16. Krystian Nowak
8. Cezary Książek

Trener: Paweł Kaczorowski
0:1 - Adrian Marek 20' 0:2 - Rafał Jankowski 30' (k.) 0:3 - Adrian Marek 48'
6' Adam Mójta 29' Jakub Kiełb 52' Patryk Stefański 64' Maciej Jaworek 64' Piotr Gląba 64' Marcin Strojek 87' Igor Witczak

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Tomasz Krawczyk - Piotr Szubielski, Przemysław Szabat (Piotrków Trybunalski)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa spotkania. W końcu wygrywamy na wyjeździe!!!
90+3' Nasza obrona trochę się pogubiła w końcówce, ale na szczęście Tur nie potrafi z tego skorzystać
90+2' Po strzale Artura Bednarczyka z lewej strony boiska piłkę z pola bramkowego wybija Sławomir Jarczyk.
90' doliczony czas II połowa potrwa jeszcze trzy minuty
90' Dwa rzuty rożne dla Tura - bez celnych strzałó.
88' zmiana Młodzieżowa zmiana w naszym zespole - Hubert Tylec wszedł za Marcina Strojka.
87' Z rogu dośrodkował Adam Mójta, a Piotr Zieliński zamykał akcję na bliższym słupku i uderzył nad bramką.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Igora Witczaka za faul na Sławomirze Jarczyku
86' Ależ szansa dla Tura! Igor Witczak uciekł z pułapki ofsajdowej, zagrał z prawej strony pole karnego po ziemi do Piotra Głąby, a ten z 5 metrów strzelił nogą nad poprzeczką.
84' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Piotr Zieliński wchodzi za Rafała Jankowskiego.
80' Robert Stanek zawołał "Zielu, chodź", a to oznacza, że zaraz będzie trzecia zmiana w naszej ekipie.
80' Ołeksij Szlakotin wybiegł poza pole karne, żeby powstrzymać Piotra Głąbę. Zrobił to wykopując piłkę poza stadion.
79' Rafał Jankowski nie miał za bardzo komu podać, więc zdecydował się na strzał z lewej strony pola karnego. Kopnął piłkę mocno w górny róg, ale golkiper Tura był na miejscu i wybił piłkę na róg.
77' Wojciech Białek trafiony w czułe miejsce i mamy chwilę przerwy w grze.
76' Marcin Lachowski zagrał górną prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Mateusza Sroki, ale zdaniem sędziego liniowego nasz prawy obrońca był na spalonym.
74' Rzutr wolny dla Tura. Paweł Adamiec wrzuca piłkę z prawej strony boiska, a Ołeksij Szlakotin interweniuje w powietrzu tak pewnie jak Duszan Kuciak w czwartek w Bukareszcie.
72' Mogło być 4:0. Po podaniu Sebastiana Domańskiego Marcin Strojek wpada z piłką w pole karne i uderza prosto w nogi Macieja Jaworka. Za chwilę piłka trafia pod nogi Marcina Lachowskiego, który z ponad 20 metrów uderza nad poprzeczką.
71' zmiana Trzecia zmiana w Turze - Artur Bednarczyk wchodzi za Bartosza Biela.
70' Z rogu dośrodkował Patryk Stefański, ale tym razem piłkę wybił głową zawodnik Tura stojący przy bliższym słupku.
70' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Marcin Lachowski za Dawida Ryndaka.
69' Patryk Stefański zagrał na prawą stronę boiska do Rafała Jankowskiego, który uderzył po ziemi, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
68' Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Sroka, a Rafał Jankowski strzelił szczupakiem z 10 metrów. Niestety, kilka metrów od bramki.
64' A wszystko rozpoczęło się po tym, jak Dariusz Dolewka ostro wszedł w faulem w Rafała Jankowskiego i nasz napastnik chciał zawodnikowi Tura coś wyjaśnić.
64' żóta kartka ...oraz Maciej Jaworek. Wszyscy obejrzeli po żółtym kartoniku.
64' żóta kartka ...Marcin Strojek...
64' żóta kartka Najaktywniejsi w przepychance byli: Piotr Gląba...
62' Wielkie zamieszanie na boisku, niewiele brakowało, aby doszło do walki wręcz między piłkarzami obu zespołów, ale skończyło się tylko na przepychankach, a teraz sędziowie ustalają komu się należą kartki za to zamieszanie.
61' Jakub Kiełb dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a Paweł Adamiec uderzył głową bardzo daleko od celu.
60' Patryk Stefański zagrywa piłkę wzdłuż bocznej linii do Marcina Strojka, który wpada w pole karne, podaje po ziemi przed bramkę, ale akcję przerwał Sebastian Zalepa.
58' Z około 20 metrów strzelał Dariusz Dolewka, a zmierzającą przy słupku piłkę wypiąstkował na bok Ołeksij Szlakotin.
55' zmiana Druga zmiana w Turze - Igor Witczak wchodzi za Tomasza Kazimierowicza.
52' Nic się nie dzieje na boisku, o czym warto by pisać.
52' żóta kartka Patryk Stefański ukarany żółtą kartką za faul na Dariuszu Dolewce.
48' gol - piłka nożna 0:3 GOOOOL!!! 0:3!!! Z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę wrzucił Adam Mójta. W polu karnym nastąpiła jakaś przebitka i futbolówka trafiła pod nogi Adriana Marka, który stał tyłem do bramki, strzelił po ziemi z obrotu i umieścił piłkę w siatce!
46' Z prawego skrzydła dośrodkował Piotr Głąba, a piłkę z pola bramkowego wybił Adrian Marek.
46' gwizdek 16:06 Gramy!
46' zmiana Przed rozpoczęciem II połowy zmiana w Turze - Bebeto za Mateusza Roszaka.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 57 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Na razie jest bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że Chojnice się w Turku nie powtórzą. Lepiej niech się powtórzy Turek z wiosny.
45+1' Z ponad 30 metrów strzelał Jakub Kiełb, a piłkę wybił głową z pola karnego Adrian Marek.
45' Pierwsza połowa zostaje przedłużona o jedną minutę.
44' Asystent trenera Zagłębia Robert Stanek nakazał Sebastianowi Domańskiego przejść do ataku, a na lewą pomoc przesunął się Patryk Stefański.
43' Marcin Strojek zdecydował się na uderzenie z około 35 metrów, ale był to raczej strzał rozpaczy niż strzał na bramkę.
41' Rzut wolny dla Tura. Z około 25 metrów prawą nogą uderzał Paweł Adamiec i piłka przeszła tuż obok okienka, ale nawet gdyby zmierzała w stronę bramki, to chyba Ołeksij Szlakotin by zdążył z interwencją.
38' Zagłębie od razu ruszyło z kontrą. Szkoda tylko, że Patryk Stefański, zamiast podać do Rafała Jankowskiego, niepotrzebnie wdał się w drybling z dwoma rywalami i stracił piłkę.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Adamiec, a w polu karnym Zagłębia pewnie interweniował głową Sławomir Jarczyk
36' Z dystansu uderzał Dariusz Dolewka. Piłka odbiła się od nóg Mateusza Sroki, poleciała do góry i wpadła w ręce Ołeksija Szlakotina.
35' Rzut wolny dla Tura, ale Jakub Kiełb dośrodkował bardzo źle i piłkę wybił z pola karnego Adam Mójta.
30' gol - po karnym 0:2 Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Jankowski i strzelił w prawy róg bramkarza. Golkiper gości rzucił się w ten róg, ale nie miał szans przy precyzyjnym uderzeniu.
29' żóta kartka Jakub Kiełb ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Stefańskim i jest rzut karny dla Zagłębia.
28' Kontra Zagłębia po przechwycie Sebastiana Domańskiego zapowiadała się całkiem dobrze, ale podanie Patryka Stefańskiego do Mateusza Sroki było za mocne
26' Na środku boiska zderzyły się dwie dziewiątki - Adrian Marek i Piotr Głąba. Chwila przerwy na interwencję masażystów.
25' Mateusz Sroka wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Maciej Jaworek okazał się szybszy od Rafała Jankowskiego.
24' Sebastian Domański zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Dawida Ryndaka, który w sytuacji sam na sam chciał przerzucić piłkę nad bramkarzem, ale niestety - górą w tej sytuacji był Maciej Jaworek.
24' Przy linii bocznej pyskówka pomiędzy trenerem Tura Pawłem Kaczorowskim a sędzią technicznym Marcinem Paraszkiewiczem.
23' Z rzutu rożnego piłkę wrzucił Jakub Kiełb. Małe zamieszanie w polu karnym, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach naszego bramkarza.
23' Z lewej strony dośrodkował Bartosz Biel, a Adrian Marek wybił piłkę na róg.
22' Z około 25 metrów strzelał Piotr Głąba. Z lekkim strzałem w środek bramki Ołeksij Szlakotin nie miał problemów.
21' Seria dwóch rzutów rożnych dla Zagłębia. Wrzucał Dawid Ryndak, ale nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
20' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!!! Rafał Jankowski został sfaulowany z prawej strony boiska. Adam Mójta dośrodkował lewą nogą z rzutu wolnego, a Adrian Marek strzałem głową pokonał Macieja Jaworka!
18' Nasz fotoreporter po walce stoczonej z niekumatym delegatem z PZPN w końcu wszedł ze swoim aparatem na murawę.
16' Tomasz Kowalski po raz trzeci sfaulował, tym razem Mateusza Srokę, ale sędzia nie pokazał jeszcze kartki.
12' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a Sebastian Zalepa wybił piłkę na rzut rożny.
10' Z rogu dośrodkował Adam Mójta, Adrian Marek przegrał powietrzny pojedynek z Sebastianem Zalepą, a Wojciech Białek, pod którego nogi piłka spadła, przy próbie dryblingu przewrócił się.
9' Adam Mójta dośrodkował w pole karne, a Maciej Jaworek interweniował niezbyt pewnie i wypiąstkował piłkę nad poprzeczkę.
7' Arkadiusz Mróz doszedł do ławki rezerwowych prowadzony przez Grzegorza Buczka i Roberta Stanka i chyba za chwilę odjedzie karetką. Wygląda na to, że złamał rękę, a może tylko zwichnął.
6' żóta kartka Adam Mójta obejrzał żółtą kartkę, bo wykonał rzut wolny przed gwizdkiem sędziego.
5' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za kontuzjowanego Arkadiusza Mroza wszedł Sebastian Domański.
4' Niestety, nie wiemy jak się nazywa delegat, bo nie wpisano jego nazwiska na kartce ze składami, a szkoda, bo człowiek zasłużył sobie na to, aby go w prasie opisać tak, jak Mirosława Starczewskiego.
3' Chyba zaraz będzie pierwsza zmiana w Zagłębiu, bo jakiegoś urazu doznał Arkadiusz Mróz.
2' Na stadionie w Turku pracuje dzisiaj jakiś pojebany delegat, który stwierdził, że nie życzy sobie obecności fotoreporterów na murawie i nasz fotograf będzie musiał robić fotki z trybun.
1' gwizdek 15:03. Gramy! Rozpoczęło Zagłębie.
0' 14:58 Z głośników na stadionie Tura słychać Dżem "Do kołyski", a to zgodnie z miejscową tradycją oznacza, że prowadzeni przez trójkę sędziowską piłkarze obu drużyn wchodzą na boisko. Zagłębie w takim samym zestawie kolorystycznym, jak ostatnio, czyli czerwone koszulki, białe spodenki i czerwone getry. Tur w żółtych koszulkach i getrach oraz w zielonych spodenkach. Sędziowie na czarno.
0' 14:52 Już po rozgrzewce. Oba zespoły udały się do szatni, która w Turku mieści się troszkę daleko, bo w pomieszczeniach basenu, jakieś 60 metrów za końcową linią boiska.
0' 14:45 Znamy już składy obu zespołów i wpisaliśmy je tam, gdzie trzeba. Na kartce ze składami jako I trener gospodarzy wpisany jest Wojciech Wąsikiewicz, ale nie wiemy, czy to tylko sympatyczna pani sekretarka z rozpędu przepisała z kartki z poprzedniego meczu, czy może trener Wąsikiewicz daje swojej licencji, bo Paweł Kaczorowski jej nie posiada? Na ławce rezerwowych gospodarzy siedzi były bramkarz Zagłębia Artur Melon, który wsławił się tym, że w naszym zespole nie rozegrał ani jednego spotkania i był trzecim - po Ołeksiju Szlakotinie i Jakubie Miszczuku - bramkarzem.
0' 14:40 Drużynę Tura po raz pierwszy po urlopowaniu Wojciecha Wąsikiewicza ma dzisiaj samodzielnie poprowadzić grający szkoleniowiec Paweł Kaczorowski. Delikatnie mówiąc, nie jest on ulubionym zawodnikiem naszych przyjaciół z Warszawy, ale dlaczego tak jest, to już temat na zupełnie inne opowiadanie. Dojeżdżając na stadion w Turku, spostrzegliśmy, że w tym mieście znajduje się Dom Strażaka im. Mieczysława Kaczorowskiego. Czy kiedyś Paweł Kaczorowski tak się zasłuży dla społeczności Turka, że jego nazwiskiem zostanie nazwany stadion?
0' 14:35 W oczekiwaniu na kartkę ze składami podejrzeliśmy kto będzie dzisiaj siedział na naszej ławce rezerwowych. Są to: Marcin Lachowski, Hubert Tylec, Sebastian Domański, Piotr Zieliński, Patryk Rumiński, Piotr Bryk i rezerwowy golkiper, którym chyba będzie Paweł Grzywa.
0' 14:30 Obie drużyny już się rozgrzewa na murawie stadionu. Sosnowiczanie czynią to pod okiem Jerzego Wyrobka, który swego czasu pracował w klubie z Turka, a także Roberta Stanka. Na rozgrzewkę wyszła następująca jedenastka: Szlakotin, Sroka, Marek, Jarczyk, Mójta, Ryndak, Białek, Strojek, Mróz. Stefański, Jankowski
0' 14:20 Witamy ze stadionu Miejskiego Klubu Sportowego Tur Turek i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 16. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy wspomnianym już Turem a naszym Zagłębiem Sosnowiec.
Film z meczu Tur - ZagłębieFilm z meczu Tur - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z meczu 16. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Turem Turek a Zagłębiem Sosnowiec. Do zobaczenia są wszystkie trzy gole, a także kilka innych ciekawych akcji. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w TurkuWypowiedzi po meczu w Turku Po meczu w Turku rozmawialiśmy z piłkarzami Zagłębia, Jerzym Wyrobkiem i trenerem gospodarzy, Pawłem Kaczorowskim. Cieszyli się wszyscy, oprócz tego ostatniego. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w TurkuZdjęcia z meczu w Turku Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Tura Turek z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 40 fotografii. » Czytaj więcej
Pierwszy raz na wyjeździe!Pierwszy raz na wyjeździe! Po raz pierwszy w tym sezonie Zagłębie wygrało na wyjeździe! Sosnowiczanie pokonali Tura Turek po dwóch golach Adriana Marka (20' i 48') oraz trafieniu Rafała Jankowskiego z rzutu karnego (30') » Czytaj więcej