2023-12-15, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Płock
Stroje: niebieskie (5-4-1)
2:0(0:0)
99. Bartłomiej Gradecki 24. David Niepsuj (45' 70. Kacper Laskowski) 77. Jakub Szymański 4. Adam Chrzanowski 5. Beniamin Czajka 16. Fabian Hiszpański 32. Fryderyk Gerbowski (85' 7. Radosław Cielemęcki) 14. Mateusz Szwoch 8. Jakub Grič 9. Dawid Kocyła (85' 10. Krzysztof Janus) 20. Łukasz Sekulski (90+5' 19. Emile Thiakane)   Rezerwowi: 98. Piotr Zieliński 15. Kristian Vallo 23. Filip Lesniak 28. Adrian Szczutowski 37. Paweł Chrupałła    Trener: Dariusz Żuraw
1:0 - Kacper Laskowski 68' 2:0 - Fabian Hiszpański 90+4'
73' Fryderyk Gerbowski 73' Ołeksij Bykow 77' Joel Valencia 83' Dawid Kocyła 90+3' Marek Fabry
33. Mateusz Kos  96. Patryk Caliński27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow 16. Dawid Ryndak 95. Nikodem Zielonka (78' 88. Adrian Troć) 29. Maksymilian Rozwandowicz (78' 9. Kamil Biliński) 14. Sebastian Bonecki 18. Dean Guezen 17. Joel Valencia (90+3' 10. Juan Camara) 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 13. Vedran Dalić 19. Marcel Ziemann 20. Tymoteusz Klupś 28. Kamil Bębenek    Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Łukasz Karski (Słupsk) - Rafał Brieger (Gdańsk), Artur Zakrzewski (Gdańsk). Techniczny: Radosław Trochimiuk (Przasnysz), VAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław), AVAR: Marek Opaliński (Legnica)
90.0000
90+13' gwizdek Koniec meczu.
90+12' Niecelny strzał Radosława Cielemęckiego zza pola karnego.
90+11' Kibice Wisły się bawią, a my musimy to jeszcze oglądać. Dobrze, że chociaż nie jest aż tak zimno jak na połowę grudnia.
90+8' Dean Guezen niecelnie strzelał zza pola karnego.
90+5' zmiana Emile Thiakane wszedł za Łukasza Sekulskiego.
90+4' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z prawej strony pola karnego Mateusz Kos wypiąstkował piłkę na 6. metr, a Fabian Hiszpański strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie Wisły.
90+3' zmiana Juan Camara zmienił Joela Valencię.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Fabrego za niesportowe zachowanie.
90+2' Patryk Caliński faulował w ataku Fabiana Hiszpańskiego.
90+1' Po rozegranym rogu zza pola karnego uderzał Dawid Ryndak i trafił w jednego z rywali.
90+1' Z prawej strony boiska wrzucał Adrian Troć. Piłkę na róg wybił Kacper Laskowski.
90' doliczony czas +13
88' Jakub Grić został na asekurację i wybita z pola karnego piłka trafiła do niego. Po jego dośrodkowaniu nad bramką z 8 metrów strzelił Beniamin Czajka.
87' Radosław Cielemęcki trafił w nogę Ołeksija Bykowa i Wisła ma róg.
86' Po dośrodkowaniu Deana Guezena piłka przeleciała nad piłkochwytem i wpadła na trybuny.
85' zmiana Podwójna zmiana w Wiśle. Krzysztof Janus za Dawida Kocyłę i Radosław Cielemęcki za Fryderyka Gerbowskiego.
84' Adrian Troć faulował w ataku Jakuba Szymańskiego.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kocyły za utrudnianie wznowienia gry przez Zagłębie.
81' Jakub Szymański wybija piłkę dośrodkowaną przez Joela Valencię.
79' Joel Valencia i Ołeksij Bykow już mogą jechać na wakacje, bo w meczu z Chrobrym będą pauzować za cztery żółte kartki.
78' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Nikodema Zielonkę i Kamil Biliński za Maksymiliana Rozwandowicza.
77' żóta kartka Żółta kartka za niesportowe zachowanie dla Joela Valencii.
76' Łukasz Sekulski uderzył po ziemi z 14 metrów. Broni Mateusz Kos.
75' W okolicy narożnika boiska faulowany był Fabian Hiszpański.
73' żóta kartka Żółta kartka także dla Fryderyka Gerbowskiego.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Ołeksija Bykowa za faul na Łukaszu Sekulskim.
70' Po obejrzeniu powtórek straconej bramki mamy wrażenie, że Dominik Jończy trochę przeszkodził Mateuszowi Kosowi w interwencji.
68' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego Mateusz Kos wypiąstkował piłkę z pola bramkowego, a na skraju pola karnego dopadł do niej Kacper Laskowski i strzałem prawą nogą w długi róg dał Wiśle prowadzenia.
67' Róg dla Wisły.
67' Gra wznowiona, ale przerwy z powodu zadymienia boiska wyniosły już ponad 11 minut.
65' Kapitan Wisły Łukasz Sekulski pobiegł pod sektor gospodarzy, ale tutaj bardziej przydałby się Grzegorz Braun.
64' Gra przerwana z powodu zadymienia po raz drugi.
63' Faul Patryka Calińskiego na Dawidzie Kocyle.
62' Rozpoczęła się druga część pokazu pirotechnicznego.
62' Nikodem Zielonka faulowany przez Beniamina Czajkę.
60' Po ośmiu minutach przerwy gramy dalej.
57' Ciągle czekamy na wznowienie gry.
54' Piłkarze zbiegli do linii bocznej i czekamy na wiatr co rozgoni jasne skłębione zasłony.
52' Gra przerwana przez sędziego z powodu zadymienia boiska przez ultras Wisły.
51' Rajd Kacpra Laskowskiego zatrzymany przez Dawida Ryndaka
50' Z ponad 20 metrów uderzał Joel Valencia. Broni Bartłomiej Gradecki.
48' Faul Sebastiana Boneckiego na Mateuszu Szwochu.
47' Nikodem Zielonka faulowany przez Beniamina Czajkę.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' Joel Valencia przerwał akcję Kacpra Laskowskiego.
45+2' W pole karne dośrodkował Fabian Hiszpański. Sytuację wyjaśnił Joel Valencia.
45' doliczony czas +3
45' zmiana Zmiana w Wiśle - za kontuzjowanego Davida Niepsuja wszedł Kacper Laskowski.
43' Przerwa w grze. Na boisku leży David Niepsuj, który ucierpiał w starciu z Nikodemem Zielonką.
42' Bartłomiej Gradecki wybiegł poza pole karne i po jego interwencji piłka trafiła na 30.metr do Maksymiliana Rozwandowicza, który natychmiast oddał strzał, ale trafił w Adama Chrzanowskiego. Próbował poprawić Sebastian Bonecki i posłał piłkę zza pola karnego obok bramki.
41' W polu bramkowym Mateusz Kos nie pozwolił Łukaszowi Sekulskiemu na dojście do sytuacji strzeleckiej.
40' Zbyt mocne zagranie Davida Niepsuja w stronę Fryderyka Gerbowskiego. Piłka poza końcową linią.
38' Dośrodkował Jakub Gric, a niecelnie główkował Beniamin Czajka.
38' Po krótko rozegranym rogu piłkę na aut wybił Dawid Ryndak.
38' Dean Guezen zablokował dośrodkowanie Dawida Kocyły. Róg dla Wisły.
36' Dośrodkował Dean Guezen. Lekkie zamieszanie w polu karnym, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Bartłomieja Gradeckiego.
36' Nikodem Zielonka faulowany przez Mateusza Szwocha.
35' Prawą nogą po ziemi z 15 metrów strzelał Dawid Kocyła. Broni Mateusz Kos.
34' Po dośrodkowaniu Deana Guezena piłkę głową trącił Dominik Jończy. Broni Bartłomiej Gradecki.
33' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Jakuba Grica.
30' Fryderyk Gerbowski faulowany przez Dominika Jończego.
30' Po dośrodkowaniu Davida Niepsuja nad bramką główkował Dawid Kocyła.
30' Ołeksij Bykow interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Davida Niepsuja.
27' Marek Fabry sfaulował w ataku Fabiana Hiszpańskiego.
27' Mateusz Kos złapał piłkę dośrodkowaną przez Fryderyka Gerbowskiego.
27' Mateusz Szwoch przy strzale zza pola karnego trafił w Sebastiana Boneckiego.
26' Spięcie pomiędzy Joelem Valencią i Fabianem Hiszpańskim. Do akcji wkroczył sędzia.
24' Nikodem Zielonka faulowany przez Fryderyka Gerbowskiego.
23' Na spalonym Łukasz Sekulski.
22' Dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego w pole karne i interwencja głową Ołeksija Bykowa.
19' Po prostopadłym podaniu od Mateusza Szwocha interweniujący Mateusz Kos uprzedził Łukasza Sekulskiego i odbił piłkę nogą, a po chwili na bramkę uderzał Fryderyk Gerbowski, a piłkę sprzed linii bramkowej na róg wybił Ołeksij Bykow.
17' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Joel Valencia. Do piłki skakał Maksymilian Rozwandowicz, ale bez skutku.
16' Zagranie ręką Fabiana Hiszpańskiego.
14' Fryderyk Gerbowski podawał w polu karnym piętą do Dawida Kocyły, ale piłka opuściła boisko.
13' Mateusz Szwoch z narożnika boiska zagrał na 25. metr, a strzał Fabiana Hiszpańskiego został zablokowany w polu karnym przez Deana Guezena.
12' Dawid Kocyła nabił Patryka Calińskiego i drugi róg dla Wisły.
12' Po rozegranym rzucie wolnym dośrodkował Dean Guezen. Piłkę złapał Bartłomiej Gradecki.
11' Nikodem Zielonka faulowany przez Jakuba Szymańskiego.
10' Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego nad bramką główkował Beniamin Czajka.
10' Róg dla Wisły po interwencji Dawida Ryndaka.
8' Łukasz Sekulski faulowany jeszcze na połowie Wisły.
6' Mateusz Kos wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Fabiana Hiszpańskiego z lewego skrzydła.
5' Po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego piłkę z pola karnego wybił Adam Chrzanowski.
3' Dwukrotnie piłkę z pola karnego wybijał Dominik Jończy, aż w końcu grę wznowi Mateusz Kos.
1' Pierwsza akcja meczu i już trzeba było wymienić piłkę.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Płocku.
0' 20:28 Sędziowie wyprowadzili piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie dziś w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach, a gospodarze na niebiesko. Przed meczem jeszcze będzie minuta ciszy poświęcona pamięci Wojciecha Łazarka.
0' 20:20 Pogoda, pora rozgrywania meczu i niezbyt dobre wyniki Wisły Płock - pewnie to wszystko przyczyniło się do tego, że frekwencja na dzisiejszym meczu pozostawia wiele do życzenia i stadion, który może pomieścić około 15 000 widzów, świeci dziś pustkami. Szkoda, ale pewnie podobnie będzie u nas we wtorek.
0' 20:10 Dziewięciu kolejnych meczów nie wygrało Zagłębie. Jeśli sosnowiczanie dziś nie wywalczą kompletu punktów w Płocku, to seria spotkań bez triumfu osiągnie "dwucyfrówkę" po raz pierwszy od rundy jesiennej sezonu 2011/2012, gdy drużyna trenowana najpierw przez Piotra Stacha, a następnie śp. Jerzego Wyrobka nie potrafiła wygrać dziesięciu meczów, choć w jednym z nich prowadziła nawet 3:0. W obecnej serii Zagłębie ma dużo większe problemy ze zdobywanie bramek. W ostatnich dziewięciu meczach sosnowiczanie strzelili zaledwie trzy bramki i sześciokrotnie zagrali "na zero z przodu".
0' 20:00 Zagłębie Sosnowiec nigdy nie wygrało meczu na starym stadionie w Płocku. Do tej pory w pięciu meczach w tym mieście sosnowiczanie strzelili zaledwie jedną bramkę. Czy ta zła seria ulegnie dziś zmianie i na nowym obiekcie Zagłębie zdoła zdobyć komplet punktów? Dotychczas sosnowiczanie wygrali tylko jeden z dziesięciu meczów z Wisłą. Oby dziś się udało odnieść drugie zwycięstwo!
0' 19:50 Czterech zmian w wyjściowym składzie dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do meczu z Motorem Lublin. Na ławce rezerwowych usiedli Vedran Dalić, Marcel Ziemann i Tymoteusz Klupś, a poza meczową dwudziestką znalazł się Meik Karwot. W ich miejsce zagrają Dominik Jończy, Dawid Ryndak, Maksymilian Rozwandowicz i Sebastian Bonecki.
0' 19:40 Dobry wieczór Państwu! Po raz pierwszy witamy z nowego stadionu w Płocku i trzeba przyznać, że Orlen Stadion, bo taka jest oficjalna nazwa obiektu, robi wrażenie.
Skrót meczu w PłockuSkrót meczu w Płocku Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PłockuKonferencja prasowa po meczu w Płocku Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec w Płocku pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Strzał w dziesiątkęStrzał w dziesiątkę Zagłębie przegrało w Płocku 0:2 i zanotowało dziesiąty kolejny mecz bez wygranej. Gole dla gospodarzy strzelili Kacper Laskowski (68') i Fabian Hiszpański (90+4'). » Czytaj więcej