(89' 5. Robert Stachowiak)

33. Michał Przybył
22. Paweł Kaczorowski

Trener: Sławomir Suchomski
0:1 - Marcelo 11' (s.) 0:2 - Paweł Posmyk 57' 0:3 - Michał Filipowicz 79' 0:4 - Patryk Stefański 86'
5' Damian Sędziak 15' Wojciech Białek 36' Vladimir Bednar 83' Jovan Ninković 90+1' Igor Witczak

Trener: Sebastian Klata
Sędziowie: Jarosław Przybył - Tomasz Felusiak, Marcin Filarski (Kluczbork)
90.0000
90+4' gwizdek KONIEC! Po 48 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy II połowę. Wygrywamy w Turku 4:0!!
90+2' Po rzucie wolnym wykonanym przez Krzysztofa Markowskiego mamy rzut rożny.
90+1' żóta kartka Żółta kartka da Igora Witczaka.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
89' zmiana Trzecia zmiana w Turze - Robert Stachowiak za Damiana Sędziaka.
87' zmiana Bramka i dwie asysty - taki jest dorobek Patryka Stefańskiego w dzisiejszym meczu. To zdecydowanie "man of the match". Tuż po zdobytej bramce schodzi jednak z boiska, a na jego miejsce pojawia się Dawid Tomanek.
86' gol - piłka nożna 0:4 Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę między obrońców Tura, a Patryk Stefański okazał się najszybszy, uciekł rywalom i w sytuacji sam na sam nie dał szans Gerardowi Bieszczadowi.
85' Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Filip Marciniak, a Sławomir Jarczyk wybił piłkę na rzut rożny.
84' Vladimir Bednar uderzył z rzutu wolnego z około 30 metrów - piłkę złapał Gerard Bieszczad.
83' żóta kartka Jovan Ninković ukarany żółtą kartką za faul na Michale Gruncie.
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi strzelec trzeciej bramki Michał Filipowicz, a na jego miejsce pojawił się inny Michał - Grunt.
81' Michał Filipowicz wypuścił Krzysztofa Naporę, ale skończyło się na niecelnym strzale.
80' Po podaniu Marcina Lachowskiego w polu karnym z piłkę znalazł się Michał Filipowicz, ale posłał piłkę obok bramki.
79' gol - piłka nożna 0:3 Patryk Stefański zanotował drugą asystę w dzisiejszym meczu. Przejął piłkę za polem karnym Tura, pociągnął w kierunku bramki, ograł dwóch obrońców, ściągnął na siebie bramkarza i wyłożył do Michała Filipowicz, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki mocnym strzałem.
76' Przepychanka między zawodnikami na środku boiska w chwili, gdy arbiter przerwał grę, bo przed polem karnym Tura leżał jeden z zawodników. Po przepychance na murawę padł Marcin Lachowski, ale żaden z sędziów nie widział co się działo i skończyło się bez kartek.
75' Z lewej strony pola karnego niecelnie strzelał Krzysztof Napora.
73' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Mateusz Madej za Jakuba Dziółkę.
72' Z dystansu uderzał Mateusz Jóźwiak, ale zamiast w bramkę, trafił w jednego ze swoich kolegów i piłka wyszła poza boisko.
71' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie Zagłębia - z placu gry schodzi strzelec drugiej bramki Paweł Posmyk, a na boisku witamy Krzysztofa Naporę.
70' Rzut rożny dla gospodarzy, ale ponownie niezbyt dobrze wykonał go Filip Marciniak.
68' Dostajemy informacje, że są problemy są z poprawnym funkcjonowaniem naszej relacji i odpowiednim odświeżaniem. Przepraszamy za usterki!
67' zmiana Druga zmiana w Turze - Igor Witczak za Radosława Becalika.
67' Na boisku chwilowo nic się nie dzieje. Doszło za to do słownej przepychanki między boiskiem a trybunami, w której udział wzięli Tomasz Łuczywek i Andrzej Grajewski. Grajewski chciał, aby jego zawodnik nie oddawał piłki z autu, a Łuczywek miał trochę inne zdanie na temat tej sytuacji.
63' Rzut rożny dla Tura, ale fatalnie wykonany przez Filipa Marciniaka. Piłka przelatuje ponad polem karnym i wychodzi na aut po przeciwnej stronie boiska.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Turze - Szymon Izydorczyk za Łukasza Szafrana.
58' Marcelo próbuje odrobić straty i mocno strzela zza pola karnego, ale za wysoko.
57' gol - piłka nożna 0:2 Z rzutu wolnego piłkę w światło bramki posłał Michał Filipowicz. Gerard Bieszczad wypiąstkował futbolówkę, stojący w narożniku pola karnego Paweł Posmyk strzelił głową, tuż przed bramkarzem stał Krzysztof Markowski, wydawało się, że to jeszcze on dotknął piłkę i zmylił bramkarza, ale ostateczna wersja jest taka, że on tylko zrobił zamach i nie miał udziału w bramce.
56' Marcin Lachowski minął Mateusza Jóżwiaka i został za niego po chwili sfaulowany.
55' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a powietrzny pojedynek w polu karnym wygrał Sławomir Jarczyk.
54' Maciej Manelski podał w pole karne do Łukasza Szafrana, ale napastnik Tura źle przyjął sobie piłkę i Jakub Miszczuk wyjaśnił sytuację.
53' Po akcji prawą stroną Mateusz Jóżwiak minął Pawła Posmyka, wpadł w pole karne, ale się przewrócił i piłka wyszła poza końcową linię.
52' Kolejny rzut wolny dla Zagłębia. Tym razem ze środka boiska, ale po raz kolejny piłka dośrodkowana przez Michała Filipowicza ląduje w rękach Gerarda Bieszczada.
51' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłka wpada w ręce Gerarda Bieszczada.
50' Paweł Posmyk sfaulował Filipa Marciniaka 28 metrów przed bramką. Do piłki podszedł sam sfaulowany, strzelił prawą nogą i piłka przeszła tuż nad poprzeczką.
49' Rzut wolny dla Tura z prawej strony boiska. Jakub Miszczuk piąstkuje piłkę ostro bitą przez Jovana Ninkovicia.
47' Obie drużyny przystąpiły do II połowy w niezmienionych składach.
46' gwizdek 17:08 Zaczęła się II połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry kończy się I połowa meczu. Prowadzimy w Turku 1:0 po samobójczym trafieniu Marcelo.
45' Gospodarze wyszli z kontrą, ale dobrze ustawiony Vladimir Bednar nie pozwolił wymienić podań Damianowi Sędziakowi i Łukaszowi Szafranowi.
44' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po wrzutce Tomasza Łuczywka piłka nieco przypadkowo trafia w Pawła Posmyka, a potem gospodarze oddalają zagrożenie od bramki.
43' Michał Filipowicz kopnął piłkę z rzutu wolnego z około 40 metrów, ale zrobił to bardzo źle. Piłka przeleciała zdecydowanie za wysoko.
42' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z rogu piłkę wybił z pola karnego Piotr Kasperkiewicz, ale trafiła ona pod nogi Krzysztofa Markowskiego, który oddał do Tomasza Łuczywka, a "Siwy" ponownie dośrodkował. Tym razem futbolówkę złapał Gerard Bieszczad.
41' Akcja Patryka Stefańskiego powstrzymana wślizgiem przez Radosława Becalika - mamy rzut rożny.
39' Patryk Stefański przejął na 25. metrze piłkę zbyt krótko wybitą przez gracza gospodarzy, uderzył z pierwszej piłki, ale temu strzałowi brakowało celności.
37' Maciej Manelski wpadł w nasze pole karne, zablokował go Sławomir Jarczyk, a akcja skończyła się w rękach Jakuba Miszczuka.
36' Filip Marciniak dośrodkował w pole karne, ale żadnemu z graczy gospodarzy nie udało się przeciąć lotu piłki i wpadła ona ostatecznie w ręce Jakuba Miszczuka.
36' żóta kartka Vladimir Bednar ukarany żółtą kartką za faul na Marcelo.
34' Tomasz Łuczywek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale skończyło się wykopem na uwolnienie przez gospodarzy.
33' Michał Filipowicz dośrodkował z lewej strony boiska, a Pawła Posmyka uprzedził w polu karnym Jovan Ninković i mamy drugi róg.
31' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Zamiast bezpośredniego dośrodkowania, było krótkie rozegranie, a potem wrzutka do Sławomira Jarczyka, ale przy próbie podania do Marcina Lachowskiego gospodarze przejmują piłkę.
29' Patryk Stefański po raz kolejny próbował swoich szans w akcji prawym skrzydłem, ale tym razem nie dał rady dwójce rywali.
28' Zza pola karnego uderzał Maciej Manelski, a piłkę pewnie złapał Jakub Miszczuk.
27' Jovan Ninković przedzierał się lewą stroną boiska, ale w porę został powstrzymany wślizgiem przez Jakuba Dziółkę.
26' Już chyba wszyscy kibice Zagłębia weszli na sektor gości w Turku i głośnym dopingiem wspierają swoją drużynę.
24' Kontra Zagłębia, Patryk Stefański przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam sytuację wyjaśnili obrońcy Tura.
23' Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Marciniak, a Radosław Becalik strzelił z około 3 metrów i posłał piłkę wysoko nad bramką.
23' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia Tomasz Łuczywek wybił piłkę na rzut rożny.
22' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję z własnego pola karnego oddalili Marcin Lachowski i Krzysztof Markowski.
21' Po akcji Mateusza Jóźwiaka gospodarze mają pierwszy rzut rożny.
19' Sprawdziliśmy, gdzie siedzi Leszek Ojrzyński - na trybunach tuż obok ławki rezerwowych Zagłębia, a więc dzisiaj może się kontaktować ze swoim sztabem bez telefonu, tylko wystarczy rozmowa.
18' Filip Marciniak przymierzył zza pola karnego po podaniu Piotra Kasperkiewicza i posłał piłkę nad poprzeczką
17' Mateusz Jóźwiak dośrodkował z prawej strony boiska, ale Maciej Manelski nie siegnął piłki
16' Filip Marciniak posłał piłkę z rzutu wolnego w okolice górnego rogu bramki Zagłębia, a Jakub Miszczuk wypiąstkował futbolówkę w bok.
15' żóta kartka Wojciech Białek ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Szafranie.
13' Krzysztof Markowski włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował z prawej strony boiska do Pawła Posmyka, a ten strzelił głową po koźle obok bramki.
11' gol samobójczy 0:1 GOOOOL!! Patryk Stefański przedarł się prawą stroną boiska, minął obrońcę, dośrodkował po ziemi w pole karne, a Marcelo przy próbie interwencji wpakował piłkę do własnej bramki.
9' Michał Filipowicz wpadł z piłką w pole karne, ale został powstrzymany przez Radosława Becalika.
9' Piotr Kasperkiewicz wypuścił Damiana Sędziaka lewą stroną boiska, ale gracz gospodarzy wyjechał z piłką poza linię końcową.
7' Marcin Lachowski wypuścił Michała Filipowicza, ale szybszy był bramkarz Gerard Bieszczad.
5' żóta kartka Damian Sędziak ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
4' Po strzale Macieja Manelskiego piłka chyba trafiła któregoś z naszych graczy w rękę w polu karnym. Widzieli to miejscowi, ale nie widział sędzia. My też nie bardzo widzieliśmy, bo widoczność jest fatalna.
3' Chwliowa przerwa w grze po tym jak urazy doznał Łukasz Szafran.
2' W składzie gospodarzy brakuje naszego byłego napastnika Marcina Folca. To wszystko z powodu kontuzji. Folc siedzi na trybunie nieopodal nas z lewą ręką na temblaku
1' Filip Marciniak strzelił po ziemi z około 25 metrów, ale posłał piłkę obok bramki.
1' gwizdek 16:05 Mecz się zaczął z lekkim opóźnieniem. Rozpoczęli gospodarze
0' 16:00 Przy piosence Dżemu "Do kołyski" piłkarze wyszli na murawę. Słońce wali w oczy coraz mocniej.
0' 15:50 Na stadionie w Turku pojawili się już pierwsi kibice Zagłębia
0' 15:40 W poprzednie dwie Wielkie Soboty Zagłębie nie odnosiło zwycięstw, ale tendencja jest jak najbardziej pozytywna - w Wielką Sobotę 2009 przegraliśmy z Nielbą Wągrowiec 0:1 na Stadionie Ludowym, a rok temu zremisowaliśmy 1:1 w Grudziądzu z Olimpią. W Wielką Sobotę 2008 nie graliśmy - mecz Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź przełożono wtedy na przedświąteczny czwartek, a ostatnie wielkosobotnie zwycięstwo odnieśliśmy w 2007 - 3:0 z Kmitą Zabierzów.
0' 15:35 Przypominamy, że oficjalnie trenerem Zagłębia w dzisiejszym meczu będzie po raz drugi Sebastian Klata. Jest to spowodowane decyzją Wydziału Dyscypliny PZPN o ukaraniu Leszka Ojrzyńskiego za usunięcie go z trybun w trakcie meczu w Zielonej Górze. Poprzedni mecz z Elaną Toruń nasz szkoleniowiec obserwował z wysokości budek dla spikera i policji. W Turku nie ma takich udogodnień, więc pewnie Leszek Ojrzyński będzie siedział gdzieś na trybunach.
0' 15:25 Obie drużyny wyszły już z szatni, które nie znajdują się w budynku klubowym, tylko w budynku hali mieszczącym się z boku stadionu za bramką po prawej stronie. Pogoda jest ładna, ale dla nas to nie jest szczególnie dobra wiadomość, bo siedzimy po stronie wschodniej i wkrótce słońce zacznie nam walić prosto w oczy. Fanatycy Zagłębia będą w podobnej sytuacji, bo sektor gości jest po tej samej stronie, kawałek na prawo od "trybuny prasowej"
0' 15:15 Atmosfera na kameralnym stadionie w Turku jest świąteczno-refleksyjna. Miejscowych kibiców jeszcze prawie w ogóle nie ma, a bardzo liczna grupa fanatyków Zagłębia jest w trasie nieopodal Turku i powinni zdążyć przed pierwszym gwizdkiem. Ze stadionowego nagłośnienia słychać polskie szlagiery z poprzedniej epoki. "Cicha woda brzegi rwie" itp.
0' 15:10 Wyjątkowo szybko udało nam się ogarnąć składy na dzisiejsze spotkanie. W drużynie Zagłębia są zmiany spowodowane kontuzjami. Z pierwszej jedenastki wypadli Marcin Sierczyński i Łukasz Wijas. Obaj zeszli z urazami w ubiegły piątek w trakcie spotkania z Elaną Toruń. Na ich miejsce do wyjściowego składu trener desygnował Jakuba Dziółkę i Wojciecha Białka. Dziółka do tej pory zaledwie raz grał od pierwszej minuty i tego meczu nie ma prawa wspominać zbyt miło - zaraz na początku sprokurował rzut karny, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy opuścił boisko z czerwoną kartką. Oby dzisiaj było lepiej.
0' 15:00 Żur, kiełbasa, jajec górka, idą święta, kurka-rurka, a my dziś witamy z Turka! (Powinno być "z Turku", ale się nie rymuje)
Skrót meczu: Tur - ZagłębieSkrót meczu: Tur - Zagłębie Prezentujemy skrót z wczorajszego meczu z Turem Turek wygranego przez Zagłębie 4:0. W skrócie wszystkie bramki oraz doping fanów Zagłębia. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Tur Turek - ZagłębieZdjęcia z meczu Tur Turek - Zagłębie Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Tur Turek - Zagłębie wygranego przez naszą drużynę 4:0. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w TurkuWypowiedzi po meczu w Turku Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenera Leszka Ojrzyńskiego, Marcina Lachowskiego, Pawła Posmyka, który strzelił w tym meczu swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia oraz Patryka Stefańskiego, który strzelił bramkę ustalającą wynik spotkania i asystował przy bramkach Filipowicza oraz samobójczej bramce Marcelo. » Czytaj więcej
Wielka Sobota Zagłębia!Wielka Sobota Zagłębia! Zagłębie wygrało 4:0 w wyjazdowym meczu z Turem Turek. Pierwszy gol padł w 11. minucie po samobójczym strzale Marcelo. Kolejne bramki w II połowie zdobyli Paweł Posmyk, Michał Filipowicz i Patryk Stefański. » Czytaj więcej