1. Marcin Suchański
20. Wojciech Białek

Trener: Jerzy Wyrobek

0:1 - Jakub Bojas 35'
48' Adrian Marek 57' Piotr Buchalski

Trener: Sławomir Suchomski
Sędziowie: Robert Podlecki - Andrzej Zbytniewski, Michał Pastusiak (Lublin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu. Znowu Zagłębie dostaje u siebie baty od beniaminka.
90+2' Na koniec meczu uaktywnił się młyn, który śpiewa "Co wy robicie? Wy nasze barwy hańbicie!"
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Lechu - Łukasz Michalak za Pawła Tabaczyńskiego.
89' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika z rzutu rożnego Michał Grunt strzelił nad poprzeczką.
89' Jak to nie wpadło? Michał Cyganek zagrał w pole karne do Michała Grunta, który był w sytuacji sam na sam i kopnął prosto w bramkarza. Zdołał jeszcze przejąc piłkę i odegrać do Marcina Lachowskiego, który przy próbie strzału był zablokowany i mamy róg.
86' zmiana Trzecia zmiana w Lechu - za Mateusza Fredyka na boisko wchodzi Marcin Baranowski.
85' Marcin Sierczyński spróbował dośrodkowania z prawej strony boiska, ale lepiej spuścić zasłonę milczenia nad tym zagraniem.
84' Skaut Wisły Kraków Maciej Żurawski miał już dosyć oglądania tego słabego meczu i właśnie opuścił trybunę VIP
84' Łukasz Matusiak zagrał ze środka boisko na lewe skrzydło do Marcina Sierczyńskiego, który zamienił się stronami z Mateuszem Gleniem. "Siara" strzelił po ziemi prosto w ręce Karola Szymańskiego
81' Paweł Bojaruniec jak dziecko ograł Pawła Lesika, dośrodkował z prawej strony boiska, a Wołodymyr Ostrouszko wyekspediował piłkę głową do przodu. To nie koniec akcji. Z dystansu przymierzył Mateusz Fredyk i zmierzającą w okienko piłkę Dawid Kudła wybił na rzut rożny.
79' Faul Pawła Bojaruńca na Marcinie Sierczyńskim po lewej stronie boiska. Piłkę w pole karne dośrodkował Michał Cyganek. Zza obrońców wbiegł Michał Grunt, strzelił głową z 5 metrów i nie trafił w bramkę!
78' Michał Wrzesiński próbował mijać Pawła Lesika, nie udało mu sie to, ale będzie rzut rożny.
75' Michał Wrzesiński odjechał Pawłowi Lesikowi na prawej stronie boiska i gdy dośrodkowywał w pole karne piłkę głową na róg wybił Adrian Marek.
74' zmiana Za Rafała Jankowskiego na boisko wchodzi Micha Grunt.
73' Paweł Tabaczyński minął Sławomira Jarczyka na lewej stronie boiska, ruszył z piłką, odegrał do Pawła Lewandowskiego, a ten przy strzale został zablokowany przez Adriana Marka.
71' Marcin Sierczyński stracił piłkę na rzecz Aleksandra Atanackovicia, który strzelił z narożnika pola karnego, a po odbiciu od nogi Adriana Marka piłka wyszła na róg.
70' Łukasz Grube uderzył z dystansu obok bramki Zagłębia.
70' zmiana Po jednej zmianie w obu zespołach. W Lechu Paweł Lewandowski za Miłosza Filipiaka, a w Zagłębiu Michał Cyganek za Łukasza Rojewskiego.
67' Teraz sosnowiczanie zgubili piłkę na własnej połowie i na strzał z 25 metrów zdecydował się Paweł Tabaczyński. Piłka odbiła się od bandy reklamowej jednego z producentów zegarków.
66' Błąd w defensywie Lecha. Piłkę przejmuje Rafał Jankowski, zagrywa na prawę stronę pola karnego do wbiegającego Marcina Lachowskiego, który ma przed soba tylko bramkarza gości, ale nie trafia w bramkę!
65' Kontra Lecha. Aleksandar Atanacković spokojnie biegł sobie środkiem boiska, zagrał na lewe skrzydło do Pawła Adamca, a ten odegrał w pole karne do Pawła Tabaczyńskiego. Całe szczęście, że napastnik Lecha nie zdołał opanować piłki.
62' Po składnej akcji gości Michał Wrzesiński przymierzył z około 20 metrów i lecącą tuż nad murawa piłkę wypiąstkował w bok Dawid Kudła.
62' Kontra Lecha. Paweł Tabaczyński podał do tyłu do Pawła Adamca, a ten sprzed pole karnego strzelił niecelnie.
60' Mateusz Gleń po minięciu Miłosza Filipiaka dośrodkował z prawej strony boiska, a Rafał Jankowski po raz drugi w dzisiejszym meczu nie sięgnął piłki
60' Z autu na prawej stronie boiska piłkę wrzucił w pole karne Wołodymyr Ostrouszko. Wybita przez jednego z rypinian futbolówka trafiła do Pawła Lesika, który z 20 metrów lewą nogą z półobrotu posłał ją nad poprzeczką.
59' zmiana Pierwsza zmiana także w Lechu Rypin - Paweł Adamiec zmienił Jakuba Bojasa.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za Dawida Weisa wszedł Mateusz Gleń
58' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika niecelnie głową strzelał Rafał Jankowski
58' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika z rzutu wolnego próbował głową strzelać Adrian Marek, ale uprzedził go jeden z graczy Lecha i mamy rzut rożny.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Buchalskiego za faul na Rafale Jankowskim
56' Znowu banalna strata piłki na naszej połowie, gdy Sławomir Jarczyk niecelnie podawał do Pawla Lesika.
55' Dawid Weis mógł stanąć przed dobrą sytuacją strzelecką, gdyby tylko potrafił opanować piłkę.
52' Z narożnika boiska piłkę wrzucił Łukasz Grube, a z naszego pola karnego wyekspediował ją głową Adrian Marek.
51' Po dośrodkowaniu Miłosza Filipiaka z lewej strony boiska w ekwilibrystyczny sposób próbuje strzelać Michał Wrzesiński, ale trafia w Dawida Weisa i będzie róg.
50' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Dawida Weisa, ale ten nie potrafił opanować futbolówki i skończyło się autem dla gości.
49' Aleksandar Atanacković zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Pawła Tabaczyńskiego i dobra interwencja Pawła Lesika zapobiegła oddaniu strzału przez gracza gości.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Marka za faul na Pawle Tabaczyńskim.
47' kontuzja Chwilowa przerwa w grze. Marcin Sierczyński leży na boisku i podbiegli do niego doktor Grzegorz Wiśnicki oraz masażysta Grzegorz Buczek.
46' gwizdek 18:00 Zaczęła się druga część spotkania. W przerwie nie było żadnych zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Co prawda nie ma takiej żenady, jak tydzień temu w meczu z Rozwojem Katowice, ale ciągle jest źle, a nawet bardzo źle. Czy będzie lepiej po przerwie?
45+1' Po akcji Michała Wrzesińskiego w pole karne z piłką łatwo wbiegł Paweł Tabaczyński, ale na szczęście w porę został zatrzymany.
45' doliczony czas Sędzia doliczył jedną minutę.
44' Po dośrodkowaniu Mateusza Fredyka Dawid Kudła pewnie złapał piłkę, ale już wznowienie było złe, bo debiutujący w Zagłębiu golkiper wykopał futbolówkę w okolie środka boiska, prosto pod nogi rywala.
43' Jeszcze raz z rogu wrzucał Łukasz Grube. Trochę niepewna interwencja Dawida Kudły i będzie jeszcze jeden korner, tym razem z drugiej strony.
43' Z rzutu rożnego wrzucał Łukasz Grube i w powietrznej walce o piłkę któryś z naszych zawodników po raz kolejnych wybił piłkę poza końcową linię boiska.
43' Aleksandar Atanacković strzelał z 18 metrów, po drodze piłka odbiła się rykoszetem, co mogło zupełnie zaskoczyć naszego bramkarza, ale szczęśliwie skończyło się tylko na rogu
42' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego niecelnie głową strzelał Adrian Marek.
41' Paweł Bojaruniec sfaulował Łukasza Rojewskiego po lewej stronie boiska i będzie rzut wolny dla sosnowiczan.
40' Jakub Bojas zagrał prostopadłą piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Aleksandra Atanackovicia, ale szybciej do futbolówki dobiegł Dawid Kudła.
38' Łukasz Grube przymierzył zza pola karnego i posłał piłkę obok bramki.
37' Dwa kolejne rzuty rożne dla Zagłębia nie dały nawet strzału na bramkę.
37' Mógł być gol samobójczy. Po dośrodkowaniu Wołodymyra Ostrouszki interweniuje w polu karnym Mariusz Ragaman i bliski był pokonania swojego bramkarza.
35' gol - piłka nożna 0:1 Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Fredyk. W polu karnym nikt nie doskoczył do wysoko lecącej piłki, która przeleciała na drugą stronę boiska. Akcja trwała dalej, Łukasz Grube zagrał w pole karne do Jakuba Bojasa, a ten strzelił w długi róg.
34' Paweł Lesik dośrodkował z lewej strony boiska i Karol Szymański musiał wybiec aż w okolice linii pola karnego, aby wypiąstkować futbolówkę.
30' Michał Wrzesiński przedarł się prawym skrzydłem, ograł Pawła Lesika, ale dośrodkował piłke prosto pod nogi Marcina Sierczyńskiego.
28' Znowu składna akcja sosnowiczan. Łukasz Rojewski zagrał na prawo do Marcina Sierczyńskiego, ale tym razem dośrodkowanie w kierunku Rafała Jankowskiego było nieudane.
26' Podwójna szansa dla Zagłębia! Z prawej strony dośrodkował Marcin Sierczyński, a Rafał Jankowski minimalnie się spóźnił i nie dosięgnął futbolówki, ale to nie koniec akcji, bo do piłki doszedł Dawid Weis, dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukasz Rojewski z około 8 metrów skiksował i nie trafił w światło bramki.
26' Mateusz Fredyk w pojedynku biegowym ze Sławomirem Jarczykiem, ale nasz obrońca sprytnie odbił piłkę od rywala i ta trafiła w ręce Dawida Kudły.
24' Wołodymyr Ostrouszko źle obliczył lot piłki i nie przeciął dośrodkowania z prawej strony boiska. Mateusz Fredyk zgrał piłkę głową na 20. metr do nadbiegającego Aleksandra Atanackovicia, a ten uderzył nad poprzeczką.
23' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę poza pole karne wybija jeden z graczy Lecha. Na 20. metrze doskakuje do niej Marcin Sierczyńskie, uderza z woleja, ale kilka metrów od słupka. Decyzja dobra, gorsze wykonanie.
19' Sędzia boczny, który biega od strony trybuny głównej jest dzisiaj wyraźnie niedysponowany. Najpierw widzi spalone, których nie ma, a teraz nie zauważył ostrego wejścia w Marcina Sierczyńskiego, choć miało ono miejsce nie dalej niż 10 metrów od niego. Rywal wjechał w nogi "Siary", a sędzia nawet nie machnął chorągiewką.
18' Zagłębie przez chwilę w dziesiątkę, bo przy linii opatrywany jest Łukasz Rojewski.
17' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, a Łukasz Rojewski główkował niecelnie.
17' Łukasz Rojewski próbował minąć Piotra Buchalskiego efektowną "ruletą", ale został sfaulowany.
16' Na trybunach brawa dla trenera Jerzego Wyrobka, który ponownie wstał z ławki i doszedł w okolice linii bocznej.
16' Mateusz Fredyk zagrał do Pawła Tabaczyńskiego, a ten uderzył niecelnie z około 20 metrów.
15' Środkiem boiska ruszył Aleksandar Atanacković, ale gdy zagrywał na lewą stronę boiska, akcję przerwał Marcin Sierczyński.
15' Kontrowersyjna decyzja sędziego liniowego, który pokazał, że na spalonym był Rafał Jankowski. Nawet trener Jerzy Wyrobek wstał i wyszedł przed ławkę rezerwowych
14' Prosty błąd Pawła Lesika, który nie opanował przy linii bocznej piłki zagranej przez Marcina Lachowskiego i aut dla Lecha, ale rypinianie też stracili piłkę
12' Zagłębie było w posiadaniu piłki przez dobrą minutę. W końcu na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Paweł Lesik, ale Rafał Jankowski był na spalonym.
10' Łukasz Grube strzelił prawą nogą zza pola karnego i posłał futbolówkę wysoko nad bramką.
8' Składna akcja Lecha. Jakub Bojas zagrał na prawą stronę do Michała Wrzesińskiego, który odegrał na środek pola karnego do Mateusza Fredyka. a ten strzelił po ziemi obok bramki Dawida Kudły.
6' Po rzucie rożnym piłka wychodz przed pole karne do Aleksandra Atanackovicia, który decyduje się na natychmiastowy strzał prawą nogą, ale trafia w plecy swojego kolegi z zespołu Mariusza Ragaman, który stał w "szesnastce" Zagłębia.
6' Teraz będzie rzut rożny dla gości, po tym jak Mateusza Fredyka zablokował Sławomir Jarczyk.
5' Zagłębie krótko rozegrało rzut rożny, ale było to bardzo złe rozwiązanie, bo goście ruszyli z kontrą i Marcin Sierczyński musiał powstrzymać faulem Pawła Tabaczyńskiego.
5' Wydawało się, że dośrodkowanie Pawła Lesika będzie niedokładne, ale ostatecznie przyniosło ono sosnowiczanom pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.
2' Mateusz Fredyk próbował dośrodkowania po ziemi z lewej strony boiska, ale trafił w nogi Sławomira Jarczyka. Piłka jednak wróciła do niego i zdecydował się na strzał prawą nogą na bramkę. Bez większych problemów futbolówkę złapał Dawid Kudła i była to jego pierwsza interwencja w II lidze.
1' gwizdek 16:59 Gramy! Rozpoczęło Zagłębie!
0' 16:57 Obie drużyny już pojawiły się na boisku w strojach meczowych. Zagłębie zagr dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i getrach, a Lech w koszulkach, które z przodu mają żółto-niebieskie paski, a z tyłu są żółte, spodenki i getry w barwach niebieskich. Sędziowie cali na czarno.
0' 16:55 Pogoda ładna, można grać. Za około 5 minut zaczynamy!
0' 16:50 Jak pewnie dobrze wiecie, jest to pierwszy w historii mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechem Rypin. Do tej pory nasze piłkarskie kontakty z Rypinem ograniczały się do tego, że w drodze na mecz ligowy z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (jesień 2005) i pucharowy z Jeziorakiem Iława (jesień 2006) przejeżdżaliśmy przez Rypin i nawet ekipa naszego serwisu raz tam jadła obiad.
0' 16:45 Na trybunie VIP na razie dosyć pusto, ale w ostatnim rzędzie samotnie siedzi były trener Polonii/Sparty Świdnica, Czarnych Żagań i MKS-u Kluczbork Zbigniew Smółka, który aktualnie nie prowadzi żadnego zespołu po tym, jak z rozgrywek I-ligowych wycofał się Ruch Radzionków. Obecność Smółki na Stadionie Ludowym może być dobrym znakiem - gdy Zagłębie grało przeciwko drużynom prowadzonym przez tego szkoleniowca, nigdy nie przegrało.
0' 16:40 Ubiegłotygodniowa żenada w wykonaniu Zagłębia znalazła swoje odzwierciedlenie we frekwencji. Na 20 minut przed pierwszym gwizdkiem Roberta Podleckiego na trybunach jest o wiele mniej ludzi niż było tydzień, czy dwa tygodnie temu. Nie liczymy na to, że wszystkie 1518 biletów przygotowanych na dzisiejszy mecz zostanie sprzedanych, choć oczywiście bardzo chcielibyśmy się mylić. Na sektorze gości, na który bilety są w "promocyjnej" cenie 6 złotych, w tej chwili widzimy 6 osób. Fanatycy z Rypina nie zdecydowali się na przyjazd na Ludowy zorganizowaną grupą, ale widzieliśmy na trybunach 5 fanów Lecha, z których jeden miał nawet na szyi szalik.
0' 16:35 Są zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do przegranego 1:3 meczu z Rozwojem Katowice i to sporo, bo aż pięć zmian. Na ławce rezerwowych usiadł Marcin Suchański, a zastąpił go debiutujący dziś w naszym zespole młodzieżowiec Dawid Kudła. Pierwszy raz w tym sezonie w lidze wystąpi Adrian Marek, który wskoczył w miejsce Wojciecha Białka. Z perspektywy ławki mecz z Lechem obejrzą dwa Michały, które tydzień temu grały od początku - Grunt i Cyganek, a w ogóle w kadrze nie ma kontuzjowanego Adriana Pajączkowskiego. Zamiast nich zagrają Dawid Weis, Łukasz Rojewski oraz pauzujący tydzień temu z powodu urazu Rafał Jankowski
0' 16:30 Po raz czwarty z rzędu gramy u siebie, po raz trzeci z rzędu gramy z beniaminkiem i - nie ma co owijać w bawełnę - na razie bilans tych starć jest beznadziejny. Po trzech kolejkach sosnowiczanie mają zaledwie 4 punkty. Nie tego się spodziewaliśmy. Czy dzisiaj przełamiemy niemoc i odniesiemy zwycięstwo?
0' 16:25 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 4. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechem Rypin.
ZSTV: Skrót meczu z Lechem RypinZSTV: Skrót meczu z Lechem Rypin Prezentujemy skrót meczu 4. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec uległo na Stadionie Ludowym Lechowi Rypin 0:1. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z Lechem RypinKolejne zdjęcia z meczu z Lechem Rypin Zapraszamy do oglądania drugiej porcji zdjęć z wczorajszego meczu z Lechem Rypin przegranego przez Zagłębie 0-1. » Czytaj więcej
Michał Grunt: Chciałem się odblokowaćMichał Grunt: Chciałem się odblokować Nie mogłem się nie spodziewać tej piłki. Jestem napastnikiem i takie sytuacje muszę wykorzystywać - powiedział po meczu z Lechem napastnik Zagłębia Michał Grunt » Czytaj więcej
Marcin Sierczyński: Brakuje szczęścia i umiejętnościMarcin Sierczyński: Brakuje szczęścia i umiejętności - Trudno powiedzieć, skąd taka nasza postawa w dwóch ostatnich meczach. Na pewno nie ma jednej przyczyny, składa się na to wiele różnych rzeczy - twierdzi pomocnik Zagłębia Marcin Sierczyński. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z LechemKonferencja prasowa po meczu z Lechem Być może trzeba teraz meczu wyjazdowego, żeby coś odmienić - zastanawiał się Jerzy Wyrobek, a Sławomir Suchomski uważa, że w drużynie Zagłębia jest potencjał i potrzeba tylko zwycięstwa, aby się odbić. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Lechem RypinZdjęcia z meczu z Lechem Rypin Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechem Rypin. W galerii znajduje się 30 fotografii. » Czytaj więcej
Dziadostwa ciąg dalszyDziadostwa ciąg dalszy Sosnowiczanie zagrali dziś kolejny żenująco słaby mecz i przegrali na Stadionie Ludowym z kolejnym beniaminkiem. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Lecha Rypin strzelił w 35. minucie Jakub Bojas. » Czytaj więcej