2019-04-06, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu:
2:1(2:0)
Stroje: czarne
25. Marian Kelemen 15. Zoran Arsenić 17. Ivan Runje 5. Nemanja Mitrović 12. Guilherme 9. Arvydas Novikovas 6. Taras Romanczuk 27. Martin Adamec 11. Jesus Imaz (90' 20. Marko Poletanović) 77. Martin Kostal (82' 19. Bodvar Bodvarsson) 98. Patryk Klimala (69' 7. Jakub Wójcicki)   Rezerwowi: 29. Grzegorz Sandomierski 2. Andrej Kadlec 14. Justas Lasickas 32. Mikołaj Nawrocki   Trener: Ireneusz Mamrot
1:0 - Jesus Imaz 19' (k.) 2:0 - Patryk Klimala 34' 2:1 - Vamara Sanogo 82' (k.)
22' Szymon Pawłowski 45' Nemanja Mitrović 51' Guilherme 51' Giórgos Mygas 51' Martin Tóth 66' Olaf Nowak 77' Taras Romanczuk 81' Marian Kelemen 90' Lukáš Hroššo
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas 16. Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka (46' 6. Tomasz Nowak) 17. Michael Heinloth 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo 9. Giorgi Gabedawa (42' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 14. Dawid Ryndak 33. Kacper Radkowski   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Konrad Sapela (Łódź), Michał Gajda (Skierniewice). Techniczny: Grzegorz Kawałko (Białystok), VAR: Paweł Raczkowski (Warszawa). AVAR: Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Białymstoku. Zwycięska passa Zagłębia dobiegła końca.
90+7' Marian Kelemen łapie piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego.
90+7' To już chyba ostatnia akcja meczu. Bramkarz Zagłębia w polu karnym Jagi.
90+6' Giórgos Mygas faulowany przez Bodvara Bodvarssona.
90+6' Žarko Udovičić przegrywa pojedynek z Zoranem Arseniciem. Od bramki zacznie Marian Kelemen.
90+5' Lukáš Hroššo zagrał głową tuż poza polem karnym.
90+4' Arvydas Novikovas z piłką przy narożnej chorągiewce. Kończy się stratą.
90+3' Giórgos Mygas nakładką potraktował Bodvara Bodvarssona.
90+2' Bodvar Bodvarsson faulowany przez Giórgosa Mygasa.
90+1' Vamara Sanogo na spalonym po podaniu Michaela Heinlotha.
90' doliczony czas +6
90' zmiana Marko Poletanović zmienia Jesusa Imaza.
90' żóta kartka Lukáš Hroššo ukarany za niesportowe zachowanie.
88' Z autu wrzucał Giórgos Mygas. Niepewnie w powietrzu Marian Kelemen, ale w końcu udaje mu się opanować piłkę.
87' Po dośrodkowaniu Guilherme z lewej strony boiska Taras Romanczuk spudłował z około 7 metrów.
86' Tomasz Nowak zwiódł Martina Adamca i z ponad 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
85' Z narożnika boiska wrzucał Žarko Udovičić. Walka w powietrzu i piłka trafia w ręce Mariana Kelemena.
84' Prostopadła piłka od Mateusza Cichockiego do Vamray Sanogo. W polu karnym interweniuje Nemanja Mitrović. Róg.
83' Vamara Sanogo zrównał się w klasyfikacji strzelców z Žarko Udovičiciem.
82' zmiana Bodvar Bodvarsson wszedł za Martina Kosztala.
82' gol - po karnym 2:1 Tym razem do piłki podszedł Vamara Sanogo i pokonał Maiana Kelemena.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Mariana Kelemena i jeszcze raz strzelamy karnego. Bramkarz Jagi za wcześnie opuścił linię bramkową.
80' Sędzia sprawdza na monitorze, czy wszystko odbyło się prawidłowo przy drugim strzale z rzutu karnego.
79' Szymon Pawłowski uderzył lekko po ziemi w ten sam róg, w który wcześniej. Marian Kelemen odbił piłkę i poradził sobie z dobitką Vamary Sanogo.
79' Szymon Pawłowski pokonał Mariana Kelemena, ale będzie powtórka rzutu karnego, bo jeden z naszych zawodników za szybko wbiegł w pole karne.
77' żóta kartka Po strzale Olafa Nowaka piłkę ręką na 6. metrze zablokował Taras Romanczuk. Żółta kartka i rzut karny dla Zagłębia.
74' Zoran Arsenić główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Martina Adamca z rzutu rożnego.
74' Patrik Mraz zablokował rajd Jakuba Wójcickiego. Róg dla Jagiellonii.
72' Francuz już wrócił na boisko, a więc gramy w komplecie.
71' Vamara Sanogo schodzi z boiska wsparty na ramionach fizjoterapeutów. Czy to koniec jego występu?
69' zmiana Pierwsza zmiana w Jagiellonii - Jakub Wójcicki za Patryka Klimalę.
69' Zbigniew Dobrynin przerwał grę i podbiegł do leżącego na murawie Vamary Sanogo.
68' Kibice Jagiellonii wyrażają głośnymi gwizdami swoją dezaprobatę wobec poczynań piłkarzy
67' Patryk Klimala zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy próbie minięcia Lukasa Hrosso.
66' Solowa akcja Jesusa Imaza i strzał z 20 metrów. Broni Lukas Hrosso.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Olafa Nowaka za faul na Tarasie Romanczuku.
65' Długa piłka od Nemanji Mitrovicia w pole karne. Arvydas Novikovas przyjął futbolówkę, ale za chwilę by na spalonym.
64' Martin Tóth też wypada z kadry na mecz z Wisłą Płock. Obejrzał dziś w Białymstoku czwartą żółtą kartkę. Oj, ciężko będzie zebrać skład na ten arcyważny mecz.
62' Guilherme łatwo odbiera piłkę Vamarze Sanogo i zagrywa do przodu, ale dobrze ustawiony Mateusz Cichocki przerywa akcję gospodarzy.
61' Žarko Udovičić odpychany przez Arvydasa Novikovasa.
60' Jesus Imaz faulowany przez Tomasza Nowaka.
60' Lukas Hrosso łapie piłkę dośrodkowaną przez Martina Adamca z rogu.
59' Arvydas Novikovas piętą zagrał do Guilherme, który z pierwszej piłki podawał w stronę Patryka Klimali, a piłkę na róg wybił Martin Tóth.
58' Arvydas Novikovas nie zdołał minąć zwodem Mateusza Cichockiego w polu karnym. Wybita piłka trafiła do Martina Kosztala, który zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
57' Giórgos Mygas powstrzymany przez trzech rywali przed polem karnym Jagiellonii
55' Martin Kosztal faulował w ataku Giórgosa Mygasa.
55' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Giórgos Mygas niecelnie główkował z 7 metrów.
54' Błąd Tomasza Nowaka, ale bez konsekwencji, bo gospodarze niecelnie podawali piłkę.
52' Po strzale Martina Adamca z rzutu wolnego z 20 metrów piłkę odbija Lukas Hrosso, a dobijający z bliska Jesus Imaz posyła futbolówkę nad poprzeczką.
51' żóta kartka ...i Giórgosa Mygasa, Obaj ujrzeli upomnienia za przepychankę.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Guilherme...
51' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Tótha za faul na Martinie Kosztalu
51' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego gospodarze wybijają piłkę z pola karnego.
50' Po podaniu Žarko Udovičicia Olaf Nowak przymierzył w krótki róg, a piłkę na rzut rożny zbił Marian Kelemen.
49' Ivan Runje faulował Patrika Mraza po dośrodkowaniu z rogu.
48' Michael Heinloth uprzedził Patryka Klimalę i wybił piłkę na róg.
48' Lukas Htosso wypiąstkował piłkę dośrodkowaną przez Martina Adamca z rogu.
47' Guilherme wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.
47' Michael Heinloth gra teraz na prawej obronie, na prawą pomoc przesunięty został Giórgos Mygasa, a Tomasz Nowak z Szymonem Pawłowskim grają w środku pomocy.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Tomasz Nowak wchodzi na drugą połowę za Tomasza Nawotkę.
45+10' gwizdek Po 54 minutach i 5 sekundach gry sędzia Zbigniew Dobrynin zakończył pierwszą połowę meczu.
45+10' Tomasz Nawotka strzela nad bramką po podaniu Olafa Nowaka.
45+8' Arvydas Novikovas w podobnej sytuacji, w jakiej zaliczył asystę przy drugim golu, ale Michael Heinloth nie dał się ograć.
45+6' Vamara Sanogo utyka po starciu z Martinem Kelemenem, ale raczej da radę grać dalej.
45+5' Rzut wolny dla "Jagi" z lewej strony boiska. Wrzucał Martin Kostal, a interweniował Michael Heinloth.
45+4' Zbigniew Dobrynin po raz kolejny podbiegł do ławki Zagłębia i tym razem już usunął Valdasa Ivanauskasa na trybuny. Dla naszego trenera to już recydywa. Wyleciał w tym sezonie podczas meczu w Zabrzu i dostał potem dwa mecze kary.
45+2' Arvydas Novikovas zagrał z prawej strony do wbiegającego w pole karne Guilherme. Szybszy nasz bramkarz.
45' doliczony czas +9
45' żóta kartka Żółta kartki dla Nemanji Mitrovicia za faul na Vamarze Sanogo.
44' W środku boiska Mateusz Cichocki faulował Patryka Klimalę.
42' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę wybija Taras Romanczuk.
42' zmiana Olaf Nowak wszedł za Giorgiego Gabedawę
41' Martin Kostal ograł Giórgosa Mygasa i podał w pole bramkowe, ale tam był dobrze ustawiony Mateusz Cichocki.
40' Zanosi się na zmianę. Do wejścia na boisko szykuje się Olaf Nowak.
39' Giorgi Gabedawa opatrywany poza boczną linią boiska.
39' Nieporozumienie w szeregach "Jagi". Jesus Imaz chciał podać do Guilherme, a zagrał w aut.
37' We wcześniejszej fazie akcji Jesus Imaz mógł zagrać piłkę ręką, ale po videoweryfikacji sędzia nie dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i podtrzymał decyzję o uznaniu bramki.
36' Sędzia Zbigniew Dobrynin podbiega do monitora VAR.
34' gol - piłka nożna 2:0 Arvydas Novikovas zakręcił Martinem Tóthem i Patrikiem Mrazem i dośrodkował zewnętrzną częścią stopy w pole bramkowe, a Patryk Klimala strzałem głową z 5 metrów pokonał Lukasa Hrosso.
33' Žarko Udovičić krótko rozegrał piłkę z Szymonem Pawłowskim, a potem uderzył zza pola karnego lewą nogą nad poprzeczką.
33' Kontra Zagłębia. Vamara Sanogo w pojedynku z Guilherme i róg dla Zagłębia.
32' Tomasz Nawotka wybił piłkę po dośrodkowaniu Jesusa Imaza z rzutu wolnego.
31' Arvydas Novikovas faulowany przez Michaela Heinlotha.
30' Po dośrodkowaniu Martina Adamca z rzutu rożnego piłka wychodzi poza końcową linię.
30' Giórgos Mygas blokuje dośrodkowanie Guilherme i Jagiellonia ma rzut rożny.
28' Tomasz Nawotka zagrał na lewą stronę do Žarko Udovičicia. Serb dośrodkował będąc już w polu karnym, ale za mocno.
26' Kontra Jagiellonii zakończona fatalnym podaniem Martina Adamca do Patryka Klimali.
24' Szymon Pawłowski zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra z tydzień z Wisłą Płock. Niedobrze...
23' Sędzia Zbigniew Dobrynin podbiegł do ławki rezerwowych Zagłębia i porozmawiał sobie z Valdasem Ivanauskasem.
23' "Chuj ci na imię, Pawłowski, chuj ci na imię" - krzyczy białostocka Ultra do naszego kapitana, a on odpowiada oklaskami.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Guilherme.
21' Jesus Imaz powtórzył wyczyn Łukasza Burligi - obaj ci gracze strzelili Zagłębiu w tym sezonie dwie bramki dla dwóch różnych klubów. Zimą obaj minęli się na drodze z Wisły Kraków do Jagiellonii Białystok
20' Tradycyjny element na meczach w Białymstoku - po strzelonej przez Jagiellonię bramce z głośników słychać Zenona Martyniuka.
19' gol - po karnym 1:0 Jesus Imaz zmylił Lukasa Hrosso i dał prowadzenie Jagiellonii.
17' Martin Tóth w walce o piłkę popychał Tarasa Romanczuka i to zdecydowało o podyktowaniu "jedenastki".
17' Po dośrodkowaniu Guilherme piłkę łapie Lukas Hrosso, ale sędzie dyktuje rzut karny.
16' Žarko Udovičić faulował Zorana Arsenicia przy bocznej linii boiska.
16' Dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa z lewego skrzydła i interwencja Martina Tótha w polu karnym.
15' Z rzutu wolnego dośrodkował Žarko Udovičić. Piłkę w polu karnym podbił Patrik Mraz, a do przodu wyekspediował ją Zoran Arsenić.
14' Taras Romanczuk sfaulował Tomasza Nawotkę.
13' Zoran Arsenić wybił piłkę dośrodkowaną przez Szymona Pawłowskiego z rogu.
13' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia w pole karne. Do strzału składał się Vamara Sanogo, ale zablokował go Ivan Runje. Kolejny korner.
12' Po wybiciu piłki przez Arvydasa Novikovasa mamy rzut rożny.
12' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego jeden z graczy gospodarzy wybija piłkę na aut.
11' Faul Tarasa Romanczuka na Giorgim Gabedawie.
11' Patryk Klimala wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
10' Krótkie rozegranie rogu przez Zagłębie. Szymon Pawłowski do Žarko Udovičicia. Piłka potem wróciła do naszego kapitana, którego sfaulował Patryk Klimala.
9' Mamy pierwszy rzut rożny w meczu.
8' Arvydas Novikovas dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Szymon Pawłowski uprzedził Jesusa Imaza.
8' Szymon Pawłowski zdecydował się na płaski strzał na bramkę z rzutu wolnego. Broni Marian Kelemen.
7' Po podaniu od Tomasza Nawotki Vamara Sanogo faulowany tuż przed polem karnym przez Ivana Runje.
5' Masażyści Zagłębia wbiegli na boisko, aby udzielić pomocy Tomaszowi Nawotce.
4' Niestety, Mateusz Cichocki był na spalonym i bramka została anulowana.
3' VAR sprawdza, czy gol strzelony został prawidłowo.
3' "Jaga grać, kurwa mać" - ryknęli kibice Jagiellonii.
2' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę do bramki gospodarzy skierował Mateusz Cichocki.
2' Tomasz Nawotka faulowany przez Martina Kosztala.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:27 "Pieśń o Jagiellonii" powitała piłkarzy, którzy weszli na boisko. Zagłębie dziś zagra w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Gospodarze w swoich tradycyjnych "pszczółkach"
0' 15:20 Stadion Miejski w Białymstoku jest ostatnim obiektem Lotto Ekstraklasy, na jakim jeszcze w tym sezonie nie byliśmy. Co więcej - na tym stadionie Zagłębie jeszcze nigdy nie grało. Co prawda, grało w tym miejscu i pod tym adresem, ale wtedy był to zupełnie inny obiekt - stary stadion dożynkowy, na którego otwarcie - jak nas poinformował kolega z Białegostoku - przyjechał Edward Gierek. Nie wiemy, z jakimi wrażeniami opuszczał Białystok towarzysz z PZPR, ale mamy nadzieję, że ci goście z Sosnowca, którzy dziś zawitali do pięknego Białegostoku, wrócą w dobrych humorach. Skoro poruszyliśmy temat stadionu, to trzeba uczciwie przyznać, że jest to bardzo przyzwoity obiekt. Na pewno najlepszy w Lotto Ekstraklasie, jeśli chodzi o obiekty o podobnej pojemności.
0' 15:15 Warto zwrócić uwagę, że Jagiellonia na własnym stadionie ma ujemny bilans bramkowy. Piłkarze z Białegostoku u siebie strzelili 20 bramek, a stracili 24. Po 4:0 wygrywały w stolicy województwa podlaskiego Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. "Na zero z tyłu" Jagiellonia u siebie zagrała zaledwie dwa razy - z Wisłą Kraków i Wisłą Płock. Zagłębie w ośmiu wiosennych meczach strzeliło aż 15 bramek. Dziś czekamy na kolejne.
0' 15:10 Mecz w Białymstoku pierwotnie miał zostać rozegrany w poniedziałek 8 kwietnia, ale ze względu na awans "Jagi" do półfinału Pucharu Polski trzeba było zmodyfikować terminarz i przełożyć go na dziś, co akurat nas ucieszyło, bo lepiej udać się w prawie 500-kilometrową w weekend niż w pierwszy dzień tygodnia. Puchar Polski jest chyba ważniejszy dla Jagiellonii niż zmagania ligowe. Tak przynajmniej wynika ze słów jednego z miejscowych dziennikarzy, który stwierdził, że sam awans do górnej ósemki nic klubowi nie da i lepiej zagrać w finale Pucharu Polski (a najlepiej go zdobyć) i spaść do dolnej ósemki (w której spadek i tak już "Jadze" nie grozi) niż przegrać w półfinale PP z Miedzią. Wcale to jednak nie znaczy, że Jagiellonia zagra dziś na pół gwizdka i będzie oszczędzać siły na pucharowe zmagania.
0' 15:00 Jagiellonia przystępuje do meczu z Zagłębiem po serii sześciu meczów bez wygranej. W czasie, gdy Zagłębie triumfowało nad Wisłą Kraków, zespół z Białegostoku przegrał 0:3 w Warszawie. Szkoleniowiec "Jagi" mimo porażki nie mieszał zbyt mocno w składzie. Absencja Bartosza Kwietnia i Martina Pospiszila jest wymuszona pauzą za kartki. Jednego z nich zastąpił pauzujący w meczu z Legią Arvydas Novikovas, a drugiego Martin Adamec. W obronie za Andreja Kadleca zagra Zoran Arsenić, a za Jakuba Wójcickiego do składu wskoczył Martin Kosztal.
0' 14:50 Zaledwie szesnastu zawodników ma dziś do dyspozycji trener Valdas Ivanauskas. W pierwszej jedenastce nastąpiła jedna zmiana w porównaniu do meczu z Wisłą Kraków. Pauzującego za żółte kartki Mateusza Możdżenia zastąpił Michael Heinloth. Zobaczymy, jakie to będzie miało przełożenie na ustawienie zespołu. Czy Niemiec będzie pełnił obowiązki defensywnego pomocnika, czy też nastąpią jakieś inne przetasowania. Czy zagramy ofensywnie na dwóch napastników, czy wobec kłopotów z obsadą pomocy ktoś z pierwszej linii zagra nieco bardziej z tyłu.
0' 14:40 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Miejskiego w Białymstoku i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy miejscową Jagiellonią a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w BiałymstokuSkrót meczu w Białymstoku Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest już skrót meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z JagielloniąGaleria zdjęć z meczu z Jagiellonią Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem. W galerii prezentujemy 42 fotografie. Niestety, brakuje na nich kibiców Zagłębia, którzy byli nieobecni na meczu z powodu zakazu. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BiałymstokuKonferencja prasowa po meczu w Białymstoku - Ciężko wygrać z Jagiellonią, a jeszcze ciężęj wygrać przeciwko czternastu ludziom na boisku - powiedział po meczu trener Valdas Ivanauskas. » Czytaj więcej
Koniec zwycięskiej seriiKoniec zwycięskiej serii Zagłębie Sosnowiec przegrało w Białymstoku z Jagiellonią 1:2. Bramkę dla naszej drużyny strzelił z karnego Vamara Sanogo (82'). Dla gospodarzy trafiali Jesus Imaz (19' - karny) i Patryk Klimala (34'). » Czytaj więcej