8. Marcin Ściański
10. Paweł Sendecki

Trener: Stanisław Wróbel
0:1 - Marcin Lachowski 44'
33' Paweł Krzysztoporski 44' Daniel Rychlewicz 83' Dawid Weis 87' Dawid Kiliński 90+3' Kamil Groborz 90+4' Tomasz Kasprzik

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Leszek Gawron - Krzysztof Bomba, Jacek Węgrzyn (Mielec)
90.0000
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Kasprzika
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach kończy się druga połowa meczu. Wygrywamy w Zdzieszowicach 1:0!
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Groborza za dyskusje z sędzią.
90+1' Z 20 metrów strzelał Łukasz Damrat, a asekurujący Dawida Kudłę Sławomir Jarczyk zablokował strzał.
90' Po rzucie rożnym nasza obrona dobrze się spisała.
90' Znowu groźnie pod naszą bramką - na szczęście Wojciech Białek wybija na rzut rożny.
89' zmiana Młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Dawida Weisa.
88' Rzut wolny spod prawej linii bocznej. Lewą nogą dośrodkował Paweł Lesik i piłka trafiła w ręce bramkarza Ruchu.
87' żóta kartka Żółty kartonik dla Dawida Kilińskiego
85' Jakiś miejscowy napinacz zaczął leczyć swoje kompleksy bluzgami na Legię, ale nie znalazł żadnych naśladowców i był to tylko solowy występ wokalny.
85' Ci kibice Zagłębia, którym udało się wejść na sektor gości, właśnie opuścili swój sektor i stanęli za płotem razem z resztą i stamtąd prowadzą doping.
84' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - za Rafała Jankowskiego wchodzi Wojciech Białek.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Weisa za faul na Pawle Krzysztoporskim
82' Gospodarze już stawiają wszystko na jedną kartę. Do ataku podszedł nawet stoper Michał Bachor.
78' Róg dla Ruchu. Wrzuca Dawid Kiliński. Nasi dali radę.
78' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu - Bartosz Sopel za Mariusza Kapłona. Kibice nie witają tej zmiany z entuzjazmem.
77' Co za szansa! Po zagraniu Pawła Lesika piłka trafia na 5. metr do Rafała Jankowskiego, który ma przed sobą tylko bramkarza, ale w tak dogodnej sytuacji posyła piłkę tuż nad poprzeczką.
76' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Michał Cyganek za Łukasza Rojewskiego.
73' Zamiast strzału albo dośrodkowania z wolnego było kombinacyjne zagranie po ziemi za mur, ale ta kombinacja okazała się przekombinowana.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Paweł Lesik za Dawida Ryndaka.
72' Faul Łukasza Rojewskiego na Łukaszu Damracie 25 metrów od naszej bramki.
71' Marcin Lachowski zakręcił Sławomirem Kierdalem na lewym skrzydle. Wjechał z piłką w pole karne, ale przy próbie dośrodkowania już futbolówka była poza boiskiem.
70' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska. Niepewnie interweniuje Tomasz Kasprzik, który wypuszcza piłkę z rąk, ale sytuację wyjaśniają środkowi obrońcy Ruchu.
69' Remigiusz Malicki zawinął prawą nogą zza pola karnego i niewiele brakowało, aby futbolówka wpadła w okienko bramki Dawida Kudły.
68' Wrzut z autu z prawej strony boiska na wysokości pola karnego Zagłębia. Piłka trafia pod nogi Remigiusza Malickiego, który strzela z półobrotu i tylko trafia w nogi stojącego w polu bramkowym Sławomira Jarczyka. W ponowionej akcji niecelnie z 20 metrów po ziemi strzelał Michał Bachor
67' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę głową z pola karnego ekspediuje Michał Bachor.
66' Faul Michała Bachora na Łukaszu Rojewskim i mamy rzut wolny.
65' Ładnie akcję po prawej stronie rozprowadzili Adrian Pajączkowski i Dawid Ryndak. Po wrzutce "Denvera" Michał Bachor wybija piłkę głową z pola bramkowego i uniemożliwia dojście do piłki Rafałowi Jankowskiemu.
63' Marcin Lachowski teraz zagrał w kierunku swojego byłego kolegi klubowego z Leśnicy Stanisław Wróbla, który nawet ruszył do piłki.
61' "Zdzichy" się wyraźnie rozochociły w drugiej połowie.
60' Rzut wolny dla Ruchu. Po dośrodkowaniu Mariusza Kapłona Sławomir Jarczyk wygrywa w powietrzu z Michałem Bachorem.
59' Z lewej strony boiska w pole karne Zagłębia zagrał Mariusz Kapłon i potrzeba było powrotu do defensywy Marcina Lachowskiego, aby przerwać akcję gospodarzy.
58' Mariusz Kapłon przymierzył z 30 metrów. Uderzenie było tyle soczyste, co niecelne.
57' Na boisku leżał Rafał Jankowski, co było okazją do pojawienia się noszowych. Zauważyliśmy, że jeden z nich ma koszulkę "Sadzić, palić, zalegalizować". To pewnie jakiś członek miejscowego koła Ruchu Parcia, czy jak tam się nazywa to towarzystwo winiarza z Biłgoraja.
55' Dwa razy bardzo poważnie zaśmierdziało bramką dla Ruchu. Oby nie sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". Niech te dwa słupki będą powodem do otrzeźwienia dla naszej defensywy.
54' Rzut wolny dla Ruchu z prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Mariusza Kapłona głową strzela Dawid Kiliński i piłka ponownie trafia w ten sam słupek bramki Zagłębia!
53' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Oczywiście do piłki podszedł Marcin Lachowski, ale tym razem strzelił lekko i Tomasz Kasprzik złapał lecącą w środek bramki piłkę.
52' Dawid Ryndak zagrał górną piłkę w kierunku biegnącego prawym skrzydłem Adriana Pajączkowskiego, ale "Pająkowi" nie udało się opanować futbolówki przed końcową linią boiska.
50' Poważne pytanie - czy ktoś z was pamięta kiedy jakiemuś piłkarzowi udało się w trzech kolejnych meczach z rzędu bramki bezpośrednio z rzutów wolnych. Czekamy na odpowiedzi.
49' Kolejna szansa dla Łukasza Rojewskiego, ale tym razem, mając obrońcę na plecach, trafia w wychodzącego z bramki Tomasza Kasprzika.
48' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, a Łukasz Rojewski z około 5 metrów strzelił nad poprzeczką.
46' Uff... 51. sekunda drugiej połowy. Remigiusz Malicki zagrał prostopadła piłkę do Kamila Groborza. Nasi obrońcy jeszcze nie wyszli z szatni, a rezerwowy gracz "Zdzichów" w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka, przeturlała wzdłuż linii bramkowej, ale na szczęście nie wpadła do siatki.
46' gwizdek Rozpoczęło się drugie 45 minut.
46' zmiana W przerwie dwie zmiany w ekipie ze Zdzieszowic. Z szatni na drugą połowę już nie wyszli Wojciech Kowalski i Krzysztof Hałgas, a Stanisław Wróbel desygnował do gry Kamila Groborza oraz Rafała Bobińskiego..
45+3' Na trybunie wisi tabliczka "Zakaz palenia", ale delegat PZPN nic sobie z tego nie robi i chodzi ze szlugiem po stadionie. Szczytem bezczelności byłoby, gdyby opisał w raporcie ten incydent i potem Ruch został ukarany przez Wydział Dyscypliny za brak porządku na obiekcie.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania w Zdzieszowicach,
45' doliczony czas Sędzia doliczył dwie minuty.
44' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOOL!!!!!!!! W trzecim kolejnym meczu Marcin Lachowski strzela bramkę z rzutu wolnego. Tym razem zaskoczył rywali, bo z około 17 metrów nie strzelał nad murem, tylko po ziemi. Jeszcze po drodze był chyba jakiś lekki rykoszet, ale piłka znalazła drogę do bramki! Czy jest jakieś określenie na taki wyczyn? Może Lacha-trick?
44' żóta kartka Dosyć długo trwa ustawianie muru. Zawodnicy ze Zdzieszowic są niesubordynowani aż w końcu arbiter stracił cierpliwość i pokazał żółtą kartkę Danielowi Rychlewiczowi
42' Paweł Krzysztoporski sfaulował Rafała Jankowskiego tuż za linią pola karnego i będzie szansa dla Marcina Lachowskiego, a może Adriana Pajączkowskiego.
39' Z tego, co widzimy na stadion udało się wejść tylko części kibiców Zagłębia. Reszta stoi na ulicy za stadionem i próbuje się przyglądać boiskowym wydarzeniom zza płotu, co już nie jest tak łatwe jak dwa lata temu, bo płot zastawiono do wysokości około dwóch metrów jakąś białą płachtą i blachą falistą.
38' Po dośrodkowaniu popularnego Denvera piłkę wybija zdzieszowicki golkiper.
38' Z 30 metrów uderzał Łukasz Matusiak. Rykoszet po nodze Mariusza Kapłona i po raz kolejny Dawid Ryndak idzie do narożnika boiska.
37' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Dochodzącą piłkę zagrał Adrian Pajączkowski, a Tomasz Kasprzik interweniował skutecznie.
34' Tym razem po wrzutce z rogu piłka trafiła do Jovana Ninkovicia. Serb zagrywał głową, ale nie wiemy, czy chciał od razu strzelać, czy jeszcze próbował dogrywać na środek pola bramkowego. Wiemy za to, że piłka padła łupem Tomasza Kasprzika.
34' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłkę wybił Paweł Krzysztoporski i będzie jeszcze jeden rzut rożny.
33' Dośrodkowanie Marcina Lachowskiego zablokowane przez jednoosobowy mur tworzony przez Daniela Rychlewicza i będzie róg.
33' żóta kartka Paweł Krzysztoporski ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim w okolicy narożnika boiska.
31' Jeszcze raz z lewej flanki piłkę w pole karne posłał Jovan Ninković, ale tym razem zdzieszowicki golkiper już nie bawił się w żadne piąstkowanie, tylko wyskoczył do góry i uprzedził skradającego się Rafała Jankowskiego.
31' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a Tomasz Kasprzik zamiast łapać piłkę, zdecydował się na piąstkowanie.
30' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, ale tym razem w powietrzu górą byli obrońcy Ruchu, a to są wielkie chłopaki.
29' Ciekawie zapowiadajacą się akcję Zagłębia przerwał faul Dawida Kilińskiego na Łukaszu Rojewskim.
28' Marcin Lachowski na lewą stronę do Dawida Weisa, ale próba dośrodkowania naszego młodzieżowca zablokowana przez Sławomira Kierdala.
26' Lewą nogą dośrodkował Adrian Pajączkowski. Piłka trafiła na głowę zamykającego akcję Łukasza Rojewskiego, ale kąt był dosyć ostry i uderzona po koźle futbolówka nie znalazła drogi do bramki.
26' Będziemy mieli drugi rzut rożny w dzisiejszym meczu.
25' Na razie w Zdzieszowicach nie jest tak ciekawie jak na White Hart Lane, gdzie Chelsea najpierw prowadziła 1:0, potem Tottenham wyszedł na 2:1, a teraz już jest 3:2 dla Chelsea.
22' 30 metrów od bramki Zagłębia, Dawid Kiliński, lewa noga, strzał po ziemi, w statystykach, których i tak dzisiaj nie prowadzimy, będzie to zapisane jako strzał celny, ale Dawid Kudła nawet się nie zmęczył przy złapaniu piłki.
21' Z prawej strony wrzucił Daniel Rychlewicz. Dawid Kiliński odgrywał głową w kierunku Krzysztofa Hałgasa, ale efektem tej akcji jest tylko "piątka" dla Zagłębia, choć gospodarze dawali sędziemu do zrozumienia, że jednak należał się róg,
20' Kibice Zagłębia zaczynają już wchodzić na swój sektor.
20' Daniel Rychlewicz zagrał z prawej strony w pole karne do Krzysztofa Hałgasa, który próbował strzelać na bramkę, a może jeszcze komuś podawać, ale tylko trafił w sunącego po murawie Sławomira Jarczyka.
19' Łukasz Rojewski jest dzisiaj bardzo aktywny. Oddał trzeci strzał w dzisiejszym meczu. Tym razem po ziemi z około 25 metrów. Za lekko i niecelnie.
17' Z około 30 metrów strzelał Krzysztof Hałgas. Piłka przeleciała około 10 metrów i trafiła w Sławomira Jarczyka.
16' Do piłki podszedł Marcin Lachowski, co mogło wywołać u Tomasza Kasprzika pewien niepokój, bo przecież "Lacha" w dwóch ostatnich meczach trafiał do bramki z rzutów wolnych, ale nie tym razem. Kopnięta prawą nogą piłka poszybowała nad bramką.
16' Faul na Rafale Jankowskim mniej więcej w tym samym miejscu, w którym sfaulowano tydzień temu Jovana Ninkovicia.
14' Do piłki podszedł Mariusz Kapłon, ale dośrodkował tak miękko, jakby do jego dośrodkowania dolano kilka litrów jakiegoś płynu do zmiękczania. Dawid Kudła pewnie złapał piłkę.
13' Faul Łukasza Matusiaka na Remigiuszu Malickim w okolicy trzydziestego metra od bramki.
13' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a nabiegający Łukasz Rojewski strzelił głową z 8 metrów obok bramki.
12' Daniel Rychlewicz przedarł się prawym skrzydłem, zagrał po ziemi w pole karne w kierunku Remigiusza Malickiego, ale całą akcję dobrze przeczytał Wołodymyr Ostrouszko.
11' Z lewej strony dośrodkował Dawid Kiliński, a Jovan Ninković spokojnie odegrał piłkę głową do Dawida Kudły.
11' Akcja Zagłębia. Po przechwycie Dawid Weisa piłka trafia do Dawida Ryndaka. który dośrodkował w pole karne, Łukasz Rojewski nie wygrał pojedynku w powietrzu, ale graliśmy dalej i zamykający akcję z lewej strony boiska Jovan Ninković strzelił w boczną siatkę.
10' Fanatycy Zagłębia stawili się przed bramą wejściową
9' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z kornera piłkę pewnie złapał Tomasz Kasprzik.
8' Po pierwszym dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego Tomasz Kasprzik wypiąstkował futbolówkę. Za chwilę z lewego skrzydła dośrodkował Dawid Weis, zamykający akcję Łukasz Rojewski strzelił z kilku metrów głową, a Tomasz Kasprzik sparował piłkę na rzut rożny.
8' Faul Mariusza Kapłona na Dawidzie Ryndaku 40 metrów od bramki i będzie szansa na wrzutkę z wolnego.
6' Zza zakrętu wyłonili się fanatycy Zagłębia. Skręcili z ulicy Fabrycznej w Rozwadzką i za chwilę pojawią się na stadionie Ruchu.
3' Gospodarze za krótko wybili piłkę. Dawid Weis ruszył lewą stroną i podał w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale nasz strzelec wyborowy tym razem za długo zwlekał z oddaniem strzału i jak w końcu strzelił, to było bardzo niedobrze.
3' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Lachowski, a niebezpieczeństwa pod własną bramką zażegnał Paweł Krzysztoporski
1' gwizdek 15:00 Poszły konie po betonie! Zaczęło Zagłębie
0' 14:58 I już weszli! Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Ruch cały na biało. Sędziowie z Mielca na czarno. Za nami losowanie stron i Zagłębie w pierwszej połowie zagra pod słońce.
0' 14:55 Na sektorze gości jeszcze jest pusto, ale mamy informacje od naszego tajnego współpracownika. że ekipa pociągowa z ponad 20-minutowym opóźnieniem dotarła na dworzec w Zdzieszowicach, a piłkarze już sposobią się do wejścia na boisko.
0' 14:50 Na sektorze VIP pojawiła się dosyć liczna delegacja z Sosnowca, w skład której wchodzą m.in. prezes, wiceprezes, były właściciel, przedstawiciel sosnowieckiego podokręgu i przedstawiciel władz miasta.
0' 14:40 Drugi sportowiec, który skojarzył nam się ze Zdzieszowicami to Lance Armstrong. A dlaczego on? Skoro w Zdzieszowicach mają największą w Polsce, a podobno nawet w Europie, koksownię, to on czułby się tutaj jak ryba w wodzie. Tak. wiemy że to słaby dowcip, który swoją czerstwością dorównuje kawałom Karola Strasburgera i grepsom Jarka Kuźniara, czy też niektórym tekstom pewnego komentatora telewizyjnego, który jak powie coś kompletnie nieśmiesznego, to dodaje "to taki dowcip", żeby telewidzowie wiedzieli, że właśnie usiłował powiedzieć coś śmiesznego.
0' 14:35 Ze Zdzieszowicami kojarzą nam się dwie osoby związane ze sportem, chociaż one same pewnie nie mają z tym miastem nic wspólnego. Ponieważ na Ruch mawia się "popularne Zdzichy", to oczywiście pierwszą osobą, jaka przychodzi nam na myśl jest Najważniejszy Zdzichu Polskiego Futbolu, człowiek, który swoim chrapaniem jest w stanie zatrzymać samoloty. Oczywiście, nazwiska tego pana nie musimy podawać, bo przecież wszyscy go znają. A już w najbliższy piątek może on zostać prezesem PZPN, jeśłi tylko Zdzichu pokona w głosowaniu Zbycha, Romka, Stefka i Edka. Chociaż kto wie, czy to ten ostatni nie jest w tej chwili faworytem. A może wtorkowe wydarzenia w Warszawie są przepowiednią? Skończyło się Lato, zaczął się Potok. Trzeba będzie jednak poczekać do piątku. We will say what time will tell - jak mawiał znany bramkarz.
0' 14:30 W Zdzieszowicach mamy okazję przebywać po raz trzeci i do tej pory widzieliśmy tu tylko jednego gola. 14 sierpnia 2010 zwycięską bramkę dla Zagłębia strzelił Słowak Vladimir Bednar. Zresztą mecze pomiędzy sosnowiczanami a klubem ze Zdzieszowic nie obfitują w bramki. W czterech dotychczasowych starciach padły zaledwie trzy gole. Czy dzisiaj ta statystyka zostanie poprawiona?
0' 14:25 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na płycie boiska i rozgrzewają się w rytm różnych skocznych kawałków serwowanych przez stadionowego didżeja. Parę minut temu leciał kawałek z tekstem "Hej Teresa, wyślj do mnie SMS-a". Trochę spóżniony ten tekst, bo "Teresy" nie ma w Zagłębiu już ponad 5 lat.
0' 14:15 Jeżeli jesteście spostrzegawczy, a na pewno jesteście, bo nikt inny nie wchodzi na naszą stronę, to już zauważyliście, że wpisaliśmy składy na dzisiejsze spotkanie. W zespole Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do dwóch ostatnich zwycięskich meczów. W meczowej osiemnastce w ogóle nie ma Tomasza Szatana, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Łukasz Rojewski, tak więc sosnowiczanie zaczną dzisiejsze spotkanie z aż trzema młodzieżowcami w składzie.
0' 14:00 Sobota, 14:00, świeci słońce, na niebie bezchmurnie, temperatura, jeśli wierzyć tablicom przy autostradzie A4, około 20-21 stopni, a więc pogoda zdecydowanie nie sprzyja graniu w piłkę. Witamy ze Zdzieszowic i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Ruchem Zdzieszowice a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia ze ZdzieszowicZdjęcia ze Zdzieszowic Prezentujemy galerię zdjęć z meczu Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec. Do obejrzenia jest 64 kadrów zarejestrowanych podczas dzisiejszego wyjazdu. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w ZdzieszowicachKomentarze po meczu w Zdzieszowicach Była szansa na oderwanie się od środka tabeli i pomaszerowanie w górę. Udało nam się, jesteśmy zadowoleni. Uważam, że osiągnięcie Lachowskiego jest ewenementem. (gole z rzutu wolnego w trzech kolejnych meczach - przyp.red.) - powiedział po meczu w Zdzieszowicach trener Zagłębia Jerzy Wyrobek.   » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z meczu Ruch - ZagłębieZSTV: Bramka z meczu Ruch - Zagłębie Prezentujemy trafienie Marcina Lachowskiego w meczu 13. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 1:0. » Czytaj więcej
Lacha-trickLacha-trick Zagłębie wygrało trzeci kolejny mecz dzięki bramce strzelonej przez Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego! W Zdzieszowicach trafił w 44. minucie z 17 metrów. » Czytaj więcej