Figiel dośrodkował z rzutu rożnego, a Wojciech Fabisiak udanie piąstkował piłkę.
58' Rafał Figiel uderzył z dystansu i po rykoszecie od Sebastiana Dudka goście mają róg.
57' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska i składającego się do główki Jakuba Araka uprzedził Przemysław Cichocki.
56' Kolejna ciekawa akcja sosnowiczan zakończona dośrodkowaniem Marcina Sierczyńskiego, po którym dobrze zachowują się wałbrzyscy defensorzy
55' Zagłębie zamknięte przed własnym polem karnym, ale próby dośrodkowań graczy Górnika nie przynoszą żadnych efektów.
54' Przedzierający się Jakub Arak nieprzepisowo zatrzymany przez Przemysława Cichockiego.
54' Marcin Orłowski powstrzymany przed polem karnym przez Sebastiana Dudka.
53' Rafał Figiel dośrodkował w pole karne, a Arkadiusz Koprucki uprzedził Damiana Lenkiewicza.
51' Rafał Figiel wycofał piłkę do Dominika Bronisławskiego, ale ten uderzając z dystansu trafił w swojego kolegę z ekipy.
51' Zagranie w pole karne do Marcina Orłowskiego, ale strzelec bramki dla Górnika tym razem na spalonym
50' Piłka chodziła jak po sznurku między Marcinem Sierczyńskim, Sebastianem Dudkiem i Dawidem Ryndakiem. Po zagraniu w pole karne tego ostatniego ręką przy opanowaniu piłki pomagał sobie Tomasz Szatan.
49' Tomasz Szatan powalczył w narożniku boiska i wrzucił piłkę na głowę Jakuba Araka, który strzelił obok słupka.
48' Dodajmy, że druga połowa meczu od początku rozgrywana jest w blasku jupiterów.
47' Na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Sawicki, ale posłał piłkę bardzo daleko od bramki.
47' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę z pola karnego wybija Marcin Orłowski
46' żóta kartka Po 13 sekundach drugiej połowy Bartosz Tyktor sfaulował Jakuba Araka i obejrzał żółtą kartkę.
46' Gramy! Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' Marcin Orłowski po raz piąty w swojej karierze strzelił bramkę Zagłębiu Sosnowiec. Zaczął jako 16-latek w sierpniu 2005 w spotkaniu Pucharu Polski w barwach Nysy Zgorzelec. W 2010 strzelił dla Miedzi Legnica, w 2012 dwie dla Górnika Wałbrzych, a w 2013 jako zawodnik Chojniczanki Chojnice.
45+2' gwizdek Sędzia Marcin Szrek kompletnie nie czuje gry. Przerwał pierwszą połowę gwizdkiem w sytuacji, gdy Zagłębie wjeżdżało w pole karne Górnika. Jak na standardy wypracowane wiosną przez Zagłębie ten mecz był strasznie nudny, ale bramka strzelona przed końcem pierwszej połowy przez Górnika powinna nieco ożywić to spotkanie po przerwie.
44' gol - piłka nożna 2:1 Michał Oświęcimka zagrał w pole karne do Marcina Orłowskiego, a ten wykorzystał sytuację i płaskim strzałem w długi róg zdobył bramkę dla Górnika.
44' Marcin Sierczyński po akcji prawą stroną boiska podał w pole karne do Sebastiana Dudka, ale akcję przerwał Przemysław Cichocki
42' Mateusz Sawicki zagrał do Rafała Figla, a ten z ostrego kąta strzelił nad poprzeczką. Cała akcja miała miejsce, gdy na połowie Górnika leżał Jakub Arak.
39' Michał Oświęcimka wystawił piłkę Rafałowi Figlowi, ale ten z prawego skrzydła oddał bardzo niedobry strzał.
38' Hubert Tylec zatrzymany na lewej stronie boiska przez Dariusza Michalaka.
36' Dawid Ryndak zagrywał w kierunku pola karnego do Huberta Tylca, ale akcję przerwał dobrze ustawiony Bartosz Tyktor.
36' Ten mecz wygląda tak normalnie, że aż jest... nienormalnie. Prowadzimy 2:0, nie musimy gonić rywala, nie gramy w dziesiątkę.
33' Hubert Tylec strzelił swoją siódmą bramkę w tym sezonie, a zarazem był to 50. gol sosnowiczan w rozgrywkach. We wszystkich poprzednich meczach Zagłębie zawsze odnosiło zwycięstwo, gdy do bramki trafiał Hubert Tylec i dziś zanosi się na kontynuację tej serii.
32' Tym razem po rzucie rożnym piłka znowu wycofana na 30-35. metr skąd strzelał Mateusz Sawicki. Niezbyt mocno i w środek bramki. Broni Wojciech Fabisiak.
31' Wrzucał Rafał Figiel, małe zamieszanie w polu karnym. Nikomu nie udało się oddać strzału, aż w końcu do piłki ponownie dopadł Rafał Figiel i huknął ze skrzydła. Będzie kolejny róg, bo po drodze trafił w kogoś z naszych graczy.
30' Rafał Figiel zablokowany w polu karnym przez Łukasza Matusiaka i Górnik ma róg.
28' gol - piłka nożna 2:0 Tomasz Szatan upadając zdołał zagrać świetne prostopadłe podanie w pole karne do Dawida Ryndaka. "Denver" podał przed bramkę do Huberta Tylca, a ten tylko dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do siatki.
27' Tomasz Wepa fauluje Tomasza Szatana na połowie Zagłębia.
27' Zbyt mocne dośrodkowanie Mateusza Sawickiego z lewej strony boiska i piłka wychodzi na aut po przeciwnej stronie boiska.
25' Z rzutu wolnego dośrodkował Jovan Ninković. W bardzo niewygodnej sytuacji, stojąc tyłem do bramki, strzelać próbował Dawid Ryndak, jednak chybił
24' Tomasz Szatan faulowany przez Przemysława Cichockiego.
23' Goście znów w natarciu. Po strzale Marcina Orłowskiego z prawej strony pola karnego piłka trafia w boczną siatkę.
22' Michał Oświęcimka wstrzelił piłkę w pole karne z prawej strony boiska, a Damian Lenkiewicz spróbował efektownego strzału piętą. Wszystko było pod kontrolą Wojciecha Fabisiaka.
22' Zamiast wrzutki krótkie rozegranie piłki i wycofanie na 30. metr do Rafała Figla. a potem strata.
21' Po dośrodkowaniu Dariusza Michalaka z prawego skrzydła piłkę a rzut rożny wybija Marcin Sierczyński.
19' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Huberta Tylca, ale nasz młodzieżowiec nie poradził sobie z Michałem Oświęcimką.
17' Płaskie dośrodkowanie Damiana Lenkiewicza z prawego skrzydła i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
15' Łukasz Matusiak rzucił świetną piłkę na prawą stronę pola karnego do Dawida Ryndaka, a "Denver" wycofał futbolówkę na 16. metr do Sebastiana Dudka. który zdecydował się na natychmiastowy strzał, ale trafił w stojącego w polu karnym Przemysława Cichockiego.
12' Hubert Tylec wślizgiem w środkowej strefie boiska powstrzymał rozpędzającego się Marcina Orłowskiego.
10' Marcin Orłowski wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Arkadiusz Koprucki i Krzysztof Markowski opanowali sytuację.
9' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego akcję na dalszym słupku zamknął Jakub Arak i strzałem głową dał Zagłębiu prowadzenie.
8' Tomasz Szatan wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
8' Krzysztof Markowski zainicjował akcję przechwytem piłki na połowie boiska. Ruszył do przodu i odegrał na lewo do Huberta Tylca, który dośrodkował w pole karne, ale Dawid Ryndak nie sfinalizował akcji strzałem.
7' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković. Tomasz Szatan przedłużył piłkę do Jakuba Araka, który z około 5 metrów posłał piłkę głową nad bramką.
6' Faul Mateusza Sawickiego na Sebastianie Dudku
5' Mateusz Sawicki dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a Marcin Orłowski sfaulował Wojciecha Fabisiaka w walce o górną piłkę.
4' Hubert Tylec próbował dośrodkować z lewego skrzydła, ale trafił w boczną siatkę.
3' Rajd Jovana Ninkovicia zatrzymany wybiciem piłki na aut przez Michała Oświęcimkę
1' Rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Rafała Figla nad bramką główkował Bartosz Tyktor.
1' Mecz rozpoczął się od pozdrowień dla policji, a na płocie wisi płótno o treści "Policyjni MOrdercy"
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście!
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę obie drużyny. Zagłębie zagra dzisiaj w "szachownicach", białych spodenkach i białych getrach, a Górnik cały na niebiesko, a my jeszcze korzystając z okazji, przesyłamy gorące pozdrowienia od jednego z naszych kolegów dla wszystkich działaczy PZPN, a zwłaszcza delegatów.
0' 17:55 Zakończył się mecz w Brzesku. Okocimski wygrał z Rozwojem Katowice 3:1, a to oznacza, że jeśli Zagłębie nie przegra dziś z Górnikiem Wałbrzych, to powróci na fotel lidera. Dwa gole dla klubu z Brzeska zdobył były piłkarz sosnowiczan Wojciech Wojcieszyński.
0' 17:50 Frekwencja na Stadionie Ludowym na razie wydaje się być gorsza niż przed dwoma tygodniami w starciu z Energetykiem ROW-em Rybnik. W sektorze gości na razie zanotowaliśmy obecność dwóch osób. A tymczasem piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i za chwilę powrócą na boisko. Pogoda dzisiaj na pewno sprzyja graniu w piłkę.
0' 17:45 Były piłkarz Zagłębie Marcin Folc rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Musimy za to uważać na napastnika Marcina Orłowskiego. Ten piłkarz ma patent na strzelanie bramek Zagłębiu - trafiał w barwach Nysy Zgorzelec, Chojniczanki Chojnice, Miedzi Legnica, a także Górnika.
0' 17:40 Sosnowiczanie dwa tygodnie temu byli liderem II ligi, ale po remisie w Stalowej Woli stracili żółtą koszulkę na rzecz Rozwoju Katowice. Rozwój w tej chwili gra w Brzesku i przegrywa 1:3, więc przy takim wyniku Zagłębie już wychodząc na mecz z Górnikiem będzie wirtualnym liderem. Pełna pula w dzisiejszym meczu pozwoliłaby naszemu zespołowi na odskoczenie od czwartego miejsca w tabeli na co najmniej trzy punkty.
0' 17:30 Poznaliśmy już składy, w jakich zagrają dziś oba zespoły. Zagłębie z dwoma zmianami w porównaniu do starcia w Stalowej Woli. Czerwona kartka wyklucza z gry Szymona Gąsińskiego i do pierwszej jedenastki powrócił Wojciech Fabisiak. Mateusz Wrzesień, który sporo się naharował w Stalowej Woli, zacznie dziś mecz na ławce rezerwowych, a naszymi skrzydłowymi będą Hubert Tylec, który tydzień temu był ofiarą czerwonej kartki dla Szymona Gąsińskiego i Dawid Ryndak, który tydzień temu wszedł na boisko w drugiej połowie
0' 17:20 Zagłębie po raz dziewiąty przystąpi do meczu pod wodzą Roberta Stanka i Artura Derbina. Do tej pory w każdym z tych meczów nasz zespół strzelał przynajmniej jedną bramkę, ale też tracił przynajmniej jednego gola. Dziś naszym rywalem jest klub, który strzelił najmniej bramek na wyjazdach spośród wszystkich drugoligowców.
0' 17:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania 29. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych.
Druga galeria zdjęć z meczu z GórnikiemDruga galeria zdjęć z meczu z Górnikiem Dodaliśmy drugą galerię zdjęć z dzisiejszego meczu przeciwko Górnikowi Wałbrzych. W galerii sporo zdjęc kibiców naszej drużyny. Zachęcamy do oglądania. » Czytaj więcej
Hubert Tylec: Górnik delikatnie nas zaskoczyłHubert Tylec: Górnik delikatnie nas zaskoczył - Na koniec sezonu okaże się, czy to był punkt zdobyty, czy dwa stracone - podsumował spotkanie z Górnikiem Hubert Tylec, po którego bramce na 2:0 wydawało się, że Zagłębie bez problemu wygra z przedostatnim w tabeli rywalem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Górnikiem WałbrzychZdjęcia z meczu z Górnikiem Wałbrzych Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych zakończonego remisem 2-2. » Czytaj więcej
Przemysław Mizgała: Uwierzyliśmy, że mamy zwycięstwo w kieszeniPrzemysław Mizgała: Uwierzyliśmy, że mamy zwycięstwo w kieszeni - Po przerwie nie stworzyliśmy chyba żadnej groźnej sytuacji i to martwi, jeśli chcemy grać o awans - powiedział wprowadzony na boisko w drugiej połowie pomocnik Zagłębia, Przemysław Mizgała. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Dali z siebie tyle, ile mogliRobert Stanek: Dali z siebie tyle, ile mogli Cofnąć się i zagrać z kontry - taka była taktyka Zagłębia na drugą połowę meczu z Górnikiem. Nie przyniosła ona jednak oczekiwanych skutków, bo po przerwie wałbrzyszanie całkowicie przejęli inicjatywę i byli bliscy wywiezienia z Sosnowca trzech punktów » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem WałbrzychZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem Wałbrzych Prezentujemy bramki z meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych, który sosnowiczanie zremisowali 2:2. » Czytaj więcej
Lider z niedosytemLider z niedosytem Zagłębie Sosnowiec już prowadziło z Górnikiem Wałbrzych 2:0, ale tylko zremisowało 2:2. Ten wynik dał nam awans na pierwsze miejsce. Gole dla sosnowiczan strzelili Jakub Arak (9') i Hubert Tylec (28'). » Czytaj więcej