rzuty rożne 5 (3+2)
0
słupki i poprzeczki 0
13. Rafał Leszczyński 3. Robert Gumny 15. Jozef Piacek 5. Mariusz Magiera 25. Bartosz Jaroch (65' 92. Paweł Moskwik) 17. Tomasz Podgórski 31. Łukasz Hanzel 16. Michał Janota 27. Nermin Haskić (79' 23. Robert Demjan)11. Łukasz Sierpina 28. Szymon Lewicki (66' 7. Adam Deja)   Rezerwowi: 1. Gustavo Busatto 8. Mariusz Malec 22. Szymon Szymański 23. Robert Demjan 29. Petr Sladek    Trener: Jan Kocian
Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin) - Jacek Tokarski (Opole), Wiktor Wątroba (Koszalin)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Wracamy na fotel lidera!
90+2' Michał Janota strzelił z rzutu karnego lewą nogą. Wojciech Fabisiak odbił piłkę, a dobijający Paweł Moskwik przestrzelił!
90+1' Po podaniu Michała Janoty Marcin Sierczyński zdaniem sędziego sfaulował Mariusza Magierę - karny dla gości.
90' Wojciech Łuczak na spalonym po zagraniu Sebastiana Milewskiego.
88' Wojciech Łuczak ograł rywala na prawej stronie i zagrał w pole karne do Michała Fidziukiewicza, a ten strzelił w stojącego przed bramką Dawida Ryndaka. "Denver" próbował jeszcze opanować piłkę i oddać strzał, ale bezskutecznie.
88' Michał Fidziukiewicz z 18 metrów trafia w nogę Mariusza Magierę, a potem piłkę z pola karnego wybił Robert Gumny.
86' Lekki strzał po ziemi Roberta Bartczaka z 19 metrów. Rafał Leszczyński nie miał problemów ze złapaniem.
86' Złe dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z rogu. Piłka trafiła do rywala.
85' Paweł Moskwik wybił piłkę na róg dla Zagłębia.
84' Kontra sosnowiczan. Z prawej strony wrzucał Wojciech Łuczak. Piłkę przed polem bramkowym złapał Rafał Leszczyński.
83' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła głową strzelał Michał Fidziukiewicz. Broni Rafał Leszczyński.
81' Łukasz Hanzel wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
81' Przy bocznej linii boiska Łukasz Sierpina faulował Michała Fidziukiewicza.
79' zmiana Robert Demjan zmienił Nermina Haskicia.
79' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rogu obok bramki główkował Arkadiusz Najemski.
79' Wojciech Łuczak uciekł prawą stroną, zwiódł Łukasza Hanzela i oddał strzał lewą nogą. Piłka odbiła się od nogi bielszczanina i wyszła na róg.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Martina Pribulę.
78' Z ponad 20 metrów strzelał Wojciech Łuczak. Metr nad poprzeczką.
77' Lekki strzał Pawła Moskwika lewą nogą zza pola karnego. Na miejscu jest Wojciech Fabisiak.
76' Sebastian Milewski faulował Adama Deję w środku pola.
76' Robert Gumny nie opanował piłki po podaniu ze środka boiska. Prosty błąd i aut dla Zagłębia.
75' Sebastian Milewski wyekspediował piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Janoty.
74' Rzut rożny dla Podbeskidzia.
73' Robert Bartczak faulowany przez Michała Janotę.
71' Kamil Wiktorski przerwał akcję Nermina Haskicia.
70' Paweł Moskwik na spalonym
70' Robert Bartczak faulował w ataku Pawła Moskwika.
69' Po rozegraniu rzutu rożnego gościom udało się oddać celny strzał, ale Wojciech Fabisiak nie dał się zaskoczyć.
68' Róg dla gości po interwencji Marcina Sierczyńskiego.
66' zmiana Druga zmiana również w Zagłębiu - Robert Bartczak wszedł za Konrada Michalaka.
66' zmiana Druga zmiana w Podbeskidziu - Adam Deja za Szymona Lewickiego.
65' zmiana Paweł Moskwik wchodzi na murawę w miejsce Bartosza Jarocha.
64' Trochę za mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rogu. Wojciech Łuczak co prawda zdołał przyjąć piłkę, ale już miał spory kłopot z jej opanowaniem.
63' Michał Fidziukiewicz wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
63' Konrad Michalak faulowany przez Bartosza Jarocha.
63' Kamil Wiktorski odebrał piłkę Szymonowi Lewickiemu w polu karnym sosnowiczan.
62' Na Stadionie Ludowym wzmaga się doping. Może poniesie on piłkarzy do zwycięstwa?
61' Žarko Udovičić ku zaskoczeniu zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Broni Rafał Leszczyński.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Mariusza Magiery za faul na Sebastianie Milewskim.
58' Žarko Udovičić przejął piłkę na własnej połowie, ruszył do przodu i dośrodkował z lewego skrzydła w kierunku Michała Fidziukiewicza, który jednak przegrał walkę w powietrzu z Rafałem Leszczyńskim
57' Marcin Sierczyński włączył się do akcji ofensywnej i oddał strzał z 25 metrów. Rafał Leszczyński złapał toczącą się piłkę.
56' Kamil Wiktorski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z lewego skrzydła.
54' Tomasz Podgórski z rzutu wolnego trafił w stojącego w murze Sebastiana Milewskiego.
54' Konrad Michalak zagrał ręką metr przed polem karnym sosnowiczan.
53' Konrad Michalak łatwo zwiódł Bartosza Jarocha i zagrał wzdłuż linii pola karnego do Michał Fidziukiewicza. Kapitan Zagłębie niecelnie strzelił lewą nogą.
51' Nieudany strzał Łukasza Matusiaka z około 30 metrów.
48' Fanatycy Zagłębia zawiesili transparent z hasłem "Ochroniarskie kondomy jebać was skorpiony" - to pokłosie wydarzeń w Zabrzu.
48' Fatalne dośrodkowanie Roberta Gumnego z prawego skrzydła.
47' Nermin Haskić zagrywał piętą do Szymona Lewickiego. Akcję przerwała interwencja Kamila Wiktorskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w składzie Zagłębia przed drugą połową. Łukasz Matusiak wchodzi na boisko w miejsce Łukasza Bogusławskiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Mecz stoi na beznadziejnym poziomie. Jedyny pozytyw jest taki, że jeśli ten wynik utrzyma się do końca, to wracamy na szczyt tabeli.
45' Kombinacyjne rozegranie rogu. Po podaniu Łukasza Hanzela niecelnie strzelał Michał Janota.
45' Tomasz Podgórski obił piłkę o Žarko Udovičicia - róg dla bielszczan.
44' Podbeskidzie gra w dziesiątkę i szanuje piłkę.
43' Goście wybili piłkę na aut, bo na murawie siedzi Bartosz Jaroch.
42' Žarko Udovičić znalazł się z piłką przy linii końcowej boiska, ale nie miał komu dograć i sosnowiczanie wycofali piłkę na własną połowę.
39' Konrad Michalak po akcji prawą stroną szukał podania do Michała Fidziukiewicza, ale trafił w nogi Jozefa Piacka.
37' Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego piłkę złapał Wojciech Fabisiak.
37' Bartosz Jaroch faulowany przez Wojciecha Łuczaka. Rzut wolny dla gości z boku boiska z wysokości linii pola karnego.
36' Žarko Udovičić tym razem dokręcił piłkę z rzutu rożnego, a Rafał Leszczyński udanie interweniował na przedpolu.
36' Dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z prawego skrzydła. Jozef Piacek wybił piłkę na rzut rożny.
34' Z prawego skrzydła dośrodkował Wojciech Łuczak. Rafał Leszczyński złapał piłkę.
33' Žarko Udovičić posłał odchodzącą piłkę w pole karne, a Łukaszowi Bogusławskiemu nie udało się oddać strzału.
32' Po rajdzie Konrada Michalaka interweniuje Mariusz Magiera. Róg dla naszego zespołu.
32' Po akcji Bartosza Jarocha z ponad 20 metrów strzelał Nermin Haskić. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z sosnowiczan, a interwencja Wojciecha Fabisiaka uratowała nas od rogu dla gości.
31' Po rzucie rożnym Łukasz Hanzel strzelił zza pola karnego wysoko nad bramką.
30' Prostopadła piłka od Bartosza Jarocha w pole karne. Szymon Lewicki przy próbie strzału zablokowany przez Kamila Wiktorskiego. Róg dla gości.
29' Łukasz Bogusławski uruchomił Wojciecha Łuczaka na lewej stronie. Dośrodkowanie zablokowane przez Łukasza Hanzela.
28' Rozegranie rogu między Wojciechem Łuczakiem a Martinem Pribulą kończy się stratą piłki.
28' Bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę uderzał Wojciech Łuczak. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na róg wybił bramkarz Podbeskidzia.
27' Robert Gumny faulował Martina Pribulę.
27' Arkadiusz Najemski z własnej połowy zagrał do Michała Fidziukiewicza, który uciekł obrońcom, ale nie zdołał minąć interweniującego Rafała Leszczyńskiego
26' Sebastian Milewski faulował Bartosza Jarocha.
25' Konrad Michalak na spalonym po podaniu Michała Fidziukiewicza.
24' Dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego z prawego skrzydła i niecelny strzał głową Nermina Haskicia.
22' Złe dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z lewej strony boiska. Piłka opuściła linię końcową.
21' Dośrodkowanie Łukasza Hanzela. Główka Nermina Haskicia i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
20' Krótkie rozegranie rogu i po wrzutce Michała Janoty piąstkuje Wojciech Fabisiak.
19' Robert Gumny nabił Žarko Udovičicia i Podbeskidzie ma rzut rożny.
18' Konrad Michalak uciekł wszystkim na prawej stronie boiska, ale zabrakło precyzji w wykończeniu akcji.
16' Łukasz Sierpina zagrywał po ziemi przed bramkę w stronę Szymona Lewickiego. Dobrze ustawiony był Kamil Wiktorski.
15' Na spalonym Martin Pribula.
14' Žarko Udovičić dogrywał w pole karne z lewego skrzydła. Akcję przerwał Mariusz Magiera.
14' Dośrodkowanie Szymona Lewickiego do Nermina Haskicia. Piłkę łapie Wojciech Fabisiak
13' Chojniczanka przegrała z Tychami 1:4, a to oznacza, że nawet remis wystarczy sosnowiczanom do objęcia prowadzenia w Nice I lidze.
12' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego Arkadiusz Najemski nabiegł na bliższy słupek i strzelił niecelnie głową .
12' Róg dla Zagłębia po akcji Marcina Sierczyńskiego.
11' Bartosz Jaroch powstrzymał rajd Konrada Michalaka. Aut dla sosnowiczan.
10' Wojciech Łuczak za mocno w kierunku Žarko Udovičić. Od bramki grę wznowi Rafał Leszczyński.
9' Nermin Haskić w polu karnym Zagłębia faulował Arkadiusza Najemskiego.
9' Wojciech Fabisiak nie dopuścił do tego, aby goście mieli rzut rożny.
8' Łukasz Sierpina faulował Marcina Sierczyńskiego.
7' Łukasz Sierpina zagrał po ziemi w pole karne. Futbolówka trafiła do Wojciecha Fabisiaka.
5' Niecelne uderzenie Bartosza Jarocha z około 25 metrów.
3' Michał Janota niecelnie z 20 metrów.
1' Rajd Konrada Michalaka prawą stronę i płaskie dośrodkowanie przed bramkę. Rafał Leszczyński miał kłopoty z opanowaniem piłki.
1' gwizdek Gramy!
0' 17:42 Sędziowska trójka właśnie wyprowadziła piłkarzy obu drużyn na murawę. Zagłębie zagra dziś w białych strojach ze złotymi nadrukami, a goście na niebiesko.
0' 17:40 Czekamy na rozpoczęcie spotkania. Przypominamy tym, którzy mogli to przegapić, że transmisję z meczu można oglądać w Polsacie Sport, a więc jeśli chcecie nie tylko poczytać naszą relację, ale także oglądać obrazki, to możecie to zrobić.
0' 17:35 W ostatnim meczu Zagłębia z Podbeskidziem padło aż dziewięć bramek. Ciężko się spodziewać, że i dziś obejrzymy tak wiele bramek, ale wszystko jest możliwe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że drużyna z Bielska-Białej w wyjazdowych meczach straciła zaledwie 7 bramek, a aż sześć razy zagrała na zero z tyłu.
0' 17:25 Zagłębie wygrało dwa ostatnie mecze podobnie jak Podbeskidzie. Sosnowiczanie pokonali MKS Kluczbork 4:0 oraz Górnika Zabrze 2:1. "Górale" dwie kolejki temu wygrali 2:1 w wyjazdowym meczu w Katowicach a tydzień temu ograli 2:0 Znicz Pruszków. Bielszczanie mogą pochwalić się serią pięciu meczów bez porażki. Drużyna Jana Kociana po raz ostatni schodziła z murawy pokonana 5 marca, gdy grała na wyjeździe w Suwałkach.
0' 17:15 Wyniki już rozegranych meczów 26. kolejki tak się poukładały, że Zagłębie na pewno pozostanie po meczu z Podbeskidziem "na zielonym". Tylko dwa zespoły miały szansę nas wyprzedzić po tej serii spotkań, ale oba przegrały - GKS Katowice uległ Miedzi Legnica 0:2, a Wigry Suwałki przegrały z Sandecją Nowy Sącz 0:1. O 16:00 rozpoczął się natomiast mecz w Chojnicach, gdzie Chojniczanka gra z GKS-em Tychy i przegrywa 0:1. Taki wynik oznacza, że sosnowiczanom do powrotu na pierwsze miejsce w tabeli może wystarczyć remis.
0' 17:05 Zagłębie Sosnowiec przystąpi do dzisiejszego meczu z dwoma zmianami w porównaniu do środowego zwycięstwa w Zabrzu. Kartki wykluczyły z występu Tomasza Nowaka, za którego do wyjściowej jedenastki wskoczył Martin Pribula. Słowak zagra na lewym skrzydle, gdzie zastąpi Wojciecha Łuczaka przesuniętego na pozycję ofensywnego pomocnika. Na prawej obronie zamiast Konrada Budka wystąpi Marcin Sierczyński.
0' 16:55 W Wielką Sobotę witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Konferencja prasowa po meczu z PodbeskidziemKonferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Nie mogliśmy inaczej zagrać, bo trzy dni temu graliśmy bardzo trudny mecz i otwarta gra z naszej strony groziła tym, że nie wytrzymamy tego meczu fizycznie - powiedział po meczu Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Skrót z meczu Zagłębie - PodbeskidzieSkrót z meczu Zagłębie - Podbeskidzie Polsat Sport publikuje na swojej stronie skrót z meczu Zagłębia z Podbeskidziem. Uczciwie jednak przestrzegamy, że nie warto oglądać, bo nic ciekawego w tym meczu się nie wydarzyło. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z PodbeskidziemDruga galeria zdjęć z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Konrad Michalak: Było nas stać tylko na jeden punktKonrad Michalak: Było nas stać tylko na jeden punkt - Chcieliśmy wygrać i pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną, ale dzisiaj stac nas było tylko na jeden punkt - powiedział po meczu Konrad Michalak. » Czytaj więcej
Wojciech Fabisiak: Róg wybrałem obserwując postawę rywalaWojciech Fabisiak: Róg wybrałem obserwując postawę rywala - Praca bramkarza to taki zawód, w którym cały czas trzeba być skupionym - powiedział po meczu Wojciech Fabisiak, który przez 90 minut nie miał zbyt wiele do roboty, ale w doliczonym czasie uratował Zagłębiu remis. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PodbeskidziemZdjęcia z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończonego bezbramkowym remisem. » Czytaj więcej
Punkt na wagę prowadzeniaPunkt na wagę prowadzenia Po słabym meczu Zagłębie Sosnowiec zremisowało 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dzięki jednemu punktowi sosnowiczanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Nice I ligi. » Czytaj więcej