89. Wojciech Łuczak
22. Paweł Łysiak
14. Marko Radić

Trener: Marcin Kaczmarek
1:0 - Arkadiusz Reca 6' 1:1 - Grzegorz Fonfara 45+1' 2:1 - Mikołaj Lebedyński 46' 3:1 - Piotr Wlazło 81'
14' Patryk Stępiński 16' Jakub Arak 25' Mikołaj Lebedyński 42' Łukasz Matusiak 85' Maksymilian Rogalski 86' Sebastian Dudek

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Lider pokonał Zagłębie.
90+2' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła, ale Martin Pribula nie zdołał opanować piłki przy dalszym słupku.
90+2' Z dystansu przymierzył Łukasz Matusiak. Niestety, niecelnie.
90' Niecelny strzał Jakuba Bąka zza pola karnego.
89' Dimityr Ilijew znalazł się z piłką w polu karnym. Dobre wyjście Matko Perdijicia.
88' Dimityr Ilijew przedarł się w pole karne Zagłębie, ale niecelnie podawał w stronę Mikołaja Lebedyńskiego.
87' Faul Jovana Ninkovicia na Dimityrze Ilijewie.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rogalskiego.
85' Dimityr Ilijew z 14 metrów strzelił po ziemi w ręce Matko Perdiijicia.
84' Jakub Arak zagrał do tyłu, a Michał Fidziukiewicz z pponad 20 metrów strzelił w okolice balonu reklamowego.
82' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka nad bramką główkował Jovan Ninković.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Jakub Bak za Arkadiusza Recę.
81' gol - piłka nożna 3:1 Z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Mroziński, a piłkę głową do bramki skierował Piotr Wlazło.
80' W okolicy narożnika boiska Łukasz Matusiak sfaulował Dimityra Ilijewa.
79' Marcin Sierczyński wrzucił piłkę w pole karne, a Jakub Arak sfaulował Przemysława Szymińskiego.
78' Maksymilian Rogalski sfaulował Łukasza Matusiaka.
76' Na spalonym po podaniu Jovana Ninkovicia był Martin Pribula.
74' Miękkie dośrodkowanie Sebastiana dudka z rzutu wolnego. Do strzału próbował dojść w polu karnym Martin Pribula, ale nie udała mu się ta sztuka
73' Wisła długo rozgrywała piłkę na połowie Zagłębia, ale nie zdołała stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.
71' Po rozegraniu rzutu rożnego z około 14 metrów z woleja strzelał Łukasz Matusiak. Broni Seweryn Kiełpin.
71' Martin Pribula wywalczył rzut rożny.
70' Piotr Wlazło dośrodkował z rzutu wolnego. Niezbyt dobra interwencja Łukasza Matusiaka. Gospodarze przejmują piłkę, ale żle zagrywał jeden z płocczan.
70' zmiana Dominik Kun wchodzi na boisko za Damiana Piotrowskiego.
69' Łukasz Sołowiej fauluje Mikołaja Lebedyńskiego z boku boiska.
68' Dimityr Ilijew po podaniu Piotra Wlazły strzelił nad bramką z około 25 metrów.
67' Łukasz Matusiak strzelał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie trafia w ręce Seweryna Kiełpina.
66' Dawid Ryndak powstrzymany przez Przemysława Szymińskiego.
64' Nieporozumienie między Łukaszem Sołowiejem. Arkadiusz Reca zderzył się z Matko Perdijiciem. Wydawało się, że może być rzut karny, ale nasz bramkarz wznowi grę z "piątki"
63' Arkadiusz Reca faulowany przez Łukasza Matusiaka. "Łysy" musi uważać, bo już ma żółtą kartkę.
62' Pierwszy kontakt Michała Fidziukiewicza z piłką. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia strzelił głową nad bramką.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Fidziukiewicz za Grzegorza Fonfarę.
61' Kolejny faul kapitana Wisły. Tym razem na Martinie Pribuli
61' Krzysztof Markowski faulowany przez Maksymiliana Rogalskiego.
60' Krótkie rozegranie rogu. Pierwsza wrzutka niedokładna, ale piłka jeszcze nasza i z prawej flanki dośrodkował Marcin Sierczyński. Jakub Arak strzelał nad poprzeczką.
59' Martin Pribula wywalczył rzut rożny.
59' Piotr Wlazło zatrzymany przez Krzysztofa Markowskiego na linii pola karnego
58' Nieudane dośrodkowanie Piotra Mrozińskiego z prawej strony boiska. Może dlatego, że zagrywał piłkę lewą nogą
57' Łukasz Matusiak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego z rogu.
57' Dośrodkowanie Piotra Mrozińskiego trafia w mur. Będzie róg.
56' Damian Piotrowski faulowany przez Jovana Ninkovicia tuż za polem karnym.
56' Piotr Wlazło zatrzymał akcję Dawida Ryndaka.
55' Maksymilian Rogalski strzelał po ziemi z 20 metrów. Obok bramki
54' Mikołaj Lebedyński znowu zabawił się na prawej stronie boiska, ruszył w pole karne i podał do Dimityra Ilijewa, który próbował podawać piętą do Arkadiusza Recy, ale ten był na spalonym.
53' Arkadiusz Reca zagrał w pole karne do Dimityra Ilijewa, a ten zagrywał na środek pola karnego. Mikołaj Lebedyński nie zamknął akcji.
52' Kolejna świetna akcja Damiana Piotrowskiego. Mierzył w długi róg z prawej strony pola karnego, ale jednak trochę zabrakło.
51' Damian Piotrowski uciekł wszystkim na prawym skrzydle i zagrał po ziemi w pole karne, a Mikołajowi Lebedyńskiemu niewiele zabrakło, aby skierować piłkę do bramki.
50' Sebastian Dudek próbował doskoczyć do wybitej piłki i uderzyć zza pola karnego, ale skiksował.
48' Arkadiusz Reca po rajdzie lewą stroną boiska wycofał piłkę do Piotra Wlazły, a ten przestrzelił z 18 metrów
46' gol - piłka nożna 2:1 Zagłębie strzeliło gola w ostatniej akcji pierwszej połowy, a Wisła odpowiedziała w pierwszej akcji drugiej połowy. Z prawego skrzydła dośrodkował Piotr Mroziński, a Mikołaj Lebedyński strzałem głową pokonał Matko Perdijicia.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 7 sekundach sędzia Mariusz Złotek zakończył pierwszą połowę meczu. Gospodarze już nie wznawiali gry po stracie bramki. Pierwsza połowa zaczęła się dla nas źle, ale skończyła świetnie. Po długim okresie przewagi Wisły, w końcówce Zagłębie poprawiło się i doprowadziło do wyrównania.
45+1' gol - piłka nożna 1:1 Jakub Arak zagrał kapitalne prostopadłe podanie w pole karne do Grzegorza Fonfary, a ten przymierzył po ziemi w długi róg!
45+1' Świetna okazja dla sosnowiczan. Po akcji Grzegorza Fonfary prawą stroną boiska i podaniu Dawida Ryndaka nasza kapitan lewą nogą z około 15 metrów strzelił nad poprzeczką.
45' Jakub Arak faulowany przez Bartłomieja Sielewskiego.
44' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Piłkę łapie Seweryn Kiełpin.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Bartłomieju Sielewskim.
42' Zagłębie zaatakowało prawą stroną, ale dośrodkowanie do Grzegorza Fonfary było nie w tempo
42' Po podaniu Dawida Ryndaka z 25 metrów uderzał Łukasz Matusiak. Broni Seweryn Kiełpin.
41' Na sektorze gości oprawa - sektorówka i trójkolorowa kartoniada.
40' Na polu karnym Wisły leży Jakub Arak, któremu coś się stało w walce o piłkę z płockim golkiperem. Do roboty ruszyli nasi masażyści.
39' Seweryn Kiełpin piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewego skrzydła
38' Krzysztof Markowski trafił w mur z rzutu wolnego.
37' Piotr Mroziński sfaulował Sebastiana Dudka około 20 metrów przed bramką Seweryna Kiełpina.
36' Grzegorz Fonfara z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę Dawidowi Ryndakowi. "Denver" nie zdołał oddać strzał, bo był dobrze pilnowany przez Patryka Stępińskiego.
35' Kontra Zagłębia i nieporozumienie między dwoma obrońcami Wisły. Jeden nabija drugiego, ale kończy się szczęśliwie dla "Nafciarzy"
35' Damian Piotrowski strzela z pola karnego. Matko Perdijić odbija piłkę przed siebie, a na róg wybija ją Jovan Ninković.
34' Opanowana sytuacja po wrzutce Damiana Piotrowskiego.
34' Piłka wróciła do Damiana Piotrowskiego. Jeszcze jedna wrzutka, zablokowana przez Łukasza Matusiaka. Kolejny róg.
34' Po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego piłkę głową z pola karnego wybija Łukasza Matusiak.
33' Kolejny róg dla Wisły po interwencji Jovana Ninkovicia.
32' Za mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Dawid Ryndak nie sięgnął piłki.
30' Akcja Zagłębia przerwana. Był spalony.
28' Fanatycy Zagłębia śpiewają, że są zawsze tam, gdzie oni będą grać.
28' Po akcji środkiem boiska niecelnie z około 20 metrów strzelał Dimityr Ilijew
27' Po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego z rzutu rożnego piłkę łapie Matko Perdijić.
27' Jovan Ninković zablokował dośrodkowanie Damiana Piotrowskiego. Rzut rożny dla "Nafciarzy"
25' żóta kartka Żółta kartka dla Mikołaja Lebedyńskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.
24' Dimityr Ilijew strzelał prawą nogą zza pola karnego. W bezpiecznej odległości od bramki.
23' Błąd Macina Sierczyńskiego, który zagrał na własnej połowie prosto pod nogi Damiana Piotrowskiego. Gracze Wisły nie zrobili jednak użytku z tego prezentu.
21' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska - za mocno dośrodkował Sebastian Dudek.
21' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle. Piotr Mroziński za Cezarego Stefańczyka.
19' Łukasz Sołowiej przerwał akcję Wisły faulem na Mikołaju Lebedyńskim.
19' Z rogu wrzucał Damian Piotrowski, a Piotr Wlazło sfaulował Matko Perdijicia.
18' Po podaniu Arkadiusza Recy z pola karnego uderzał Patryk Stępiński. Świetna interwencja Matko Perdijicia, który wybił piłkę na rzut rożny.
17' Martin Pribula przerwał akcję Damiana Piotrowskiego przed polem karnym Zagłębia.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za faul.
16' Lekki strzał Damiana Piotrowskiego z około 25 metrów. Bez problemów broni Matko Perdijić.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Stępińskiego za faul.
14' Kibice Wisły prezentują oprawę pod hasłem "Nic się nie jara - to tylko wodna para"
13' Masażyści Zagłębie wbiegli na boisko, aby udzielić pomocy Dawidowi Ryndakowi.
12' Małe zamieszanie w naszym polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego z rogu. Piłkę do przodu wybija Grzegorz Fonfara.
12' Jovan Ninković powstrzymał rozpędzonego Damiana Piotrowskiego wybiciem na róg.
10' Prostopadłe podanie Jakuba Araka do Grzegorza Fonfary. Nasz pomocnik został jednak powstrzymany w polu karnym przez Piotra Wlazłę.
9' Rzut wolny dla Wisły. Po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego piłkę z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
8' Jovan Ninković przerwał akcję prawą stroną boiska. Zaczniemy od bramki.
6' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka z prawej strony boiska akcję w polu karnym zamknął Arkadiusz Reca, który strzałem nogą pokonał Matko Perdijicia.
5' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Piłkę z pola karnego wybija na aut Cezary Stefańczyk.
3' Piotr Wlazło sfaulował Sebastiana Dudka.
2' Ależ okazja! Dawid Ryndak zszedł do środka i wyłożył piłkę w pole karne do Jakuba Araka, a ten uderzył w słupek. Do odbitej piłki próbował jeszcze dojść Grzegorz Fonfara, ale sędzia przerwał akcje. Nasz zawodnik chyba zagrał ręką.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:43 Oba zespoły już na murawie. O ile się nie mylimy, to po raz pierwszy w tym sezonie nasza drużyna zagra w zielonych koszulkach. Do tego białe spodenki i getry, z kolei miejscowi ubrani tak samo, jak w sierpniu w Sosnowcu - pasiaste biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i getry. Sędziowie w tradycyjnej czerni.
0' 12:40 Pięć minut do rozpoczęcia meczu na szczycie I ligi. Czekamy na zawodników, którzy za chwilę wyjdą z szatni. Czekamy na również na wejście na obiekt wszystkich fanatyków Zagłębia, bo na razie sektor zapełniony jest mniej więcej w połowie i przygotowywana jest oprawa.
0' 12:35 Komentatorzy Polsatu chyba mieli ciężką noc, bo jak doniósł nam jeden z czujnych telewidzów oglądających relację w domu, poinformowali, że w Płocku gra dziś Zagłębie Lubin, a nie Sosnowiec.
0' 12:30 Jaki wpływy na tabelę ma dzisiejszy mecz? Niezależnie od wyniku, Wisła Płock pozostanie liderem, bo w piątkowy wieczór Arka Gdynia zremisowała w Bydgoszczy z Zawiszą. Jeśli Zagłębie wygra, to wskoczy na drugą pozycję, w przypadku remisu nasz zespół będzie trzeci, a ewentualna porażka będzie oznaczała czwarte miejsce, ale oamiętajmy, że podopieczni Artura Derbina mają do rozegrania zaległy mecz z Zawiszą Bydgoszcz
0' 12:25 Za Zagłębiem jeździmy już jakiś czas i musimy przyznać, że jeszcze nigdy nie widzieliśmy, aby w jakimś mieście była taka mobilizacja służb porządkowych jak dziś w Płocku. Na niemal wszystkich skrzyżowaniach w mieście stał co najmniej jeden radiowóz, a kilkaset metrów od stadionu ulice są obstawione przez służby prewencji. Drogi dojazdowe pod sam stadion są zablokowane ze wszystkich stron. Nie będzie dużą przesadą stwierdzenie, że Płock jest dziś miastem policyjnym.
0' 12:15 Sztab szkoleniowy Zagłębia wyciągnął wnioski po ostatnim tygodniu października, w którym Zagłębie rozegrało dwa mecze - we wtorek z Cracovią, a w sobotę z Dolcanem. Wówczas niemal taki sam skład rozpoczął oba spotkania (wyjątkiem była nieobecność w Ząbkach kontuzjowanego Łukasza Sołowieja, którego zastąpił Konrad Budek) i starcie z Dolcanem zakończyło się sromotną porażką. W czwartek w Krakowie sosnowiczanie odnieśli zwycięstwo i awansowali do półfinału Pucharu Polski. Zobaczymy, czy rotacja przyniesie efekty i także z Płocka wyjedziemy jako zwycięzcy.
0' 12:10 Zmiany, zmiany, zmiany... Ponad połowy zawodników, którzy wyszli w czwartek na mecz z Cracovią, nie ma dziś w pierwszej jedenastce. I tak - na bramce zamiast Wojciecha Fabisiaka zagra Matko Perdijić. Na prawej obronie za Konrada Budka mamy Marcina Sierczyńskiego, a na prawą pomoc powrócił Dawid Ryndak, co oznacza, że na ligowy debiut w Zagłębiu musi jeszcze poczekać Jakub Wilk. Žarko Udovičić nie znalazł się w ogóle w meczowej osiemnastce - na lewej obronie od pierwszej minuty zagra drugi z sosnowieckich Serbów, Jovan Ninković. Z przodu zamiast duetu Michał Fidziukiewicz-Adrian Paluchowski zagrają natomiast Grzegorz Fonfara i Jakub Arak.
0' 11:55 Witamy ze stadionu imienia Kazimierza Górskiego w Płocku i zapraszamy na relację na żywo z meczu 18. kolejki I ligi pomiędzy Wisłą Płock a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Film z PłockaZSTV: Film z Płocka Prezentujemy kibicowski film zarejestrowany podczas wyjazdu na mecz z Wisłą Płock. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą PłockZdjęcia z meczu z Wisłą Płock Zamieściliśmy galerię zdjęć z meczu w Płocku przegranego przez Zagłębie 1-3. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Skrót meczu w PłockuSkrót meczu w Płocku Telewizja Polsat Sport, która transmitowała na żywo mecz w Płocku, udostępniła na swojej stronie skrót filmowy z tego spotkania. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu w PłockuWypowiedzi trenerów po meczu w Płocku W opinii obu trenerów kluczowym momentem meczu była szybko stracona przez Zagłębie bramka na początku drugiej połowy. Zapraszamy do lektury zapisu konferencji prasowej po dzisiejszym spotkaniu. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Wisła wygrała zasłużenieDawid Ryndak: Wisła wygrała zasłużenie Mecz z liderem zdecydowanie nie należał do udanych dla Zagłębia. Zapytani o ocenę meczu Dawid Ryndak i Krzysztof Markowski byli mocno niezadowoleni, podkreślali jednak, że Wisła wygrała ten mecz zasłużenie. » Czytaj więcej
Zagłębie przegrało z lideremZagłębie przegrało z liderem Zagłębie Sosnowiec przegrało w Płocku z Wisłą 1:3. Dla gospodarzy trafiali Arkadiusz Reca (6'), Mikołaj Lebedyński (46') i Piotr Wlazło (81'). Bramkę dla sosnowiczan zdobył Grzegorz Fonfara (45+1') » Czytaj więcej