9. Adrian Marek
20. Wojciech Białek

Trener: Mirosław Kmieć
0:1 - Waldemar Gancarczyk 57' 1:1 - Jovan Ninković 67' 2:1 - Michał Cyganek 83'
77' Damian Kiełbasa 84' Waldemar Gancarczyk

Trener: Sebastian Sobczak
Sędziowie: Tomasz Piróg - Jarosław Mikołajewski, Radosław Wilk (Kraków)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 22 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Zagłębie wygrywa z MKS-em Oława 2:1!!!
90+4' Przechwyt Rafała Jankowskiego, podanie do Łukasza Tumicza, a ten przy strzale jest zablokowany przez Daniela Pawlaka.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Oławie - Patryk Bębenek za Mateusza Dobkowskiego.
90+2' Łukasz Matusiak odzyskuje piłkę na połowie gości. Podaje do Rafała Jankowskiego, ale ten strzela wysoko nad bramką.
90+1' Michał Cyganek faulowany 35 metrów od bramki gości.
90' doliczony czas Sędzia dolicza 4 minuty.
90' Tym razem miało być efektownie, ale było przekombinowane. Łukasz Matusiak podał do Łukasza Tumicza, który mógł oddać strzał na bramkę, ale zdecydował się miękko wrzucić do Rafała Jankowskiego, który z 10 metrów strzelił z woleja nad bramką.
88' zmiana Trzecia zmiana w MKS-ie - Arkadiusz Synówka wchodzi za Macieja Zapała.
87' Adrian Pajączkowski strzelał z 15 metrów po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego - Sebastian Mordal piąstkuje piłkę w bok.
86' Świetne podanie Michała Cyganka do Huberta Tylca, ale minimalnie szybszy od naszego młodzieżowca był Damian Kiełbasa.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Waldemara Gancarczyka za faul na Rafale Jankowskim.
83' gol - piłka nożna 2:1 GOOOL!!!!! Michał Cyganek strzela po ziemi prawą nogą z około 20 metrów i piłka wpada przy słupku do bramki gości!
83' Lewą nogą z wolnego zagrał Adrian Pajączkowski, ale nie było to ani strzał, ani dośrodkowanie - ze spokojem "zawiesinkę" łapie Sebastian Mordal.
82' Hubert Tylec w pierwszej swojej akcji faulowany przez Mateusza Gancarczyka. Jest rzut wolny z około 30 metrów.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec zastępuje Dawida Weisa.
78' zmiana Paweł Garyga zmienia Krzysztofa Gancarczyka.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Kiełbasy za faul na Dawidzie Weisie.
76' Z narożnika boiska zagrał Michał Cyganek. Nie było dośrodkowania, tylko zagranie po ziemi przed pole karne i niecelny strzał Dawida Weisa.
75' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Piłka znowu przelatuje przez ręce Sebastianowi Mordalowi, ale jeden ze stoperów jest szybszy od Łukasza Tumicza i wybija piłkę na róg.
74' Remis też jest dobrym wynikiem dla gości, bo ciągle grają na czas.
73' Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka w pole karne gości, ale bramkarz z Oławy był szybszy od Dawida Weisa.
72' Do stojącej piłki podszedł Waldemar Gancarczyk. Przymierzył prawą nogą w okienko, a Dawid Kudłą świetnie interweniował i przeniósł piłkę nad poprzeczką.
72' Wołodymyr Ostrouszko nieprzepisowo zatrzymał Dawida Lipińskiego i MKS ma rzut wolny z około 28 metrów.
70' Tym razem po wrzutce Michała Cyganka piłkę głową wybił stojący jako pierwszy w polu karnym Kamil Dołgan.
69' Rafał Jankowski nacisnął oławską defensywę i mamy róg.
69' Piłka ostro bita przez Krzysztofa Gancarczyka przelatuje nad polem karnym i wylatuje poza boisko.
68' Łukasz Matusiak wybił piłkę na rzut rożny, choć goście starają się przekonać sędziego, że zagrywał ręką i należy się rzut karny
67' gol - piłka nożna 1:1 Róg dla Zagłębia. Piłkę prawą nogą wrzucił Michał Cyganek. Futbolówka przeleciała przez ręce Sebastianowi Mordalowi, a Jovan Ninković wpakował ją z bliska do bramki.
66' zmiana Zmiana także jest okazją do urwania kilkudziesięciu sekund - za Patryka Jędrzejowskiego na boisko wszedł Dawid Lipiński.
64' Goście już próbują grac na czas i wykorzystują każdą okazję, by jak najdłużej poleżeć sobie na murawie.
62' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Jankowski za Tomasza Szatana.
62' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego głową strzelał Wołodymyr Ostrouszko. Niestety, w złą stronę.
62' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego strzelał Tomasz Szatan. Piłka odbiła się od jednego z oławian i wyszła na róg.
62' Do wejścia na boisko szykuje się Rafał Jankowski.
61' W sobotę w Kaliszu Zagłębie najlepszy okres gry miało po stracie bramki. Czy dzisiaj będzie podobnie?
60' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Łukasza Grubego i Adrian Pajączkowski za Dawida Ryndaka.
59' Mało optymistyczna statystyka - Zagłębie w tym sezonie przegrało u siebie sześć meczów, z czego pięć zakończyło się wynikiem 0:1.
57' gol - piłka nożna 0:1 Strata piłki przez Zagłębie w środku pola kończy się golem dla Oławy. Waldemar Gancarczyk ruszył z piłką i zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Gol z cyklu "Stadiony świata". Szkoda, że przeciwko Zagłębiu.
54' Rzut wolny z lewej strony boiska dla MKS-u. Dośrodkowaną przez Waldemara Gancarczyka piłkę łapie Dawid Kudła.
51' Dośrodkowanie Dawida Weisa z lewej flanki i próba strzału w wykonaniu Tomasza Szatana. Piłka ląduje w rękach Sebastiana Mordala.
51' Sławomir Jarczyk stracił piłkę na połowie gości. Ruszyła kontra oławian, która zakończyła się złym zagraniem Daniela Pawlaka
49' "Były pewne ustalenia, a Baczyński sam je zmienia" - to młyn Zagłębia.
48' Jovan Ninković traci piłkę na własnej połowie, ale za chwilę odzyskuje ją przy wsparciu Łukasza Matusiaka.
47' Rzut wolny dla sosnowiczan z 35 metrów. Po zagraniu Tomasza Szatana piłka trafia w mur.
47' Na Stadionie Ludowym nie ma już kibiców z Oławy, którzy ewakuowali się w przerwie spotkania.
46' gwizdek 17:02 Zaczęła się druga część spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Spodziewaliśmy się nieco więcej.
45+1' Na bliższy słupek dośrodkował Łukasz Grube. Akcję próbował zamknąć Jovan Ninković. Kończy się autem bramkowym dla Oławy.
45+1' Dawid Weis faulowany w okolicy narożnika boiska. Mamy rzut wolny.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.
45' Tomasz Szatan odebrał piłkę na 30. metrze i od razu strzelił. Piłka zmierzała w kierunku bramki, ale na posterunku był Sebastian Mordal.
44' Na środku boiska Maciej Zapał sfaulował Dawida Weisa. Obyło się bez żółtej kartki.
41' Dawid Weis sfaulował w ataku Kamila Dołgana.
38' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Znowu głową próbował uderzać Tomasz Szatan, ale zamiast w kierunku bramki, posłał piłkę w bok.
38' Łukasz Grube zagrał po ziemi w pole karne do Łukasz Tumicza, który uderzył na bramkę. Piłka odbiła się rykoszetem od Daniela Pawlaka, ale nie zaskoczyła Sebastiana Mordala, który wybił ją na róg.
36' "Nikt Cię tu nie chce, Baczyński, nikt Cię tu nie chce" - te słowa kieruje młyn w stronę prezesa Zagłębia.
35' Dawid Weis dośrodkował po rajdzie lewą stroną boiska. Łukasz Tumicz w powietrznym pojedynku faulował Damiana Kiełbasę.
34' Tym razem Łukasz Grube zdecydował się na bezpośredni strzał, chociaż w tym przypadku piłka była bardziej dla gracza lewonożnego niż prawonożnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
33' Faul Krzysztofa Gancarczyka na Łukaszu Matusiaku i kolejny rzut wolny dla sosnowiczan z około 25 metrów.
30' "Szanuj kibiców, Baczyński, szanuj kibiców" i "Zagłębie to my, a nie ty" - zaśpiewał młyn Zagłębia.
29' Znowu pomysłowo rozegrany rzut wolny. Dawid Ryndak musnął piłkę i skierował ją w stronę Łukasza Grubego, który nie strzelił na bramkę, jak wszyscy się spodziewali, tylko zagrał obok muru do Dawida Weisa, który wbiegł z piłką w pole karne i strzelił w słupek!
28' Faul Daniela Pawlaku na Łukaszu Tumiczu i szansa na strzał z rzutu wolnego.
26' Łukasz Grube strzelił z około 30 metrów. Zdecydowanie za wysoko.
26' Co za szansa! Lewą stroną ruszyli Dawid Weis i Jovan Ninković. Serb dośrodkował na dalszy słupek, gdzie akcję zamknął Łukasz Tumicz i zagrał głową wzdłuż linii bramkowej, a Tomasz Szatan nie potrafił oddać strzału z najbliższej odległości.
25' Maciej Zapał wrzucił piłkę w pole karne, a włączający się do akcji defensor Kamil Dołgan nie zdołał sięgnąć futbolówki.
22' Na sektorze gości są już fanatycy z Oławy.
21' Z narożnika boisko płasko w pole karne zagrał Waldemar Gancarczyk. Piłkę wybił Łukasz Matusiak.
20' Patryk Jędrzejowski uderzył z pola karnego. Zmierzającą do bramki piłkę wybił na rzut rożny Dawid Kudła.
19' Strata Dawida Weisa. Piłkę przejmuje Mateusz Dobkowski i rusza prawym skrzydłem. Przy zagraniu w pole karne akcję przerywa Sławomir Jarczyk.
17' Jovan Ninković przedarł się lewą stroną boiska, zagrał na 20. metr do Tomasza Szatana i ruszył w pole karne, aby dostać z powrotem piłkę. Niestety, Tomek przy przyjęciu piłki za wysoko podniósł nogę i sędzia przerwał akcję.
16' Łukasz Grube zakręcił Danielem Pawlakiem na 25. metrze i strzelił prawą nogą. Niewiele brakowało, aby piłka wpadła w długi róg bramki Sebastiana Mordala.
15' Krzysztof Gancarczyk przerzucił piłkę do biegnącego Patryka Jędrzejowskiego, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Wykończenie akcji pozostawiło wiele do życzenia - piłka przeleciała nad bramką.
14' "Tylko zwycięstwo, Zagłębie, tylko zwycięstwo" - niesie się z młyna zorganizowanego na trybunie krytej.
13' Patryk Jędrzejowski przedarł się prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, ale tym była pustka.
12' Łukasz Grube nie wrzucał piłki górą, tylko zagrał po ziemi w pole karne, ale niestety Łukasz Tumicz w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Za chwilę piłka ponownie została wstrzelona w pole karne, ale tym razem Tumiczowi ciężko było oddać strzał na bramkę.
11' Daniel Pawlak sfaulował Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i mamy rzut wolny.
7' Tym razem zamiast dośrodkowania Łukasz Grube zagrywał z rogu po ziemi, ale trochę mu nie wyszło.
6' Z rzutu wolnego uderzył prawą nogą Tomasz Szatan. Piłka odbiła się od muru i przeleciała nad poprzeczką. Mamy pierwszy róg.
5' Faul Macieja Zapała na Tomaszu Szatanie 30 metrów od bramki. Sędzia najpierw puścił grę, stosując prawo korzyści, ale za chwilę wrócił do faulu, bo akcja nie przyniosła żadnej korzyści.
4' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska lewą nogą w pole karne, a Tomasz Szatan odda strzał głową. Piłka wylądowała na górnej części siatki.
4' Dawid Ryndak efektownie ograł Damiana Kiełbasę przy linii bocznej i chciał zagrywać do Łukasza Tumicza, ale w akcję wmieszał się jeden z graczy MKS-u
2' Trener Mirosław Kmieć przy okazji swojego debiutu na Stadionie Ludowym zamienił dres, w którym dotychczas występował, na garnitur.
1' gwizdek 16:01 Gramy! Zaczęli goście.
0' 15:59 Sędziowie już wyprowadzili na murawę obie drużyny. Zagłębie dzisiaj całe na czerwono, MKS w białych koszulkach, białych getrach i zielonych spodenkach. Sędziowie na żółto-czarno.
0' 15:55 Z głośników słychać Horrorshow, a to oznacza, że już zaraz startujemy!
0' 15:50 Dziś po raz pierwszy w roli trenera Zagłębia wystąpi na Stadionie Ludowym Mirosław Kmieć. Po serii udanych meczów na wyjazdach, liczymy na to, że wreszcie uda się naszej drużynie dobrze zagrać u siebie i dopisać kolejne trzy punkty.
0' 15:45 Do pierwszego gwizdka Tomasza Piroga pozostał kwadrans i pora jeszcze raz wspomnieć o bezmyślności Polskiego Związku Piłki Nożnej. To za sprawą futbolowej centrali spotkanie Zagłębia z MKS-em Oława rozpocznie się o tak mało przyjaznej porze. A wszystko po to - jak tłumaczą mądrale z PZPN - dla odbudowywania prestiżu Pucharu Polski i podniesienia rangi tych rozgrywek. Zmienił się prezes, zmienił się sekretarz generalny, ale zdrowego rozsądku jeszcze dowieźli do wszystkich i pozostała mentalność 'leśnych dziadków"
0' 15:40 Na trzech braci Gancarczyków Zagłębie wystawia trzech... Łukaszów - Matusiaka, Grubego i Tumicza. Po raz ostatni w Zagłębiu dwaj bracia wystąpili w ostatnich 10 minutach meczu z Elaną Toruń 23 lipca 2011. Od początku grał wtedy Marcin Grunt, a w 81. minucie dołączył do niego młodszy brat Michał.
0' 15:35 Wyjściowy skład Zagłębia dokładnie taki sam, jak w Kaliszu. Jedna zmiana tylko na ławce rezerwowych. Do dyspozycji Mirosława Kmiecia jest już Wojciech Białek, który w sobotę pauzował z powodu czterech żółtych kartek. Za sprawą powrotu Białka wśród rezerwowych zabrakło miejsca dla Jakuba Malary. W pierwszym składzie MKS-u trzech braci Gancarczyków, a czwarty z nich jest drugim trenerem. Na szczęście dwóch najlepszych z rodzeństwa Gancarczyków - Janusz i Marek - nie gra w Oławie.
0' 15:25 Obie drużyny wraz z sędziowską trójką już wyszły na rozgrzewkę. Z tego, co widać po rozgrzewających się zawodnikach Zagłębia, wyjściowa jedenastka jest dzisiaj identyczna jak w sobotnim meczu w Kaliszu.
0' 15:20 24 marca 2012, 19 marca 2011, 13 marca 2010, 14 marca 2009, 23 lutego 2008, 10 marca 2007, 8 kwietnia 2006, 25 marca 2005, 20 marca 2004, 30 marca 2003 - to dni, w które inaugurowaliśmy rundy wiosenne na Ludowym w poprzednich dziesięciu latach. Tylko raz przyszło nam czekać do kwietnia, ale druga połowa kwietnia to zdecydowany rekord. Zastanawiamy się, czy kiedykolwiek Zagłębiu przyszło inaugurować wiosnę przed własną publicznością później niż 17 kwietnia. Wie ktoś? Jeśli tak, to prosimy o kontakt.
0' 15:10 Wiosna już w pełni, zapraszamy więc na inaugurację rundy wiosennej na Stadionie Ludowym. Zagłębie powalczy dzisiaj o kolejne zwycięstwo z beniaminkiem III ligi zachodniej MKS-em Oława.
Jovan Ninković: Utrzymać fajną serię!Jovan Ninković: Utrzymać fajną serię! Zwycięstwa podbudowują i chcemy utrzymać tą fajną serię. Mam nadzieję, że następne trzy punkty dopiszemy w sobotę - powiedział po dzisiejszym meczu strzelec wyrównującej bramki Jovan Ninković. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Mam nadzieję, że ten klub będzie łączył, a nie dzieliłMirosław Kmieć: Mam nadzieję, że ten klub będzie łączył, a nie dzielił Na pomeczowej konferencji Mirosław Kmieć nie tylko skomentował mecz z MKS-em Oława, ale też wspominał atmosferę Zagłębia z lat dziewięćdziesiątych i wyraził nadzieję, że ta atmosfera kiedyś powróci. » Czytaj więcej
Michał Cyganek: Chciałbym się przebić do jedenastkiMichał Cyganek: Chciałbym się przebić do jedenastki - Mówiliśmy sobie, że to jedno z ważniejszych spotkań, bo albo pójdziemy w górę, albo się zatrzymamy - powiedział po wygranej z Oławą Michał Cyganek, który rozegrał swój najlepszy do tej pory mecz w barwach Zagłębia. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Szacunek dla kolegów, którzy grali do końcaTomasz Szatan: Szacunek dla kolegów, którzy grali do końca - Po meczu w Kaliszu ważne było, żeby zmiennicy pociągnęli dzisiaj grę - mówił po wygranym meczu z Oławą Tomasz Szatan. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MKS-em OławaZdjęcia z meczu z MKS-em Oława Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego spotkania Zagłębia z MKS-em Oława, wygranego przez naszą drużynę 2:1. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z OławąZSTV: Bramki z meczu z Oławą Prezentujemy bramki z zaległego meczu 22. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym MKS Oława 2:1. » Czytaj więcej
Trzecie zwycięstwo z rzędu!Trzecie zwycięstwo z rzędu! Zagłębie wygrało z MKS-em Oława 2:1. Goście prowadzili od 57. minuty po golu Waldemara Gancarczyka. 10 minut później wyrównał Jovan Ninković, a zwycięstwo dał w 83. minucie Michał Cyganek. » Czytaj więcej