16. Karol Janiszewski
19. Kamil Czyżniewski

Trener: Robert Kościelak
1:0 - Adam Młodzieniak 79' 2:0 - Marcin Wróbel 84'
54' Wołodymyr Ostrouszko 63' Sławomir Jarczyk 90' Tomasz Wypij

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Robert Hasselbusch - Jacek Lewandowski, Adam Bereda (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach kończy się druga połowa meczu. Zagłębie skomproitowało się w Toruniu, przegrywając z najgorszą drużyną w lidze.
90+3' Dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową i piłka przechodzi nad bramką.
90+3' Faul Łukasza Matusiaka na Marcinie Wróblu przy lewej linii bocznej boiska.
90+1' Rzut wolny z 17 metrów. Prawą nogą strzelił Marcin Lachowski. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
90' żóta kartka Tomasz Wypij sfaulował Pawła Lesika przed polem karnym Elany i obejrzał żółtą kartkę.
89' zmiana Druga zmiana w Elanie - Rafał Popis za Radosława Mikołajczaka.
87' Po dośrodkowaniu "Pająka" pewnie piłkę łapie Kamil Kamiński.
87' Zagłębie jeszcze walczy. Adrian Pajączkowski wywalczył róg.
84' gol - piłka nożna 2:0 Kompromitacja! Elana w 14 meczach strzeliła jedną bramkę, a dzisiaj w ciągu 5 minut trafiła dwa razy. Tym razem po podaniu z prawej strony Marcin Wróbel uderzył prawą nogą z około 18 metrów i wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Dawida Kudły.
82' Marcin Wróbel rozciągnął akcję z lewej na prawą stronę, Mariusz Dzienis zagrał po ziemi w pole karne, a Przemysław Sulej strzelił z ostrego kąta w boczną siatkę.
79' gol - piłka nożna 1:0 Adam Młodzieniak strzelił lewą nogą z rzutu wolnego i pokonał Dawida Kudłę. To dopiero drugi gol Elany w tym sezonie.
79' Marcin Lachowski sfaulował Radosława Mikołajczaka przed polem karnym.
78' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Wołodymyra Ostrouszkę oraz Mateusz Gleń za Dawida Weisa.
75' Bartłomiej Kowalski z 18 metrów trafia w plecy Dawida Weisa, a dobijający z prawego skrzydła Mariusz Dzienis nie trafił w bramkę.
74' Tomasz Wypij stracił piłkę na środku na boiska na rzecz Łukasza Matusiaka, który pociągnął kilkanaście metrów i zagrał na prawo do Dawida Weisa, który z narożnika pola karnego trafił w słupek podtrzymujący siatkę.
73' Na sektorze gości oprawa "Zgodowy tryb życia"
72' Tym razem Marcin Wróbel nie strzelał z wolnego, tylko zagrał po ziemi za mur do Mariusza Dzienisa, a ten dośrodkował wzdłuż pola bramkowego. Nikt nie zamknął akcji.
71' Jeden rzut wolny dla Elany z około 40 metrów przynosi drugi - tym razem jakieś 10 metrów bliżej bramki.
69' Adrian Bartkiewicz strzelił lewą nogą z 20 metrów. Piłka przeszła po ziemi w bezpiecznej odległości od bramki Dawida Kudły.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Elanie - Przemysław Sulej wchodzi za Marcina Kikowskiego.
66' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę z pola bramkowego wypiąstkował Kamil Kamiński.
65' Rzut wolny dla Zagłębia. Wrzucał Marcin Lachowski, a jeden z graczy Elany główkował na róg.
63' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Rafała Jankowskiego
63' żóta kartka Sławomir Jarczyk ukarany żółtą kartką za przepychankę z Marcinem Kikowskim.
62' Po podaniu Rafała Jankowskiego Marcin Lachowski strzela po ziemi z około 20 metrów. Piłka mija słupek bramki Elany.
61' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiemu żadnemu z graczy nie udało się dojść do pozycji strzeleckiej.
58' Cały czas są problemy z wejściem kibiców Zagłębia, których już jest sporo w sektorze, stąd śpiewy z obu stron "Piłka nożna dla kibiców", i "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców".
57' Z rogu wrzucał Michał Cyganek, a któryś z naszych zawodników faulował w walce o pilkę i Elana zaczyna od rzutu wolnego.
57' Po podaniu Dawida Weisa z 25 metrów mocno strzela Łukasz Matusiak. Piłka zmierzała w okiienko, a na róg wybił ją Kamil Kamiński.
55' Bartłomiej Kowalski dośrodkował z lewego skrzydła, a zarówno Adam Młodzieniak, jak i Radosław Mikołajczak nie doszli do piłki.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Wołodymyra Ostrouszki za faul na Radosławie Mikołajczaku.
53' Po zmiaie w przerwie zmianie uległo ustawienie sosnowiczan. Dawid Weis przeszedł na prawe skrzydło, a po lewej flance hasa Paweł Lesik
51' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a Rafał Jankowski zdaniem sędziego liniowego pomagał sobie ręką przy próbie opanowania piłki.
50' Marcin Kikowski dośrodkował z lewego skrzydła, a Radosław Mikołajczak strzelił głową z 5 metrów i trafił w górną część siatki.
49' Rzut wolny dla Elana z około 35 metrów. Potężne uderzenie Marcina Wróbla przechodzi nad bramką.
47' Bartłomiej Kowalski rozpędził się z piłką na bramkę Zagłębia i powstrzymał go dopiero wślizg Wołodymyra Ostrouszki w okolicy linii pola karnego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu w Toruniu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Zagłębiu - Paweł Lesik wchodzi na plac gry za Dawida Ryndaka.
45+4' gwizdek Pierwsza połowa trwała 48 minut i 24 sekundy i właśnie się skończyła. Fajerwerki były tylko na trybunach, na boisku ich raczej nie obserwowaliśmy. Szkoda sytuacji Michała Cyganka, po której piłka trafiła w słupek.
45+2' Po rajdzie lewą stroną boiska strzelał Radosław Mikołajczak. Dawid Kudła wypluł piłkę przed siebie, ale na szczęście nikt nie zdążył z dobitką.
45' doliczony czas Pierwsza połowa przedłużona o 3 minuty.
44' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzał Adam Młodzieniak. Piłka odbiła się od muru i wpadła w ręce Dawida Kudły.
44' Faul Łukasza Matusiaka na Radosławie Mikołajczaku 28 metrów od bramki Zagłębia.
40' Rafał Jankowski miękko wrzucił piłkę na środek pola karnego z prawego skrzydła, a stojący tyłem do bramki Michał Cyganek spróbował strzału przewrotką, ale nie trafił w bramkę.
40' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka obrona Elany wybija piłkę na aut.
39' Zagłębie naciera lewą flanką. Jovan Ninković podaje do Dawida Weisa i zyskujemy róg.
38' Prostopadłe podanie Mariusza Dzienisa do Radosława Mikołajczaka przerywa odważny wślizg Sławomira Jarczyka.
37' Tym razem Michał Cyganek i Rafał Jankowski krótko rozegrali rzut rożny, ale było to przekombinowane i zakończyło się niedobrym dośrodkowaniem Cyganka.
35' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego główkował Jovan Ninković. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale świetną interwencją na róg wybił ją Kami Kamiński, który przy okazji nabawił się jakiegoś urazu i konieczna jest wizyta masażysty.
34' Pod rozwiniętą sektorówką urządzono całkiem głośny pokaz pirotechniczny, a teraz jeszcze dopalają się świece dymne w żółto-niebieskich barwach.
33' Marcin Lachowski tym razem dośrodkował niezbyt dobrze, bo piłki nie doleciała nawet w pole karne, ale po odbicu od jednego z graczy Elany futbolówka trafiła do Michała Cyganka, który uderzył z ponad 20 metrów i trafił w innego gracza gospodarzy stojącego w polu karnym.
32' Marcin Kikowski sfaulował Dawida Weisa i znowu do piłki podchodzi Marcin Lachowski
31' Kibice Elany uruchomili sektorówkę.
27' Jak dotąd Elana w dwóch dobrych sytuacjach strzeliła nad poprzeczką. Zagłębie także miało dwie sytuacje, obie autorstwa Michała Cyganka - za pierwszym razem świetnie spisał się bramkarz gospodarzy, a za drugim Elanie w sukurs przyszedł słupek.
25' Jak to nie wpadło? Rafał Jankowski idealnie wyłożył piłkę Michałowi Cygankowi, który znalazł się w sytuacji sam na sam, uderzył piłkę technicznie w dług rógg i trafił w wewnętrzną część słupka!
24' Faul Wołodymyra Ostrouszki na Adamie Młodzieniaku i sędzia Robert Hasselbusch przeprowadza z Ukirańcem rozmowę ostrzegawczą.
24' Jak doniósł nasz tajny współpracownik, na sektorze VIP wśród licznej wycieczki z Sosnowca znajduje się także Jerzy Miedziński, a więc delegat, który tak bardzo utrudniał życie kibicom Zagłębia podczas meczu w Oławie.
23' Prawą stroną boiska w pole karne wpadł Radosław Mikołajczak i strzelił tuż nad poprzeczką! Kolejne ostrzeżenie dla sosnowieckiej defensywy.
22' Miękka wrzutka Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska - pewnie piłkę łapie Karol Kamiński.
21' Efektowna wymiana podań między Michałem Cygankiem a Dawidem Ryndakiem. ale gospodarze znowu dobrze zastawili pułapkę ofsajdową i nasz młodzieżowiec był na spalonym.
19' Z prawej strony dośrodkował Mariusz Dzienis, a Dawid Ryndak do spółki z Łukaszem Matusiakiem nie pozwolili gospodarzom na wykończenie akcji strzałem.
17' Pogoda w Toruniu robi się coraz lepsza. Chmur już prawie nie ma, a zza stadionu słychać śpiewy fanów Zagłębia "Piłka nożna dla kibiców". Do pieśni dołączają też fanatycy Elany z Grupy Trzymającej Władzę.
16' Wyśmienita szansa dla Elany! Po błędzie w naszej obronie Marcin Wróbel z 8 metrów strzela nad poprzeczką.
15' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę wybija z "piątki" Kamil Kamiński. Futbolówka trafia na 25. metr do Michała Cyganka, który z woleja strzela niecelnie.
15' Faul Tomasza Wypija na Rafale Jankowskim i będzie rzut wolny z lewej strony boiska. Szansa dla Marcina Lachowskiego.
14' Łukasz Matusiak zagrał na pole karne do Michała Cyganka, który obrócił się z piłką i strzelił prawą nogą. Karol Kamiński wybił piłkę w bok. To był pierwszy cely strzał w dzisiejszym meczu.
12' Składna akcja Zagłębia przerwana podniesieniem chorągiewki przez sędziego. Na spalonym był Dawid Ryndak.
10' "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców", "Piłka nożńa dla kibiców", "Piłka nożna bez policji" - niesie się z młyna Elany w kierunku sektora gości.
9' Po drugiej wrzutce Michała Cyganka niepewnie interweniuje toruński golkiper, ale ostatecznie udało się zażegnać niebezpieczeństwa pod bramką Elany.
8' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka głową strzelał Marcin Lachowski ale uderzenie zostało zablokowane i mamy kolejny korner.
8' Jovan Ninković w pojedynku z Adrianem Bartkiewiczem i mamy pierwszy róg
7' Wpuszczanie kibiców gości trwa bardzo wolno. W takim tempie mogą nie zdążyć przed końcem pierwszej połowy.
4' Prawą nogą strzelał Mariusz Dzienis. Piłka przeszła obok bramki.
3' Faul Wołodymyra Ostrouszki na Adamie Młodzieniaku i Elana ma rzut wolny z około 23 metrów.
1' gwizdek Zaczęli gospodarze.
0' 13:50 Organizacja w Toruniu woła o pomstę do nieba, a może jest akurat taka jak poziom gry Elany. Do tej pory nie udało się wydrukować składów dla dziennikarzy.
0' 13:40 Kibice Zagłębia już zaczynają zapełniać sektor gości, a my ciągle czekamy na kartkę ze składami. Może się doczekamy. Pogoda w Toruniu całkiem niezła jak na 3 listopada. Na pewno nie grozi nam, że zmarzniemy tak jak tydzień temu na Stadionie Ludowym. Frekwencja za to bardzo słabiutka. 14 meczów bez zwycięstwa, tylko jedna strzelona bramka i ostatnie miejsce - to wszysto na pewno nie przyciąga ludzi na mecze Elany.
0' 13:35 Obie ekipy już jakiś kwadrans temu wyszły na rozgrzewkę. Sosnowieccy bramkarze grzeją się pod okiem Roberta Stanka, a dziesięciu zawodników z pola nadzoruje Mirosław Kmieć. Pobieżny rzut oka na rozgrzewających się pozwala nam stwierdzić, że chyba gramy w takim samym zestawieniu jak tydzień temu.
0' 13:30 Chcielibyśmy wam już podać składy, ale jak nas poinformowano, są jakieś problemy z drukarką i jeszcze trzeba poczekać. Czekamy także na kibiców Zagłębia, którzy już godzinę temu zameldowali się na toruńskim dworcu. Mobilizacja sił policyjnych w Toruniu jest przeogromna. Już w okolicach dworca stało kilkanaście radiowozów i wiekowa polewaczka.
0' 13:20 Witamy ze stadionu w Toruniu i zapraszamy na relację na żywo z meczu 15. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscową Elaną a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Bramki z ToruniaZSTV: Bramki z Torunia Prezentujemy obie bramki, które padły podczas wczorajszego meczu Elana Toruń - Zagłębie Sosnowec. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu w ToruniuWypowiedzi zawodników po meczu w Toruniu O krótki komentarz po meczu w Toruniu poprosiliśmy Marcina Lachowskiego oraz Łukasza Matusiaka. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Zdjęcia z ToruniaZdjęcia z Torunia Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego meczu Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Kompromitacja Zagłębia!Kompromitacja Zagłębia! Do dzisiejszego meczu toruńska Elana nie wygrała ani jednego meczu w tym sezonie i zdobyła zaledwie jedną bramkę. Przyjechało Zagłębie, torunianie trafili aż dwa razy i zdobyli trzy punkty » Czytaj więcej