(61' 83. Nikolaj Misiuk)

9. Adrian Marek

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Rafał Czerwiński 34'
18' Kamil Witczyk 35' Rafał Czerwiński 62' Mateusz Kos 66' Łukasz Kowalczyk 70' Marcin Lachowski

Trener: Jerzy Brzęczek
Sędziowie: Dawid Bukowczan - Radosław Heller, Miłosz Widlarz (Żywiec)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach gry kończy się II połowa spotkania. Niestety, wiosnę na Ludowym zaczynamy od przegranej.
90+3' Wołodymyr Ostrouszko wrzuca piłkę na aferę. Z 20 metrów próbuje strzelać Artur Karpowicz i trafia w nogi Arkadiusza Hyry. Potem jeszcze zamieszanie pod bramką, ale gościom udało się wybić piłkę na aut.
90+2' Wojciech Białek wpada w pole karne, przewraca się, ale nie było faulu i Raków zaczyna od bramki.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Rakowie - Marcin Czerwiński za Macieja Gajosa.
90' doliczony czas Druga połowa zostaje przedłużona o 3 minuty.
88' Marcin Lachowski przedarł się lewą stroną. Dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Mateusza Glenia, ale ten z ostrego kąta tylko trafił w boczną siatkę.
86' Rzut wolny dla sosnowiczan. Z dystansu strzelał Marcin Lachowski. Po drodze w polu karnym piłkę jeszcze musnął Wojciech Białek, a ostatecznie wylądowała ona w rękach Mateusza Kosa.
84' Z drugiej strony boiska piłkę z rogu wrzucił Sebastian Domański. Małe zamieszanie i strzał zamykającego akcję Artura Karpowicz trafia gdzieś w gąszcz nóg.
84' Jeszcze jedno dośrodkowanie Artura Karpowicza. Tym razem piłkę na róg z drugiej strony wybija Mateusz Kos.
83' Dośrodkował Artur Karpowicz i piłkę na kolejny róg wybił Łukasz Kmieć.
83' Mateusz Gleń po akcji prawą stroną wywalczył rzut rożny.
82' Maciej Gajos zauważył, że Marcin Suchański wyszedł na przedpole i zdecydował się na lob z ponad 35 metrów. Niewiele brakowało.
80' Krzysztof Napora zagrał po ziemi w pole karne z prawej strony boiska. Na szczęście Dawid Nabiałek, mimo ofiarnego wślizgu, nie zdołał dojść do piłki.
79' zmiana Młodzieżowa zmiana w naszym zespole - Sebastian Domański za Łukasza Wawrzyniaka.
78' Róg da Zagłębia, jednak po dośrodkowaniu w pole karne znowu zabrakło wykończenia.
77' Czas ucieka, a Zagłębie ciągle przegrywa...
74' zmiana Trzecia zmiana w Rakowie - Paweł Nocuń za Kamila Witczyka.
73' Znowu nerwowo na boisku, bo sędzia wymyślił sobie jakiegoś spalonego, którego nikt poza nim nie widział.
73' Raków ruszył z kontrą, ale źle ją rozegrał Dawid Nabiałek.
70' żóta kartka Marcin Lachowski za ostro protestował przeciwko decyzji sędziego o spalonym i został za to ukarany żółtą kartką.
69' Łukasz Matusiak zagrał piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego, ale sędzia boczny nieoczekiwanie podniósł chorągiewkę.
68' zmiana Z boiska schodzi strzelec bramki dla Rakowa Rafał Czerwiński. Zastępuje go Dawid Nabiałek.
68' Z prawej strony boiska dośrodkował Kamil Witczyk, jednak w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów.
66' żóta kartka Łukasz Kowalczyk ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim.
65' kontuzja Kontuzjowany Paweł Kowalczyk opuszcza Stadion Ludowy w ambulansie.
62' żóta kartka Mateusz Kos obejrzał żółty kartonik za grę na czas.
62' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Piłkę lewą nogą wrzucił Łukasz Wawrzyniak, na futbolówkę nabiegał Wojciech Białek, ale minimalnie szybszy był Mateusz Kos
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - za Arkadiusza Mroza wchodzi Artur Karpowicz, a Tomasza Szatana zmienia debiutujący w naszym zespole Nikolaj Misiuk.
59' kontuzja Paweł Kowalczyk leży na noszach poza boiskiem. Jest przy nim doktor Grzegorz Wiśnicki, a za chwilę chyba podjedzie ambulans, więc wygląda na to, że uraz gracza Rakowa jest dość poważny.
58' Łukasz Wawrzyniak dośrodkował z lewej strony boiska - piłka w rękach Mateusza Kosa.
55' zmiana Paweł Kowalczyk opuścił boisko na noszach, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Łukasz Kmieć.
55' Rzut rożny dla Zagłębia i niewiele brakowało, aby Arkadiusz Mróz wkręcił piłkę bezpośrednio z kornera. Mateusz Kos zmuszony do wybicia piłki zmierzającej pod poprzeczkę.
53' kontuzja Chwila przerwy w grze. Na boisku leży kontuzjowany Paweł Kowalczyk i wygląda na to, że w Rakowie będzie pierwsza zmiana.
52' Rzut wolny dla Rakowa. Z własnej połowy piłkę w pole karne zagrał Bartosz Soczyński, a Marcin Suchański uprzedził Krzysztofa Naporę, który ubiegł naszych obrońców i wpadł w pole karne z nadzieją na dojście do piłki.
48' Mateusz Gleń strzelał z lewej strony pola karnego. Strzał był celny, a piłkę na róg wypiąstkował Mateusz Kos.
46' gwizdek 19:02 Druga połowa się właśnie rozpoczęła.
46' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń wchodzi na boisko w miejsce Mateusza Sroki
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Na początku nie wyglądało to źle, ale teraz nie jest dobrze. Przegrywamy 0:1 i liczymy na to, że po przerwie będzie lepiej.
45+1' Krzysztof Napora przedarł się lewą stroną boiska, minął Sławomira Jarczyka, podawał piłkę w pole karne, ale dobrze ustawiony Wołodymyr Ostrouszko przerwał akcję.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę
44' Rzut rożny dla Rakowa. Po dośrodkowaniu Kamila Witczyka piłka ląduje w rękach Marcina Suchańskiego.
43' Rzut wolny dla sosnowiczan z 30 metrów. Do piłki podszedł Tomasz Szatan, strzelił prawą nogą, ale nie był to taki dobry strzał, jak te, które prezentował w zimowych sparingach.
41' Ponownie strzelał Arkadiusz Mróz, ale wydawało nam się, że albo trochę zarył butem w ziemię, albo lekko skiksował. Strzał będzie wpisany w rubryce "strzały celne", ale w żaden sposób nie był to strzał groźny.
39' Pierwszy róg dla Zagłębia. Najpierw krótkie rozegranie pomiędzy Tomaszem Szatanem a Arkadiuszem Mrozem, a za chwilę wrzutka Szatana i interwencja Mateusza Kosa.
39' Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony boiska. Lewą nogą dośrodkował Paweł Kowalczyk, a Marcin Suchański wypiąstkował piłkę przy okazji demolując Sławomira Jarczyka.
38' Łukasz Wawrzyniak zagrał wzdłuż bocznej linii do Rafała Jankowskiego, ale nasz gracz nie dał rady w pojedynku z Bartoszem Soczyńskim.
37' Arkadiusz Mróz popisał się niecelnym strzałem z 20 metrów.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Czerwińskiego, który zbyt energicznie cieszył się z bramki i pobiegł pod sektor gości.
34' gol - piłka nożna 0:1 Indywidualna akcja Rafała Czerwińskiego. Ruszył z lewej strony boiska, pobiegł wzdłuż linii pola karnego i przymierzył z 16 metrów w długi róg. Robi się nieciekawie.
32' Maciej Gajos z prawej strony boiska podał do Krzysztofa Napory, a ten próbował zaskoczyć Marcina Suchańskiego lobem z około 16 metrów, ale nie zaskoczył, bo skierował piłkę za wysoko i wylądowała ona na górnej części siatki.
32' Maciej Gajos biegł z piłką w kierunku pola karnego Zagłębia, ale bardzo pewnie i spokojnie powstrzymał go Wołodymyr Ostrouszko
30' Z 30 metrów prawą nogą strzelał Łukasz Matusiak. Piłka w rękach Mateusza Kosa.
28' Groźnie pod naszą bramką. Kamil Witczyk urwał się lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a Maciej Gajos, będąc naciskanym przez Wojciecha Białka, zdołał oddać strzał z około 10 metrów. Marcin Suchański obronił ten strzał.
24' Z 25 metrów po ziemi strzelał Maciej Gajos. Piłka zmierzała w stronę bliższego słupka, ale na posterunku był Marcin Suchański.
22' Marcin Lachowski przymierzył po ziemi zza pola karnego. Piłka zmierzała w stronę bramki. Z perspektywy trybun było widać, że ewidentnie futbolówkę musnął bramkarz, ale sędziowie ku zdumieniu naszych zawodników nakazali wznowić grę z "piątki", a nie z rogu.
21' Sławomir Jarczyk ambitnie włączył się do akcji ofensywnej, zdołał dojść do piłki, ale przy dośrodkowaniu z końcowej linii boiska posłał piłkę już poza placem gry.
19' Kolejny aut dla Rakowa. Piłkę wrzucał Adam Łysek. Rafał Czerwiński odegrał głową do Macieja Gajosa, a ten skierował piłkę w kierunku bramki. Marcin Suchański nie musiał się zbytnio wysilać, aby złapać piłkę.
18' żóta kartka Kamil Witczyk zbyt długo kombinował z wrzutem piłki z autu i dostał żółtą kartkę za grę na czas.
17' Maciej Gajos z rzutu wolnego trafił prosto w mur, ale goście dalej przy piłce. Mają wrzut z autu
16' Wojciech Białek sfaulował Macieja Gajosa i będzie rzut wolny dla Rakowa z około 30 metrów od bramki. Trzeba uważać.
14' Rafał Jankowski znowu aktywny przed polem karnym Rakowa, ale tym razem Bartosz Soczyński wygrał pojedynek główkowy i podał piłkę do swojego golkipera.
12' Chwila przerwy w grze. Pomoc medyczna udzielana jest jednemu z piłkarzy Rakowa, a na trybunach obie grupy kibiców pozdrawiają policję i skandują, że piłka nożna jest dla kibiców.
10' Minęło 10 minut mecz i jak na razie, można powiedzieć, że stroną przeważającą jest Zagłębie.
8' Z około 20 metrów na bramkę Rakowa strzela Tomasz Szatan. Mateusz Kos odbija piłkę przed siebie, do futbolówki doskakuje Arkadiusz Mróz, pakuje ją do siatki, ale radość trwała tylko ułamki sekund, bo asystent sędziego podniósł w górę chorągiewkę i oznajmił, że Mróz był na spalonym.
6' Mateusz Sroka podawał w kierunku Tomasza Szatana, ale dobrze interweniował na skraju pola karnego Mateusz Kos.
5' Łukasz Matusiak uruchomił Rafała Jankowskiego podaniem z własnej połowy, ale nasz najlepszy napastnik nie dał rady minąć Arkadiusza Hyry.
4' Mamy info od człowieka, który właśnie wszedł na mecz - pod stadionem jeszcze olbrzymie kolejki, a na trybunach już będzie jakieś 2500 osób, ale to tylko tak na oko.
3' Po rajdzie lewą stroną dośrodkował Arkadiusz Mróz - piłka w rękach Mateusza Kosa.
2' Wrzut z autu. Piłkę w pole karne posłał Wołodymyr Ostrouszko, ale obrona Rakowa wyjaśniła sytuację.
1' gwizdek 18:01 Gramy! Rozpoczęli goście.
0' 17:59 Już są na murawie! Sędziowska trójka z Żywca ubrana jest dzisiaj w czarne stroje. Raków cały na niebiesko, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 17:57 Piłka już stoi na słupku, a nasz fotoreporter wycelował swoją lufę w kierunku tego słupka, więc po meczu powinna być fotka w galerii.
0' 17:52 Już po rozgrzewce. Zaraz się zacznie. Śledźcie naszą relację, bo lepszej nie znajdziecie (chyba, żeby Wam się udało znaleźć, to dajcie nam znać)
0' 17:45 Patrząc na tabelę II ligi zachodniej jedno jest pewne - jeśli dzisiaj wygramy, to na pewno podskoczymy z dna i awansujemy co najmniej o jedną pozycję (a w razie remisu w meczu Bałtyku z Calisią nawet o dwa). Co jeszcze istotniejsze - strata sosnowiczan do bezpiecznego miejsca zmaleje o 3 punkty. Jest więc o co grać!
0' 17:40 Dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do spotkania w Głogowie. Na ławce usiedli dwaj boczni pomocnicy - Mateusz Gleń i Artur Karpowicz. W ich miejsce do pierwszej jedenastki wskoczyli Mateusz Sroka i Arkadiusz Mróz. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak będzie wyglądało ustawienie na boisku, ale niewykluczone, że nominalny prawy obrońca Mateusz Sroka zagra dzisiaj na prawej pomocy.
0' 17:35 Wygląda na to, że na meczu Zagłębia będzie prawie jak na tzw. meczach premium w Ekstraklasie. Sędzia główny wyprowadzający drużyny na boisko weźmie piłkę ze specjalnego słupka pomalowane w barwy Zagłębia.
0' 17:30 Piłkarze Zagłębia wyszli już z szatni i przygotowują się do spotkania. Nie mamy jeszcze składów, ale możemy już powiedzieć, że potwierdzony do gry wczoraj Nikolaj Misiuk rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Powoli zaczynają rozbłyskiwać dawno nieużywane jupitery. Zobaczymy, czy będzie świecić wszystkie 196 lamp, czy też któreś już padły.
0' 17:25 Piłkarze Rakowa już pojawili się na przedmeczowej rozgrzewce. Z drużyny Zagłębia na razie na rozgrzewce wyszli tylko dwaj bramkarze - Marcin Suchański i Mateusz Wieczorek - oraz trener golkiperów Robert Stanek.
0' 17:20 Jest już pierwsza oznaka wiosny! Mieliśmy sprinterski rajd przez boisko w wykonaniu... zająca. Nie wiemy, czy to jest ten sam, co kiedyś już hasał po naszej murawie. Należałoby w tej sytuacji zadać kluczowe pytanie - kto w ogóle wybrał tego zająca do tego meczu?
0' 17:10 Jedną z najważniejszych, a może nawet najważniejszą informacją, jest wieść o tym, że na Ludowy wracają zorganizowane grupy kibiców Zagłębia. Będzie doping, będą oprawy i mamy nadzieję, że w ślad za tym pójdą także zwycięstwa. Trybuna otwarta, która przez większość rundy jesiennej była wyłączona z użytku, jest dzisiaj dostępna dla kibiców. W swoim sektorze pojawili się już kibice Rakowa. Podobno ma ich być około 400.
0' 17:05 Ostatni raz byliśmy tutaj na meczu 5 listopada 2011. Po ponad 4,5 miesiącach przerwy witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa.
Film z meczu z RakowemFilm z meczu z Rakowem Prezentujemy skrót filmowy z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa. W materiale znajdują się zarówno wydarzenia boiskowe, jak i doping obu grup kibiców. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębie-RakówGaleria zdjęć z meczu Zagłębie-Raków Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa. W galerii znajduje się 49 fotografii » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z RakowemWypowiedzi zawodników po meczu z Rakowem Zapraszamy do lektury wypowiedzi zawodników Zagłębia po meczu Rakowem. O ocenę meczu poprosiliśmy Sławomira Jarczyka, Marcina Suchańskiego oraz Tomka Szatana.  » Czytaj więcej
Porażka z RakowemPorażka z Rakowem W pierwszym meczu rundy wiosennej na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec przegrało z Rakowem Częstochowa 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 34. minucie Rafał Czerwiński. » Czytaj więcej