(85' 31. Łukasz Tumicz)

1. Szymon Gąsiński
24. Michal Farkas

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
1:0 - Jovan Ninković 59' 2:0 - Łukasz Matusiak 73' 3:0 - Mateusz Wrzesień 78' 3:1 - Robert Gajda 84'
35' Andrzej Kotłowski 74' Bartłomiej Zdunek

Trener: Krzysztof Kapuściński
Sędziowie: Michał Mularczyk - Marcin Kaliszek, Marcin Anisiewicz (Skierniewice)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę meczu.
90+3' Prostopadła piłka od Łukasza Tumicza w kierunku Mateusza Września, ale na skraju szesnastki szybszy był Marek Ufnal.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Grzegorza Fonfarę.
90+1' Faul w ataku. Jovan Ninković pod polem karnych gości potrącił Andrzeja Kotłowskiego.
90' Kolejna ciekawa akcja Błękitnych powstrzymana przez sędziego asystenta, który pokazał spalonego.
89' Mateusz Wrzesień posłał piłkę w kierunku Łukasza Tumicza, ale w polu karnym Błękitnych górą był Patryk Baranowski.
86' Po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka z lewej flanki niecelnie główkował Wojciech Fadecki.
85' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Łukasz Tumicz za Jakuba Araka.
84' gol - piłka nożna 3:1 Bartłomiej Zdunek zagrał na prawą stronę pola karnego do Wojciecha Fadeckiego, który dograł tuż przed bramkę, a Robert Gajda z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
82' Mateusz Wrzesień z narożnika pola karnego strzelił prawą nogą wysoko nad bramką.
82' Patryk Baranowski wybił piłkę głową z pola bramkowego po wrzutce Tomasza Szatana z prawego skrzydła.
80' zmiana Druga zmiana w naszej ekipie - Tomasz Szatan za Dawida Ryndaka.
78' gol - piłka nożna 3:0 Sebastian Dudek posłał idealną piłkę w pole karne do Mateusza Września, a ten wykończył akcję precyzyjnym strzałem przy słupku.
77' Sebastian Dudek wstrzelił piłkę z rzutu rożnego w pole karne, a Konrad Budek z pierwszej piłki uderzył sporo nad bramką.
76' Dawid Ryndak świetnie odegrał piętą do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował przed bramkę, a Jakuba Araka uprzedził Patryk Baranowski. Będzie róg.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Zdunka za faul na Łukaszu Matusiaku.
73' gol - piłka nożna 2:0 Dawid Ryndak przy końcowej linii boiska przerzucił piłkę nad rywalem. Błąd popełnił bramkarz Błękitnych, który ruszył do piłki z linii bramkowej. Jakub Arak przejął futbolówkę i przytomnie odegrał do tyłu do Łukasza Matusiaka, a ten dał Zagłębiu drugiego gola.
72' Sosnowiczanie długo zawiązywali akcję, a skończyło się niecelnym podaniem Marcina Sierczyńskiego w pole karne.
69' Marcin Sierczyński na 20. metrze przeciął lot piłki adresowanej do Bartłomieja Zdunka.
68' Rewelacyjne podanie Sebastiana Dudka w kierunku Mateusza Września. Niestety, wprowadzony niedawno skrzydłowy przewrócił się przy próbie dobiegnięcia do piłki i okazję do strzelenia drugiej bramki diabli wzięli.
66' zmiana Pierwsza zmiana w naszej ekipie. Mateusz Wrzesień za Huberta Tylca.
64' Błękitni zamknęli nas w naszym polu karnym, na szczęście w porę piłkę daleko wyekspediował Dawid Ryndak.
63' zmiana Trzecia zmiana w Błękitnych. Jarosław Piskorz za Macieja Więcka.
63' Przy piłce stanęli Sebastian Dudek i Jovan Ninković. Na strzał zdecydował się nasz kapitan i trafił w boczną siatkę.
62' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłkę przed polem karnym ręką zagrał Oskar Fijałkowski
61' Po drugim rogu krótkie rozegranie i przejęcie piłki przez Konrada Budka.
60' Wojciech Fabisiak wybił piłkę na kolejny korner po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka.
60' Piłka przeszła po nodze Arkadiusza Kopruckiego i trafiła w boczną siatkę, a strzelał z prawej strony boiska Wojciech Fadecki.
59' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!!!! Jovan Ninković huknął lewą nogą z rzutu wolnego i piłka wpadła do bramki stargardzian.
58' Faul Macieja Liśkiewicza na Jakubie Araku 25 metrów od bramki Błękitnych.
57' Wrzutka Macieja Więcka z prawej flanki. Wojciech Fabisiak wybiegł na przedpole i pewnie złapał piłkę.
56' Grzegorz Fonfara odegrał do tyłu do Łukasza Matusiaka, który chyba przymierzał się do strzału, ale wyszło z tego podanie do Jakuba Araka. Wyskoczył on spomiędzy obrońców i dostawił nogę do piłki. Strzał był celny, ale został obroniony przez Marka Ufnala.
54' Hubert Tylec zagrał po ziemi w pole karne, a Sebastian Dudek upadł w starciu z Maciejem Liśkiewiczem. Tydzień temu w Brzesku za takie coś był karny.
54' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła piłkę wybija głowa Maciej Liśkiewicz
52' Maciej Więcek zagrał w uliczkę do Andrzeja Kotłowskiego, a ten zagrał z prawej strony boiska w pole bramkowe. Dobrze, że Robert Gajda nie zdążył zamknąć akcji.
51' Hubert Tylec posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Maciej Liśkiewicz o maly włos nie zaskoczył "swojakiem" swojego bramkarza.
49' Rzut wolny dla Błękitnych z około 30 metrów. Wojciech Fadecki trafił w bandy reklamowe.
49' Faul Łukasza Matusiaka na Robercie Gajdzie.
49' Jupitery już rozbłysły. Drugą połowę gramy przy sztucznym oświetleniu.
48' MKS Kluczbork przegrał z Limanovią 0:4, Stal Stalowa Wola przegrała z Nadwiślanem 0:1, Rozwój Katowice przegrał w Wałbrzychu 0:1, Energetyk ROW Rybnik przegrał z Siarką Tarnobrzeg 0:1. Gdybyśmy wygrali, to strata do pierwszej trójki zmaleje do pięciu punktów!
47' Po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka piłkę wybił Konrad Budek.
46' Błękitni wywalczyli pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Błękitnych. Robert Gajda za Bartłomieja Poczobuta i Piotr Wojtasiak za Bartosza Flisa.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa spotkania. Statystyki pierwszej części meczu: Strzały 10-1, strzały celne 3-0, rzuty rożne 6-0, spalone 2-0, faule 9-9.
45+1' Jakub Arak za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i zamiast strzału jest aut bramkowy.
44' Łukasz Matusiak oddał płaski strzał zza pola karnego i po nodze Macieja Liśkiewicza piłka wyszła na rzut rożny.
44' Pierwszy strzał gości w dzisiejszym meczu! Oskar Fijałkowski z około 30 metrów strzelił dobre 10 metrów od naszej bramki.
44' Rzut wolny dla Błękitnych z ponad 40 metrów. Po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka piłkę wybija Łukasz Matusiak.
43' Tym razem po rozegraniu kornera nie udało się oddać strzału.
42' Ale szansa! Dwójkowa akcja Jakuba Araka i Huberta Tylca. Arak idealnie wyłożył piłkę na 11. metr do Tylca, a ten uderzył tuż nad poprzeczką, ale piłka po drodze musiała jeszcze otrzeć się o kogoś z Błękitnych, bo mamy róg.
41' Sebastian Dudek. Prawa noga, jakieś dwa metry za linią pola karnego. Strzał nad poprzeczką.
40' Po prostopadłym podaniu Grzegorza Fonfary Dawid Ryndak wrzucał w pole karne już prawie z końcowej linii. Zbyt mocne zagranie dla Huberta Tylca.
38' Centra Sebastiana Dudka i lekki strzał głową Jakuba Araka. Bez kłopotów piłkę łapie Marek Ufnal.
38' Patryk Baranowski przerywa akcję Dawida Ryndaka i wybija piłkę na rzut rożny.
37' Kontra Błękitnych. W okolicy pola karnego przewraca się Wojciech Fadecki, ale arbiter nakazuje grać dalej.
36' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego znowu nie udało się sosnowiczanom oddać strzalu.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Andrzeja Kotłowskiego za faul na Jakubie Araku.
35' Jovan Ninković wymanewrował Andrzeja Kotłowskiego na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Wybita głową piłka trafiła do Marcina Sierczyńskiego, a ten przymierzył z woleja z około 25 metrów i trafił w poprzeczkę.
34' Wojciech Fadecki podał w pole karne do Bartosza Flisa, ale ten nie opanował piłki.
31' Marcin Sierczyński przerzucił piłkę z prawej strony boiska. Hubert Tylec przyjął ją w polu karnym i lewą nogą z powietrza strzelił bardzo źle.
30' Co za błąd Arkadiusz Kopruckiego! Niedokładne podanie do tyłu. Całe szczęście, że Bartłomiej Zdunek się poślizgnął, bo mógł znaleść się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem.
28' Z lewego skrzydła w pole karne zagrał Hubert Tylec, a Marek Ufnal uprzedził Dawida Ryndaka.
28' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Arkadiusz Koprucki odegrał piłkę z dalszego słupka głową, ale nikt nie zamknął akcji w polu bramkowym.
27' Kibice wykazują pierwsze oznaki zniecierpliwienia postawą Zagłębia.
26' Grzegorz Fonfara popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, ale w porę akcję przerwał Sebastian Dudek.
25' Po starciu z Grzegorzem Fonfarą na murawę upadł Maciej Liśkiewicz
24' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Jakub Arak przegrał powietrzną walkę o piłkę z Patrykiem Baranowskim.
23' Rajd Marcina Sierczyńskiego prawą stroną boiska dał sosnowiczanom trzeci rzut rożny
22' Wojciech Fadecki dośrodkował z rzutu wolnego i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
21' Konrad Budek fauluje rywala w okolicy narożnika boiska
21' Jovan Ninković wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka z lewej strony boiska.
18' Odchodzącą piłkę z z rogu posłał Sebastian Dudek. Dawid Ryndak głową odegrał do Łukasza Matusiaka, a "Łysy" z woleja strzelił wysoko nad bramką.
18' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka zatrzymane szczupakiem przez Patryka Baranowskiego. Po kilku sekundach ten sam zawodnik wybija piłkę na róg po wrzutce Marcina Sierczyńskiego.
17' Po chwili klepania piłki w środku boiska Ariel Wawszczyk próbował długiego podania z własnej połowy w pole karne Zagłębia. Bez efektu.
14' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska lekkie nieporozumienie między Konradem Budkiem i Wojciechem Fabisiakiem, ale na szczęście udało się naszej defensywie oddalić zagrożenie.
14' Faul Łukasza Matusiaka na Bartoszu Flisie.
13' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego gracze Błękitnych wybili piłkę poza pole karne. Z około 30 metrów po ziemi uderzył Łukasz Matusiak i zanotowaliśmy drugi strzał na bramkę.
12' Sebastian Dudek wywalczył pierwszy rzut rożny.
11' Pierwszy celny strzał Zagłębia w tej rundzie! Z około 20 metrów przymierzył Hubert Tylec - obronił Marek Ufnal
11' Dawid Ryndak powstrzymany na prawym skrzydle wślizgiem przez Ariela Wawszczyka.
10' Niemal z końcowej linii boiska dośrodkował Jovan Ninković. Udana interwencja Marka Ufnala w polu bramkowym.
9' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła, a Andrzej Kotłowski wybił piłkę na aut, nie pozwalając na oddanie strzału Hubertowi Tylcowi.
7' Zbyt głębokie dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i piłkę łapie Marek Ufnal.
6' Podczas strzału Grzegorz Fonfara wpadł na Marka Ufnala i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów u bramkarza gości.
5' Prostopadłe podanie Jakuba Araka do Grzegorza Fonfary. Nowy nabytek Zagłębia posłał piłkę daleko od bramki.
5' Fatalne rozegranie rzutu wolnego. Kopnięta przez Sebastiana Dudka piłka trafiła w nogi muru.
4' Hubert Tylec sfaulowany przez Macieja Liśkiewicza na 20. metrze od bramki.
3' Oskar Fijałkowski sfaulował Łukasza Matusiaka w środkowej strefie boiska.
2' Pierwszy spalony w meczu. Na ofsajdzie złapany Dawid Ryndak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli Błękitni.
0' 15:59 Jako pierwszy trener do protokołu Zagłębia wpisany jest Artur Derbin, ale na tradycyjnym przedmeczowym przywitaniu z arbitrami i trenerem rywali pojawił się Robert Stanek, który figuruje w papierach jako drugi trener.
0' 15:58 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę obie drużyny. Zagłębie zagra dzisiaj w koszulkach "w szachownicę", białych spodenkach i getrach. Błękitni w błękitnych koszulkach, granatowych spodenkach i getrach.
0' 15:55 Piłka już ustawiona na słupku i czeka na zgarnięcie jej przez sędziego. Liczymy na dobry mecz Zagłębia i zwycięstwo!
0' 15:50 W ostatnią niedzielę koszykarze ze Stargardu Szczecińskiego wyjechali z Sosnowca ze zwycięstwem. I niech będzie to jedyny komplet punktów, jaki w tym sezonie pojedzie z Sosnowca do Stargardu Szczecińskiego. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej bramka Tomasza Szatana dała sosnowiczanom wygraną nad Błękitnymi.
0' 15:45 Nieciekawa pogoda i niezbyt zachęcające wyniki Zagłębia w ostatnich meczach sprawiły, że jeśli chodzi o frekwencją, to możemy mieć najgorszą liczbę w tym sezonie. Obecnie na trybunie otwartej jest zaledwie około 70 osób.
0' 15:40 Właśnie podejrzeliśmy, jakie są wyniki innych meczów II ligi i można powiedzieć, że - przynajmniej na tę chwilę - wszystko znowu układa się korzystnie dla Zagłębia. Rozwój Katowice przegrał w Wałbrzychu, Stal Stalowa Wola przegrywa z Nadwiślanem Góra 0:1, MKS Kluczbork przegrywa 0:2 z Limanovią, a Energetyk ROW Rybnik przegrywa 0:1 z Siarką Tarnobrzeg po bramce Przemysława Oziębały.
0' 15:35 Już we wtorek Błękitni zagrają rewanżowy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Cracovią. Trener Krzysztof Kapuściński chyba więc oszczędza czołowych zawodników na starcie w Krakowie. W wyjściowej jedenastce wystąpi tylko pięciu piłkarzy, którzy rozpoczęli 10 dni temu mecz z Cracovią. Robert Gajda, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski i Piotr Wojtasiak zasiedli na ławce rezerwowych, a Łukasza Kosakiewicza i Kamila Zielińskiego zabrakło w meczowej osiemnastce.
0' 15:30 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do spotkania w Brzesku. Przymusowa pauza za czerwoną kartkę wykluczyła z gry Krzysztofa Markowskiego. W pierwszej jedenastce zastąpi go dziś Konrad Budek i po raz pierwszy duet środkowych obrońców będzie tworzyć Budek i Arkadiusz Koprucki. Za Mateusza Września na skrzydle zagra Hubert Tylec, a te zmiany oznaczają, że na Błękitnych wyjdziemy składem z czterema młodzieżowcami.
0' 15:20 Po raz pierwszy w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 22. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Błękitnymi Stargard Szczeciński.
ZSTV: Skrót meczu z BłękitnymiZSTV: Skrót meczu z Błękitnymi Prezentujemy skrót meczu 21. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało Błękitnych Stargard Szczeciński 3:1. W materiale wideo wszystkie gole oraz najlepsze sytuacje bramkowe tego meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z BłękitnymiZdjęcia z meczu z Błękitnymi Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Błękitnymi Stargard Szczeciński. W galerii znajdują się 43 fotografie. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebneMateusz Wrzesień: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - Bardzo pomogła na bramka Jovana, dzięki której mogliśmy zacząć grać tak, jak lubimy - powiedział po spotkaniu z Błękitnymi Mateusz Wrzesień, który bramką na 3:0 przypieczętował zwycięstwo Zagłębia. » Czytaj więcej
Jovan Ninković: Jeszcze w styczniu zastanawiałem się, czy to nadal ma sensJovan Ninković: Jeszcze w styczniu zastanawiałem się, czy to nadal ma sens - Trener powiedział nam, że mamy robić to, co umiemy najlepiej. Odeszliśmy od gry schematami i uwierzyliśmy w siebie - w ten sposób przygotowania do meczu z Błękitnymi podsumował Jovan Ninković, który jeszcze niedawno poważnie rozważał zakończenie kariery, a w sobotnim meczu zdobył bramkę otwierającą wynik. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Chwała chłopakomRobert Stanek: Chwała chłopakom - Chciałem podziękować chłopakom, bo odwalili dzisiaj kawał dobrej roboty - powiedział trener Robert Stanek po zwycięstwie, który przywróciło Zagłębiu nadzieję na włączenie się do walki o awans. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z BłękitnymiZSTV: Bramki z meczu z Błękitnymi Prezentujemy bramki z meczu 21. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Błękitnych Stargard Szczeciński 3:1. » Czytaj więcej
3x3 - trzech trenerów, trzy gole, trzy punkty3x3 - trzech trenerów, trzy gole, trzy punkty Zagłębie wygrało z Błękitnymi Stargard Szczeciński 3:1. Gole strzelali Jovan Ninković (59'), Łukasz Matusiak (73') i Mateusz Wrzesień (78'). Dla rywali trafił Robert Gajda (84') » Czytaj więcej