2. Michał Skwiercz
13. Grzegorz Króll
14. Michał Więcek

Trener: Grzegorz Niciński
Kibice: komplet Sędziowie: Paweł Malec - Radosław Urbaniak, Mateusz Anielak (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa. Remisujemy z beniaminkiem z Wejherowa.
90+2' Ehh, nic z tej akcji nie będzie. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka wróciła do niego, ale ponowna wrzutka pawą nogą już była nieudana.
90+2' Po strzale Pawła Lesika i rykoszecie mamy kolejny rzut rożny.
90+1' Michał Fidziukiewicz strzelał z 25 metrów. Piłka w rękach Marcina Suchańskiego.
90' doliczony czas Jeszcze 3 minuty meczu!
90' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Pawła Lesika z lewej strony boiska Marcin Lachowski strzela głową. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!
88' Mateusz Gleń zagrał do wbiegającego w pole karne Łukasza Matusiaka, który minął jednego rywala i postanowił oddać strzał. Niestety, po tym silnym uderzeniu piłka poszybowała pół metra nad bramką.
87' Kontra Zagłębia, ale na 20. metrze dwóch młodzieżowców - Michał Cyganek i Mateusz Gleń - w łatwy sposób straciło piłkę.
86' Jeszcze raz z lewego skrzydła wrzucał Adrian Pajączkowski i jeszcze raz piłka ląduje w rękawicach Wiesława Ferry.
86' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. Piłkę na raty złapał Wiesław Ferra.
85' Rzut rożny dla sosnowiczan. Dośrodkował Dawid Ryndak. ale akcji nie udało się sfinalizować strzałem.
84' Kolejna kontra Gryfa. Grzegorz Gicewicz zagrywał do Michała Fidziukiewicza, a w polu karnym Zagłębia skutecznie interweniował Michał Fidziukiewicz.
83' Kontra Gryfa zakończona niecelnym strzałem Patryka Szlasa.
81' Marcin Lachowski zagrywał prostopadłą piłkę w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale akcję przerwał Radosław Felisiak. Zagłębie w natarciu.
77' zmiana Trzecia zmiana w Gryfie - Patryk Szlas za Macieja Stefanowicza.
77' Marcin Lachowski strzelał lewą nogą z półobrotu po ziemi i posłał futbolówkę obok słupka.
76' Dawid Ryndak przebiegł z piłką około 40 metrów, odegrał do Marcina Lachowskiego i pobiegł dalej w pole karne. "Lacha" odegrał piłkę do "Denvera", a ten już jej nie zdołał opanować i stracił na rzecz Marcina Warcholaka.
74' Adrian Pajączkowski zbyt głęboko dośrodkował z rzutu rożnego. Akcję ratował jeszcze niecelnym strzałem z 20 metrów Dawid Ryndak.
74' Nie było dośrodkowania. Paweł Lesik bezpośrednio z wolnego strzelał lewą nogą na bramkę gości, a Wiesław Ferra wybił piłkę na rzut rożny.
73' Faul Marcina Warcholaka na Pawle Lesiku przy bocznej linii boiska i szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.
69' Błąd Pawła Lesika. Po jego stracie Gryf idzie z kontrą, ale na nasze szczęście fatalnie wykończył akcję Rafał Siemaszko.
68' zmiana Trzecia zmiana w sosnowieckim zespole. Michał Cyganek za Michała Grunta.
66' Aut dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Wołodymyr Ostrouszko. Piłka odbiła się kozłem w polu bramkowm i przeszła nad poprzeczką. Skakał do niej jeszcze Rafał Jankowski i niewykluczone, że ją lekko trącił.
64' Natychmiastowa kontra gości. Rafał Siemaszko zagrał z prawej strony boiska do Michała Fidziukiewicza, który mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale pomagał sobie przy przyjęciu piłki ręką, co zauważył sędzia.
64' Ale bomba! Adrian Pajączkowski wrzucił piłkę z autu. Marcin Lachowski przyjął futbolówkę na linii pola karnego, zwiódł rywala i potężnie uderzył prawą nogą. Piłka zatrzymała się na poprzeczce, która chyba jeszcze drży od siły uderzenia.
63' zmiana Druga zmiana w drużynie Gryfa. Z boiska schodzi Krzysztof Wicki, za którego wchodzi zdobywca dwóch bramek w pierwszej kolejce Michał Fidziukiewicz.
61' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Lachowski, a piłkę wybił Maciej Stefanowicz.
61' Adrian Pajączkowski wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
60' Z lewej strony boiska dośrodkował dośrodkował Mateusz Gleń, a Michał Grunt z około trzech metrów nie trafił do bramki!
58' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - za Tomasza Szatana na placu gry pojawia się Dawid Ryndak.
57' Piłkę z autu wrzucał Marcin Warcholak, a Rafał Siemaszko miał za dużo swobody i mógł oddać strzał z 20 metrów. Posłał piłkę obok bramki Marcina Suchańskiego.
56' Po zagraniu Krzysztofa Wickiego z 20 metrów uderzał Jarosław Felisiak - obronił Marcin Suchański.
55' Po podaniu Marcina Lachowskiego z lewej strony pola karnego strzelał Michał Grunt. Mierzył w długi róg, ale strzelił niecelnie.
54' Gryf w natarciu. Najpierw w polu karnym przy próbie strzału kiksuje Krzysztof Wicki, a za chwilę Rafał Siemaszko robi dwa obroty z piłką przy nodze, ale ostatecznie gubi futbolówkę.
53' Paweł Lesik posłał rogala z prawego skrzydła i niewiele brakowało, aby piłka wkręciła się do bramki.
53' Marcin Lachowski zagrał ze środka boiska na lewą stronę do Adriana Pajączkowskiego, a ten dośrodkował w kierunku Rafała Jankowskiego. Piłkę na aut wybił Adrian Kochanek.
51' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Marcin Lachowski musnał piłkę głowa i skierował ją obok bramki.
49' gol - piłka nożna 0:1 Rzut wolny dla Gryfa po faulu Łukasza Matusiaka na Przemysławie Kostuchu. Do piłki ustawionej ponad 30 metrów od bramki podszedł Marcin Warcholak. Mocno i precyzyjnie kopnął futbolówkę lewą nogą i posłał ją do bramki Zagłębia. Piękny strzał.
49' Wołodymyr Ostrouszko w polu karnym Zagłębia powstrzymał Rafała Siemaszkę.
48' Marcin Lachowski poszedł na przebój, wpadł w pole karne i dogrywał do Michała Grunta. Powstrzymał go jednak gąszcz nóg obrońców Gryfa.
47' Zła wiadomość jest taka, że Zagłębie w tym sezonie nie strzeliło bramki do przerwy w żadnym z oficjalnych meczów. Dobra wiadomość jest taka, że zawsze strzelało w drugich połowach.
46' gwizdek Gramy!
46' zmiana Zmiana również w zespole Gryfa - Grzegorz Gicewicz wchodzi na boisko za Łukasza Krzemińskiego
46' zmiana Przed rozpoczęciem drugiej części meczu jedna zmiana w Zagłębiu - za Dawida Weisa na boisku pojawia się Mateusz Gleń
45+2' Dośrodkował Adrian Pajączkowski i będzie aut z drugiej strony boiska.
45+1' Rafał Jankowski wywalczył rzut rożny.
45' gwizdek Sędziemu gdzieś się chyba spieszy. Pierwsza połowa zaczęła się o dwie minuty przed czasem, a skończyła się o 3 sekundy przed upływem regulaminowych 45 minut.
43' Paweł Lesik sfaulował Macieja Stefanowicza w środkowej strefie boiska. Sędzia Paweł Malec przywołał prawego defensora Zagłębia do siebie, ale skończyło się tylko na pouczeniu słownym.
41' Z lewego skrzydła dośrodkował Dawid Weis, a Wiesław Ferra znalazł się przy piłce szybciej od Rafała Jankowskiego.
40' Po podaniu Krzysztofa Wickiego z 16 metrów nad bramką strzelał Łukasz Krzemiński.
39' Z narożnika boiska prawą nogą dośrodkował Jarosław Felisiak, a odchodząca piłka przeleciała nietknięta przez nikogo nad polem karnym.
39' Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Krzemiński, a Sławomir Jarczyk wybił piłkę na rzut rożny.
34' Ciekawe rozegranie rzutu rożnego. Adrian Pajączkowski zagrywa do wybiegającego z pola karnego Michała Grunta, który odgrywa piłkę do "Pająka", a ten za drugim razem nie wrzucał górą w pole karne, tylko zagrał po ziemi na 16. metr do Marcina Lachowskiego. Kapitan Zagłębia przy próbie strzału został zablokowany przez Marcina Warcholaka.
34' Michał Grunt wywalczył pierwszy róg dla sosnowiczan.
33' Brawa dla Michała Grunta za ambicję. Młody napastnik Zagłębia pobiegł sprintem do piłki, którą trochę za mocno zagrał Rafał Jankowski i zabrakło jakieś pół metra, aby opanować futbolówkę przed końcową linią boiska.
31' Składna akcja Zagłębia zakończona nieudanym dośrodkowaniem Dawida Weisa z lewego skrzydła.
30' Płaski strzał Michała Grunta z około 25 metrów ląduje w rękach Wiesława Ferry.
28' Z lewej strony dośrodkował Rafał Siemaszko, a w polu karnym Zagłębia akcję przerwał Adrian Pajączkowski.
26' Z lewej strony boiska dośrodkował Łukasz Matusiak, a w polu karnym Gryfa faulował Dawid Weis.
23' Pierwszy rzut rożny dla gości zakończył się zbyt mocnym dośrodkowaniem Jarosława Felisiaka.
22' Marcin Suchański piąstkuje piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu Macieja Stefanowicza z lewej strony boiska i zagrywa pod nogi nieobstawionego Jarosława Felisiaka, który decyduje się na strzał. Stojący na 11. metrze Adrian Pajączkowski wybija piłkę na rzut rożny.
20' Marcin Suchański wyszedł poza pole karne, aby uprzedzić Rafała Siemaszkę. Zagrał jednak zbyt krótko do Adriana Pajączkowskiego i Łukasz Krzemiński mógł znaleść się w sytuacji sam na sam z naszym golkiperem, ale na szczęście dobrze całą akcję asekurował Wołodymyr Ostrouszko.
17' Marcin Lachowski zakręcił rywalem z boku pola karnego. Zagrał na 10. metr do Tomasz Szatana, a ten uderzył z pierwszej piłki. Wiesłae Ferra instynktownie odbił piłkę przed siebie, a próbującego dobijać Rafała Jankowskiego uprzedził jeden z obrońców Gryfa. To na razie najlepsza sytuacja sosnowiczan.
16' Aut dla Gryfa na wysokości pola karnego. Po wrzutce trochę przypadkowych zagrań, aż w końcu Marcin Suchański musiał się rzucić pod nogi Krzysztofa Wickiego, aby opanować piłkę.
15' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Lewą nogą bezpośrednio na bramkę uderzał Paweł Lesik. Wiesław Ferra odbił piłkę przed siebie, ale zdązył ją opanować przed nadbiegającym Rafałem Jankowskim.
13' Piłkę dośrodował Jarosław Felisiak, ale było to bardzo złe zagranie. Stojący jako pierwszy w polu karnym Zagłębia Łukasz Matusiak od razu wybił futbolówkę głowa poza pole karne.
12' Faul Pawła Lesika na Macieju Stefanowiczu i będzie rzut wolny dla Gryfa z lewej strony boiska.
11' Aut dla Gryfa na wysokości pola karnego. Piłkę wrzucał Sebastian Kowalski, a Marcin Suchański wyskoczył nawjyżej i pokazał, że to on króluje w "szesnastce".
10' Młyn Zagłębia się zorganizował i rozpoczął doping.
10' Maciej Stefanowicz przedarł się lewą stroną boiska, zagrywał po ziemi w kierunku Krzysztofa Wickiego, ale dobrze całą akcję przeczytał powracający do defensywy Marcin Lachowski, który przejął piłkę.
7' Niespodziewane uderzenie Sebastiana Kowalskiego z dystansu z okolicy bocznej linii boiska. Na początku wydawało się, że to kompletnie nieudane zagranie, ale im bliżej było linii końcowej boiska, tym bardziej piłka zmierzała w stronę bramki, aż w końcu Marcin Suchański został zmuszony do interwencji i wygarnięcia piłki z okienka.
5' Rajd Tomasza Szatana prawym skrzydłem zakończony wrzutką w pole karne. Michal Grunt przepuścił piłkę, a zamykający akcję Dawid Weis strzelił nad bramką z około 18 metrów.
4' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska za faul na Tomaszu Szatanie. Lewą nogą dośrodkował Adrian Pajączkowski, piłkę z pola bramkowego wybił Jarosław Felisiak, a Tomasz Szatan z około 20 metrów strzelił prosto w bramkarza.
2' Chwilowa przerwa w grze, bo na boisku leżał Michał Grunt, który zderzył się w walce o piłkę z jednym z rywali, ale już gramy.
1' gwizdek 17:28 Już gramy!
0' 17:26 Sędziowie już wyprowadzili obie jedenastki na murawę. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. Gryd w czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i czerwonych getrach. Sędziowie na żółto-czarno.
0' 17:25 Piłka meczowa już postawiona na czerwono-zielono-białym słupku. Za chwilę zaczynamy!
0' 17:15 Gryf Wejherowo wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w II lidze. Bilans klubu z Wejherowa w II lidze jest dosyć skromny - jeden mecz, jeden punkt. W swoim premierowym drugoligowym występie podpieczni Grzegorza Nicińskiego zremisowali na własnym boisku z Jarotą Jarocin. Dziś po praz pierwszy w historii zagrają wyjazdowy mecz w II lidze. Zagłębie wygrało siedem kolejnych spotkań na własnym boisku, więc przed klubem z Pomorza ciężkie zadanie.
0' 17:10 Wypożyczony przez Zagłębie z Warty Poznań napastnik Łukasz Rojewski rozpocznie dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych, ale niewykluczone, że dostanie szansę debiutu. Jest on jednym z czterech młodzieżowców na ławce. Pozostała trójka to Dawid Kudła, Mateusz Gleń i Michał Cyganek.
0' 17:05 Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania jest 27-letni Paweł Malec z Łodzi. W ubiegłym sezonie sędzia ten prowadził mecz Zagłębia z Bytovią Bytów, który zakończył się bezbramkowym remisem. Dla Gryfa Wejherowo jest to pierwsze spotkanie z Pawłem Malcem.
0' 17:00 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. W zespole gospodarzy jedna zmiana w porównaniu do meczu z Chojniczanką Chojnice. Na ławce rezerwowych zasiadł Dawid Ryndak, a od pierwszej minuty zagra Tomasz Szatan, który w dwóch poprzednich spotkaniach wchodził na boisko z ławki rezerwowych i strzelał bramki. Czy dzisiaj, grając od początku, także zdoła wpisać się na listę strzelców?
0' 16:45 Witamy w świąteczne popołudnie i zapraszamy na relację z meczu drugiej kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Gryfem Wejherowo.
Zdjęcia z meczu z Gryfem (cz. 2)Zdjęcia z meczu z Gryfem (cz. 2) Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii z meczu  z Gryfem Wejherowo. W galerii znajdują się 24 zdjęcia. » Czytaj więcej
ZSTV: Skrót meczu z GryfemZSTV: Skrót meczu z Gryfem Prezentujemy skrót meczu 2. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z Gryfem Wejherowo 1:1. » Czytaj więcej
Marcin Lachowski: Takie sytuacje trzeba strzelaćMarcin Lachowski: Takie sytuacje trzeba strzelać - Takie sytuacje z metra trzeba strzelać, bo nie da się lepszych wypracować. Jak się ma takie sytuacje to trzeba kopnąć z dwóch metrów do bramki i jest po meczu - tak  Marcin Lachowski ocenił  znakomite sytuacje do zdobycia bramek, które zmarnowali Rafał Jankowski i Michał Grunt.   » Czytaj więcej
Paweł Lesik: Znowu przespaliśmy pierwszą połowęPaweł Lesik: Znowu przespaliśmy pierwszą połowę - Znowu przespaliśmy pierwszą połowę. Szkoda, bo to my powinniśmy od początku dyktować warunki w tym meczu. - powiedział po spotkaniu obrońca Zagłębia Paweł Lesik » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Gryfem WejherowoZdjęcia z meczu z Gryfem Wejherowo Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Gryfem Wejherowo. W galerii znajduje się 55 fotografii. » Czytaj więcej
Kapitan uratował punktKapitan uratował punkt Zagłębie zremisowało z Gryfem Wejherowo 1:1. Goście prowadzili od 49. minuty po strzale Marcina Warcholaka z rzutu wolnego. W 90. minucie po wrzutce Pawła Lesika strzałem głową wyrównał Marcin Lachowski. » Czytaj więcej