2021-05-15, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
Stroje: (4-5-1)
1:0(1:0)
1. Rafał Leszczyński 18. Michał Ilków-Gołąb 31. Oliver Praznovsky 5. Mavroudis Bougaidis 32. Przemysław Stolc 19. Marcel Ziemann 21. Tomasz Cywka 8. Jaka Kolenc (65' 16. Robert Mandrysz) 89. Mateusz Machaj (75' 10. Maksymilian Banaszewski) 77. Dominik Piła 11. Mikołaj Lebedyński   Rezerwowi: 22. Kacper Bieszczad 3. Michał Michalec 14. Jakub Michalczyk 23. Dominik Dziąbek 36. Nikodem Niski 91. Paweł Oleksy 99. Damian Kowalczyk   Trener: Ivan Djurdjević
1:0 - Dominik Piła 44'
26' Michał Ilków-Gołąb 31' Maciej Ambrosiewicz 57' Filip Karbowy 58' Dominik Piła 60' Jaka Kolenc 77' João Oliveira
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki (73' 16. Dawid Ryndak) 18. Lukáš Ďuriška 4. Mateusz Machała 94. Dawid Gojny (85' 10. Martim Maia) 11. Patrik Mišák 14. Filip Karbowy (67' 22. Quentin Seedorf) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 26. Michał Masłowski 77. Szymon Sobczak  Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 17. Kacper Radkowski 21. Nikolas Korzeniecki 25. Piotr Polczak   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Łukasz Szczech - Filip Sierant, Jakub Wójcik (Warszawa). Techniczny: Paweł Horożaniecki (Żary)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 45 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+6' Kontrowersja! W polu karnym Chrobrego upada Szymon Sobczak, ale sędzia każe gra dalej.
90+5' Przed polem karnym Chrobrego po starciu z Lukášem Ďurišką leżał Przemysław Stolc i sędzia przerwał akcję.
90+4' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
90+3' Patrik Mišák po stracie piłki przez Zagłębie na połowie Chrobrego sfaulował Marcela Ziemanna.
90+3' Robert Mandrysz sfaulował Martima Maię.
90+2' Maksymilian Banaszewski dośrodkował z lewej strony pola karnego, a Robert Mandrysz spudłował głową z około 4 metrów.
90+1' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Martima Maię.
90' doliczony czas +5
90' Rafał Leszczyński łapie piłkę po dośrodkowaniu Martima Mai.
90' Patrik Mišák mocno dośrodkował z prawego skrzydła, ale João Oliveira nie dał rady zamknąć akcji.
89' Patrik Mišák posłał piłkę za nisko w pole karne i nie udało się oddać strzału głową.
88' Robert Mandrysz zablokował strzał Patrika Mišáka i mamy róg.
87' Chwilowa przerwa w grze, bo problemy ze sprzętem miał bramkarz Chrobrego.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Martim Maia za Dawida Gojnego.
85' Patrik Mišák trafił w Michała Ilków-Gołąba przy próbie dośrodkowania.
82' Patrik Mišák dośrodkował w pole karne do João Oliveiry. Strzał głową Portugalczyka został zablokowany, a przy dobitce nogą futbolówka przeleciała nad poprzeczką.
82' Dominik Piła zablokował wrzutkę Dawida Ryndaka. Róg dla Zagłębia.
81' Dawid Ryndak nie był w stanie dosięgnąć piłki zagranej przez Macieja Ambrosiewicza.
79' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i piłkę z pola karnego wybija Mavroudis Bougaidis.
79' João Oliveira dośrodkował z lewej strony boiska. Głową z kilku metrów strzelał Patrik Mišák i kapitalną paradą popisał się Rafał Leszczyński, który wypiąstkował piłkę prawą ręką.
77' żóta kartka João Oliveira sfaulował rywala w powietrznym pojedynku i za protesty przeciwko decyzji arbitra został ukarany żółtą kartką.
77' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka i interwencji Przemysława Stolca mamy jeszcze jeden rzut rożny.
76' Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
75' zmiana Druga zmiana w Chrobrym - Maksymilian Banaszewski za Mateusza Machaja.
73 ' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu wolnego na spalonym był João Oliveira
73' zmiana Dawid Ryndak zmienił Łukasza Turzynieckiego.
73' João Oliveira faulowany przez Roberta Mandrysza.
71' Tomasz Cywka wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
70' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego nad bramką główkował Oliver Praznovsky.
70' Dawid Gojny naciskany przez Marcela Ziemanna wybił piłkę na róg.
68' Michał Masłowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Ilków-Gołąb uniemożliwił oddanie strzału głową João Oliveirze.
67' zmiana Quentin Seedorf wszedł na boisko za Filipa Karbowego.
67' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Oliver Praznovsky zablokował strzał głową João Oliveiry, a po dobitce Filipa Karbowego piłka poleciała nad poprzeczką.
66' Patrik Mišák strzelił lewą nogą po ziemi z około 18 metrów. Rafał Leszczyński sparował piłkę na rzut rożny.
66' Zablokowane dośrodkowanie Michała Masłowskiego z lewej strony boiska.
65' Michał Ilków-Gołąb faulował Dawida Gojnego w polu karnym Zagłębia.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym - Robert Mandrysz za Jakę Kolenca.
64' Niecelny strzał Mikołaja Lebedyńskiego z prawej strony pole karnego.
63' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu rożnego piłka trafiła do stojącego za narożnikiem pola karnego Filipa Karbowego. "Karbo" zagrał pod bramkę dochodzącą piłkę, z którą poradził sobie Rafał Leszczyński.
62' Blokowana próba wrzutki Dawida Gojnego i mamy jeszcze jeden rzut rożny.
62' Oliver Praznovsky interweniuje głową po wrzutce Dawida Gojnego.
62' Po strzale Patrika Mišáka z rzutu wolnego piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.
60' żóta kartka Patrik Mišák został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Jakę Kolenca. Żółta kartka dla gracza Chrobrego.
60' Filip Karbowy faulowany w środkowym kole przez Jakę Kolenca.
59' Patrik Mišák dośrodkował w pole karne. Nikt z piłkarzy nie sięgnął futbolówki i grę z "piątki" wznowi Chrobry.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Piły za faul na Łukaszu Turzynieckim.
58' Filip Karbowy obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, więc nie zagra za tydzień z GKS-em Jastrzębie.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Dominiku Pile.
56' Mavroudis Bougaidis wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego.
56' Filip Karbowy wyłożył piłkę Łukaszowi Turzynieckiemu z prawej strony pola karnego. Po płaskim strzale "Turzyna" piłkę złapał Rafał Leszczyński.
55' Mavroudis Bougaidis główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu.
54' Róg dla Chrobrego po interwencji João Oliveiry.
53' Patrik Mišák zagrał prostopadłe podanie w pole karne, które jednak okazało się zbyt mocne dla Szymona Sobczaka.
53' Marcel Ziemann faulował w ataku Dawida Gojnego.
52' Mavroudis Bougaidis interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
50' Piotr Polczak co prawda jest w meczowej kadrze wpisany jako rezerwowy, ale siedzi na trybunie w strefie zero razem z Robertem Tomczykiem.
49' Filip Karbowy faulowany przez Mikołaja Lebedyńskiego.
47' Zagłębie nie strzeliło bramki od 300 minut. To już jest najdłuższa taka seria w tym sezonie. Wcześniej były 294 minuty.
47' Nieporozumienie pomiędzy Michałem Masłowskim a Patrikiem Mišákiem.
46' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła piłka trafiła w boczną siatkę.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 8 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
44' gol - piłka nożna 1:0 Przemysław Stolc zagrał piłkę do przodu wzdłuż lewej linii bocznej. Łukasz Turzyniecki minął się z futbolówką, co pozwoliło Mikołajowi Lebedyńskiemu na przejęcie piłki i przy biernej postawie Lukáša Ďuriški, dogranie w pole karne do Dominika Piły, a ten strzelił prawą nogą w krótki róg i pokonał Krystiana Stępniowskiego.
43' Odchodząca piłka zagrana w pole karne z narożnika boiska. Poradzili sobie z nią gracze z Głogowa.
42' Po strzale Dawida Gojnego z 20 metrów piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła na róg.
42' Maciej Ambrosiewicz strzelił zza pola karnego i trafił w czułe miejsce Jakę Kolenca.
42' Szymon Sobczak dostał piłkę w polu karnym od Patrika Mišáka, ale nie zdołał minąć dwóch rywali.
40' Szymon Sobczak doskoczył do piłki wybitej z pola karnego i niecelnie strzelił lewą nogą z około 20 metrów.
38' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła i piłkę tylko zagrał głową w bok Szymon Sobczak. Nie można tego uznać jako strzał.
37' Bardzo złe dośrodkowanie Mateusza Machaja z prawej strony boiska. Piłka wylatuje poza boisko.
37' Oliver Praznovsky przerwał akcję Szymona Sobczaka na lewym skrzydle.
34' João Oliveira odebrał piłkę przy bocznej linii boiska i podał do przodu do Szymona Sobczaka, który dobiegł niemal do końcowej linii i zagrał w kierunku Patrika Mišáka, który uderzył głową z około 6 metrów i trafił w interweniującego Rafała Leszczyńskiego.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Mateusza Machaju. Podobnie jak w przypadku poprzedniej kartki, sędzia zastosował prawo korzyści pokazał kartonik dopiero w przerwie w grze.
31' Kontra Chrobrego źle rozwiązana przez Marcela Ziemanna.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Gojny, a piłkę wybił głowa Oliver Praznovsky.
28' Sosnowiczanie wywalczyli kolejny rzut rożny.
26' żóta kartka Kontra zakończyła się bez powodzenia, a sędzia wykorzystał przerwę w grze i pokazał żółtą kartkę dla Michała Ilków-Gołąba za faul na Dawidzie Gojnym. Wcześniej arbiter zastosował prawo korzyści.
25' João Oliveira przerwał akcję gospodarzy przed polem karnym Zagłębia i sosnowiczanie ruszają z kontrą.
24' Patrik Mišák uderzył z ostrego kąta po ziemi, ale nie zaskoczył Rafała Leszczyńskiego. Do statystyk trafia jednak pierwszy celny strzał.
23' Mavroudis Bougaidis interweniował głową po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
23' Dobre wieści z Kielce. GKS Bełchatów przegrywa z Koroną 0:2.
21' João Oliveira sfaulował Marcela Ziemanna w środku boiska.
19' Pogoda zaczyna się nieśmiało poprawiać.
17' Bramkarz Chrobrego wybija piłkę ręką znad głowy Mateusza Machały, a za chwilę po dośrodkowaniu Patrika Mišáka niecelnie główkował Michał Masłowski.
17' Patrik Mišák wrzucił piłkę w pole karne i po interwencji jednego z gospodarzy João Oliveira starał się przekonać sędziego, że należy się rzut karny.
16' Szymon Sobczak powalczył pod końcową linią i wywalczył róg.
16' Mikołaj Lebedyński wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rogu.
15' Patrik Mišák z rogu do wybiegającego z pola karnego Dawida Gojnego. Przy dośrodkowaniu interweniował Marcel Ziemann i mamy kolejny róg.
15' Marcel Ziemann blokuje rajd Dawida Gojnego. Róg dla Zagłębia.
14' Oliver Praznovsky zagrał do przodu do Tomasza Cywki i tym razem murawa pomogła Zagłębiu, bo piłka nabrała poślizgu i opuściła plac gry.
13' Filip Karbowy wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu.
13' Mateusz Machała przerwał wślizgiem akcję Marcela Ziemanna. Róg dla Chrobrego.
11' Szymon Sobczak na spalonym po podaniu João Oliveiry.
10' Kolejny fatalny wykop Krystiana Stępniowskiego. Piłka spada na głowę Mateusza Machały na 20. metrze i na szczęście obyło się bez konsekwencji.
9' João Oliveira faulowany w środku boiska.
8' Piłka wybita z pola karnego przez Rafała Leszczyńskiego nabrała przyspieszenia po odbiciu od mokrej murawy i ruszył do niej Dominik Piła. Kapitan Zagłębia okazał się jednak czujny i przejął futbolówkę.
6' Strata piłki przez Zagłębie po złym zagraniu Krystiana Stępniowskiego do Dawida Gojnego.
5' Zagłębie budowało akcję od tyłu, aż w końcu Łukasz Turzyniecki zagrał do przodu w kierunku Szymona Sobczaka. Do piłki szybciej wystartował Rafał Leszczyński.
4' W Głogowie znowu pada. Na nasiąkniętym wodą boisku piłka może wyczyniać różne figle, więc trzeba zachować czujność.
3' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewej strony boiska i kolejna interwencja głową Mavroudisa Bougaidisa.
2' Patrik Mišák dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a piłkę wybił głową Mavroudis Bougaidis.
1' Filip Karbowy faulowany na połowie gospodarzy.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 16:58 Piłkarze Zagłębia już wyszli z tunelu i pojawili się na murawie. Sosnowiczanie wystąpią dzisiaj w białych strojach, a gospodarze zagrają w koszulkach w skośne pomarańczowo-czarne pasy, czarnych spodenkach i getrach.
0' 16:55 Dziś po raz pierwszy od początku października Zagłębie rozegra mecz z udziałem publiczności, jednak mecz w Głogowie nie cieszy się jakimś szczególnym zainteresowaniem i wygląda na to, że nie będzie kompletu 585 widzów, jaki jest obecnie dopuszczony na tym obiekcie.
0' 16:50 Zagłębie przystępuje do meczu w Głogowie po serii trzech porażek i na pewno nie jest faworytem, bo gospodarze wygrali dwa poprzednie starcia, a w meczach z naszą drużynę zaliczyli trzy kolejne zwycięstwa, a ich szkoleniowiec Ivan Djurdjević do tej pory zawsze prowadził swoje drużyny do triumfu nad sosnowiczanami (1x Lecha Poznań i 3x Chrobrego Głogów). Trzeba jednak wyjść i walczyć, bo do utrzymania droga jest daleka.
0' 16:45 Około 2,5 godziny przed meczem nad Głogowem rozszalała się burza z dosyć obfitymi opadami deszczu, która trwała dobrą godzinę. Boisko jest więc bardzo nasiąknięte, a Krystian Stępniowski po rozgrzewce i kilku "fikołkach" po murawie wyglądał, jakby wyszedł z kąpieli borowinowej. Nad Głogów po około godzinie względnie słonecznej pogody znowu nadciągnęły chmury i niewykluczone, że jeszcze popada.
0' 16:40 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Radomiakiem Radom. W pierwszym zespole Zagłębia zadebiutuje dziś Mateusz Machała, a do drugiej linii wrócił Filip Karbowy. Poza pierwszą jedenastką znaleźli się natomiast Nikolas Korzeniecki i Piotr Polczak. Wiele wskazuje jednak na to, że Polczak jest niezdolny do gry, bo nie rozgrzewa się z rezerwowymi, tylko widzieliśmy jak szedł w dresie i obuwiu niepiłkarskim.
0' 16:30 Witamy z Głogowa i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w GłogowieGaleria zdjęć z meczu w Głogowie Prezentujemy drugą paczkę zdjęć z meczu Zagłębia w Głogowie. W środku ponad setka zdjęć do przejrzenia, zapraszamy do oglądania » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w GłogowieZdjęcia z meczu w Głogowie Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w GłogowieKonferencja po meczu w Głogowie Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Bramka z meczu w GłogowieBramka z meczu w Głogowie Polsat Sport udostępnił skrót dzisiejszego meczu z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Jeden strzał wystarczył na ZagłębieJeden strzał wystarczył na Zagłębie Zagłębie przegrało w Głogowie z Chrobrym 0:1 po golu Dominika Piły w 44. minucie. Gospodarze oddali w ciągu całego meczu zaledwie jeden celny strzał i to wystarczyło im na pokonanie Zagłębia. » Czytaj więcej