(90+2' 77. Konrad Zaradny)

3. Arkadiusz Koprucki
24. Michal Farkas

Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek
36' Marcel Kotwica 71' Łukasz Nowak

Trener: Łukasz Gorszkow
Sędziowie: Marcin Liana - Dariusz Drozd, Rafał Podlewski (Bydgoszcz)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec! WRACAMY DO I LIGI!!!!!!
90+5' Ostatnia minuta sezonu się zaczęła.
90+4' Teraz piłkę między sobą zagrywają obrońcy Zagłębia, a gracze z Niepołomic nawet nie próbują pressingu.
90+2' zmiana Owacja na stojąco żegna Jakuba Araka, który opuszcza boisko. W jego miejsce wszedł Konrad Zaradny.
90+2' Hubert Tylec przedarł się w pole karne gości, ale rywale mieli liczebną przewagę.
90' doliczony czas Ten sezon potrwa jeszcze co najmniej 5 minut.
90' zmiana Czwarta zmiana w Puszczy. Łukasz Furtak za Łukasza Nowaka.
88' zmiana Hubert Tylec wchodzi na murawę za Mateusza Września.
88' MKS Kluczbork prowadzi ze Stalą Mielec, co oznacza, że w tej chwili Zagłębie spada na drugie miejsce w tabeli, a liderem II ligi jest klub z Kluczborka. Rozwój jest trzeci, a ROW czwarty.
87' zmiana Zmiana również w ekipie z Niepołomic. Dawid Sojda zmienia Romana Stepankowa.
86' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Tomasz Szatan wchodzi na boisko za Łukasza Tumicza.
85' Na spalonym Łukasz Tumicz.
85' Tymczasem w Górze Rozwój prowadzi i jest na miejscu premiowanym awansem do I ligi. Energetyk ROW w tej chwili jest w barażach.
83' zmiana Druga zmiana w Puszczy. Dominik Maluga za Mateusza Lamparta.
83' Łukasz Matusiak do Mateusza Września. Piłkę na aut wybija Witold Cichy.
82' Stoperzy Puszczy podają między sobą bez żadnego nacisku graczy Zagłębia, a na trybunach druga strona odpowiada.
81' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego i udana interwencja Witolda Cichego w polu karnym.
80' Puszcza przejęła piłkę na własnej połowie po błędzie Zagłębia, ale zamiast ruszyć z kontrą Marcel Kotwica kopnął futbolówkę tam, gdzie nikogo nie było.
79' Na hasło "Wszyscy wstają i śpiewają" wszyscy wstali i śpiewają.
77' Dym już uciekł w stronę Katowic. Można grać.
76' Rozwój Katowice wyszedł na prowadzenie w Górze i przez chwilę był na miejscu premiowanym awansem, ale już jest remis i nadal w I lidze jest pierwsza trójka po 33 kolejkach, a w barażach są Błękitni.
75' Teraz trochę powiało w stronę murawy i sędzia na chwilę przerywa mecz.
74' Oprócz rac jest również dużo czarnego dymu. Dobrze, że wieje akurat w stronę Katowic.
73' Race zapłonęły na trybunie odkrytej
72' Po wyłożeniu piłki przez Łukasza Tumicza z ponad 20 metrów lewą nogą strzelał Łukasz Matusiak. Pewnie broni Andrzej Sobieszczyk.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Nowaka za faul na Łukaszu Tumiczu.
70' Po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka piłkę głową z pola bramkowego wybił Kamil Zalewski
70' Witold Cichy nabił piłkę o nogę Mateusza Września i wywalczył rzut rożny dla Puszczy
68' Tradycyjnie w okolicy połowy połowy mamy przerwę na uzupełnienie płynów.
68' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości. Kamil Łączek za Piotra Madejskiego.
67' Niedokładnie dośrodkowanie Łukasza Nowaka z rzutu rożnego. Z przeciwnej strony boiska próbował poprawić Marcel Kotwica, a wszystko wyjaśniło wybicie głową Krzysztofa Markowskiego.
66' Puszcza wywalczyła rzut rożny.
66' A tymczasem na trybunę odkrytą wjechała efektowna sektorówka.
65' Zbyt nisko dośrodkowana piłka przez Jovana Ninkovicia i bez trudu interweniuje Dariusz Gawęcki.
64' Mateusz Lampart sfaulował Dawida Ryndaka przy bocznej linii boiska.
64' Po dośrodkowaniu Dariusza Gawęckiego z prawej strony boiska piłkę głową z pola karnego wybija Konrad Budek.
62' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za Sebastiana Dudka na boisko wchodzi Kamil Zalewski.
61' Zmieniają się wyniki na innych boiskach. Stal Mielec znowu prowadzi, Raków wyrównał w Tarnobrzegu i to oznacza, że na barażowym miejscu są ponownie Błękitni Stargard Szczeciński.
60' Okres spokojnej gry przerwany faulem Romana Stepankowa na Mateuszu Wrześniu.
57' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska, ale bez strzały ze strony Jakuba Araka.
56' MKS Kluczbork wyrównał wynik meczu ze Stalą Mielec, ale to nic nie zmienia jeśli chodzi o losy awansu. Różnica jest tylko taka, że MKS awansował w wirtualnej tabeli na drugie miejsce kosztem klubu z Rybnika. Wynik ten jest ważny jeśli chodzi o miejsce barażowe - w tej chwili na 4. miejsce wrócił Rozwój Katowice.
54' Widać już część oprawy. To transparent z napisem "Lata wędrówek, tułaczek po niskich ligach przetrwała w jedności nasza ekipa" wywieszony na płocie przed odkrytą trybuną.
52' Na murawie leży Sebastian Dudek. Grzegorz Buczek i Grzegorz Wiśnicki udzielają mu pomocy, a piłkarze korzystają z tej przerwy, aby się napić.
51' "Bójcie się chamy, do I ligi wracamy" - śpiewa młyn Zagłębia. Czekamy na oprawę, która ma podobno ujrzeć światło dzienne około 60. minuty.
50' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i niecelny strzał głową Jakuba Araka.
49' Wszyscy ostro walczą o awans! Energetyk ROW Rybnik właśnie przegrywa z Limanovią 0:1. Przy takich rezultatach pierwsza trójka pozostaje jednak bez zmian.
48' Jeszcze raz dośrodkował Marcin Sierczyński i ponownie górą w polu karnym Witold Cichy, za którego plecami czaił się Mateusz Wrzesień.
47' Łukasz Tumicz wycofał piłkę do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu karnym piłkę głową wybił Witold Cichy.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Sędzia Marcin Liana zakończył pierwszą połowę po 46 minutach (pozorowania) gry. Co w innych meczach - Energetyk ROW i Rozwój podobnie jak Zagłębie remisują 0:0. MKS Kluczbork przegrywa 0:1 ze Stalą Mielec, Stal Stalowa Wola przegrywa 0:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński, a Siarka Tarnobrzeg prowadzi z Rakowem Częstochowa. Przy takich wynikach Zagłębie, Energetyk ROW i MKS awansują do I ligi, a w barażach grają Błękitni Stargard Szczeciński.
45' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia akcję zamknął na dalszym słupku Jakub Arak i niecelnie uderzył głową, a przy okazji jeszcze sfaulował kryjącego go obrońcę.
44' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, a Damian Lepiarz wybił piłkę głową na rzut rożny.
42' Kotwica prowadzi już 2:0 w Pruszkowie i liczy na bramkę dla Zagłębia. Z kolei Siarka prowadzi 1:0 z Rakowem Częstochowa, a to oznacza, że przy takich wynikach, jakie utrzymują się obecnie na boiskach drugiej ligi, w barażu zagra Stal Stalowa Wola, a bezpośredni awans wywalczą Zagłębie Sosnowiec, Energetyk ROW Rybnik i MKS Kluczbork.
40' Z boiska coraz bardziej wieje nudą.
38' Faul Michała Mikołajczyka na Łukaszu Tumiczu w okolicy środka boiska.
37' Adrian Napierała interweniuje głową po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego.
37' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Michał Mikołajczyk.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Marcela Kotwicy za faul na Dawidzie Ryndaku.
36' Dawid Ryndak wślizgiem powstrzymuje akcję Michała Mikołajczyka.
34' Prosty błąd Marcina Sierczyńskiego, który nie potrafił przyjąć piłki przy linii bocznej i wyszła ona na aut.
34' Faul Dariusza Gawęckiego na Sebastianie Dudku.
32' Nieporozumienie między Sebastianem Dudkiem i Dawidem Ryndakiem. "Denver" nie ruszył do prostopadłego podania naszego kapitana.
30' Krótki rzut oka na sektor VIP. Oprócz często bywającego na meczach Zagłębia trenera Grzegorza Kapicy, dziś swoją reprezentację ma również sosnowiecka koszykówka - JAS-FBG reprezentowany jest przez Katarzynę Kosałkę, a Zagłębie przez trenera Tomasza Służałka.
29' Jakub Arak zbiegł na lewe skrzydło i dośrodkował na pole karne, gdzie zabrakło... Jakuba Araka. Bo to właśnie on i jego "złote czoło" zwykle jest adresatem takich zagrań
28' Krótkie rozegranie rogu i dośrodkowanie Sebastiana Dudka z boku boiska. Piłkę głową z pola karnego wybił Adrian Napierała.
27' Sebastian Dudek odebrał na środku boiska piłkę Łukaszowi Nowakowi. Popatrzył, rozejrzał się i po jego zagraniu w bój ruszył Dawid Ryndak. Wślizg Adriana Napierały i róg dla sosnowiczan.
25' Piłkarze się napili i do gry wrócili.
24' Jest długo wyczekiwana przez piłkarzy przerwa na uzupełnienie płynów.
22' Miło nam donieść, że do apelu kibiców Zagłębia, aby wszyscy przyszli dziś na biało, postanowił dostosować się także trener Puszczy Niepołomice Łukasz Gorszkow.
21' Na trybunach meksykańska fala.
20' Skrzydłowi Puszczy zamienili się stronami i po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego z prawego skrzydła próbował strzelać z przewrotki Mateusz Lampart.
19' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka do Jakuba Araka. Na skraju pola karnego nasz napastnik upada w starciu z Damianem Lepiarzem, ale sędzia nakazuje grać dalej. Akcję kończy niecelny strzał Łukasza Matusiaka z około 30 metrów.
18' Łukasz Nowak zbiegł na prawe skrzydło i dośrodkował w pole bramkowe. Tam był Szymon Gąsiński.
18' Jovan Ninković dośrodkował z rzutu wolnego, a zagrożenie od własnej bramki oddalił Roman Stepankow.
17' Faul Michała Mikołajczyka na Dawidzie Ryndaku.
17' Po pierwszym kwadransie we wszystkich meczach drużyn walczących o awans jest 0:0.
16' Dawid Ryndak sfaulował Michała Mikołajczyka przy próbie odebrania piłki lewemu obrońcy Puszczy.
15' Płaski strzał Michała Mikołajczyka zza pola karnego. Spokojnie Szymon Gąsiński.
14' Z rzutu wolnego zamiast dośrodkowania była krótko zagrana piłka i akcja skończyła się wybiciem piłki na aut przez sosnowiczan.
14' Faul Łukasza Matusiaka na Łukaszu Nowaku. Puszcza ma rzut wolny z lewej strony boiska.
13' Zbyt mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka z narożnika boiska. Futbolówka opuszcza plac gry i z "piątki" zacznie Andrzej Sobieszczyk.
12' Lewą nogą piłkę z rzutu wolnego kopnął Jovan Ninković. Odbita od muru futbolówka przeszła obok bramki i jest rzut rożny.
11' Dawid Ryndak faulowany 22 metry od bramki Puszczy. Chyba przez Marcela Kotwicę. Dobra okazja do strzału z rzutu wolnego.
11' Faul w ataku - Roman Stepankow zahaczył Konrada Budka.
10' Krótko rozegrany rzut rożny. Piłka ponownie trafia do Sebastiana Dudka. Dośrodkowanie w pole karne i udana interwencja głową Dariusza Gawęckiego.
9' Dawid Ryndak po podaniu od Sebastiana Dudka zakręcił Michałem Mikołajczykiem, wpadł w pole karne i gdy próbował strzelać został zablokowany przez rywala. Mamy pierwszy rzut rożny.
9' Pierwsza próba strzały w wykonaniu sosnowiczan. Niecelnie z ponad 20 metrów prawą nogą uderzał Sebastian Dudek.
8' Dośrodkowanie Piotra Madejskiego z lewego skrzydła i dobre zachowanie Krzysztofa Markowskiego, który nie pozwolił na oddanie strzału Romanowi Stepankowowi.
5' A tymczasem w Pruszkowie bramkę zdobyła Kotwica, co oznacza, że przy porażce w Sosnowcu Puszcza spada z II ligi.
4' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska Łukasz Tumicz nie wygrał powietrznej walki z Adrianem Napierałą, a zamykający akcję Dawid Ryndak źle kopnął piłkę z woleja.
3' Drugi celny strzał Puszczy. Po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego głową strzelał Roman Stepankow. Piłkę na linii bramkowej złapał Szymon Gąsiński.
2' Puszcza w natarciu. Z ostrego kąta uderzał Łukasz Nowak. Piłkę na róg wybił Szymon Gąsiński.
1' gwizdek Rozpoczynamy ostatni mecz w tym sezonie! Zaczęli goście z Niepołomic.
0' 15:58 Gromkimi brawami i odśpiewanym przez kibiców "Sto lat" został przywitany wieloletni prezes Zagłębia z lat świetności Franciszek Wszołek - honorowy gość dzisiejszego meczu. Na murawę już wyszli piłkarze obu zespołów. Zagłębie zagra dzisiaj w "szachownicach", białych spodenkach i białych getrach. Puszcza - wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa klubu - cała na niebiesko.
0' 15:55 Wrzucamy pierwszą porcję fotek wykonanych przed meczem. Spodziewajcie się olbrzymich galerii po spotkaniu - zarówno z przemarszu, meczu, trybun, jak i fety.
0' 15:50 Piłkarze Zagłębia już zeszli do szatni po rozgrzewce. Za chwilę założą meczowe trykoty i zagrają być może najważniejszy mecz w swojej karierze, a na pewno dla wielu będzie to najważniejszy mecz dla nich w barwach Zagłębia. Tylko dwóch zawodników z meczowej osiemnastki zanotowało awans z Zagłębiem - w 2007 w drużynie awansującej do Ekstraklasy byli Tomasz Szatan i Szymon Gąsiński. Więcej awansów mają trenerzy Zagłębia, a rekordzistą jest Artur Derbin, który awansował w latach 1995-2000 z okręgówki do dawnej II ligi.
0' 15:45 Dzisiaj w Canal+ ostatnia w tym sezonie "Multiliga", w której poznamy mistrza Polski oraz dwóch pozostałych medalistów, ale o wiele ciekawsza byłaby "Multi-Druga-Liga". W sześciu meczach decydują się losy awansu i miejsca barażowego. W najlepszej sytuacji oprócz Zagłębia są także MKS Kluczbork i Energetyk ROW Rybnik. Los tych drużyn jest bowiem w ich własnych rękach. Wystarczy im zwycięstwo (lub remis w przypadku Zagłębia), aby nie oglądać się na inne wyniki. Stal Stalowa Wola, Raków Częstochowa, Rozwój Katowice i Błękitni Stargard Szczeciński oprócz sukcesów we własnych meczach muszą także mieć nadzieję, że inne zespoły pogubią punkty. Będzie się działo! Oprócz awansu rozstrzygnie się również sprawa ostatniego spadkowicza. Z ligą pożegnały się już Limanovia Limanowa i Górnik Wałbrzych. Trzeci spadkowicz zostanie wyłoniony z duetu Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg. Kołobrzeżanie muszą wygrać i liczyć na to, że Puszcza przegra w Sosnowcu.
0' 15:35 Tak było w Sosnowcu 1 kwietnia, gdy awans do Ekstraklasy wywalczyły koszykarki JAS-FBG: http://zaglebie.sosnowiec.pl/media/gallery/01042015JASFBG_KoronaKrakow/DSC_5566.jpg Tak było w Sosnowcu 22 marca, gdy awans do Ekstraligi wywalczyli hokeiści Zagłębia http://zaglebie.sosnowiec.pl/media/gallery/22032015Hokej_NestaTorun2/DSC_4884.jpg Dzisiaj czekamy na kolejne tego typu fotografie i nie mamy wątpliwości, że ta feta będzie najbardziej okazała z wszystkich tegorocznych sosnowieckich fet.
0' 15:25 Przemarsz Zjednoczonych Dzielnic już dotarł do Stadionu Ludowego, co widać po zapełniającej się trybunie odkrytej. Przypominamy, że wszystkie bilety na mecz z Puszczą rozeszły się w przedsprzedaży. Zapełniony będzie również sektor gości, ale nie przez fanów z Niepołomic, tylko przez młodych adeptów futbolu z Akademii Zagłębia. To oni wraz ze swoimi trenerami zasiądą dziś na trybunie, która zwykle zajęta jest przez przyjezdnych.
0' 15:20 Na rozgrzewce jako pierwsi pojawili się obaj bramkarza Zagłębia razem z trenerem Robertem Stankiem. Ultrasi ogarniają efektowną oprawę na trybunie odkrytej. Na razie część transparentów jest jeszcze zwinięta i nie widać dokładnie całego przesłania. Byliśmy przed chwilą przy stoiskach z pamiątkami i okolicznościowe koszulki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Także napoje chłodzące idą jak woda, a to z uwagi na panujący dziś skwar.
0' 15:10 Zawisza Bydgoszcz, GKS Bełchatów, Wisła Płock, Olimpia Grudziądz, Chojniczanka Chojnice, Dolcan Ząbki, Stomil Olsztyn, GKS Katowice, Wigry Suwałki, Arka Gdynia, Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Bytovia Bytów, Sandecja Nowy Sącz - te 14 klubów zapewniło już sobie udział w I lidze w sezonie 2015/2016. Do obsadzenia pozostały cztery miejsca. Dziś poznamy trzech kolejnych pierwszoligowców, a także drużynę, która zagra z Pogonią Siedlce w barażach o I ligę (mecze odbędą się 13 i 20 czerwca, pierwszy w Siedlcach, a rewanż na boisku czwartej drużyny II ligi). Widać więc, że w przypadku awansu, czeka naszą drużynę sporo dalekich wyjazdów.
0' 15:00 Mimo tego, że do pierwszego gwizdka sędziego pozostała jeszcze godzina, Stadion Ludowy już dosyć solidnie zaludniony. Wielu kibiców jeszcze korzysta z punktów gastronomicznych na bocznym boisku, a jeszcze większa ekipa bierze udział w przemarszu Zjednoczonych Dzielnic z "Patelni". Są tam także nasi korespondenci i będziemy mieli obfity materiał zdjęciowo-filmowy z tego wydarzenia.
0' 14:50 Znamy już składy, w jakich do gry przystąpią dziś oba zespoły. Tak jak przed tygodniem w Kołobrzegu, tak i dzisiaj sosnowiczanie zagrają dwójką napastników. Zresztą nie ma w składzie ani jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania. Z tego, co na szybko zauważyliśmy, także Puszcza wystąpi w takim samym zestawieniu jak w przegranym tydzień temu meczu z MKS-em Kluczbork.
0' 14:40 Czekaliśmy na to siedem lat. Dziś możemy wywalczyć tak długo wyczekiwany awans do I ligi. Zapraszamy na relację z meczu ostatniej kolejki II ligi, w którym Zagłębie zagra z Puszczą Niepołomice.
ZSTV: Filmy z wczorajszego awansuZSTV: Filmy z wczorajszego awansu Wczorajsze święto jakim był awans na zaplecze ekstraklsy w materiale filmowym podzieliliśmy na 3 części. W pierwszej jest zbiórka i przemarsz kibiców na Stadion Ludowy, w drugiej oprawa zaprezentowana przez kiboców, w trzeciej odsłonie wspólna zabawa na boisku żwirowym wraz z piłkarzami. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Puszczą - część IIIGaleria zdjęć z meczu z Puszczą - część III Przed nami trzecia galeria zdjęć, a niej łącznie 145 fotografii ze zbiórki i przemarszu kibiców, meczu, oprawy oraz pomeczowej fety. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Ten awans ma niesamowity smakJakub Arak: Ten awans ma niesamowity smak - Nie wiadomo, jak się to potoczy, ale jeśli w przyszłym sezonie zostanę w Zagłębiu, to będę bardzo szczęśliwy - powiedział po meczu najlepszy strzelec Zagłębia i drugi najlepszy strzelec II ligi w sezonie 2014/2015. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Trójka trenerów z Sosnowca dokonała wielkiej rzeczyTomasz Szatan: Trójka trenerów z Sosnowca dokonała wielkiej rzeczy - Byłem w Zagłębiu przez te siedem sezonów gry w II lidze, dlatego tym bardziej cenię sobie awans i tym mocniej zamierzam go świętować - powiedział po dającym awans remisie z Puszczą Tomasz Szatan. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z PuszcząDruga galeria zdjęć z meczu z Puszczą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu z Puszczą Niepołomice oraz z pomeczowego fetowania awansu. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Miejsce Zagłębia jest w ekstraklasieMateusz Wrzesień: Miejsce Zagłębia jest w ekstraklasie - Kluczowe było dobre przygotowanie w zimie - to ono, zdaniem Mateusza Września, pozwoliło Zagłębiu odwracać losy meczów z pozoru przegranych. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Zagłębie to historia piłki nożnejRobert Stanek: Zagłębie to historia piłki nożnej - Dziękuję chłopakom za te 14 nieprzegranych meczów z rzędu - powiedział po spotkaniu z Puszczą trener Robert Stanek, za którego kadencji rozpoczęła się passa, prowadząca Zagłębie do I ligi. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Puszczą - część IGaleria zdjęć z meczu z Puszczą - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice. Prezentujemy w niej aż 90 fotografii. » Czytaj więcej
Zagłębie w I lidze!Zagłębie w I lidze! W ostatnim meczu sezonu Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Puszczą Niepołomice i zapewniło sobie awans do I ligi! Gratulujemy! » Czytaj więcej