18. Arkadiusz Najemski
21. Sebastian Milewski

Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Grzegorz Lech 69' 1:1 - Sebastian Dudek 90' (k.)
14' Jarosław Ratajczak 16' Rafał Kujawa 78' Sebastian Dudek 85' Piotr Skiba

Trener: Adam Łopatko
Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa) - Bolesław Rosa (Warszawa) , Marcin Adamski (Białystok)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu!
90+5' Tym razem po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka nie było ani ręki, ani strzału
90+4' Sebastian Dudek faulowany przez Jakuba Piotrowskiego na 35. metrze.
90+3' Piotr Skiba łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Matusiaka z własnej połowy.
90+3' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, a nad bramką główkował Michał Fidziukiewicz.
90+1' doliczony czas +5
90+1' zmiana Tomasz Zahorski wszedł za Rafała Kujawę.
90' gol - po karnym 1:1 W ostatniej sekundzie regularnego czasu gry Sebastian Dudek wyrównuje wynik meczu!
90' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka jeden z graczy Stomilu zagrał ręką w polu karnym. Chyba to był Rafał Kujawa. Mamy rzut karny!
89' Faul Pawła Głowackiego na Sebastianie Dudku.
88' Piłkarze Stomilu nie kwapili się, aby pójść licznie pod bramkę Zagłębia podczas rogu.
87' Łukasz Bogusławski przerywa rajd Pawła Wojowskiego wybiciem piłki na róg.
86' zmiana Druga zmiana w Stomilu. Paweł Wojowski za Grzegorza Lecha.
86' Martin Pribula dograł piłkę do Michała Fidziukiewicza, ale nasz napastnik nie potrafił opanować piłki.
85' żóta kartka Piotr Skiba ukarany za grę na czas.
85' Žarko Udovičić z końcowej linii zagrał na 10. metr do Michała Fidziukiewicza, a ten fatalnie przestrzelił
84' zmiana Jakub Piotrowski wchodzi na murawę za kontuzjowanego Krzysztofa Szewczyka.
83' Nieudana próba dośrodkowania w wykonaniu Dawida Ryndaka.
81' Kontra Zagłębia. Robert Bartczak przebiegł z piłką ponad pół boiska i oddał strzał z 18 metrów. Piłkę ponad bramkę sparował Piotr Skiba.
81' Sosnowiczanie radzą sobie z odchodzącą piłką.
81' Dziewiąty róg dla Stomilu po interwencji Sebastiana Dudka.
80' Jarosław Ratajczak faulowany przez Łukasza Matusiaka jeszcze na połowie Stomilu.
80' Sytuacja po wrzutce z kornera opanowana
79' Niepewnie w defensywie Zagłębia. Piłkę na róg wybił Łukasz Matusiak.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak za Konrada Michalaka.
78' żóta kartka Żółty kartonik dla Sebastiana Dudka za faul na Grzegorzu Lechu
77' Łukasz Matusiak wybija futbolówkę po dośrodkowaniu z rogu.
76' Martin Pribula przyblokował dośrodkowanie Grzegorza Lecha i Stomil ma kolejny róg.
76' Konrad Michalak już wrócił na boisko. Gramy w komplecie.
75' W środku boiska Robert Bartczak faulował Patryka Kuna.
74' Poza boiskiem opatrywany jest kontuzjowany Konrad Michalak.
72' zmiana Robert Bartczak wszedł na murawę za Marcina Sierczyńskiego.
72' Trzeci w krótkim okresie róg także nie doprowadził do strzału
71' Michał Fidziukiewicz zablokowany przy próbie strzału. Kolejny korner.
71' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę głową wybija Paweł Głowacki.
70' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Jarosław Ratajczak ekspediuje piłkę poza końcową linię.
69' gol - piłka nożna 0:1 Z lewej strony podawał Jarosław Ratajczak, a akcję strzałem pod poprzeczkę z prawej strony pola karnego wykończył Grzegorz Lech.
66' Na spalonym Martin Pribula.
65' Kontra Zagłębia. Idziemy trzech na jednego. Konrad Michalak po rajdzie lewą stroną już minął bramkarza i podawał w stronę Martina Pribuli, ale piłę wybił Piotr Klepczarek..
65' Łukasz Matusiak wybił piłkę głową po wrzutce Patryka Kuna.
64' Za mocne dośrodkowanie Patryka Kuna, ale piłka do niego wraca i znowu "Siara" wybija na róg.
64' Marcin Sierczyński zatrzymuje Patryka Kuna. Róg dla Stomilu.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Fidziukiewicz wchodzi za Wojciecha Łuczaka.
62' Z narożnika boiska odchodzącą piłkę posłał Wojciech Łuczak. Akcję sfinalizował strzałem zza pola karnego Sebastian Dudek. Płasko bita piłka minęła bramkę.
62' Konrad Michalak wywalczył rzut rożny.
62' Do wejścia na boisko szykuje się Michał Fidziukiewicz.
61' Prawą nogą z 25 metrów strzelał Grzegorz Lech. Piłka mija bramkę Jakuba Szumskiego.
60' Na Ludowym znowu brawa dla skoczków, którzy zostali mistrzami świata. Teraz czekamy na brawa dla piłkarzy Zagłębia.
59' Konrad Michalak blokowany przez duet Jarosław Ratajczak i Tomasz Wełnicki.
58' Žarko Udovičić uciekł wszystkim na lewej stronie i wrzucił przed bramkę. Wojciech Łuczak przegrał powietrzną walkę z Piotrem Klepczarkiem, a próbujący dobijać Łukasz Matusiak miał kłopot z opanowaniem piłki
56' Zza pola karnego strzelał Łukasz Matusiak. Piotr Skiba miał trochę kłopotów z odbiciem piłki.
54' Martin Pribula na spalonym po prostopadłej piłce od Tomasza Nowaka.
53' Jarosław Ratajczak zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka wylądowała na siatce.
52' Po centrze Žarko Udovičicia z lewego skrzydła lewą nogą z woleja z pola karnego strzelał Konrad Michalak. Broni Piotr Skiba.
51' Z prawego skrzydła w pole bramkowe zagrał Konrad Michalak. Akcję przerwał jeden z zawodników Stomilu.
50' Lewą stroną boiska pod naszą bramkę biegł Patryk Kun, ale nie dał rady Marcinowi Sierczyńskiemu
49' Szarża Žarko Udovičicia, ale w polu karnym rywale byli w przewadze liczebnej.
49' Niecelny strzał głową Krzysztofa Szewczyka po dośrodkowaniu Patryka Kuna
48' Po rzucie wolnym wykonanym przez Grzegorza Lecha piłkę wybił Łukasz Matusiak.
47' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony boiska.
47' Wreszcie mamy konkretny doping na Ludowym!
46' Prawym skrzydłem przedarł się Konrad Michalak, ale nie udało mu się wygrać pojedynku z Jarosławem Ratajczakiem.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
45' Złe dośrodkowanie Konrada Michalaka z prawego skrzydła.
44' Łukasz Bogusławski naprawia w polu karnym błąd Žarko Udovičicia i nie pozwala zawodnikowi Stomilu na oddanie strzału.
43' Patryk Kun z rzutu wolnego trafia wprost w mur.
42' Przed polem karnym Zagłębia Łukasz Matusiak fauluje Krzysztofa Szewczyka.
40' Zamieszanie w polu karnym sosnowiczan po akcji zainicjowanej rzutem rożnym. Z lewej strony pola karnego strzelał Rafał Kujawa. Trafił w stojącego nieopodal Marcina Sierczyńskiego.
39' Martin Pribula blokuje dośrodkowanie Wojciecha Dziemidowicza i czwarty róg dla Stomilu.
38' Konrad Michalak fauluje w ataku Pawła Głowackiego.
38' Łukasz Jegliński wybił piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego.
37' Žarko Udovičić faulowany przez Krzysztofa Szewczyka z boku boiska na wysokości pola karnego.
35' Lewą nogą z 20 metrów uderzał Łukasz Matusiak. Obok bramki.
35' Po krótkim rozegraniu między Wojciechem Łuczakiem a Tomaszem Nowakiem zbyt mocne dośrodkowanie Łuczaka.
34' Po akcji lewym skrzydłem mamy rzut rożny.
34' Faul Pawła Głowackiego na Tomaszu Nowaku. Sędzia najpierw stosuje prawo korzyści, ale zaraz wraca do rzutu wolnego.
33' Akcja Stomilu przerwana faulem na Grzegorzu Lechu jeszcze na połowie rywali.
32' Łukasz Matusiak doholował piłkę do 20. metra, ale tam ją stracił.
31' Rzut wolny dla Stomilu z około 30 metrów. Po płaskim strzale piłka mija bramkę Jakuba Szumskiego.
30' Trzeci celny strzał sosnowiczan. Z dystansu przymierzył Tomasz Nowak. Broni Piotr Skiba.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Łuczak. Kamilowi WIktorskiemu nie udało się oddać strzału głową.
29' Wojciech Łuczak ambitnie ruszył do piłki, która wydawała się stracona i wywalczył róg.
28' Žarko Udovičić zatrzymany wślizgiem przez Krzysztofa Szewczyka.
25' Martin Pribula zagrał po skrzydle do Žarko Udovičicia, który sprytnym strzałem z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bramkarzem. Piłkę sprzed linii bramkowej na róg wybił Tomasz Wełnicki.
24' Po stracie piłki przez Sebastiana Dudka goście ruszyli z kontrą. Z lewego skrzydła dośrodkował Grzegorz Lech, a w polu karnym piłkę odbił Łukasz Bogusławski.
23' Faul Marcina Sierczyńskiego na Patryku Kunie.
22' Wojciech Łuczak zbiegł na prawe skrzydło i dośrodkował, ale został powstrzymany.
21' Kibice Stomilu zaczęli dopingować.
21' Žarko Udovičić wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Patryka Kuna z rzutu wolnego.
20' Grzegorz Lech faulowany przez Łukasza Matusiaka. To dopiero drugi faul sosnowiczan w meczu.
19' Žarko Udovičić za mocno w kierunku Martina Pribuli. Piłka wychodzi poza końcową linię
17' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego Łukasz Matusiaka przegrał walkę w powietrzu.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Kujawy za faul na Martinie Pribuli.
16' Z własnej połowy w pole karne gości zagrał Łukasz Bogusławski. Piłkę złapał Piotr Skiba
14' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego piłkę głową zgrywał Łukasz Bogusławski. Defensywa Stomilu wyjaśniła akcję.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Jarosława Ratajczaka za faul na Konradzie Michalaku.
13' Kontra Stomilu i po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w powietrzu interweniuje Łukasz Bogusławski
12' Nie było dośrodkowania z rzutu wolnego, tylko zagrane po ziemi Wojciecha Łuczaka do Tomasza Nowaka. Kończy się stratą piłki.
12' Szybkie wznowienie gry przez Zagłębie i Wojciech Łuczak faulowany przez Jarosława Ratajczaka.
11' Rzut wolny dla Stomilu z około 35 metrów. Po dośrodkowaniu piłka w rękach Jakuba Szumskiego.
10' Na Ludowym brawa dla... Kamila Stocha. Spiker poinformował o tym, że Polacy prowadzą po pierwszej serii MŚ w Lahti.
10' Goście poradzili sobie z dośrodkowaniem Wojciecha Łuczaka.
9' Wojciech Łuczak posłał piłkę z rogu na głowę Kamila Wiktorskiego, który huknął głową z około 7-8 metrów. Kapitalna interwencja Piotra Skiby, który wybił na róg piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.
9' Dynamiczne wejście Konrada Michalaka w pole karne gości i teraz róg dla nas.
8' Krótkie rozegranie piłki z rzutu rożnego. Wojciech Łuczak zablokował Patryka Kuna i od bramki zacznie Jakub Szumski
8' Zagłębie zamknięte przed polem karnym. Będzie trzeci róg dla Stomilu. Tym razem z drugiej strony.
7' Marcin Sierczyński blokuje dośrodkowanie Patryka Kuna. Róg dla Stomilu.
6' Po dośrodkowaniu z rogu piłka wróciła do Patryka Kuna, który wbiegł w pole karne, zagrywał na 10. metr i akcję przerwał Łukasz Bogusławski.
6' Lewą stroną przedarł się Patryk Kun. Dośrodkował w pole bramkowe, a piłkę na róg wybił Łukasz Bogusławski.
5' Pierwszy strzał gości. Tuż zza pola karnego, daleko od bramki.
4' Kamil Wiktorski uprzedził Patryka Kuna i wybił piłkę na aut.
3' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego Łukasz Matusiak lewą nogą z woleja z około 10 metrów strzelił nad bramką.
2' Dośrodkował Žarko Udovičić, a piłkę głową na róg wybił Jarosław Ratajczak.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Stomil, a sędziemu tak spieszyło się do rozpoczęcia meczu, że dał sygnał do startu jeszcze przed 17:00
0' 16:57 Sędziowska trójka przez bramę z logo sponsora wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra na biało, a Stomil na niebiesko.
0' 16:55 Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę. Do Sosnowca przyjechała dziś grupa fanatyków Stomilu. Na razie ciężko określić, jak liczna, bo chyba cały czas wchodzą do swojego sektora. Na termometrze około 15 stopni. Lepszej pogody na inaugurację rundy wiosennej nie można było sobie wymarzyć.
0' 16:50 Jak zadebiutuje w roli trenera Dariusz Banasik? Jego trzej poprzednicy w tym sezonie nie potrafili rozpocząć pracy od zdobycia kompletu punktów. Czy Banasikowi się uda? W obecnych rozgrywkach nasz obecny szkoleniowiec już znalazł sposób na drużynę z Warmii. Prowadzona przez niego jesienią Pogoń Siedlce pokonała 2 października Stomil 1:0.
0' 16:40 Piłkarze Zagłębia pojawili się na rozgrzewce w koszulkach z napisem "Marcin Jaroszewski 100 % Poparcia". Także głosujący w ankiecie zamieszczonej na naszej stronie poparli prezesa naszego klubu. Aż 77 % uznało, że Marcin Jaroszewski powinien nadal pełnić swoją funkcję.
0' 16:35 Zagłębie i Stomil zmierzą się ze sobą po raz szósty. Do tej pory sosnowiczanie wygrali trzy razy, jeden mecz zakończył się remisem, a raz górą byli olsztynianie. Oba mecze na Ludowym przyniosły naszej drużynie komplet punktów - jesienią 1988 było 6:1, a przed rokiem 2:1. Oba gole, przecudnej urody, w ubiegłorocznym meczu strzelił dla naszej drużyny Grzegorz Fonfara.
0' 16:25 Liga, w której gramy, od kilku dni nazywa się "Nice I liga" i widać to po dekoracji boiska i okolic. Na środkowym kole leży wielka, choć nie do końca rozwinięta, płachta z logo ligi, a piłkarze z tunelu wejdą na boisko przez bramkę z logo ligi, podobną przez jaką wchodzi się w Lotto Ekstraklasie, czy meczach Pucharu Polski.
0' 16:15 W składzie Zagłębia mamy jedną zmianę w porównaniu do generalnego sprawdzianu przed rundą wiosenną, jakim był sparing z GKS-em Tychy. Na ławce usiadł Robert Bartczak, a od pierwszej minuty zagra Konrad Michalak. Drugim debiutantem w składzie sosnowiczan jest środkowy obrońca Łukasz Bogusławski. Trzeci z nowych graczy, Sebastian Milewski, zasiadł wśród rezerwowych, a czwarty nowy nabytek Zagłębia Terence Makengo jest kontuzjowany. Po kontuzji powrócił za to Michał Fidziukiewicz, dla którego znalazło się miejsce w siódemce rezerwowych.
0' 16:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 20. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn.
Konrad Michalak najlepszy ze StomilemKonrad Michalak najlepszy ze Stomilem Biorący udział w sondzie na naszej stronie uznali, że najlepszym piłkarzem Zagłębia w meczu ze Stomilem Olsztyn był Konrad Michalak. » Czytaj więcej
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze StomilemZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze Stomilem Prezentujemy film z doipingiem kibiców Zagłębia z meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn. » Czytaj więcej
Wybieramy najlepszego piłkarza w meczu ze StomilemWybieramy najlepszego piłkarza w meczu ze Stomilem Emocje po meczu ze Stomilem już opadły. Dlatego zapraszamy do głosowania w sondzie na najlepszego piłkarza Zagłębia Sosnowiec w sobotnim spotkaniu. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Skuteczność przyjdzieTomasz Nowak: Skuteczność przyjdzie - Straciliśmy bardzo głupią bramkę, ale pokazaliśmy, że nie poddajemy się do końca i z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział po spotkaniu ze Stomilem pomocnik Zagłębia Tomasz Nowak. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - StomilZdjęcia z meczu Zagłębie - Stomil Zapraszamy do oglądania dwóch galerii zdjęciowych z meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn zakończonego remisem 1:1. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu ze StomilemKonferencja po meczu ze Stomilem - Nie tak wyobrażałem sobie mój debiut w Zagłębiu - powiedział po meczu trener Dariusz Banasik, podkreślając jednak determinację, jaką piłkarze pokazali po stracie bramki. » Czytaj więcej
Remis na inaugurację wiosnyRemis na inaugurację wiosny Zagłębie zremisowało ze Stomilem Olsztyn w pierwszym meczu w 2017 roku. Goście prowadzili od 69. minuty po golu Grzegorza Lecha. Wyrównał w 90. minucie z karnego Sebastian Dudek. » Czytaj więcej