(64' 89. Wojciech Łuczak)

4. Kamil Wiktorski
97. Tin Matić

Trener: Piotr Mandrysz
0:1 - Mateusz Klichowicz 2' 0:2 - Krzysztof Bąk 26' 1:2 - Dawid Ryndak 33' 2:2 - Martin Pribula 41' 3:2 - Martin Cseh 43' (s.) 3:3 - Alen Ploj 77'
37' Vamara Sanogo 42' Michał Rzuchowski 50' Tomasz Nowak 84' Jakub Serafin

90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Pozostajemy liderem tabeli
90+2' Łukasz Matusiak obsłużył Wojciecha Łuczaka podaniem w pole karne, ale Łuczak nie doszedł do piłki. Szkoda, bo miałby świetną okazję.
90+1' Tomasz Nowak strzelał zza pola karnego po podaniu Jakuba Wilka. Broni Gerard Bieszczad.
90' zmiana Artur Formela zmienił Omara Monterde.
90' Robert Bartczak wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi, a ten spudłował z 18 metrów.
89' Wojciech Łuczak faulowany przez Krzysztofa Bąka na 25. metrze boiska.
88' Rajd Žarko Udovičicia lewą stroną boiska i strata piłki w polu karnym.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Wilk za Dawida Ryndaka.
85' Nieporozumienie między Robertem Bartczakiem i Tomaszem Nowakiem.
85' W środku boiska Jakub Serafin faulował Sebastiana Dudka.
84' Prostopadłe podanie w pole karne Tomasza Nowaka do Wojciecha Łuczaka i fatalne uderzenie prawą nogą naszego napastnika.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Serafina za faul na Wojciechu Łuczaku.
83' Sebastian Dudek wybił piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego.
82' Jakub Bąk uderzał z lewej strony boiska. Piłka szła w krótki róg. Poza boisko wybił ją Jakub Szumski.
81' Wysoko nad bramką strzelał Sebastian Kamiński.
80' Mateusz Klichowicz minął Arkadiusza Najemskiego i strzelił niecelnie z 16 metrów.
79' Bytovia w natarciu. Wygląda na to, że doprowadzenie do remisu to za mało
77' gol - piłka nożna 3:3 Z rzutu wolnego strzelał Jakub Serafi. Piłka odbiła się od muru i trafiła rykoszetem pod nogi Alena Ploja, który strzałem z kilku metrów pokonał Jakuba Szumskiego.
76' Jakub Serafin faulowany przez Łukasza Matusiaka na 30. metrze.
75' Omar Monterde dośrodkował na bliższy słupek. Piłkę z pola karnego wybił Arkadiusz Najemski.
75' zmiana Robert Bartczak wchodzi na boisko w miejsce Martina Pribuli.
74' Arkadiusz Najemski uprzedził Alena Ploja w polu karnym i wybił piłkę na róg.
73' Martin Pribula faulowany w środkowej strefie,
73' Po wrzutce z kornera wykop na uwolnienie.
72' Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego we własnym polu karnym interweniował jeden z Zagłębiaków i jest róg dla gości,
72' Konrad Budek faulował Michała Rzuchowskiego w narożniku boiska.
71' Świetna parada Jakuba Szumskiego po strzale Jakuba Bąka z 10 metrów.
70' Fatalny strzał Jakuba Bąka z lewej strony pola karnego po asyście Jakuba Serafina.
69' Žarko Udovičić strzelił nad bramką po akcji lewą stroną boiska.
67' zmiana Druga zmiana w Bytovii. Alen Ploj za Michała Efira.
66' Defensywa Bytovii oddaliła piłkę od wlłsnej bramki po dośrodkowaniu z rogu
66' Wojciech Łuczak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
64' Faul Sebastiana Dudka na Michale Rzuchowskim.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak za Vamarę Sanogo.
63' Martin Pribula po podaniu Konrada Budka złamał akcję do środka i strzelił niecelnie zza pola karnego.
61' Zdumiewająca decyzja arbitra, który dopatrzył się faulu Dawida Ryndaka na Omarze Monterde.
61' W środkowej strefie boiska Omar Monterde faulował Tomasza Nowaka.
60' Mateusz Klichowicz oddał strzał nad bramką z lewej strony boiska.
59' Arkadiusz Najemski najlepiej odnalazł się pod bramką Zagłębia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
58' Jakub Serafin przyłożył prawą nogą z 25 metrów i posłał piłkę nad bramką.
58' Krzysztof Markowski główkuje w polu karnym po zagraniu Jakuba Bąka.
57' Zagłębie zaatakowało lewym skrzydłem Žarko Udovičić podał w pole karne do Martina Pribuli, a Słowak nie zdołał oddać strzału.
55' Tomasz Nowak po zagraniu od Konrada Budka wstrzelił piłkę przed bramkę. Obrońca Bytovii wybił ją poza szesnastkę. Dobijał Konrad Budek i mamy rzut rożny.
54' Koronkowa akcja Zagłębia, ale o jedno podanie za dużo w polu karnym.
52' Omar Monterde nie opanował piłki przed boczną linią boiska.
51' Po dośrodkowaniu Omara Monterde z rzutu wolnego głową wysoko nad bramką strzelał Krzysztof Bąk.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Mateuszu Klichowiczu.
49' Vamara Sanogo zakręcił rywalem i strzelił lewą nogą z 20 metrów. Nad bramką.
48' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Strzał, rykoszet i piłka u Jakuba Szumskiego.
47' Dawid Ryndak w ataku faulował Omara Monterde.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w przerwie meczu. Trener Kafarski puszcza do gry Jakuba Bąka, który zastąpił Łukasza Wróbla
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 6 sekundach gry kończy się pierwsza połowa. Co za powrót Zagłębia!
43' gol samobójczy 3:2 Martin Pribula podawał do Vamary Sanogo. W akcję wmieszał się Martin Cseh, który trącił piłkę w kierunku własnej bramki i mimo desperackiej pogoni za futbolówką, nie zdołał zapobiec stracie gola.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Rzuchowskiego za faul.
41' gol - piłka nożna 2:2 Co za kontra Zagłębia. Rozprowadzona prawą stroną. Vamara Sanogo do Tomasza Nowaka, który wymienił podania z Dawidem Ryndakiem i wyłożył piłkę w pole karne do Martina Pribuli, a Słowak strzelił prawą nogą i pokonał Gerarda Bieszczada.
40' Dobre wieści z Żeromskiego - koszykarki Zagłębia wygrały 64:53 z Ostrovią.
40' Vamara Sanogo zablokowany przez Martina Cseha przy próbie strzału przewrotką w polu karnym.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Krzysztofie Bąku.
36' Jak długo sędzia Tomasz Marciniak będzie tolerował grę na czas w wykonaniu golkipera Bytovii?
36' Martin Pribula zagrał w pole karne do Žarko Udovičicia, ale Serb za mocno wypuścił sobie piłkę.
33' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska trochę chaosu w polu karnym Bytovii, w którym najlepiej odnalazł się Dawid Ryndak i strzałem prawą nogą z około 10 metrów pokonał Gerarda Bieszczada.
32' Po dośrodkowaniu Konrada Budka z prawego skrzydła Vamara Sanogo i Gerard Bieszczad wpadli na siebie w polu karnym. Bez faulu w żadną ze stron.
30' Publiczność zbulwersowana zachowaniem Gerarda Bieszczada, który przy każdej nadarzającej się okazji gra na czas.
30' Faul w ataku Łukasza Matusiaka na Michale Rzuchowskim.
26' gol - piłka nożna 0:2 Omar Monterde dośrodkował na bliższy słupek, skąd piłkę do bramki strzałem głową wpakował Krzysztof Bąk.
25' Sebastian Kamiński z ponad 30 metrów huknął pod poprzeczkę. Jakub Szumski sparował piłkę na róg.
25' Starcie Žarko Udovičicia i Roberta Mandrysza w polu karnym Bytovii. Serb upada, ale nie ma faulu.
24' Michał Efir na połowie Bytovii przejął piłkę zagrywaną przez Tomasza Nowaka.
23' Po podaniu Łukasza Matusiaka z 25 metrów strzelał Sebastian Dudek - nad poprzeczką.
22' Kiks Tomasz Nowaka w ataku pozycyjnym. Aut dla Bytovii.
20' Z rzutu wolnego Sebastian Dudek strzelił w stojącego w murze Sebastiana Kamińskiego.
19' Po dośrodkowaniu piłkę przejął Martin Pribula i tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Jakuba Serafina.
18' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego. Piłka ociera się po drodze o rywala i mamy róg.
17' Tomasz Nowak przejął piłkę na połowie Bytovii i zagrał na pole karne do Martina Pribuli, który zwiódł Łukasza Wróbla i z około 12 metrów strzelił prawą nogą tuż obok bramki.
16' Niecelny strzał głowa Łukasza Wróbla po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego.
16' Faul Dawida Ryndaka na Omarze Monterde.
16' Martin Czes wybija piłkę po dośrodowaniu Žarko Udovičicia
15' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, ale Dawid Ryndak nie sięgnął piłki.
13' Vamara Sanogo upadł na 20. metrze po starciu z rywalem. Sędzia kazał grać dalej, co nie spodobało się publiczności.
13' Sebastian Dudek wybił piłkę po dośrodkowaniu Omara Monterde z rzutu rożnego.
12' Rzut rożny dla Bytovii po akcji Sebastiana Kamińskiego.
10' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę wybił Łukasz Wróbel.
10' W środku boiska faulowany Vamara Sanogo.
9' Złe dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego z prawego skrzydła
8' Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Klichowicz. Interweniował Arkadiusz Najemski.
7' Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Walka powietrzna o piłkę i faul Vamary Sanogo.
6' Sebastian Dudek w polu karnym podał do Vamary Sanogo, a Francuz obrócił się i strzelił lewą nogą w krótki róg. Gerard Bieszczad wybił piłkę na rzut rożny.
3' Zagłębie traciło bramki w 2. minucie w trzech z ostatnich czterech meczów! Szokująca statystyka!
2' gol - piłka nożna 0:1 Co za błąd Jakuba Szumskiego. Nasz bramkarz wybiegł poza pole karne i w bocznej strefie boiska zagrał wprost do Mateusza Klichowicza, a lewy pomocnik Bytovii skorzystał z prezentu i trafił do siatki z ostrego kąta.
0' 16:58 Sędziowska trójka w rytm szlagieru Jana Kiepury wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w jednolitych białych strojach, a Bytovia cała na czerwono. Przed pierwszym gwizdkiem prezes Marcin Jaroszewski i dyrektor sportowy Robert Stanek uhonorowali Krzysztofa Markowskiego, który rozegrał 100 meczów w Zagłębiu.
0' 16:55 Za chwilę ruszamy z meczem na Ludowym, a od 16:00 w hali na Żeromskiego grają koszykarki Zagłębia, które do przerwy prowadzą z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 35:30. Czy dwóch trenerów związanych z Rybnikiem - Mirosław Orczyk i Piotr Mandrysz - poprowadzi dziś dwie drużyny z Sosnowca do zwycięstw?
0' 16:50 Do Polski przyszła jesień i dziś na Stadionie Ludowym jest zimno, ciemno i pada i nie zanosi się, żeby pogoda się poprawiła. Na szczęście płyta boiska przygotowana jest do meczu wzorowo i piłkarze nie będą mieli powodu, aby na nią narzekać.
0' 16:45 Zagłębie po raz czwarty przystępuje do ligowej kolejki jako lider i tylko raz odniosło zwycięstwo - 5:4 w Bielsku-Białej. Potem przyszła porażka 3:5 z Olimpią Grudziądz i przed tygodniem remis 1:1 w Puławach.
0' 16:35 Jak wypadnie debiut Piotra Mandrysza w Zagłębiu? Odpowiedź na to pytanie dostaniemy za ponad dwie godziny. Liczymy na to, że podtrzyma swoją passę zwycięstw na Stadionie Ludowym w roli trenera. 1:0 z RKS-em Radomsko w sezonie 2000/2001, 2:1 z Pogonią Szczecin w sezonie 2008/2009, 3:0 z tym samym zespołem w Pucharze Polski w sezonie 2009/2010 i wreszcie 3:1 z GKS-em Tychy w sezonie 2011/2012 - cztery wizyty w Sosnowcu i cztery triumfy. Piotr Mandrysz wywoził zwycięstwa z Sosnowcu, gdy trenował rywali Zagłębia. Dziś będzie walczył o pierwszą wygraną na Stadionie Ludowym w roli trenera gospodarzy.
0' 16:25 Zagłębie zagra dziś po raz pierwszy pod kierunkiem trener Piotra Mandrysza. Nowy szkoleniowiec nie robił w składzie żadnych większych rewolucji, bo powodów ku temu brakowało. Po przerwie z powodu żółtych kartek do pierwszej jedenastki wracają Łukasz Matusiak i Tomasz Nowak, co oznacza, że na ławkę rezerwowych powędrowali Wojciech Łuczak i Kamil Wiktorski. Na środek obrony powrócił grający w Puławach jako defensywny pomocnik Arkadiusz Najemski. Związane jest to z faktem, że Robert Bartczak w czwartek grał mecz reprezentacji młodzieżowej we Włoszech. Wbrew temu, co pisaliśmy w zapowiedzi, jest dziś do dyspozycji trenera, ale tylko jako rezerwowy.
0' 16:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 12. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów.
Zdjęcia z meczu z BytoviąZdjęcia z meczu z Bytovią Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Bytovią Bytów zakończonego remisem 3:3. W galeii prezentujemy 42 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z BytoviąKonferencja prasowa po meczu z Bytovią - Na pewno pozostaje niedosyt, bo jak się prowadzi do przerwy 3:2 po dobrej połowie, to ten punkt tak nie cieszy, ale jak nie umiesz wygrać, to chociaż nie przegraj - powiedział po meczu Piotr Mandrysz. » Czytaj więcej
Piotr Mandrysz zaczął od remisuPiotr Mandrysz zaczął od remisu W pierwszym meczu pod kierunkiem Piotra Mandrysza Zagłębie zremisowało z Bytovią Bytów 3:3. Sosnowiczanie ze stanu 0:2 wyszli na prowadzenie 3:2, ale nie utrzymali go do końca meczu. » Czytaj więcej