8. Damian Chajewski
20. Artur Baczyński

Trener: Robert Bubnowicz
0:1 - Dawid Weis 17' 1:1 - Adrian Moszyk 45' 1:2 - Marcin Lachowski 90+4'
45+2' Dawid Kubowicz 64' Marek Wojtarowicz 65' Rafał Jankowski 70' Marcin Sierczyński 75' Sławomir Orzech 90' Łukasz Rojewski

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Marek Śliwa - Tomasz Kondrak, Tomasz Żołądek (Kielce)
90.0000
90+4' gwizdek KONIEC!!!!!!! Zaraz po golu sędzia odgwizdał koniec spotkania!
90+4' gol - piłka nożna 1:2 GOOOOOL!!!!!!!!!!!! Marcin Lachowski podszedł do piłki, strzelił prawą nogą. Piłka poszybowała nad murem, otarła się jeszcze o dłoń Damiana Jaroszewskiego i wpadła do bramki!!!
90+3' Przemysław Polak sfaulował Marcina Sierczyńskiego 20 metrów od bramki i mamy piłkę meczową.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Rojewskiego za dyskusję z sędzią po nieuznanej bramce
89' Kontrowersyjna decyzja sędziego. Błąd Dariusza Michalaka. który stracił piłkę na rzecz Dawida Weisa, a ten dośrodkował do Rafała Jankowskiego, który odegrał do Łukasza Rojewskiego. Piłka w bramce, ale w górze chorągiewka sędziego liniowego.
89' Strzał Łukasza Matusiaka zablokowany przez Marka Wojtarowicza i kolejny róg.
88' Wrzucał Marcin Lachowski. W polu karnym trochę bilarda i piłka wpada w ręce Damiana Jaroszewskiego.
87' Tomasz Wepa sfaulował Dawida Weisa przy bocznej linii boiska i będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.
86' zmiana W Górniku trzecia zmiana - wszedł Adrian za Adriana. A konkretnie Adrian Sobczyk za Adriana Moszyka.
85' Lekko z rzutu wolnego strzelił Adrian Moszyk. Dawid Kudła nie miał problemów.
85' Faul Marcina Sierczyńskiego na Adrianie Moszyku i będzie rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska.
84' Już kilkanaście sekund po wejściu na boisko na strzał z około 30 metrów zdecydował się Łukasz Rojewski, ale lepiej byłoby, aby się nie decydował
83' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Łukasz Rojewski za Tomasza Szatana.
83' Wrzucał Jovan Ninković, a Rafał Jankowski miał problemy z przyjęciem piłki
82' Podanie Marcina Sierczyńskiego zablokowane przez Marcina Morawskiego i mamy następny korner.
81' Po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego główkował nabiegający na piłkę Daniel Zinke. Piłka przeszła w bezpieczne odległości od naszej bramki.
80' Z lewego skrzydła dośrodkował Dawid Weis, a składającego się do strzału Marcina Sierczyńskiego uprzedził Damian Jaroszewski
76' Rzut wolny dla Zagłębia tuż zza narożnika pola karnego. Prawą nogą strzelał Marcin Lachowski. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Orzecha za faul na Marcinie Sierczyńskim
74' zmiana Druga zmiana w Górniku - Przemysław Polaka za Adriana Zielińskiego.
72' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę z ręki wypuścił Damian Jaroszewski. Jovan Ninković dobijał na bramkę, ale tuż sprzed linii piłkę wybił jeden z zawodników Górnika
70' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Adrianie Moszyku
69' Rafał Jankowski dośrodkował do Adriana Pajączkowskiego, a ten strzelił głową z około 10 metrów. Damian Jaroszewski rzucił się w kierunku piłki i ją złapał.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego. Nie wiemy do końca za co - albo po dośrodkowaniu zagrał ręką, albo w powietrznej walce sfaulował bramkarza.
65' Tomasz Szatan przy próbie strzału został zablokowany o będziemy mieli kolejny rzut rożny.
64' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piąstkuje Damian Jaroszewski
64' zmiana Marcin Sierczyński wszedł na plac gry w miejsce Dawida Ryndaka
64' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Wojtarowicza za faul na Tomaszu Szatanie
63' Zaraz na boisko wejdzie Marcin Sierczyński
63' Z narożnika boiska źle dośrodkował Jovan Ninković.
62' Łukasz Matusiak podał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który ładnie odwrócił się z piłką do strzału, ale został zablokowany i mamy rzut rożny
59' Rzut wolny dla Górnika z około 40 metrów. Do piłki podszedł Marcin Morawski, który z podobnej pozycji strzelił kiedyś bramkę dla Zagłębia. Tym razem zagrał jednak niezbyt dobrze, kopnął po ziemi i piłka opuściła boisko
54' Dziwna sytuacja na boisku. Jovan Ninković poszedł po piłkę w kierunku ławki rezerwowych, a tymczasem gospodarze wrzucili piłkę z autu i zaczęli atakować na naszą bramkę. Za chwilę jednak sędzia przerwał akcję i uznał, że aut należał się sosnowiczanom.
51' Po podaniu Dawida Ryndaka Tomasz Szatan wbiegł w pole karne wzdłuż końcowej linii i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka ostemplowała słupek, a my możemy żałowac, że Tomek nie próbował podawać do Rafała Jankowskiego, który znajdował się w lepszej pozycji.
50' Z dystansu strzelał Marcin Morawski. Piłka na raty ląduje w rękach Dawida Kudły.
49' Rzut rożny dla Górnika. Z tego samego miejsca rok temu Marcin Morawski strzelił nam bramkę, ale akurat teraz nie było wiatru takiego jak w pierwszej połowie i nie udało się wkręcić piłki do bramki.
48' Marcin Morawski rzucił piłkę na prawą stronę. Daniel Zinke ruszył na naszą bramkę, strzelił prawą nogą, a Dawid Kudła sparował futbolówkę w bok
47' Wiatr jakby nieco osłabł, ale za to wyszło słońce.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu
46' zmiana Za Dawida Kubowicza na boisko wchodzi Michał Łaski
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 43 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kubowicza za wywrotkę w polu karnym
45' gol - piłka nożna 1:1 Adrian Zieliński przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Adrian Moszyk strzelił z woleja nie dając najmniejszych szans Dawidowi Kudle
43' To już jest chyba wyczekiwanie na przerwę, bo gra wyraźnie osłabła.
39' Z rogu wrzucał Jovan Ninković. W polu karnym lekkie zamieszanie, alw ostatecznie akcja kończy się w rękach Damiana Jaroszewskiego.
38' Tomasz Szatan dośrodkował z prawej strony boiska do Rafała Jankowskiego, który przyjął piłką na klatkę piersiową i uderzył na bramkę. Piłka trafiła w nogę Marka Wojtarowicza i wyszła na rzut rożny.
36' Tomasz Szatan wszedł w pole karne jak w masło i był w sytuacji sam na sam. Damian Jaroszewski odbił piłkę, a dobijający z ostrego kąta Dawid Weis trafił w poprzzeczkę.
35' Marcin Lachowski zagrał z pierwszej piłki do Rafała Jankowskiego, ale tym razem wiatr był przeciwko nam, bo poniósł piłkę i "Jankes" nie miał szans do niej dojść.
30' Z narożnika boiska zagrywał Tomasz Szatan. Wybita z pola karnego futbolówka spadła na nogę Wołodymyra Ostrouszki, a ten kopnął kilka metrów nad poprzeczką.
29' Rafał Jankowski naciskał stoperów Górnika, a ci wybili piłkę na kolejny róg.
29' Marcin Lachowski zbyt krótko wybijał piłkę po wrzucie z autu. Z około 25 metrów prawą nogą strzelał Adrian Moszyk i piłka trafiłą w słupek!
28' Lewą nogą wrzucał Jovan Ninković, a gracze Górnika zdołali wybić piłkę poza własne pole karne.
27' Z autu wrzucał Wołodymyr Ostrouszko, a Marek Wojtrarowicz główkuje na rzut rożny.
26' Rzut rożny dla Zagłębia i Tomasz Szatan znowu próbuje wkręcać przy pomocy wiatru, ale czujny Damian Jaroszewski piąstkuje piłkę na aut.
24' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrał Marcin Lachowski, ale Rafał Jankowski był na spalonym.
24' Faul Dariusza Michalaka na Marcinie Lachowskim w okolicy narożnika pola karnego.
23' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia gracze Górnika wyjaśniają sytuację.
22' Tym razem po wrzutce Tomasza Szatana z rzutu rożnego piłkę poza końcową linię wybija Sławomir Orzech
22' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana piłkę na kolejny korner wybija Dawid Kubowicz
21' Zagłębie pod bramką Górnika. Będzie kolejny róg.
21' Tomasz Wepa sfaulował Rafała Jankowskiego tuż poza polem karnym.
20' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana Damian Jaroszewski piąstkuje piłkę przed siebie
20' Zagłębie wywalczyło drugi rzut rożny
17' gol - piłka nożna 0:1 CO ZA GOL!!!!!! Dawid Weis przymierzył prawą nogą z około 25 metrów i umieścił futbolówkę pod poprzeczką wałbrzyskiej bramki. Trochę przy tym wykorzystał sprzyjający wiatr, ale uderzenie byo niezywkłej urody.
15' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Szatan. Niesiona wiatrem piłka skręciła w stronę bramki, a Damian Jaroszewski wypiąstkował ją na aut.
15' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Rafał Jankowski, a Dariusz Michalak wybił piłkę na rzut rożny.
14' Adrian Moszyk strzelał z 20 metrów i trafił w nogi Sławomira Jarczyka.
11' Do piłki ustawionej w rogu boiska podszedł Marcin Morawski. Po pierwszej wrzutce piłkę wybił głowa stojący przy bliższym słupku Dawid Weis, a po ponowionym dośrodkowaniu piąstkował Dawid Kudła.
10' Co za błąd Sławomira Jarczyka! Nie sięgnął piłki, do której dopadł Daniel Zinke, który w sytuacji sam na sam spróbował przelobować Dawida Kudłę strzałem z linii pola karnego, ale nasz bramkarz zdołał podnieść lewą rękę i wybił piłkę na róg.
9' Adrian Zieliński chciał dośrodkować piłkę z prawej strony w pole karne, ale dobrze wślizgiem zagrał Jovan Ninković. Za chwilę Dawid Kubowicz kopnął piłkę w kierunku bramki, ale takie zagranie stosuje sie zwykle, gdy chce się oddać piłkę rywalowi, a nie zagrozić bramce. Dawid Kudła bez problemów złapał ppiłkę.
7' Dawid Kubowicz zaatakował lewą stroną, ale jego dośrodkowanie było poniżej krytyki.
6' Gdybyśmy ogłosili konkurs na najnudniejsze pierwsze sześć minut meczu Zagłębia, to spotkanie w Wałbrzychu byłoby bardzo mocną kandydaturą do zwycięstwa.
3' Na razie wieje i nic ciekawszego poza tym.
0' 14:57 Piłkarze już na murawie! Za chwilę dwaj koledzy z dwóch wspólnie spędzonych w Zagłębiu sezonów - Marcin Lachowski i Marcin Morawski dokonają losowania.
0' 14:55 Piłkarze Zagłębia już wyszli ze swojego kontenera, bo stadion w Wałbrzychu i jego okolice są w fazie przebudowy i szatnie już od kilku lat znajdują się właśnie w kontenerach. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych strojach, a Górnik na niebiesko.
0' 14:50 Do pierwszego gwizdka arbitra z Kielc pozostało jeszcze około 10 minut. Frekwencja na meczu dosyć mizerna. 9 dni temu mieliśmy okazję oglądać w telewizję transmisję z meczu Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem a Olimpią Grudziądz i wówczas na trybunach było kilka razy więcej osób niż obecnie. No, ale może jeszcze ktoś tu przyjdzie.
0' 14:40 Według pierwszych prognoz pogody dzisiaj w Wałbrzychu miało padać, ale na szczęście deszcze się opóżniają i wedle synoptyków mają nawiedzić Wałbrzych dopiero jutro, ale za to strasznie wieje. Na autostradzie A4 trzeba było mocno trzymać kierownicę, a na stadionie trzeba uważać na to, żeby porywy nie zdmuchnęły laptopa. Zobaczymy, jaki wpływ na poczynania piłkarzy będzie miała wietrzna aura.
0' 14:30 Jak już możecie zauważyć na wprowadzonych do bazy składach, w drużynie Zagłębia jest jedna zmiana w porównaniu do wygranego 4:1 meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik. W meczowej osiemnastce nie ma Wojciecha Białka, natomiast od pierwszej minuty zagra Adrian Pajączkowski. Miejmy nadzieję, że tym razem "Pająk" będzie mógł już grać do końca i nie zostanie zmuszony do zejścia z boiska przed czasem, tak jak miało to miejsce w meczu z Bytovią Bytów, gdy ze względu na odnowiony uraz nasz zawodnik szybko zakończył swój udział w grze.
0' 14:20 Witamy ze stadionu przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy miejscowym Górnikiem a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Bramki z WałbrzychaZSTV: Bramki z Wałbrzycha Zapraszamy do obejrzenia goli z meczu Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec, wygranego przez sosnowiczan 2:1. W materiale filmowym zamieściliśmy również trafienie Łukasza Rojewskiego z 89. minuty, które naszym zdaniem było prawidłowe, lecz sędzia był innego zdania. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z WałbrzychaGaleria zdjęć z Wałbrzycha Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 60 fotografii z boiska oraz trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w WałbrzychuWypowiedzi po meczu w Wałbrzychu Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Jerzego Wyrobka i Roberta Bubnowicza oraz graczy Zagłębia Dawida Weisa i Łukasza Rojewskiego po wygranym meczu naszej drużyny w Wałbrzychu. » Czytaj więcej
Lachowski dał zwycięstwo!Lachowski dał zwycięstwo! Zagłębie wygrało w Wałbrzychu 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w czwartej doliczonej minucie z rzutu wolnego Marcin Lachowski. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie! » Czytaj więcej