11. Jacek Rokosa
20. Marcin Czerwiński

Trener: Jerzy Brzęczek
1:0 - Rafał Czerwiński 3'
39' Piotr Mastalerz 55' Łukasz Kowalczyk 56' Kamil Witczyk 66' Adrian Pluta 80' Marcin Strojek 87' Paweł Kowalczyk
(46' 15. Piotr Bryk
71' 28. Dariusz Bernaś)
7. Konrad Koźmiński
(57' 21. Patryk Stefański)

3. Marcin Grunt
30. Patryk Rumiński

Trener: Piotr Stach
Sędziowie: Mariusz Trofimiec - Tomasz Kondrak, Kamil Białogoński (Kielce)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 28 sekundach kończy się druga połowa meczu Raków - Zagłębie. Niestety tym razem wyjeżdżamy z Częstochowy jako przegrani. Statystyki II połowy: Strzaly 6-5, strzaly celne 1-0, rogi 2-2, faule 12-4, spalone 0-0, auty 13-16, interwencje bramkarzy 3-5
90+1' Dawid Nabiałek minął Dariusza Bernasia, wpadł z piłką w pole karne i zamiast strzelać, zdecydował się na podanie, które okazało się niecelne
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty
90' Daleki wrzut Marcina Strojka z rzutu wolnego. Dwukrotnie strzelał Dariusz Bernaś i skończyło się rykoszetem i rogiem
89' Adrian Marek posłał piłkę z rzutu wolnego przed pole karne Rakowa. Marcin Strojek odegrał głową do przodu. Zawodnicy Rakowa odbili piłkę przed pole karne, skąd strzelał Dariusz Bernaś, ale niecelnie
87' żóta kartka Paweł Kowalczyk ukarany żółtą kartką za faul na Dariuszu Bernasiu
86' Dalekie dośrodkowanie Mateusza Sroki w pole karne. Maciej Szramowiat wygrał walkę o piłkę z Patrykiem Stefańskim
84' Patryk Stefański próbował dośrodkowania z lewej strony i o mały włos piłka nie wpadła za kołnierz bramkarzowi Rakowa
83' Patryk Stefański minął trzech rywali, ale gdy wpadał w pole karne piłkę odebrał mu Maciej Gajos
82' Daleki wrzut z autu Marcina Strojka. Zamieszanie, głową próbuje strzelać Sławomir Jarczyk, potem nogą Patryk Stefański, ale nic z tej akcji nie wyszło
80' zmiana Zmiana w Rakowie - Sławomir Ogłaza wszedł za Mateusza Orzechowskiego
80' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Strojka za krytykowanie orzeczeń sędziego, chociaż tak naprawdę w stronę sędziego krzyczał Patryk Stefański, ale sędzia tego nie widział
79' Sebastian Domański wrzucił piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego, ale szybszy od naszego napastnika był Maciej Szramowiat
78' Rafał Jankowski dośrodkował z prawej strony boiska. Jeden z zawodników Rakowa interweniował trochę niepewnie i nieco przypadkowo zagrał ręką. Piłkarze i trenerzy Zagłębia domagali się rzutu rożnego, ale sędzia był niewzruszony
77' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka małe zamieszanie w polu karnym, ale graczom Rakowa udało się opanować sytuację
76' Pierwsza akcja Sebastiana Domańskiego. Zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Stroki, a ten został zablokowany przez Pawła Kowalczyka. Rzut rożny dla Zagłębia
75' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Domański wchodzi za Marcina Sierczyńskiego
74' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Napory Adrian Marek wygrał walkę o piłkę w powietrzu z Dawidem Nabiałkiem
71' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Za Piotra Bryka wszedł Dariusz Bernaś
69' Po dośrodkowaniu Łukasza Kmiecia z lewej strony boiska niecelnie z 15 metrów strzelał Maciej Gajos
68' zmiana Druga zmiana w Rakowie - Krzysztof Napora za Kamila Witczyka
68' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Marcinie Sierczyńskim, ale Mateusz Sroka trafia tylko w mur
66' żóta kartka Adrian Pluta ukarany żółtą kartką za faul na Piotrze Bryku
64' Patryk Stefański przedarł się prawą stroną boiska, minął rywali, wszedł w pola karne, ale tam już było zbyt wielu rywali i nie dał rady ich sforsować
64' Kamil Witczyk zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Na szczęście dla nas - za wysoko
61' Po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka z rzutu rożnego Adam Lysek strzela głową tuz nad poprzeczką
61' Dawid Nabiałek wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, minął interweniującego Jakuba Miszczuka i biegł na pustą bramkę, ale nasz bramkarz zdążył wstać, wrócić przed linię bramkowa i wybić piłkę na róg
60' Dawid Ryndak podał do Patryka Stefańskiego, a ten wszedł w pole karne lewą stroną, strzelił i został zablokowany przez Piotra Mastalerza
58' Dawid Nabiałek wpadł w pole karne z piłką a Sławomir Jarczyk czyściutkim wślizgiem wybił mu piłkę, chociaż kibice Rakowa mają inne zdanie na ten temat
57' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Stefański za Konrada Koźmińskiego
56' żóta kartka Kamil Witczyk obejrzał zółtą kartkę za kopnięcie piłki po gwizdku
56' Kontra Rakowa. Lewą stronę ruszył Kamil Witczyk, dośrodkował w pole karne, gdzie głową strzelał Dawid Nabiałek, a Jakub Miszczuk złapał piłkę
55' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Kowalczyka za faul na Konradzie Koźmińskim
54' Maciej Gajos wpadł z piłką w pole karne, uciekł Sławomirowi Jarczykowi, minął Jakuba Miszczuka, strzelił z ostrego kąta, a piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Sroka
53' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Marcina Strojka i Adrian Marek główkuje nad poprzeczką
52' Kontra Zagłębia po wybronionym rzucie rożnym. Dawid Ryndak zagrywa ze środka na lewą stronę do Rafała Jankowskiego, ale ten przy próbie wejścia w pole karne traci piłkę na rzecz Piotra Mastalerza
52' Płaskie dośrodkowanie Macieja Gajosa i Sławomir Jarczyk wybija piłkę na róg
50' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Mateusza Sroki bramkarz gospodarzy spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem
48' Maciej Gajos w polu karnym Zagłębia, ale przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką i sędzia przerwał akcję
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu
46' zmiana W drugiej połowie na boisku w Zagłębiu za Tomasza Szatana pojawi się Piotr Bryk a w Rakowie Dawid Nabiałek za Rafała Czerwińskiego
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania po której Zagłębie przegrywa w Rakowem 0-1 Statystyki I połowy: Strzały 9-3, strzały celne 5-0, rzuty rożne 7-2, spalone 0-1, faule 12-9, słupki i poprzeczki 1-0, auty 21-18, interwencje bramkarzy 1-4
45' doliczony czas Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę
45' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Maciej Gajos, a Marcin Strojek stał w polu karnym jako pierwszy i wybił piłkę głową
44' Rafał Czerwiński odegrał piłkę do Łukasza Kmiecia, który strzelił z około 18 metrów z pierwszej piłki i Jakub Miszczuk zmuszony został do interwencji
42' Adrian Marek zagrał 40-metrowe podanie do Rafała Jankowskiego, który odegrał do tyłu do Piotra Zielińskiego, a ten zdecydował się na strzał z woleja z około 20 metrów. Niestety, daleko od bramki
41' Piotr Mastalerz ponownie sfaulował Rafała Jankowskiego. Nasi zawodnicy domagali się upomnienia dla stopera Rakowa, ale sędzia miał inne zdanie
40' Z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Koźmiński, a piłkę z pola karnego wybił głową Paweł Kowalczyk
39' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Mastalerza za faul na Rafale Jankowskim
35' Po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka z rzutu rożnego głową strzela Adam Łysek. Jakub Miszczuk paruje piłkę w bok, doskakuje do niej ponownie Łysek, zagrywa do środka pola karnego, ale tym razem nasza obrona spisała się dobrze
34' Mateusz Sroka w niezbyt groźnej sytuacji wybija piłkę na kolejny róg dla Rakowa. Może być groźnie
34' Najlepsza do tej pory okazja Zagłębia. Nieporozumienie w szeregach częstochowskiej defensywy. Marcin Sierczyński próbuje technicznego strzału z około 18 metrów po którym piłka przechodzi bardzo blisko bramki Rakowa
33' Po błędzie Marcina Strojka Kamil Witczyk ruszył prawą stroną boiska, ale potem zmarnował akcję, nie wiedział za bardzo co zrobić, wycofał piłkę przez pole karne do Mateusza Orzechowskiego, który uderzył niecelnie
29' Kontra Rakowa. Łukasz Kmieć ruszył lewą stroną, ale przy próbie minięcia Marcina Strojka za mocno wypuścił sobie piłkę i chociaż zdołał ją jeszcze opanować, to w zasadzie akcja się już skończyła i przestała być groźna
28' Konrad Koźmiński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale defensywa Rakowa wyjaśniła sytuację
26' Tym razem z rogu nie było bezpośredniego dośrodkowania, tylko krótkie rozegranie, po którym zacentrował Konrad Koźmiński, ale znowu za mocno
26' Dawid Ryndak kopnął piłkę do przodu, a naciskany przez Rafała Jankowskiego Paweł Kowalczyk wybił ją na róg
24' Z rogu dośrodkował Konrad Koźmiński, ale trochę za mocno i piłka po odbiciu od Piotra Zielińskiego wyszła na aut
23' Dawid Ryndak podał w pole karne do Piotra Zielińskiego, który minął jednego rywala ale już nie dał rady drugiemu i mamy tylko rzut rożny
19' Znowu błąd w kryciu przy rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Macieja Gajosa strzelał Adam Łysek, a Jakub Miszczuk z trudem odbił piłkę na kolejny róg
19' Sławomir Jarczyk wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka
18' Kibice Rakowa "pozdrawiają" Donalda Tuska i PZPN
17' Z lewej strony boiska dośrodkował Paweł Kowalczyk, głową z około 13 metrów strzelał Rafał Czerwiński, a Jakub Miszczuk złapał piłkę zmierzającą przy słupku do bramki Zagłębia
13' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z rzutu wolnego głową strzelał Adrian Marek, a piłka spadła na górną część siatki
13' Tomasz Szatan wbiegł z piłką w pole karne, upadł w starciu z rywalami, ale sędzia nakazał grać dalej
12' Tomasz Szatan przejął piłkę niecelnie zagraną przez Adriana Plutę, ale za chwile gracz Rakowa naprawił swój błąd, gdy wyprzedził Rafała Jankowskiego i wybił piłkę
11' Piotr Zieliński dośrodkował w pole karne, ale tam nie było nikogo z sosnowiczan i Paweł Kowalczyk spokojnie głową podał piłkę do swojego bramkarza
10' Z 25 metrów po ziemi słabo i niecelnie uderzał Maciej Gajos
9' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia przed pole karne do Łukasza Kowalczyka, który potężnie uderzył prawą nogą i piłka z wielką siłą trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Miszczuka
9' Kontra Rakowa. Przy próbie dośrodkowania Marcin Sierczyński blokuje Kamila Witczyka. Rzut rożny dla gospodarzy
7' Z rzutu wolnego piłkę w pole bramkowe posłał Dawid Ryndak, a Maciej Szramowiat pewnie złapał futbolówkę
6' Tomasz Szatan chciał wypuścić Rafała Jankowskiego prostopadłym podaniem, ale został sfaulowany. Rzut wolny dla Zagłębia
3' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Macieja Gajosa z rzutu rożnego powietrzny pojedynek wygrywa Adrian Pluta, piłkę do bramki Zagłębia pakuje Rafał Czerwiński. To już czwarta bramka stracona przez Zagłębie po rzucie rożnym w ostatnich trzech meczach.
3' Po dośrodkowaniu Macieja Gajos piłka wybita na kolejny rzut rożny.
2' Rzut wolny dla Rakowa. Po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka Mateusz Sroka wybija piłkę głową na róg
1' gwizdek 17:00 Rozpoczęło się spotkanie w Częstochowie. Zaczęli gospodarze
0' 16:58 Trójka sędziowska z Kielc wyprowadziła obie jedenastki na plac gry. Raków zagra dziś w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach, a Zagłębie w nowych białych strojach z dwoma zielono-czerwonymi paskami na koszulkach po stronie serca
0' 16:55 Spiker czyta składy, zawodnicy już ustawili się za tunelem i za chwilę pojawią się na murawie
0' 16:50 Zainstalowaliśmy się na trybunie głównej. Będzie ciężko bo słońce świeci prosto w monitor, ale damy radę!
0' 16:40 Powoli trybuny stadionu Rakowa się zapełniają, lecz frekwencja byłaby zapewne większa, gdyby do Częstochowy zawitali kibice Zagłębia Sosnowiec.
0' 16:30 Trenerami obu drużyn są dwaj młodzi trenerzy, którzy nie tak dawno zakończyli swoje piłkarskie kariery. Chociaż tak naprawdę o karierze można mówić w przypadku 40-letniego Jerzego Brzęczka, bo trochę sobie pograł w poważną piłkę, został mistrzem Polski i dwukrotnie mistrzem Austrii, a także zdobył srebrny medal olimpijski, a potem grał w reprezentacji Polski i nawet strzelił gola na Wembley. Dla 37-letniego Piotra Stacha to raczej była tylko "przygoda z piłką". Nigdy nie wystąpił w Ekstraklasie, a na jej zapleczu ostatnio grał w 2002 roku. Wydaje nam się, że gdyby obaj trenerzy postanowili zamienić dzisiaj eleganckie garnitury na piłkarskie stroje, to na boisku i tak byliby jednymi z lepszych zawodników.
0' 16:27 Z sali gimnastycznej tego nie widać, ale tajny korespondent poinformował mnie, że na rozgrzewkę wyszli już wszyscy zawodnicy obu zespołów.
0' 16:25 Na ławce rezerwowych Rakowa zasiądzie dzisiaj Krzysztof Napora. W rundzie wiosennej zawodnik ten był jednym z siedemnastu graczy sprowadzonych przez duet trenersko-dyrektorski Radosław Ogiela - Leszek Ojrzyński. Dzisiaj w Sosnowcu nie ma już ani trenera, ani dyrektora, ani większości spośród sprowadzonych wówczas zawodników. Osoba wspomnianego już trenera Ojrzyńskiego łączy Raków i Zagłębie. Dwa sezony temu ten szkoleniowiec prowadził zespół z Częstochowy i po porażce z Zagłębie odszedł z klubu. Z kolei rok temu Ojrzyński objął Zagłębie i debiutował właśnie na stadionie przy ul. Limanowskiego i pokonał swoich byłych podopiecznych. Dzisiaj Ojrzyńskiego na pewno nie będzie na meczu Rakowa z Zagłębiem, bo ma ciekawsze zadania - o 18:00 rozpoczyna się mecz w Kielcach, w którym prowadzona przez niego Korona zagra z mistrzem Polski Wisłą Kraków. Tego meczu na pewno nie obejrzy trzech sędziów z Kielc, którzy zostali wydelegowani przez PZPN do poprowadzenia zawodów w Częstochowie.
0' 16:20 Trybuny stadionu przy ul. Limanowskiego świecą jeszcze pustkami, ale wokół stadionu widać gromadzących się powoli kibiców. Na murawie póki co rozgrzewają się tylko bramkarze obu zespołów, a my dalej siedzimy w sali gimnastycznej, gdzie jeszcze kilka minut temu rozciągało się trzech zawodników Zagłębia.
0' 16:15 Znamy już składy obu drużyn. W zespole Zagłębia są zmiany. Na środku obrony zagra Adrian Marek, dla którego będzie to pierwszy występ w tym sezonie w barwach naszego zespołu. Zastąpi on kontuzjowanego Mateusza Madeja. Na lewej obronie zagra Marcin Strojek, który zastąpi na tej pozycji Dawida Ryndaka. Popularny "Denver" wystąpi dziś na prawej pomocy, gdzie zastąpi Sebastiana Domańskiego. Zmiana nastąpiła również po lewej stronie pomocy - za Patryka Stefańskiego zagra na tej pozycji Konrad Koźmiński.
0' 16:00 Witamy z Częstochowy. Jeszcze nie ze stadionu, tylko z sali gimnastycznej w budynku klubowym. Z powodu braku prądu na trybunie prasowej ładujemy akumulatory naszych laptopów właśnie tutaj, aby potem miały one energię do pracy. Mamy nadzieję, że tej energii nam starczy, a także, że nasi zawodnicy mają w sobie mnóstwo energii, która pozwoli im wygrać po raz czwarty z rzędu w Częstochowie.
Skrót meczu: Raków - ZagłębieSkrót meczu: Raków - Zagłębie Prezentujemy skrót meczu 5. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec, wygranego przez częstochowian 1:0. » Czytaj więcej
Fotorelacja z CzęstochowyFotorelacja z Częstochowy Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych w trakcie meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z RakowemWypowiedzi po meczu z Rakowem Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenerów Piotra Stacha i Jerzego Brzęczka oraz graczy Zagłębia Patryka Stefańskiego i Sławomira Jarczyka. » Czytaj więcej
Zagłębie przegrało w CzęstochowieZagłębie przegrało w Częstochowie W meczu 5. kolejki II ligi zachodniej Zagłębie przegrało w Częstochowie z Rakowem 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 3. minucie Rafał Czerwiński po dośrodkowaniu Macieja Gajosa z rzutu rożnego. » Czytaj więcej