8. Kacper Żak
9. Maciej Piorun

Trener: Piotr Żak
0:1 - Łukasz Tumicz 73' 0:2 - Łukasz Tumicz 90'
62' Maciej Górecki 66' Przemysław Mycan 68' Artur Małecki 74' Michał Sucharek 82' Marcin Sierczyński 89' Mateusz Struski 90+4' Krzysztof Wierzbicki

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Tomasz Zieliński - Marcin Dominiak, Norbert Małolepszy (Konin)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 15 sekundach gry kończy się II połowa spotkania. Wygrywamy w Zielonej Górze 2:0!
90+4' Łukasz Matusiak opuszcza stadion w Zielonej Górze na pokładzie karetki. Zdaje się, że podczas akcji, w której Zagłębie zdobyło bramkę nabawił się jakiegoś urazu
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Wierzbickiego za faul
90+3' Po wrzutce z rogu Marcin Sierczyński wybija piłkę z pola karmego Zagłębia.
90+3' Artur Małecki wywalczył jeszcze jeden róg dla UKP.
90' doliczony czas Sędzia coś doliczył, ale nie było widać ile.
90' gol - piłka nożna 0:2 GOOOOL!!!!! Do trzech razy sztuka. Po podaniu Łukasza Grubego Rafał Sadowski strzela z prawej strony pola karnego wprost w Wojciecha Fabisiaka, który paruje piłkę. Dobijający z lewej strony pola karnego Paweł Domański także trafia w zielonogórskiego golkipera i w końcu Łukasz Tumicz pakuje piłkę do siatki z bliska.
89' żóta kartka Żółty kartonik dla Mateusza Struskiego za grę na czas.
88' Po wrzutce Pawła Cierecha zamieszanie w polu karnym sosnowiczan, ale Arturowi Małeckiemu nie udało się pokonać bramkarza Zagłębia.
88' Michał Grudniewski zablokował Przemysława Mycana i róg dla UKP
87' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Sadowski za Huberta Tylca.
86' Bardzo źle wykonany przez Krzysztofa Wierzbickiego rzut rożny.
85' Wojciech Okińczyc podał do Artura Małeckiego, który strzelił z 16 metrów i wywalczył rzut rożny.
84' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Wierzbickiego z rzutu wolnego piłkę głową wybił Jovan Ninković
84' Faul Jovana Ninkovicia na Pawle Cierechu i UKP ma okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego z prawej strony boiska.
82' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Radosław Kursa za Tomasza Szatana
82' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Przemysławie Mycanie.
80' Do wejścia na boisko szykuje się Radosław Kursa
78' Ostre wejścia Przemysława Mycana w Mateusza Struskiego, ale kończy się bez kartki, która oznaczałaby koniec meczu dla zielonogórzanina.
77' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłka znowu nietknięta przez nikogo wychodzi poza boisko.
77' Faul Pawła Cierecha na Pawle Domańskim i Zagłębie ma rzut wolny z lewej strony boiska.
74' żóta kartka Siedzący na ławce UKP Michał Sucharek ukarany przez sędziego żółtą kartką.
73' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL! To się nazywa wejście! Paweł Domański zagrał w polu karnym do Łukasza Tumicza, a ten umieścił piłkę w siatce gospodarzy!
73' Po dośrodkowaniu Pawła Cierecha z rzutu rożnego piłkę z naszego pola karnego wybija Michał Grudniewski
72' Paweł Cierech przedarł się w nasze pole karne, strzelił po ziemi, po drodze piłka odbiła się od Jovana Ninkovicia i wyszła na róg.
71' zmiana Pierwsza zmiana dokonana przez Mirosława Smyłę - Łukasz Tumicz za Rafała Jankowskiego.
70' Tomasz Szatan ograł Artura Siwego w polu karnym gospodarzy i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
69' Płaski strzał Rafała Jankowskiego z prawej strony pola karnego, po którym piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
68' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej strony boiska, a Wojciech Fabisiak wygrał powietrzny pojedynek z Tomaszem Szatanem.
68' żóta kartka Artur Małecki zaznaczył swoją obecność pociągnięciem za koszulkę Łukasza Grubego i już po niespełna minucie na boisku trafił do sędziowskiego notesu.
67' zmiana Trzecia zmiana w UKP - Artur Małecki za Michała Sucharka.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Mycana za faul na Marcinie Sierczyńskim
65' Płaski strzał Huberta Tylca z ponad 20 metrów - piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
63' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego piłkę głowa wybija Bartosz Tyktor.
62' żóta kartka Maciej Górecki ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Grubem.
61' Łukasz Grube zablokowany przy próbie krótkiego rozegrania rogu, a ponawiający akcję Paweł Domański posłał piłkę prosto w ręce Wojciecha Fabisiaka.
60' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego zielonogórzanie wybijają futbolówkę na kolejny korner.
60' Strzał Huberta Tylca za boku pola karnego. Piłka ociera się od rywala i wychodzi poza boisko. Jest róg,
59' zmiana Druga zmiana w UKP - Krzysztof Wierzbicki za Dominika Skrzyńskiego.
58' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube, ale nie udało się akcji sfinalizować strzałem.
58' Paweł Domański przy końcowej linii boiska założył siatkę Michałowi Greszczykowi, wbiegł w pole karne, ale tam akcję przerwał Bartosz Tyktor i mamy rzut rożny.
57' Marcin Sierczyński podał do Łukasza Grubego, który przebiegł z piłką kilka metrów i strzelił nad poprzeczką.
55' Z prawej strony boiska dośrodkował Wojciech Okińczyc, a Sławomir Jarczyk i Mateusz Struski kontrolowali jej lot oraz ustawienie rywali i pozwolili futbolówce opuścić boisko.
54' Ryzykowna interwencja Wojciecha Fabisiaka, który na skraju pola karnego rzucił się pod nogi Łukasza Grubego i wygarnął mu piłkę
54' Marcin Sierczyński zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który przyjął piłkę, obrócił się z nią i niecelnie podał w kierunku Łukasza Grubego.
50' Hubert Tylec posłał piłkę po ziemi w pole karne UKP, a Bartosz Tyktor wyciągnął nogę i zapobiegł otrzymaniu piłki przez Tomasza Szatana.
49' Prawą nogą piłkę w pole karne posłał Łukasz Grube, ale nikt jej nie dotknął i wyszła poza końcową linię. UKP zacznie od "piątki"
49' Faul Pawła Cierecha na Jovanie Ninkoviciu tuż przy bocznej linii boiska.
46' gwizdek 15:03 Gramy!
46' Przed drugą połową znowu problem z siatką - tym razem na drugiej z bramek i czekamy chwilę na wznowienie gry.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Zielonej Górze.
45' doliczony czas Sędzia dolicza minutę.
43' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
42' Rafał Jankowski minął zwodem w polu karnym UKP Bartosza Tyktora, ale niestety nie zdołał opanować futbolówki przed końcową linią boiska.
41' Po dośrodkowaniu Pawła Cierecha z rzutu rożnego Mateusz Struski piąstkuje piłkę daleko poza pole karne.
40' Sebastian Górski przedarł się lewą stroną w pole karne Zagłębia i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu, choć nasi gracze nie zgadzają się z tą decyzją arbitra.
39' Dominik Skrzyński zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Wojciecha Okińczyca, który jednak był na spalonym.
37' Prawą nogą w pole karne dośrodkował Łukasz Grube, a piłkę pewnie złapał zaledwie 18-letni bramkarz UKP.
36' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Pawła Cierecha na Jovanie Ninkoviciu.
35' Dominik Skrzyński podał do Wojciecha Okińczyca, który strzelił zza pola karnego i trafił w plecy stojącego tuż przed nim Michała Grudniewskiego.
33' Już pierwszy strzał rezerwowego UKP. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłką głową na 18. metr zgrał Dominik Skrzyński, a Przemysław Mycan niecelnie strzelił prawą nogą.
31' zmiana Pierwsza zmiana w UKP - za Filipa Barskiego na boisko wchodzi Przemysław Mycan.
28' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński. Jeden z graczy UKP wybił piłkę głowa poza pole karne, a Łukasz Grube doskoczył do wybitej futbolówki i niecelnie strzelił lewą nogą z około 18 metrów.
25' Składającego się do strzału w polu karnym Zagłębia Michała Greszczyka zablokował Michał Grudniewski.
23' Ładna wymiana podań między Marciem Sierczyńskim a Rafałem Jankowskim. W polu karnym "Jankes" upada w starciu z Arturem Siwym, ale sędzia od razu rozwiewa wszelkie wątpliwości i mówi "piłeczka"
22' Od kilku minut gospodarze są zamknięci na własnej połowie, a w ofensywie jest Zagłębie.
21' Z prawej strony dośrodkował Marcin Sierczyński. Piłkę głową wybił Bartosz Tyktor, ale zdołał do niej dopaść zamykający akcję Paweł Domański, który z okolicy narożnika pola karnego oddał niecelny strzał.
19' Tomasz Szatan uderzył prawą nogą po ziemi z około 25 metrów. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
18' Niesłychana akcja!! Paweł Domański zbiegł z boku do środka i strzelił z około 20 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła na 12. metr do Tomasza Szatana, który dobił prawą nogą i też trafił w poprzeczkę. Dwie poprzeczki w jednej akcji Zagłębia - tego dawno nie było (jeśli kiedykolwiek)
15' Po raz kolejny Łukasz Matusiak postanowił zagrać długą piłkę w kierunku Pawła Domańskiego. Naszemu lewoskrzydłowemu udało się wyprzedzić rywala i dopaść do piłki przed końcem boiska, ale jego podanie było już niecelne.
11' Łukasz Matusiak rozrzucił akcję na lewą stronę, ale Pawła Domańskiego uprzedził Michał Greszczyk, który podał piłkę głową do bramkarza.
10' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z prawej strony boiska Łukasz Grube przestrzelił z 5 metrów.
9' Po dośrodkowaniu Pawła Cierecha z rzutu rożnego głową strzelał Bartosz Tyktor. Dobra interwencja Mateusza Struskiego.
9' Z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Cierech. Prawą nogą z około 16 metrów strzelił Wojciech Okińczyc. Piłka odbiła się od słupka i wyszła poza końcową linię. Chyba jeszcze trącił ją Mateusz Struski, bo UKP ma rzut rożny
6' Przerwa w grze. Na boisku leży kopnięty przez rywala Rafał Jankowski.
4' Rzut wolny dla UKP z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Cierecha piłkę łapie Mateusz Struski.
4' Lewą stroną boiska przedzierał się Sebastian Górski, ale powstrzymali go Marcin Sierczyński i Łukasz Matusiak
1' gwizdek 14:01 Gramy! Rozpoczęło Zagłębie.
0' 14:00 Poczekamy jeszcze chwilkę. Asystent sędziego dopatrzył się problemów z siatkami. Po aferze z Felixem Brychem i Stefanem Kiesslingiem w głównych rolach arbitrzy już są na to bardzo wyczuleni.
0' 13:58 Już po losowaniu. Wygrali gospodarze, którzy postanowili zmienić stronę boiska. Zagłębie do przerwy atakuje "na budynek klubowy"
0' 13:57 Sędziowska trójka z Konina wyprowadza obie ekipy na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Gospodarze w białych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach
0' 13:55 Już słychać z budynku klubowego gwizdek sędziego. Za chwilę piłkarze pojawią się na murawie i stoczą walkę o ligowe punkty. Oby wszystkie trzy pojechały czerwonym autokarem firmy Daniel Tourist do Sosnowca.
0' 13:50 Jak już informowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi, Mirosław Smyła jest drugim trenerem w historii Zagłębia, który zadebiutuje w Zielonej Górze. Pierwszy, Marek Chojnacki, poległ tutaj aż 0:3. Także trzema bramkami (1:4) sosnowiczanie ulegli drużynie z Zielonej Góry za kadencji Krzysztofa Tochela jesienią 2002. Wygrywali tutaj Piotr Pierścionek i Leszek Ojrzyński.
0' 13:45 Podczas podróży do Zielonej Góry kilkakrotnie usłyszeliśmy w radiu prognozę pogody, według której na południu miało być słonecznie i sucho, a na północy pochmurno i deszczowo. Wygląda na to, że leżącej mniej więcej w środku Zielonej Górze bliżej jest do południa. Jest sucho i zaczyna się robić coraz bardziej słonecznie.
0' 13:40 Mirosław Smyła nie jest jedyną nową postacią w sztabie trenerskim Zagłębia. Wraz z nim do naszego zespołu dołączył Daniel Wojtasz i aktualnie mamy aż czterech trenerów. W protokole zarówno Artur Derbin, jaki Daniel Wojtasz figurują jako "drugi trener", a jest jeszcze trener bramkarzy Robert Stanek. Oby ilość przeszła w jakość.
0' 13:35 Mniejsza od Sosnowca Zielona Góra może poszczycić się tym, że ma aktualnie dwóch mistrzów Polski w sportach zespołowych. Żużlowcy wywalczyli tytuł po wielkim skandalu, gdy ich rywale z Torunia nie przystąpili do meczu finałowego, a koszykarze, którzy grają w hali sąsiadującej ze stadionem, łatwo uporali się z Turowem Zgorzelec i aktualnie rywalizują w elitarnej Eurolidze. Co prawda w dwóch pierwszych meczach zebrali straszne baty, ale kibice koszykówki z Zielonej Góry będą mieli szansę zobaczyć we własnej hali m.in dwukrotnych mistrzów Euroligi Olympiakos Pireus. Gdzie jest sosnowiecka koszykówka? Szkoda nawet wspominać. Żużlowców, koszykarzy i piłkarzy z Zielonej Góry łączy wspólny sponsor - firma Stelmet.
0' 13:30 Znamy już składy obu zespołów. Szczególnie nas interesowało, jaki skład desygnuje do gry w swoim debiucie w Zagłębiu trener Mirosław Smyła. Rewolucji nie było. W porównaniu do ostatniego meczu z MKS-em Kluczbork jest tylko jedna zmiana. Na ławce wylądował Łukasz Tumicz, a od pierwszej minuty wystąpi Hubert Tylec. To oznacza, że młodzieżowiec zagra na prawej pomocy, a do ataku powróci grywający ostatnio w pomocy Rafał Jankowski.
0' 13:20 Witamy ze stadionu przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki II ligi zachodniej, w którym miejscowy UKP zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w Zielonej GórzeZdjęcia z meczu w Zielonej Górze Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania UKP Zielona Góra z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się 44 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w Zielonej GórzeKonferencja po meczu w Zielonej Górze Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Mirosława Smyły i Piotra Żaka podczas pomeczowej konferencji prasowej po wygranym przez Zagłębie meczu w Zielonej Górze. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w Zielonej GórzeWypowiedzi po meczu w Zielonej Górze Zapraszmy do lektury wypowiedzi Łukasza Tumicza i Sławomira Jarczyka po meczu 14. kolejki, w którym Zagłębie Sosnowiec wygrało z UKP Zielona Góra 2:0. » Czytaj więcej
Smyła zaczyna od zwycięstwaSmyła zaczyna od zwycięstwa W pierwszym meczu pod wodzą Mirosława Smyły Zagłębie wygrało z UKP Zielona Góra 2:0. Oba gole strzelił wprowadzony w 71. minucie Łukasz Tumicz - trafił w 73. i 90. minucie. » Czytaj więcej