6. Paweł Lesik
9. Adrian Marek

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Mateusz Bartków 74'
14' Mateusz Bartków 17' Marcin Lachowski 73' Łukasz Matusiak 76' Ariel Famulski

Trener: Adam Buczek
Sędziowie: Robert Marciniak - Paweł Kostkiewicz, Sławomir Steczko (Kraków)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się mecz Zagłębia z Polkowicami. Znowu zostaliśmy upokorzeni na Ludowym.
90+3' Z rzutu wolnego z 25 metrów lekko strzelał Marcin Lachowski. Damian Primel pewnie złapał piłkę.
90+2' Faul Adriana Krysiana na Marcinie Lachowskim i mamy jeszcze rzut wolny.
90' Szymon Sołtyński przedarł się pod nasze pole karne, poczarował, podryblował i trafił w poprzeczkę
88' Rzut wolny dla Zagłębia. Miękka wrzutka Łukasza Matusiaka wybita przez graczy gości, potem jeszcze wrzutka na aferę Marcina Lachowskiego, lekkie zamieszanie i piłka u Damiana Primela.
86' Kolejna niecelna próba z dystansu w wykonaniu Łukasza Matusiaka.
84' Tym razem Mateusz Szczepaniak zdołał oddać strzał, ale trafił tylko w plecy Wołodymyra Ostrouszki.
83' Rajd Mateusza Szczepaniaka. Zawodnik z Polkowic będąc naciskanym przez Sławomira Jarczyka wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału.
82' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski. Wybita piłka trafiła na "szesnastkę" do Łukasza Matusiaka, który strzelił z pierwszej piłki i trafił w bandę reklamową.
82' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński za Dawida Weisa
81' Marcin Lachowski wywalczył rzut rożny
80' zmiana Dwie zmiany - Adrian Krysian za Ariela Famulskiego w Polkowicach i Łukasz Rojewski za Rafała Jankowskiego w Zagłębiu.
79' Rzut wolny dla Polkowic z prawego skrzydła. Wrzucał Maciej Bancewicz, a Dawid Kudła złapał piłkę.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Ariela Famulskiego za faul na Rafale Jankowskim.
74' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Maciej Bancewicz, a Mateusz Bartków strzelił głową pod poprzeczkę.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Arielu Famulskim
72' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Szatan, a piłkę z pola karnego wybił Mateusz Bartków.
71' Rzut wolny dla Zagłębia. Wrzucal Marcin Lachowski, w zamieszaniu piłka trafiła do Jovana Ninkovicia, który został zablokowany przy strzale i mamy róg.
70' zmiana Druga zmiana w Polkowicach - Maciej Bancewicz wchodzi za Damiana Ałdasia.
65' Rafał Jankowski dostał piłkę na 25. metrze po błędzie polkowickich zawodników i strzelił nad poprzeczką.
64' Dawid Ryndak nawinął obrońcę po prawej stronie boiska, wrzucił w pole karne, a na piłkę nabiegł Tomasz Szatan, strzelił głową po koźle i zmusił do interwencji Damiana Primela. Czwarty celny strzał Zagłębia w meczu - wszystkie w wykonaniu Tomasza Szatana.
64' Dośrodkowanie Tomasza Szatana z rogu przynosi wrzut z autu z drugiej strony boiska.
63' Marcin Lachowski wywalczył rzzut rożny dla Zagłębia.
62' Trzeba to odnotować, bo to pierwszy strzał Polkowic w tej połowie. Do odbitej piłki dopadł na 25. metrza Mateusz Szczepaniak i kopnął ją po ziemi bardzo daleko od bramki.
59' Rzut rożny dla Zagłębia. Tomasz Szatan dośrodkował na bliższy słupek. Piłka do niego wrócił i ponowił akcję, ale piłka już znalazła się poza boiskiem.
59' A jednak nie. Marcin Lachowski zostawił piłkę Tomaszowi Szatanowi, który strzelił prawa nogą nad murem. Piłka zmierzała w okienko, ale dobrze interweniował Damian Primel
58' Ariel Famulski sfaulował Rafała Jankowskiego 25 metrów od bramki i będzie okazja dla Marcina Lachowskiego.
57' Kontra Polkowic, ale Mateusz Szczepaniak za szybko wyszedł z bloków startowych i był na spalonym w momencie podania Mateusza Bartczaka.
55' Za nami 10 minut drugiej połowy, w których nie było ani jednego strzału!
52' My tu cały czas jesteśmy, nie mamy problemów z połączeniem, tylko nie mamy o czym pisać. Naprawdę, dawno takiej nędzy na Ludowym nie obserwowaliśmy.
48' W jednej akcji w polu karnym Polkowic padło dwóch graczy Zagłębia - Łukasz Matusiak i Adrian Pajączkowski, ale nie było mowy o "jedenastce"
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Polkowicach. Szymon Sołtyński wszedł za Rafała Kusowskiego.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu, która stała na bardzo nędznym poziomie.
45+1' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković. Piłka otarła się o Przemysława Kocota i wpadła w ręce Damiana Primela
45' doliczony czas Sędzia doliczył minutę.
44' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Szatan. Strzałów próbowali Rafał Jankowski i Marcin Lachowski, ale w obu przypadkach byli blokowani.
44' Tomasz Szatan oddał strzał zza narożnika pola karnego. Piłka zmierzała w dolny róg bramki, a na róg wybił ją Damian Primel
44' Precyzyjna wrzutka Łukasza Matusiaka z lewego skrzydła, ale nikt nie zamknął akcji.
42' Marcin Lachowski wrzucił piłkę w pole karne, Jovan Ninković zgrał głową w kierunku Rafała Jankowskiego. "Jankes" zamiast strzelać z pierwszej piłki próbował jeszcze przyjmować futbolówkę i skończyło się to udanym przejęciem Przemysława Kocota.
40' Jovan Ninković i Wołodymyr Ostrouszko beztrosko bawili się piłką na własnej połowie, ale na szczęście nie udało im się sprokurować sytuacji dla gości.
37' "Co wy robicie, hej Górnik, co wy robicie" i "Górnik grać, kurwa mać" - fanatykom z Polkowic wyraźnie nie podoba się postawa ich zespołu.
34' Dawid Weis wymanewrował dwóch rywali w okolicy narożnika boiska i zagrał na środek pola karnego do Tomasza Szatana, który strzelił lewą nogą i posłał piłkę jakieś 3 metry od bramki.
30' Dobra akcja sosnowiczan prawą stroną boiska. Z około 22 metrów strzelał Łukasz Matusiak i posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.
29' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana z rzutu rożnego nad bramką główkował Jovan Ninković.
28' Świetna akcja Zagłębia. Jovan Ninković długim podaniem uruchomił Tomasza Szatana, który zszedł z piłką z lewej strony do środka pola karnego, jednym zagraniem ograł dwóch obrońców i strzelił na bramkę gości. Damian Primel zdołał jednak sparować piłkę na róg.
26' Po rajdzie lewym skrzydłem Jovan Ninković dośrodkował w pole karne, a Rafał Darda uprzedził Rafała Jankowskiego.
24' Szymon Skrzypczak zagrał prostopadłe podanie do Mateusza Szczepaniaka, który wparował w pole karne Zagłębia, ograł obu stoperów i wyłożył piłkę z powrotem do Skrzypczaka. Całe szczęście, że wykończenie akcji było beznadziejne.
22' Damian Ałdaś dośrodkował z lewego skrzydła. Wołodymyr Ostrouszko zbyt krótko wybił piłkę głową i trafiła ona do Przemysława Kocota. który z 25 metrów strzelił hen, wysoko
21' Z rzutu wolnego 35 metrów strzelał Damian Ałdaś. Piłka trafiła w głowę stojącego w polu karnym Wołodymyra Ostrouszki.
20' Faul Łukasza Matusiaka na Arielu Famulski i kolejny rzut wolny dla polkowiczan.
18' Damian Ałdaś wrzucił piłkę w pole karne. Po przebitce trafiła ona na 11. metr pod nogi Mateusza Bartkowa, który zrobił wślizgostrzał i posłał piłkę lewą nogą po ziemi w środek bramki Zagłębia. Dawid Kudła był tam, gdzie być powinien.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Lachowskiego za faul na Arielu Famulskim.
15' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę z pola bramkowego wybija Damian Primel
15' Ariel Famulski faulował Jovana Ninkovicia i mamy rzut wolny około 30 metrów od bramki Polkowic
14' żóta kartka Mateusz Bartków obejrzał żółty kartonik za faul na Tomaszu Szatanie.
13' Zrobiło się nam nieco kopaniny.
9' Z rogu wrzucił Tomasz Szatan. Jeden z polkowiczan wybił piłkę głową w okolice bocznej linii boiska i ponownie przy niej znalazł się Szatan. Tym razem postanowił wjechać w pole karne, minął dwóch rywali, ale boisko okazało się minimalnie za krótkie.
9' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka trafiła do Dawida Weisa. a ten wywalczył róg.
7' Po dośrodowaniu Damiana Ałdasia z rzutu rożnego powietrzną walkę o piłkę w polu karnym wygrywają gracze Zagłębia.
6' Mateusz Szczepaniak podawał z prawej strony pola karnego do Szymona Skrzypczaka. Sławomir Jarczyk przeciął lot piłki i wybił ją na rzut rożny.
5' Lewą nogą dochodzącą piłkę z rzutu rożnego posłał Damian Ałdaś. Dawid Kudła udanie piąstkował na linii pola karnego.
5' Rzut wolny dla Polkowic. Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia piłka odbija się w polu bramkowym od Sławomira Jarczyka i leci w stronę bramki. Dobrze, że był Dawid Kudła i wybił ją na róg.
3' Nie ma co pisać....
1' gwizdek 16:28 Sędzia z Krakowa ropzoczął mecz przed czasem.
0' 16:26 Obie drużyny już pojawiły się na murawie Ludowego. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach. KS Polkowice w jednolitych zielonych strojach. Sędziowie z Krakowa założyli żółte trykoty.
0' 16:20 Na Stadionie Ludowym dwa razy wygraliśmy z klubem z Polkowic, dwa razy przegraliśmy i dwukrotnie obie ekipy dzieliły się punktami. Jesienią 2005 mogliśmy objąć prowadzenie w tabeli II ligi, gdybyśmy pokonali u siebie Górnik Polkowice. Niestety, doszło wtedy do kompromitacji. Sosnowiczanie przegrali 1:2 z drużyną, która do tego meczu na wyjazdach wszystko przegrywała, a do Sosnowca przyjechała w 14-osobowym składzie. W końcówce meczu nawet rezerwowy bramkarz wszedł jako gracz z pola. Nikt nikogo za rękę nie złapał, ale ta porażka strasznie śmierdziała. Kurs na zwycięstwo Polkowic i był dosyć spory i spoglądając na to, co działo się w drugiej połowie meczu, można się było poważnie zastanawiać, czy ktoś nie postanowił sobie dorobić u bukmacherów.
0' 16:15 Mimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach, w składzie Zagłębia nie doszło do wielkich przetasowań. Jest tylko jedna zmiana - do pierwszej jedenastki powraca Tomasz Szatan, co oznacza, że na ławkę rezerwowych powędrował Michał Cyganek. Po raz pierwszy po kontuzji w meczowej osiemnastce znalazł się za to Adrian Marek.
0' 16:10 Kibice gości już weszli na swój sektor, wywiesili jedną flagę i starają się przekrzyczeć stadionowe nagłośnienie, śpiewając "Jesteśmy zawsze tam". Jak już wcześniej pisaliśmy, nie są zawsze, bo w Sosnowcu było już sześć meczów z klubem z Polkowic (z czego jeden przy pustych trybunach), ale na żadnym ich nie było.
0' 16:05 Po ubiegłotygodniowej kompromitacji Zagłębia w Toruniu, trybuny Ludowego świecą dzisiaj pustkami. Nieoczekiwanie pojawili się za to fanatycy z Polkowic, których - o ile dobrze pamiętamy - jeszcze nigdy w Sosnowcu nie było. Jak udało nam się ustalić, na liście wyjazdowej jest 13 nazwisk.
0' 16:00 Już po raz ostatni w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 16. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem Polkowice/
Zdjęcia z meczu Zagłębie - KS PolkowiceZdjęcia z meczu Zagłębie - KS Polkowice Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a KS Polkowice. W galerii znajdują się 34 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z PolkowicamiKonferencja po meczu z Polkowicami Zapraszamy do zapoznania się z opiniami trenerów obu zespołów, które wystąpiły dzisiaj na Stadionie Ludowym - Jerzego Wyrobka z Zagłębia i Adama Buczka z KS Polkowice. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z meczu z PolkowicamiZSTV: Bramka z meczu z Polkowicami Prezentujemy jedynego gola meczu Zagłębie Sosnowiec - KS Polkowice, którego zdobył w 74. minucie Mateusz Bartków. » Czytaj więcej
Dziadostwa ciąg dalszyDziadostwa ciąg dalszy Po stojącym na bardzo słabym poziomie Zagłębie meczu przegrało z KS Polkowice 0:1. Jedyną bramkę strzelił głową w 74. minucie Mateusz Bartków po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza z rzutu wolnego. » Czytaj więcej