2024-08-04, 19:35 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Resovia Rzeszów
Stroje: czarne (4-5-1)
87. Kacper Siuta 3. Grzegorz Janiszewski 6. Andrzej Niewulis 4. Roko Kurtović 27. Bartosz Boruń (82' 18. Piotr Mielczarek)8. Piotr Marciniec 17. Joel Valencia 80. Łukasz Uchnast (54' 77. Bartosz Zawojski)13. Artem Suchoćkyj (68' 7. Szymon Zalewski)21. Emmanuel Agbor (68' 11. Bartosz Snopczyński)9. Kamil Biliński (83' 10. Patryk Mularczyk)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos19. Mateusz Duda 23. Bartosz Chęciński 88. Bartosz Paszczela   Trener: Marek Saganowski
1:0 - Kamil Biliński 49' 2:0 - Joel Valencia 79'
11' Hlib Buchał 23' Łukasz Uchnast 30' Andrzej Niewulis 45+6' Grzegorz Janiszewski 66' Bartosz Zawojski 67' Bartosz Boruń 84' Piotr Mielczarek
1. Jakub Tetyk 20. Radosław Bąk (82' 22. Kornel Rębisz)2. Mateusz Bondarenko 38. Hlib Buchał 17. Radosław Adamski 25. Gracjan Jaroch (61' 11. Kamil Mazek)6. Bartłomiej Wasiluk (82' 97. Filip Mikrut)14. Marcin Urynowicz 99. Radosław Kanach (61' 7. Filip Zawadzki)24. Bartłomiej Eizenchart (61' 27. Danian Pawłas)9. Maciej Górski   Rezerwowi: 88. Michał Gliwa 4. Krystian Szymocha15. Damian Kotecki 35. Karol Chuchro   Trener: Jakub Żukowski
Kibice: 5882 Sędziowie: Karol Iwanowicz - Radosław Wąsik, Przemyslaw Golonka (Lublin). Techniczny: Maciej Węgrzyk (Rybnik)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+4' Bardzo niecelny strzał Filipa Mikruta zza pola karnego.
90+4' Piotr Mielczarek zagrał w pole karne do Bartosza Snopczyńskiego, a ten przestrzelił z około 8 metrów.
90+2' Bardzo niecelny strzał Macieja Górskiego zza pola karnego.
90+1' Kapitalna parada Kacpra Siuty po strzale Macieja Górskiego z kilku metrów.
89' Po podaniu Patryka Mularczyka z ostrego kąta w boczną siatkę trafił Bartosz Snopczyński.
87' Z narożnika boiska wrzucał Patryk Mularczyk, a niecelnie główkował Bartosz Snopczyński.
87' Po zablokowanym strzale Joela Valencii będziemy mieli rzut rożny.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Mielczarka za faul na Danianie Pawłasie.
83' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Kamila Bilińskiego i Piotr Mielczarek za Bartosza Borunia.
82' zmiana Podwójna zmiana w Resovii. Filip Mikrut za Bartłomieja Wasiluka i Kornel Rębisz za Radosława Bąka.
81' Niecelny strzał Bartosza Zawojskiego z lewej strony pola karnego.
79' gol - piłka nożna 2:0 Szymon Zalewski odebrał piłkę Radosławowi Bąkowi na lewej stronie boiska i zagrał na środek pola karnego do nieobstawionego Joela Valencii, a ten strzałem prawą nogą z 8 metrów pokonał Jakuba Tetyka.
77' 5882 widzów jest dziś na ArcelorMittal Park.
77' Marcin Urynowicz z rzutu wolnego trafił w mur.
76' Bartosz Snopczyński sfaulował Kamila Mazka 20 metrów od bramki.
76' Z narożnika boiska dośrodkował Danian Pawłas, a piłkę z pola karnego wybił Grzegorz Janiszewski.
75' Bartosz Zawojski zablokował dośrodkowanie Radosława Bąka. Róg dla Resovii.
75' Bartosz Snopczyński zagrał z prawej strony boiska w pole karne, ale Jakub Tetyk zdołał uprzedzić Kamila Bilińskiego.
74' Roko Kurtović faulowany przez Daniana Pawłasa.
71' Radosław Bąk wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Bartosza Borunia.
70' Bartosz Boruń faulowany przez Marcina Urynowicza.
70' Bartosz Snopczyński szukał Kamila Bilińskiego w polu karnym, ale piłkę wybił obrońca Resovii.
68' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Szymon Zalewski za Artema Suchockiego i Bartosz Snopczyński za Emmanuela Agbora.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Borunia za faul na Radosławie Adamskim.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Zawojskiego za faul na Filipie Zawadzkim.
63' Artem Suchoćkyj faulowany przez Macieja Górskiego.
61' zmiana Potrójna zmiana w Resovii. Kamil Mazek za Gracjana Jarocha, Danian Pawłas za Bartłomieja Eizencharta i Filip Zawadzki za Radosława Kanacha.
60' Kontra sosnowiczan. Joel Valencia nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Artema Suchockiego.
59' Kontra Resovii. Dośrodkował Marcin Urynowicz, a Grzegorz Janiszewski ze spokojem zagrał głową do Kacpra Siuty.
59' Marcin Urynowicz wybił piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Borunia z rogu.
58' Z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Boruń i kończy się na wrzucie z autu na wysokości pola karnego.
58' Z ostrego kąta uderzał Bartosz Boruń. Piłkę na róg sparował Jakub Tetyk.
57' Kontra Zagłębia, ale niestety w polu karnym gości poślizgnął się Emmanuel Agbor.
57' Grzegorz Janiszewski wybił piłkę dośrodkowaną przez Gracjana Jarocha.
56' Będzie kolejny rzut rożny dla Resovii. Tym razem z drugiej strony boiska.
56' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Bartłomiej Eizenchart. Z kilku metrów uderzał Maciej Górski, a świetną interwencją popisał się Kacper Siuta
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Bartosz Zawojski za Łukasza Uchnasta.
53' Po strzale Bartłomieja Wasiluka z rzutu wolnego piłka odbiła się od Emmanuela Agbora i wyszła poza boisko.
52' Maciej Górski faulowany przez Łukasza Uchnasta.
51' Roko Kurtović uderzył lewą nogą z 10 metrów. Piłka otarła się o boczną siatkę.
49' gol - piłka nożna 1:0 Bartosz Boruń dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym skiksował Radosław Bąk i z tego błędu skorzystał Kamil Biliński, który strzelił z 3 metrów lewą nogą w krótki róg.
48' Dośrodkowanie Bartosza Borunia o mały włos nie zaskoczyło Jakuba Tetyka.
46' Emmanuel Agbor faulowany w środku boiska przez Hliba Buchała.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+8' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+6' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Janiszewskiego za faul na Bartłomieju Eizencharcie.
45+6' Emmanuel Agbor faulował w ataku Radosława Adamskiego.
45+5' Róg dla Zagłębia. Wrzucał Bartosz Boruń, a akcję zwieńczył niecelny strzał Joela Valencii zza pola karnego.
45+4' Joel Valencia podawał w stronę pola karnego, ale szybszy od Emmanuela Agbora był Jakub Tetyk.
45+3' Z rogu wrzucał Bartłomiej Eizenchart. Główkował Hlib Buchał, a piłkę odbił Kacper Siuta.
45+2' Po wrzucie z autu Bartłomieja Eizencharta piłkę na róg wybił Emmanuel Agbor.
45' doliczony czas +6
44' Piłka wpadła do bramki Zagłębia, ale zdaniem sędziego Maciej Górski faulował Kacpra Siutę.
43' Piłka wpadła do bramki Resovii, ale na spalonym był Kamil Biliński.
41' Joel Valencia faulował Marcina Urynowicza.
41' Na spalonym Joel Valencia.
39' Roko Kurtović zagrał długą piłkę w pole karne z połowy boiska, a Bartosz Boruń strzelił z woleja. Broni Jakub Tetyk.
35' Z prawego skrzydła dośrodkował Radosław Bąk, a niecelnie z bliska główkował Bartłomiej Eizenchart.
34' Z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Boruń. Z 8 metrów głową zagrywał Emmanuel Agbor, a z 3 metrów głową strzelał Kamil Biliński. Piłkę zdołał odbić Jakub Tetyk.
33' Po dośrodkowaniu Artema Suchockiego piłkę na róg wybił Radosław Bąk.
32' Emmanuel Agbor faulowany przez Radosława Adamskiego.
31' Fatalny strzał Bartłomieja Wasiluka z rzutu wolnego. Piłka potoczyła się po ziemi daleko od bramki.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Andrzeja Niewulisa za faul na Macieju Górskim.
29' Artem Suchoćkyj faulował w ataku Marcina Urynowicza.
28' Kacper Siuta wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego prze Hliba Buchała.
28' Radosław Kanach faulowany przez Łukasza Uchnasta.
27' Roko Kurtović interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta z rzutu wolnego.
26' Bartłomiej Eizenchart faulowany przez Emmanuela Agbora.
26' Jakub Tetyk złapał piłkę dośrodkowaną przez Bartosza Borunia.
24' Z rzutu wolnego wrzucał Bartłomiej Eizenchart. Podanie przedłużył głową Mateusz Bondarenko i piłka trafiła do rąk Kacpra Siuty.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Uchnasta za faul na Macieju Górskim.
22' Po dośrodkowaniu Bartosza Borunia piłkę głową na dalszym słupku zagrywał Grzegorz Janiszewski. Futbolówkę z pola bramkowego wybił Hlib Buchał.
21' Kontra Zagłębia. Kamil Biliński podał do Joela Valencii, a ten odegrał w pole karne do Emmanuela Agbora. Kameruńczyk upadł przy próbie strzału, ale będzie rzut rożny.
18' zmiana Za sędziego Karola Iwanowicza na boisko wszedł sędzia techniczny Maciej Węgrzyk.
17' Kibice Zagłębia postanowili uatrakcyjnić racowiskiem przerwę w meczu spowodowaną kontuzją sędziego.
15' Arbiter główny nie jest w stanie kontynuować meczu.
14' Sędzia Karol Iwanowicz potrzebuje pomocy fizjoterapeutów Zagłębia.
12' Marcin Urynowicz wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Artema Suchockiego z rogu.
12' Po dośrodkowaniu Artema Suchockiego z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Hlib Buchał.
11' żóta kartka Żółta kartka dla Hliba Buchała za faul na Emmanuelu Agborze.
10' Po dośrodkowaniu Artema Suchockiego z rzutu rożnego w boczną siatkę główkował Roko Kurtović.
8' Bartosz Boruń upada w polu karnym po starciu z Radosławem Adamskim, ale nie ma rzutu karnego, tylko rzut rożny po wybiciu Bartłomieja Wasiluka.
6' Łukasz Uchnast faulował Radosława Adamskiego na połowie Resovii.
5' Kontra Resovii po stracie Piotra Marcińca w środku pola. Sytuację wyjaśnił Bartosz Boruń.
4' Piłkarz Resovii nie podnosi się z murawy i musi skorzystać ze wsparcia fizjoterapeutki.
3' Bartłomiej Wasiluk faulowany przez Piotra Marcińca na własnej połowie.
2' Kacper Siuta spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta z lewej strony boiska.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Resovia.
0' 19:33 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Resovia wystąpi w jednolitych czarnych strojach. Mecz poprzedziło odśpiewanie dwóch zwrotek hymnu Polski. To oczywiście z okazji przypadającej trzy dni temu 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
0' 19:30 Resovia jest pierwszą drużyną, która rozegra mecz na ArcelorMittal Park w dwóch różnych ligach. Przed rokiem rzeszowianie mierzyli się z Zagłębiem w rozgrywkach I ligi, a dziś szczebel niżej. Za chwilę rozpoczynamy mecz!
0' 19:20 Zagłębie Sosnowiec staje dziś przed szansą rozpoczęcia sezonu od trzech zwycięstw po raz od 14 lat. W sezonie 2010/2011 sosnowiczanie zaczęli od wygranych nad Zawiszą Bydgoszcz, Polonią Nowy Tomyśl i Ruchem Zdzieszowice. Z kolei na serię trzech kolejnych wygranych nasz zespół poprzednio zanotował w końcówce sezonu 2017/2018, gdy wygrał aż sześć razy z rzędu.
0' 19:10 Do tej pory Zagłębie i Resovia spotkały się 14-krotnie i mierzyły się ze sobą tylko i wyłącznie na drugim szczeblu rozgrywkowym - w latach 1986-1989 w II lidze wschodniej i w sezonach 2020/2021 - 2023/2024 w Fortuna I lidze. Zagłębie wygrało sześć meczów, trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów, a pięć razy lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa. Bilans bramkowy - 12:12.
0' 19:00 Zarówno Zagłębie, jak i Resovia przystępują do dzisiejszego meczu po serii dwóch zwycięstw. Sosnowiczanie dwukrotnie wygrywali po 2:1 - w pierwszej kolejce u siebie z Olimpią Grudziądz i w drugiej w Bielsku-Białej z Rekordem, a rzeszowianie zaczęli od triumfu nad Wieczystą w Krakowie, a potem pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice. W obu przypadkach było po 1:0.
0' 18:50 Trzech zmian dokonał trener Marek Saganowski w pierwszym składzie w porównaniu do meczu w Bielsku-Białej. Przemeblowaniu uległ środek pola. Miejsce w wyjściowej jedenastce stracili Patryk Mularczyk i Bartosz Zawojski, a w ich miejsce do składu wskoczyli Joel Valencia i Łukasz Uchnast. Poza meczową kadrą znaleźli się Miłosz Pawlusiński, Mikołaj Staniak i Paweł Szostek - cała trójka wczoraj zagrała w sparingu rezerw Zagłębia. W dwudziestce po raz pierwszy znalazł się za to Mateusz Duda, a wrócili do niej nieobecni w starciu z Rekordem Bartosz Chęciński i Bartosz Paszczela.
0' 18:40 Dobry wieczór Państwu. Witamy z ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Betclic II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Resovią Rzeszów.
Druga galeria zdjęć z meczu z ResoviąDruga galeria zdjęć z meczu z Resovią Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Resovią Rzeszów. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Video z meczu Zagłębie - ResoviaVideo z meczu Zagłębie - Resovia Na stronie TVP Sport można obejrzeć zarówno skrót meczu Zagłębia z Resovią, jak i zapis całej transmisji tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią - To nie jest przypadek, że wygrywamy trzeci mecz z rzędu, bo ta drużyna ma przede wszystkim bardzo silny mental i konkretne założenia, które stara się wykonywać - powiedział trener Marek Saganowski. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu przeciwko ResoviiGaleria zdjęć z meczu przeciwko Resovii Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć z meczu, w którym sosnowieckie Zagłębie podejmowało rzeszowską Resovię » Czytaj więcej
Zwycięska seria trwaZwycięska seria trwa Zagłębie pokonało Resovię Rzeszów 2:0 i odniosło trzecie zwycięstwo w sezonie. Gole dla sosnowiczan strzelili Kamil Biliński (49') i Joel Valencia (79'). Po trzech kolejkach Zagłębie jest na drugim miejscu w tabeli. » Czytaj więcej