2. Paweł Pęczak
13. Mateusz Orzechowski

Trener: Rafał Górak
1:0 - Dominik Kruczek 32' 1:1 - Marcin Lachowski 87'
88' Damian Czupryna 90+2' Michał Grunt

Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Sebastian Krasny - Mariusz Ocieczek, Sebastian Mucha (Kraków)

Z dzisiejszego wyniku w Tychach najbardziej zadowoleni bez wątpienia są w Legnicy i Bydgoszczy. Podział punktów pomiędzy Zagłębiem i GKS-em oznacza, że oba te kluby znacznie zredukowały swoje szanse na awans do I ligi i zanosi się na to, że w tej chwili walka o drugie miejsce będzie już tylko i wyłącznie sprawą Miedzi i Zawiszy.

Mecz w Tychach toczył się podobnie jak większość tegotygodniowych spotkań - w atmosferze protestu przeciwko prowadzonej przez rząd i PZPN nagonce na miłośników futbolu miejscowi fanatycy nie wywiesili flag, a na doping zdecydowali się dopiero około 65. minuty. Fanów gości w ogóle nie było w Tychach, albowiem po pierwsze stadion GKS-u nie jest przygotowany do przyjmowania grup kibiców przyjezdnych, a po drugie wolności obywatelskie w naszym kraju znacznie ograniczyła decyzja PZPN o zakazie przyjmowania kibiców gości.

Kto nie był na dzisiejszym meczu, za wiele nie stracił, bo nie było to porywające widowisko. Gdy w 25. minucie Michał Filipowicz uderzył głową niecelnie po dośrodkowaniu Vladimira Bednara, to warto to było odnotować, bo taki słaby strzał był najgroźniejszym do tamtego momentu uderzeniem graczy Zagłębia.

Gospodarze objęli prowadzenie w 32. minucie meczu. Dominik Kruczek przejął piłkę na środku boiska, zagrał na lewą stronę do Krzysztofa Bizackiego, który dośrodkował w pole karne. Tam był Bartłomiej Babiarz, przyjął piłkę, odegrał na 16. metr do Dominika Kruczka, a ten przymierzył po ziemi i pokonał Ołeksija Szlakotina. Z perspektywy trybuny wydawało się, że nasz golkiper mógł się chyba trochę lepiej zachować w tej sytuacji.

W 40. minucie straty powinny zostać odrobione. Vladimir Bednar wrzucił piłkę z autu, Paweł Posmyk odegrał piłkę głową do Michała Filipowicz, a ten strzelił z około 8 metrów i kapitalną interwencją popisał się Michał Kojdecki.

Jeszcze przed przerwą z boiska zszedł Paweł Posmyk, a już w 78. minucie trener Leszek Ojrzyński wykorzystał komplet zmian. Jeden ze zmienników - Michał Grunt - w 74. minucie mógł doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Markowskiego z rzutu wolnego nasz młodzieżowiec uderzał głową i trafił w ręce Michała Kojdeckiego.

Gol na wagę jednego punktu padł w końcu w 87. minucie. Z lewej strony boiska piłkę z autu wrzucił Marcin Strojek. Najpierw piłkę trącił głową Jakub Dziółka, potem także głową zagał wspomniany wcześniej Michał Grunt. Przedłużył on piłkę do Marcina Lachowskiego, a nasz kapitan uderzył po ziemi. Pierwszy jego strzał został odbity przed bramkarza, ale piłka ponownie trafiła w "Lachę", a potem już wpadła do siatki.

90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 17 sekundach gry kończy się II połowa meczu.
90+4' Damian Furczyk minął dwóch graczy Zagłębia, zagrał na prawą stronę do Krystiana Odrobińskiego, który dośrodkował w pole karne, ale tam już piłki nie przejął nikt z graczy tyskich.
90+3' Błąd Wojciecha Białka, w pole karne z piłką wpadł Daniel Feruga, ale na szczęście z interwencją zdążył Ołeksij Szlakotin.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Grunta za faul na Bartłomieju Babiarzu.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Rzut wolny dla GKS-u sprzed pola karnego, ale Daniel Feruga fatalnie wykonuje ten stały fragment gry.
88' żóta kartka Damian Czupryna ukarany żółtą kartką za faul.
87' gol - piłka nożna 1:1 Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił z autu Marcin Strojek. Jakub Dziółka zagrał piłkę głową w kierunku Michała Grunta, który takżeł głową do Marcina Lachowskiego, a ten uderzył z bliskiej odległości, bramkarz odbił piłkę przed siebie, ale ta trafiła ponownie w "Lachę", a potem do siatki.
86' Z autu daleko piłkę wrzuca Marcin Strojek. Jakub Dziółka zgrywa piłkę, ale Marcin Lachowski nie mógł znaleźć dogodnej pozycji do strzału.
84' Krzysztof Bizacki podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Czupryny, który strzelił na bramkę Zagłębia. Ołeksij Szlakotin odbił piłkę przed siebie, ale zdążył ją złapać przed szykującym się do dobitki Danielem Ferugą.
81' Rzut wolny dla tyszan za faul Jakuba Dziółki, jednak dośrodkowanie zdecydowanie nie wyszło Krzysztofowi Bizackiemu.
80' zmiana Zagłębie już wyczerpało limit zmian, a gospodarze dokonują dopiero pierwszej zmiany - za Dominika Kruczka do gry wchodzi Damian Czupryna.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek wchodzi za Patryka Stefańskiego.
76' Kibole GKS-u są dzisiaj w miarę uprzejmi i kulturalni. W przyśpiewce "Wygramy, wygramy, wygramy..." nieładne słowo na literę "k", zastępują innym, już nie tak brzydkim.
76' Krzysztof Bizacki przedarł się lewą stroną boiska, dograł po ziemi w pole karne do Daniela Ferugi, ale ten był dobrze blokowany przez Sławomira Jarczyka.
74' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Michale Żółtowskim. Wrzucał Krzysztof Markowski, głową strzelał Michał Grunt, a piłkę złapał Michał Kojdecki.
73' Po rzucie rożnym tyszanie zamknęli Zagłębie przed polem karnym. Ostatecznie na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Lesik. Piłka po drodze odbiła się od nogi Sławomira Jarczyka i trafiła do rąk Ołeksija Szlakotina
73' Krzysztof Bizacki przedzierał się w pole karne Zagłębia i zakończył swoją akcję dopiero, gdy piłkę wślizgiem wygarnął mu Marcin Lachowski.
70' Michał Żółtowski dośrodkował na krótki słupek z rzutu rożnego, ale Marcin Lachowski miał na plecach dwóch rywali i nie doszedł do piłki.
69' "Donald Tusk musi odejść", "Donald! Co? Ty wiesz co!" - skandują miejscowi kibole!
68' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Michał Grunt za Michała Filipowicza.
66' Kibice GKS-u przerwali niemy protest i zaczęli dopingować, ale oczywiście nie zabrakło haseł protestacyjnych "Piłka nożna dla kibiców" i cośtam o tym, że Polska staje się drugą Białorusią. Delegat PZPN wszystko dokładnie sobie zanotował, a raczej nagrał na swój dyktafon.
66' Krzysztof Bizacki dośrodkował z prawej strony boiska, a Ołeksij Szlakotin wypiąstkował piłkę po strzale Daniela Ferugi.
65' Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Furczyk, Ołeksij Szlakotin minął się z piłką. Na szczęście Marcin Lachowski naprawił błąd swojego bramkarza.
64' Damian Furczyk dośrodkował do Pawła Lesika, a Vladimir Bednar ponownie wybił piłkę na róg.
63' Krzysztof Napora dośrodkował z prawej strony boiska do Michała Filipowicza, który zbyt długo decydował się na strzał, w efekcie czego stracił piłkę, a szkoda, bo szansa na wyrównanie była całkiem poważna.
61' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Jakub Dziółka za Marcina Grabowskiego.
60' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Marcinie Grabowskim. Krzysztof Markowski podaje do Michała Żółtowskiego, a ten strzela lewą nogą wysoko nad poprzeczką.
59' Dominik Kruczek po akcji prawą stroną dogrywał piłkę w pole karne, ale Wojciech Białek nie pozwolił żadnemu z tyskich graczy na dojście do piłki i wybił ją do przodu.
58' Zagłębie w akcji prawą stroną boiska. Krzysztof Napora wypuścił Vladimira Bednara, ten dośrodkował, a w polu karnym najlepiej ustawiony był Łukasz Kopczyka
56' Dośrodkowana przez Michała Żółtowskiego piłka wróciła do niego, a przy powtórnej wrzutce na spalonym znalazł się Wojciech Białek
56' Krzysztof Napora wywalczył rzut rożny dla Zagłębia po rajdzie prawą stroną boiska
55' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Bizacki. Do odchodzącej piłki ruszył Łukasz Kopczyk i strzelił głową tuż nad poprzeczką. Piłka spadła na górną część siatki.
54' Dominik Kruczek zagrał na prawo do Krystiana Odrobińskiego, który miał sporo czasu i miejsca, dogrywał piłkę w pole karne do Daniela Ferugi, jednak Vladimir Bednar zdołał odbić piłkę na róg.
53' Rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów. Prawą nogą strzelał Michał Filipowicz - ponad bramką.
52' Tym razem Damian Furczyk podawał z prawej strony do Bartłomieja Babiarza, a ten z podobnej pozycji co przed chwilą Krzysztof Bizacki uderzył obok bramki.
52' Damian Furczyk zagrał z prawej strony boiska przed pole karne, a Krzysztof Bizacki uderzył prawą nogą i zmierzającą w bramkę piłkę odbił Ołeksij Szlakotin
48' Z rogu nie było bezpośredniej wrzutki, tylko rozegranie pomiędzy Michałem Filipowiczem a Patrykiem Stefańskim. Po dośrodkowaniu sędzia liniowy wskazał na spalonego.
47' Vladimir Bednar dośrodkował z prawej strony boiska, a Krystian Odrobiński uprzedził Patryka Stefańskiego i wybił piłkę na rzut rożny
46' Damian Furczyk dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, ale Paweł Lesik nie zdołał sfinalizować akcji.
46' gwizdek Zaczęła się II połowa. W przerwie nie było żadnych zmian.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 14 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Wielkiej piłki tutaj nie oglądaliśmy, a na domiar złego przegrywamy 0:1. Może po przerwie będzie lepiej.
45+1' Mocnym strzałem z dystansu popisał się Damian Furczyk, jednak nie udało mu się trafić w światło bramki.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej
45' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Z powodu kontuzji boisko opuszcza Paweł Posmyk, a na boisko wszedł Krzysztof Napora.
43' Damian Furczyk minął Marcina Grabowskiego i Krzysztofa Markowskiego, strzelił z około 25 metrów i Ołeksij Szlakotin obronił to uderzenie.
42' Marcin Lachowski odegrał piłkę z powietrza do Patryka Stefańskiego, który uciekł Tomaszowi Balulowi, ale Michał Kojdecki wyszedł na kraniec pola karnego i złapał piłkę.
40' Vladimir Bednar wrzucił piłkę z autu, Paweł Posmyk odegrał głową, a Michał Filipowicz strzelił z pierwszej piłki z ośmiu metrów. Kapitalną interwencją popisał się Michał Kojdecki i odbił piłkę.
40' Nieśmiała próba wyjścia do przodu w wykonaniu Michała Filipowicza i Marcina Lachowskiego kończy się tylko autem z okolicy narożnika boiska.
39' Tomasz Balul włączył się do akcji ofensywnej. Dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze był ustawiony Michał Żółtowski
38' Błąd Zagłębia przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Piłkę przejmuje Krzysztof Bizacki, zagrywa do Pawła Lesika - na szczęście za mocno.
36' Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Damiana Furczyka piłka trafia przed pole karne do Krzysztofa Bizackiego. Ten próbuje strzału, ale kiksuje. To jednak nie koniec akcji. Futbolówkę przejmuje Paweł Lesik, odgrywa do Dominika Kruczka, a ten próbuje zdobyć swoją drugą bramkę, jednak tym razem strzela prawą nogą nad poprzeczką.
32' gol - piłka nożna 1:0 Dominik Kruczek ze środkowej strefy boiska zagrał na lewo do Krzysztofa Bizackiego, który zdecydował się na dośrodkowanie. Akcję zamykał Bartłomiej Babiarz, przejął piłkę, ale nie próbował strzelać, tylko odegrał na 16. metr do Dominika Kruczka, a ten uderzył po ziemi i piłka wpadła do bramki. Wydaje nam się, że lepiej w tej sytuacji mógł się zachować Ołeksij Szlakotin, ale możemy się mylić, bo widoczność w Tychach jest fatalna.
29' Rzut wolny dla GKS-u. Damian Furczyk podał do Dominika Kruczka, a ten z około 30 metrów uderzył bardzo wysoko nad bramką.
27' Przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego pojedynek stoczyli Daniel Feruga i Vladimir Bednar. Sędzia uznał, że nasz gracz był faulowany przez tyszanina.
25' Paweł Posmyk odegrał piłkę do Vladimira Bednara, który dośrodkował z prawej strony boiska, a Michał Filipowicz uderzył głową z kilku metrów niecelnie. To była najgroźniejszy do tej pory strzał Zagłębia w tym meczu, ale mecz jest taki słaby, że takie strzały trzeba opisywać jako groźne.
23' Krystian Odrobiński dośrodkował z prawej strony boiska, a zamykający akcję Paweł Lesik uderzył z woleja bardzo wysoko i bardzo daleko od bramki.
20' Długie podanie z prawej strony boiska do Daniela Ferugi, a ten wpada w pole karne, uderza z ostrego kąta i broni Ołeksij Szlakotin.
20' Paweł Lesik zagrał z lewej strony boiska do Bartłomieja Babiarza, który przedłużył piłkę do Krzysztofa Bizackiego, ten wpadł w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i dopadł do niej Ołeksij Szlakotin.
19' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a Michał Kojdecki wypiąstkował piłkę z pola bramkowego.
19' Michał Żółtowski dośrodkował w pole karne, a Tomasz Balul uprzedził Patryka Stefańskiego i wybił piłkę na róg.
17' Tomasz Balul wrzucił piłkę z autu, Paweł Lesik przepchnął Wojciecha Białka, strzelił płasko lewą nogą, ale trafił obok bramki.
16' Paweł Lesik dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale podanie nie znalazło adresata i piłka trafiła ostatecznie do rąk Ołeksija Szlakotina.
11' Ostro bita z rogu piłka przez Michała Żółtowskiego sprawiła problemy Michałowi Kojdeckiemu. Zdołał ją trącić, ale niewiele brakowało, aby zamykający akcję Wojciech Białek skierował piłkę głową do bramki. Jest kolejny róg.
10' Marcin Lachowski wypuścił Vladimira Bednara prawą stroną boiska i przy dośrodkowaniu Bartłomiej Babiarz wybił piłkę na róg.
9' Krzysztof Bizacki dośrodkował z rzutu rożnego, ale Mariusz Masternak mógł tylko niecelnie uderzyć przewrotką
8' Daniel Feruga zagrał z lewej strony boiska w pole karne do Krzysztofa Bizackiego, ale Sławomir Jarczyk dobrze blokował i wybił piłkę na róg
6' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Żółtowski, a Michał Kojdecki wypiąstkował piłkę do przodu.
5' Po rajdzie Patryka Stefańskiego i bloku Mariusza Masternaka mamy pierwszy róg.
1' gwizdek 16:01 Rozpoczął się mecz w Tychach.
0' 15:50 Wygląda na to, że fanatycy GKS-u Tychy dołączyli do zorganizowanego w tym tygodniu protestu przeciwko represjom rządu i PZPN. Na płocie nie ma żadnych flag. Frekwencja też na razie nie poraża.
0' 15:35 W drużynie gospodarzy wystąpi jeden były zawodnik Zagłębia. Tomasz Balul, bo o nim mowa, jesienią wystąpił we wszystkich meczach naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty, ale mimo tego nie uchował się i w zimowej przerwie musiał odejść. W GKS-ie Balul ustawiany jest na lewej obronie, a w Zagłębiu na prawej pomocy ma grać Patryk Stefański, więc teoretycznie nasz młody i szybki zawodnik powinien sobie poradzić z nie tak szybkim Balulem, ale to tylko teoria. Brakuje za to w kadrze tyszan innego byłego piłkarza Zagłębia - Huberta Jaromina, który akurat dzisiaj pauzuje za żółte kartki.
0' 15:25 Ta niespodzianka w składzie, o której wspomnieliśmy we wcześniejszym wpisie, to obecność Marcina Grabowskiego w wyjściowej jedenastce. Do tej pory gracz ten wystąpił tylko w jednym meczu naszej drużyny - w Wałbrzychu wyszedł na plac gry jako czwarty zmiennik w piątej minucie doliczonego czasu gry. Z pierwszego składu w porównaniu z meczem z Miedzią wypadli Sebastian Białas i Adrian Jeremicz (nie zmieścili się nawet w meczowej osiemnastce) i Krzysztof Napora (siedzi na ławce). Obok wspomnianego już Grabowskiego do pierwszej jedenastki wracają Wojciech Białek (przerwa po pauzie za żółte kartki) oraz Michał Filipowicz (ostatnie mecze rozpoczynał wśród rezerwowych).
0' 15:15 Mamy już składy obu drużyn i zaraz je oczywiście wprowadzimy. W Zagłębiu jest co najmniej jedna niespodzianka.
0' 15:10 W tych ciężkich czasach, jakie ostatnio nastały bycie fanem piłki nożnej nie jest proste. Mimo wszystko jednak wierzymy w to, że ta pokazówka kiedyś się skończy i wróci normalność. Witamy z Tychów!
Zdjęcia z Tychów - część 2Zdjęcia z Tychów - część 2 Zapraszamy do oglądania kolejnych zdjęć z dzisiejszego meczu w Tychach. » Czytaj więcej
Skrót meczu: GKS Tychy - ZagłębieSkrót meczu: GKS Tychy - Zagłębie Prezentujemy skrót meczu 29. kolejki II ligi zachodniej GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec, w którym padł remis 1:1. » Czytaj więcej
Pomeczowe wypowiedzi zawodnikówPomeczowe wypowiedzi zawodników Podobnie jak po każdym meczu Zagłębia i tym razem prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników. Mecz w Tychach skomentowali dla nas Marcin Lachowski, Vladimir Bednár, Sławomir Jarczyk, Marcin Strojek oraz Michał Żółtowski