2021-03-27, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stomil Olsztyn
Stroje: czarne (5-4-1)
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 16. Dawid Ryndak 11. Patrik Mišák (83' 30. Patryk Małecki) 26. Michał Masłowski 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 8. Szymon Pawłowski(12' 7. Gonçalo Gregório)77. Szymon Sobczak  Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 10. Martim Maia 14. Filip Karbowy 17. Kacper Radkowski 20. Patryk Wiszniowski 21. Nikolas Korzeniecki 22. Quentin Seedorf   Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Jakub Mosakowski 3' (k.) 1:1 - João Oliveira 34' 2:1 - João Oliveira 47'
45+4' Dawid Ryndak 49' Gonçalo Gregório 73' Jurich Carolina 89' Szymon Sobczak 90' Wojciech Łuczak
31. Michał Leszczyński 18. Janusz Bucholc (74' 30. Damian Sierant) 27. Damian Byrtek 3. Rafał Remisz 23. Jurich Carolina 4. Jakub Mosakowski (74' 6. Jonatan Straus) 12. Wojciech Łuczak20. Mateusz Skrzypczak (65' 24. Sam van Huffel) 51. Krystian Ogrodowski (74' 15. Jakub Tecław) 37. Hubert Szramka (56' 16. Koki Hinokio) 7. Adrian Szczutowski   Rezerwowi: 82. Piotr Skiba 14. Filip Szabaciuk   Trener: Adam Majewski
Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Rafał Brieger (Gdańsk). Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 20 sekundach gry kończy się mecz. Wygrywamy ze Stomilem!
90+4' Jonatan Straus nie opanował piłki dośrodkowanej w pole karne Zagłębia i grę wznowi Szymon Frankowski.
90+3' Dawid Ryndak wybija piłkę z pola karnego Zagłębia.
90+1' Gonçalo Gregório faulowany przez Jonatana Strausa w okolicy narożnika boiska.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Łukaszu Turzynieckim.
89' czerwona kartka Czerwona kartka dla Szymona Sobczaka za faul na Samie van Huffelu.
88' Osaczony przez dwóch rywali w narożniku boiska Gonçalo Gregório wywalczył aut.
87' Nikt z kolegów nie ruszył do piłki zagranej w pole karne przez Wojciecha Łuczaka.
85' Łukasz Turzyniecki w polu karnym Zagłębia zablokował strzał Jonatana Strausa.
83' zmiana Patrik Mišák schodzi z boiska. Na murawie melduje się Patryk Małecki.
82' Patrik Mišák tym razem trochę słabo dośrodkował z rogu i piłkę wybił Damian Sierant.
82' Róg dla Zagłębia po akcji Łukasza Turzynieckiego.
81' Patrik Mišák wstrzelił piłkę przed bramkę i Gonçalo Gregório w ostatniej chwili został uprzedzony przez rywala.
80' Patrik Mišák dośrodkował z rogu, a piłkę wypiąstkował Michał Leszczyński.
80' Zagłębie długo utrzymywało się z piłką na połowie Stomilu i wreszcie wywalczyło rzut rożny.
77' Damian Byrtek faulował Szymona Sobczaka.
76' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rogu nad bramką główkował Adrian Szczutowski.
76' Wojciech Łuczak wywalczył róg dla Stomilu.
75' Szymon Frankowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego.
74' zmiana Potrójna zmiana w Stomilu. Damian Sierant za Janusza Bucholca, Jonatan Straus za Jakuba Mosakowskiego i Jakub Tecław za Krystiana Ogrodowskiego.
73' żóta kartka Jurich Carolina ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.
72' Michał Masłowski wybija piłkę z pola karnego Zagłębia po akcji Adriana Szczutowskiego.
71' Gonçalo Gregório faulował w ataku Damiana Byrtka.
69' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka nieudany strzał głową João Oliveiry.
69' Patrik Mišák dośrodkował z rzutu wolnego. W stronę bramki główkował Piotr Polczak, a Damian Byrtek wybił piłkę na rzut rożny.
68' Krystian Ogrodowski sfaulował Gonçalo Gregório około 25 metrów od bramki.
67' Wojciech Łuczak wyekspediował piłkę z pola karnego po wrzutce Patrika Mišáka z rogu.
66' Po wrzutce Patrika Mišáka piłkę na róg wybija Jakub Mosakowski.
66' Tym razem Patrik Mišák za mocno dośrodkował z rogu i nie dało się zakończyć akcji strzałem.
65' Blokowany strzał Szymona Sobczaka i mamy rzut rożny.
65' zmiana Sam van Huffel zmienił Mateusza Skrzypczaka.
64' Niecelna próba Szymona Sobczaka z około 35 metrów.
64' Janusz Bucholc faulował w ataku Dawida Ryndaka.
62' Szymon Frankowski interweniuje w polu karnym i nie pozwala, aby Koki Hinokio oddał strzał.
61' W pole karne wrzucał Koki Hinokio, a Jakubowi Mosakowskiemu nie udał się strzał przewrotką.
60' Trener bramkarzy Zagłębia Paweł Primel ukarany żółtą kartką przez sędziego.
58' Lukáš Ďuriška interweniuje w akcji Adriana Szczutowskiego.
57' Szymon Sobczak wyłożył piłkę Michałowi Masłowskiemu, który miał przed sobą tylko bramkarza i strzelił w jego ręce.
56' Jurich Carolina przerwał akcję Łukasza Turzynieckiego.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Stomilu - Koki Hinokio za Huberta Szramkę.
55' Zagłębie wygrało w tym sezonie wszystkie mecze, w których strzeliło więcej niż jedną bramkę.
54' Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z prawego skrzydła główkował Hubert Szramka. Broni Szymon Frankowski.
52' Błąd Lukáša Ďuriški i z piłką w polu karnym znalazł się Hubert Szramka, ale na szczęście Słowak zdążył naprawić swoją pomyłkę.
51' Na razie wszystko zmierza w stronę scenariusza z jesieni 2017. Wtedy Stomil od 2. minuty prowadził 1:0, a przegrał 1:5. Różnica jest taka, że wtedy zaczęliśmy strzelać dopiero od 60. minuty.
49' żóta kartka Gonçalo Gregório sfaulował Juricha Carolinę i został ukarany żółtą kartką.
47' gol - piłka nożna 2:1 Możemy powtórzyć wpis z 34. minuty - po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował João Oliveira.
47' Łukasz Turzyniecki blokowany przy dośrodkowaniu przez Rafała Remisza i mamy róg.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka, który próbował powstrzymać kontrę Stomilu faulem na Adrianie Szczutowskim. Sędzia zastosował prawo korzyści, ale zapamiętał sobie "Denvera".
45+4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i interwencji Janusza Bucholca Stomil rusza z kontrą, ale na nasze szczęście Wojciech Łuczak jest na spalonym po podaniu Jakuba Mosakowskiego.
45+3' Szymon Sobczak podał w pole karne do Gonçalo Gregório, ale w porę zdążył z interwencją Damian Byrtek i mamy rzut rożny.
45+2' Szymon Sobczak składał się do strzału z 18 metrów, ale zablokował go Janusz Bucholc.
45+1' Janusz Bucholc faulował Patrika Mišáka.
45' doliczony czas +3
44' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
43' Mateusz Skrzypczak uderzył w okienko z około 14 metrów i kapitalną paradą popisał się Szymon Frankowski, który wybił piłkę na róg.
43' Janusz Bucholc wrzucił z autu w pole karne, a Dawid Ryndak zgrał piłkę głową do bramkarza.
41' Niecelny strzał głową Wojciecha Łuczaka po dośrodkowaniu Jakuba Mosakowskiego z lewego skrzydła.
39' João Oliveira strzelił dziś swoją czwartą bramkę dla Zagłębia w tym sezonie i trzecią po uderzeniu głową.
37' Adrian Szczutowski przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia i tam zatrzymał go Piotr Polczak.
37' Prostopadła piłka od Michała Masłowskiego w stronę Szymona Sobczaka. Piłkę zdołał wybić na aut Michał Leszczyński.
36' Rzut wolny dla Stomilu z około 40 metrów. Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka piłka wychodzi poza boisko.
34' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował João Oliveira.
33' Patrik Mišák strzelił na bramkę z rzutu wolnego z 25 metrów podyktowanego za faul na nim samym. Michał Leszczyński odbił piłkę przed siebie, a strzał Szymona Sobczaka został zablokowany i mamy róg.
30' Po strzale głową Lukáša Ďuriški piłka trafia w Damiana Byrtka. Nasi piłkarze próbują przekonać sędziego, że należy się rzut karny za zagranie ręką.
30' Janusz Bucholc wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z wolnego.
29' Za mocny przerzut Szymona Sobczaka na prawe skrzydło.
26' Piotr Polczak faulował Adriana Szczutowskiego.
25' Patrik Mišák faulowany w środku boiska.
24' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Mateusza Skrzypczaka.
21' Co wyprawia ten sędzia? Najpierw stosuje prawo korzyści po faulu Rafała Remisza na Szymonie Sobczaku, a potem gdy Gonçalo Gregório był w polu karnym i szykował się do oddania strzału, przerywa akcję i wraca do rzutu wolnego.
20' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego Damian Byrtek wygrywa walkę w powietrzu z Patrikiem Mišákiem
19' Adrian Szczutowski złapany na spalonym.
18' Jakub Mosakowski pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
16' Maciej Ambrosiewicz z około 20 metrów strzelił wysoko nad bramką.
15' Bilans pierwszego kwadransa meczu - gol dla Stomilu po rzucie karnym i kontuzja Szymona Pawłowskiego spowodowana fatalnym stanem murawy.
14' Michał Leszczyński łapie piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego.
12' zmiana Szymon Pawłowski ofiarą fatalnego stanu murawy. Opuszcza on boisko z kontuzją, która wygląda na poważną. Za niego pojawił się Goncalo Gregorio
11' Szymon Pawłowski potknął się na nierównej murawie Stadionu Ludowego, a sędzia uznał, że był faulowany przez Damiana Byrtka.
8' Wojciech Łuczak faulował w ataku João Oliveirę
7' Nad Stadionem Ludowym coraz większy deszcz
5' 22 października 2017 Stomil prowadził w Sosnowcu od 2. minuty po golu Wiktora Biedrzyckiego, a po 90 minutach było 5:1 dla Zagłębia. I tego się trzymajmy.
4' Oglądaliśmy powtórki akcji, po której sędzia podyktował rzut karny i ciężko nam stwierdzić, czy tam faul.
3' gol - po karnym 0:1 Jakub Mosakowski pokonał Szymona Frankowskiego strzałem z rzutu karnego.
1' Zdaniem sędziego Damiana Sylwestrzaka Dawid Ryndak sfaulował w polu karnym Wojciecha Łuczaka, któremu piłkę ze środka boiska zagrał Damian Byrtek.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 15:58 Na murawę jako pierwsi wyszli piłkarze Stomilu, którzy dziś wystąpią w czarnych strojach. Tuż za na nimi tunel opuścili sosnowiczanie, którzy zagrają na czerwono.
0' 15:55 Od strony sektora gości na Stawikach spore poruszenie - pełno wozów policyjnych. Czyżby kibice z Olsztyna postanowili nas odwiedzić mimo zakazu?
0' 15:50 Zagłębie Sosnowiec nie strzeliło bramki od 260 minut. Stomil Olsztyn jest niewiele lepszy pod tym względem, bo na trafienie czeka od 203 minut. Czy któremuś z zespołów uda się dziś przełamać, czy zaliczą trzecie kolejne zero po stronie bramkowych zdobyczy? Przekonamy się za około dwie godziny.
0' 15:40 Dziś w I lidze zaplanowano trzy mecze z udziałem drużyn, z którymi rywalizujemy o utrzymanie. Sandecja Nowy Sącz wygrała z ŁKS-em Łódź 2:1 i chyba powoli możemy drużynę Dariusza Dudka wykreślić z listy drużyn zagrożonych degradacją. Od 15:00 w Rzeszowie Resovia gra z GKS-em Tychy i na razie jest 0:0, a równolegle ze spotkaniem w Sosnowcu będzie toczył się mecz GKS-u Bełchatów z Odrą Opole.
0' 15:30 Stomil po raz siódmy w historii zagra na Stadionie Ludowym (pięć poprzednich meczów rozegrano w ramach rozgrywek I ligi, a jeden w Pucharze Polski). W trzech z tych spotkań po jednej bramce dla zespołu gości strzelał Grzegorz Lech. Dziś na pewno nie poprawi tego dorobku, bo jesienią 2020 został prezesem Stomilu i zakończył piłkarską karierę. Pojawił się dziś w Sosnowcu już nie jako piłkarz, tylko jak VIP.
0' 15:20 7 czerwca 2020 w meczu ze Stomilem zadebiutował Kacper Chorążka. Dziś debiutuje Szymon Frankowski. Wtedy wygraliśmy 2:1, czy dziś powtórzy się historia i ponownie debiutant, bramkarz i młodzieżowiec w jednej osobie przyczyni się do zwycięstwa i zdobycia jakże ważnych trzech punktów w spotkaniu z zespołem z Olsztyna? Wtedy jedynym piłkarzem, który pokonał naszego bramkarza był Szymon Sobczak i mamy nadzieję, że dziś nie powtórzy tamtego wyczynu i jeśli strzeli gola, to do właściwej bramki.
0' 15:10 Znamy już skład, jaki desygnował do gry trener Kazimierz Moskal. Niespodzianka w bramce - nie ma Krystiana Stępniowskiego, którego zastąpił Szymon Frankowski. Ta zmiana nie wynika ze słabej postawy Stępniowskiego, a z problemów z młodzieżowcami. Kontuzja doznana w meczu w Łodzi wykluczyła z gry Mateusza Szweda i z graczy urodzonych w 2000 lub później, trener Zagłębia wygrał właśnie bramkarza, dla którego będzie debiut w naszej drużynie. Miejsce Szweda na skrzydle zajmie za t Szymon Pawłowski. Cztery żółte kartki wykluczyły z gry Dawida Gojnego, który będzie przyglądał się swoim kolegom z trybun. Dziś w jego miejsce zagra Dawid Ryndak. Nie ma również Quentina Seedorfa. Po przerwie za kartki do składu wrócił João Oliveira
0' 15:00 Dzień dobry Państwu. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn.
Druga galeria zdjęć z meczu ze StomilemDruga galeria zdjęć z meczu ze Stomilem Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu ze StomilemGaleria zdjęć z meczu ze Stomilem Prezentujemy kilka ujęć z dzisiejszego spotkania, w środku głównie ujęcia z odwiedzin Stomilowców pod sosnowieckim sektorem gości. PNDK » Czytaj więcej
Skrót meczu ze StomilemSkrót meczu ze Stomilem Polsat Sport opublikował juz skrót dzisiejszego meczu ze Stomilem Olsztyn, w którym nasza drużyna wygrała 2:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StomilemKonferencja prasowa po meczu ze Stomilem Na pomeczowej konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Stomil 2:1Zagłębie - Stomil 2:1 Dwa gole głową João Oliveiry (34' i 47') po dośrodkowaniach Patrika Mišáka z rzutów rożnych dały nam zwycięstwo w meczu, w którym goście objęli prowadzenie już w 3. minucie. » Czytaj więcej