Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie - Stomil 2:1 JP, 2021-03-27, 18:01

Dwa gole głową João Oliveiry (34' i 47') po dośrodkowaniach Patrika Mišáka z rzutów rożnych dały nam zwycięstwo w meczu, w którym goście objęli prowadzenie już w 3. minucie.
Zagłębie - Stomil 2:1

Przed spotkaniem ze Stomilem trener Kazimierz Moskal dokonał aż czterech zmian w składzie. Najbardziej niespodziewana była zmiana na bramce, gdzie Krystiana Stępniowskiego zastąpił Szymon Frankowski. Nie wynikało to jednak ze słabej postawy Stępniowskiego w poprzednich spotkaniach, a z problemów z młodzieżowcami.

Z powodu kontuzji jakiej doznał w meczu w Łodzi Mateusz Szwed, znacznie ograniczony był wybór graczy urodzonych w 2000 lub później. Oprócz Szymona Frankowskiego do dyspozycji naszego szkoleniowca byli jeszcze Nikolas Korzeniecki i Kacper Radkowski, którzy w swoich poprzednich występach w tej rundzie nie spisywali się najlepiej. Trener Zagłębia wybrał właśnie młodego bramkarza, dla którego był to debiut w naszej drużynie. Powtórzyła się więc sytuacja z poprzedniego spotkania ze Stomilem rozgrywanego na Stadionie Ludowym. 7 czerwca 2020 w naszym zespole, prowadzonym wtedy przez Krzysztofa Dębka, zadebiutował Kacper Chorążka, który przed rokiem miał status młodzieżowca.

Miejsce Mateusza Szweda na skrzydle zajął Szymon Pawłowski. Cztery żółte kartki wykluczyły z gry Dawida Gojnego, który przyglądał się swoim kolegom z trybun. W jego miejsce na lewej stronie bloku defensywnego zagrał Dawid Ryndak. Na ławce rezerwowych usiadł Quentin Seedorf, a po przerwie za cztery żółte kartki do składu wrócił João Oliveira, który później okazał się bohaterem spotkania.

Mecz ze Stomilem Olsztyn rozpoczął się dla Zagłębia najgorzej jak tylko się dało. Po 40 sekundach gry były gracz Zagłębia Wojciech Łuczak otrzymał w polu karnym podanie ze środka boiska od Damiana Byrtka i został sfaulowany przez Dawida Ryndaka. Sędzia Damian Sylwestrzak wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podbiegł Jakub Mosakowski i pokonał Szymona Frankowskiego. Golkiper Zagłębia wyczuł intencje strzelca, ale nie dał rady obronić pierwszego strzału oddanego na jego bramkę w trakcie kariery w Zagłębiu.

W 11. minucie sosnowiczan spotkało kolejne nieszczęście. Na nierównej murawie Stadionu Ludowego potknął się i przewrócił Szymon Pawłowski. Nie wiadomo, dlaczego sędzia uznał, że Pawłowski był w tej sytuacji faulowany, ale efektem tego zdarzenia była groźnie wyglądająca kontuzja naszego zawodnika, po której musiał opuścić murawę. W jego miejsce na boisku pojawił się Gonçalo Gregório. Ta zmiana wymusiła korekty w taktyce. Portugalczyk zagrał na szpicy, a Szymon Sobczak został przesunięty na skrzydło.

W 33. minucie obejrzeliśmy pierwszy celny strzał w wykonaniu sosnowiczan, a minutę później pierwsza bramkę. Najpierw Patrik Mišák strzelił na bramkę z rzutu wolnego z 25 metrów podyktowanego za faul na nim samym. Michał Leszczyński odbił piłkę przed siebie, a próbujący dobijać Szymon Sobczak został zablokowany i mieliśmy rzut rożny. Pod nieobecność Dawida Gojnego, Szymona Pawłowskiego i Patryka Małeckiego, z narożnika boiska dośrodkowywał dziś Patrik Mišák, który posłał piłkę na głowę João Oliveiry, a Portugalczyk mocno uderzył głową z około 5 metrów i futbolówka wpadła do bramki po rękach golkipera gości.

Jeszcze przed przerwą Stomil miał wyśmienitą okazję na ponowne objęcie prowadzenie. Mateusz Skrzypczak przymierzył w okienko, ale świetną interwencją popisał się Szymon Frankowski, który sparował piłkę na rzut rożny. Skrzypczaka z trybuny VIP obserwował jego ojciec Mariusz, który pełni funkcję kierownika drużyny Lecha Poznań i korzystając z przerwy na mecze reprezentacji wybrał się na mecz do Sosnowca w towarzystwie byłego trenera Zagłębia, Jarosława Araszkiewicza. Na VIP-ach siedzieli także m.in. trener Wieczystej Kraków Przemysław Cecherz, a także dyrektor sportowy Piasta Gliwice Bogdan Wilk.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy powtórzyła się sytuacja z 34. minuty spotkania. Ponownie z narożnika boiska dośrodkował Patrik Mišák i po raz kolejny piłka trafiła na głowę João Oliveiry, który strzałem z bliska nie dał szans Michałowi Leszczyńskiemu. Tym samym Portugalczyk zdobył piątą bramkę w tym sezonie i jest w tej chwili najlepszym strzelcem Zagłębia. Był to zarazem jego czwarty gol zdobyty głową i trzeci bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Przed szansą na strzelenie trzeciej bramki dla Zagłębia stanął w 57. minucie Michał Masłowski, który otrzymał dokładne podanie od Szymona Sobczaka, ale z około 8 metrów trafił w bramkarza Stomilu. Był to już ostatni celny strzał w spotkaniu. Do końca meczu już żadnemu z zespołów nie udało się oddać uderzenia na bramkę. Trener Stomilu, chcąc odwrócić losy meczu, w 74. minucie zdecydował się na potrójną zmianę, ale nie przyniosła ona efektów.

Iskierkę nadziei na strzelenie przynajmniej wyrównującej bramki dała Stomilowi czerwona kartka dla Szymona Sobczaka. Zabrakło jednak czasu. Były zawodnik olsztyńskiej drużyny w 89. minucie brutalnie sfaulował Sama van Huffela i musiał udać się do szatni. Zamiast bramek "Sopel" w Zagłębiu kolekcjonuje kartki. W pięciu występach w barwach naszego zespołu obejrzał trzy żółte kartki i jedną czerwoną. Na pewno zabraknie go w meczu z Widzewem Łódź za tydzień, a niewykluczone, że Wydział Dyscypliny nałoży na niego karę w dłuższym wymiarze.

Po sześciu meczach bez zwycięstwa Zagłębie wreszcie dopisało do swojego dorobku trzy punkty, co pozwoliło zrównać się w tabeli z GKS-em Bełchatów i wskoczyć "nad kreskę" dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Mamy nadzieję, że podopieczni Kazimierza Moskala pójdą za ciosem i za tydzień także odniosą zwycięstwo. Przypomnijmy, że w Wielką Sobotę o 16:00 na Stadionie Ludowym zmierzymy się z Widzewem Łódź.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)
0:1 Jakub Mosakowski 3' (k)
1:1 João Oliveira 34'
2:1 João Oliveira 47'

Zagłębie: 34. Szymon Frankowski - 27. Łukasz Turzyniecki, 18. Lukáš Ďuriška, 25. Piotr Polczak, 16. Dawid Ryndak - 11. Patrik Mišák (83, 30. Patryk Małecki), 26. Michał Masłowski, 28. Maciej Ambrosiewicz, 6. João Oliveira, 8. Szymon Pawłowski (12, 7. Gonçalo Gregório) - 77. Szymon Sobczak.

Stomil: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc (74, 30. Damian Sierant), 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 4. Jakub Mosakowski (74, 6. Jonatan Straus) - 12. Wojciech Łuczak, 20. Mateusz Skrzypczak (64, 24. Sam van Huffel), 51. Krystian Ogrodowski (74, 15. Jakub Tecław), 37. Hubert Szramka (56, 16. Koki Hinokio) - 7. Adrian Szczutowski.

żółte kartki: Ryndak, Gonçalo Gregório - Carolina, Łuczak.
czerwona kartka: Szymon Sobczak (89. minuta, Zagłębie, za brutalny faul).

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).


Galeria Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
zobacz pełną galerię zdjęć
  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (3)
  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 27.03.2021 r, o godz. 20:19
    To musiały być 3 pkt. Byliśmy w tym meczu zdecydowanie lepsi od Stomilu. Kapitalny mecz Oliveiry. Druga połowa bardzo dobra. Wysoki presing i kilka doskonałych sytuacji. Nie daliśmy im pograć dlatego nie daliśmy możliwości popełniać błędów naszej obronie. O to chodzi. Interwencja Kwiatkowskiego w 40 min. stadiony świata! Spadnie Bełchatów.

  • Wolverine Wolverine napisał(a) 27.03.2021 r, o godz. 18:31
    K..a, wreszcie.....

  • piachu7 piachu7 napisał(a) 27.03.2021 r, o godz. 18:05


    NARESZCIEEEE !!!!! Po prawie czterech miesiącach 3pkt.

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
13 -
Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,

ASYSTY:
6 -
Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 -
Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović,  Miłosz Pawlusiński,  Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski

ŻÓŁTE KARTKI:
12 -
Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński,  Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović,  Piotr Marciniec,  Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak

CZERWONE KARTKI:
2 -
Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1
- Roko Kurtović

REZERWY - V LIGA

BRAMKI:
16
- Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta,  Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański

REZERWY - PUCHAR POLSKI
5
- Kacper Wołowiec
3
- Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański

Marek Fabry

 

Rozkład jazdy kibica 2025-07-26Sokół Kleczew - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony