Relacja Fortuna Puchar Polski 2023/2024 - kolejka
2023-10-31, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
(p.d.) (1:1) 1:1 1:2
Górnik Zabrze
1. Grega Sorčan 16. Dawid Ryndak (106' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Dominik Jończy 4. Mateusz Machała 2. Ołeksij Bykow 19. Marcel Ziemann 95. Nikodem Zielonka (68' 28. Kamil Bębenek) 14. Sebastian Bonecki 55. Meik Karwot 17. Joel Valencia (68' 20. Tymoteusz Klupś;113' 88. Adrian Troć) 9. Kamil Biliński (68' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 18. Dean Guezen 80. Łukasz Uchnast 96. Patryk Caliński  Trener: Artur Derbin
1:0 - Dawid Ryndak 23' 1:1 - Adrian Kapralik 37' 1:2 - Paweł Olkowski 104'
5' Dawid Ryndak 22' Kostas Triantafyllopoulos 61' Norbert Barczak 75' Sebastian Bonecki 79' Kamil Bębenek 93' Adrian Kapralik 95' Boris Sekulić 104' Ołeksij Bykow 110' Marek Fabry 113' Dani Pacheco 116' Kanil Lukoszek 118' Sebastian Musiolik
32. Michał Szromnik 19. Norbert Barczak (72' 17. Kamil Lukoszek) 5. Kryspin Szcześniak 13. Kostas Triantafyllopoulos 25. Michal Siplak 96. Robert Dadok (72' 2. Boris Sekulić) 23. Filipe Nascimento (46' 8. Dani Pacheco; 116' 6. Damian Rasak) 55. Szymon Czyż 7. Adrian Kapralik 11. Lawrence Ennali (46' 16. Paweł Olkowski) 9. Sebastian Musiolik     Rezerwowi: 1. Daniel Bielica 20. Mateusz Chmarek 21. Piotr Krawczyk 26. Rafał Janicki   Trener: Jan Urban
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Zbigniew Szymanek (Katowice). Techniczny: Patryk Świerczek (Brzesko), VAR: Piotr Urban (Warszawa). Sebastian Krasny (Kraków)
120.0000
120+2' gwizdek Koniec meczu. Żegnamy się z Pucharem Polski.
120' doliczony czas +1
120' Po dośrodkowaniu Michala Siplaka z rogu obok bramki główkował Adrian Kapralik.
118' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Musiolika za odkopnięcie piłki.
118' Sebastian Musiolik faulowany przez Dominika Jończego.
116' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku. Damian Rasak za Daniego Pacheco.
116' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Lukoszka za odkopnięcie piłki po gwizdku
115' Dani Pacheco faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
114' Meik Karwot lewą nogą po ziemi obok bramki
113' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Tymoteusza Klupsia.
113' żóta kartka Dani Pacheco ukarany żółtą kartką za faul na Meiku Karwocie.
110' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Fabrego za faul na Kostasie Triantafyllopoulosie.
109' Paweł Olkowski spudłował w dogodnej sytuacji po podaniu Kamila Lukoszka z prawej strony pola karnego.
107' Marek Fabry w środku boiska faulował Kamila Lukoszka.
106' gwizdek Rozpoczęła się druga część dogrywki.
106' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Konrad Wrzesiński za Dawida Ryndaka.
105+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy dogrywki
105' doliczony czas +1
104' żóta kartka Żółta kartka dla Ołeksija Bykowa za protesty
104' gol - piłka nożna 1:2 Marcel Ziemann źle interweniował głową na skraju pola karnego i zagrał piłkę do Pawła Olkowskiego, który strzelił po ziemi, piłka po drodze odbiła się od Mateusza Machały i zmyliła Gregę Sorčana
102' Boris Sekulić z kilku metrów główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Kamila Lukoszka.
102' Zagłębie przez chwilę w dziesiątkę, bo poza boiskiem opatrywany jest Tymoteusz Klupś.
100' Marcel Ziemann zagrał piłkę z własnej połowy w kierunku biegnącego do pola karnego gości Tymoteusza Klupsia, od którego szybszy okazał się Szymon Czyż.
100' Tymoteusz Klupś wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu zabrzan z rogu.
100' Rykoszet od Mateusza Machały po dośrodkowaniu Pawła Olkowskiego i róg dla gości.
99' Tymoteusz Klupś faulował w ataku Michala Siplaka.
98' Po prostopadłym podaniu Kostasa Triantafyllopoulosa piłka wychodzi poza końcową linię.
95' Meik Karwot wrzucił z rzutu wolnego w pole karne. Dominik Jończy przejął piłkę i dośrodkował na głowę Ołeksija Bykowa, a ten lekko strzelił głową w środek bramki. Piłka w rękach Michała Szromnika.
95' żóta kartka Żółta kartka dla Borisa Sekulicia za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
93' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Kapralika za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
92' Mateusz Machała wybił głową piłkę dośrodkowaną przez Daniego Pacheco.
92' Boris Sekulić zwiódł w polu karnym Marcela Ziemanna, a potem trafił w Sebastiana Boneckiego.
91' gwizdek Zaczęła się pierwsza połowa dogrywki.
90+7' gwizdek Koniec drugiej połowy. Czekamy na dogrywkę.
90+5' Szymon Czyż w środku boiska odebrał piłkę Markowi Fabremu.
90+5' Kontra Górnika zakończona niecelnym podaniem Sebastiana Musiolika.
90+3' Centrostrzał Dominika Jończego z lewej strony boiska. Michał Szromnik sparował piłkę na róg.
90+2' Po wrzutce Meika Karwota z rogu piłka wybita przez zabrzan na aut.
90+2' Róg dla sosnowiczan po interwencji Kostasa Triantafyllopoulosa.
90' doliczony czas +6
89' Dani Pacheco w środkowym kole faulował Tymoteusza Klupsia.
88' Dominik Jończy faulowany przez Adriana Kapralika na wysokości własnego pola karnego.
85' Z rzutu rożnego dośrodkował Meik Karwot. Odbita od jednego z rywali piłka spadła na 12. metr pod nogi Sebastiana Boneckiego, który strzelił prawą nogą w poprzeczkę.
85' Po akcji Sebastiana Boneckiego Kamil Bębenek przymierzył lewą nogą w krótki róg. Michał Szromnik sparował piłkę na rzut rożny.
83' Michal Siplak dośrodkował już zza końcowej linii boiska.
82' Lewą nogą z prawej strony boiska dośrodkował Kamil Bębenek. Za wysoko jak na Marcela Ziemanna.
81' Kryspin Szcześcniak faulował Marka Fabrego na połowie Zagłębia.
81' Dominik Jończy interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Pawła Olkowskiego.
80' Po dośrodkowaniu Michala Siplaka z lewego skrzydła niecelnie z 8 metrów strzelał Paweł Olkowski.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Bębenka za faul na Kamilu Lukoszku.
78' Marcel Ziemann dośrodkował z lewego skrzydła, ale osaczony przez dwóch rywali Marek Fabry nie miał jak oddać strzału.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego.
75' Sebastian Musiolik upadł w polu karnym po starciu z Mateuszem Machałą.
75' Michał Szromnik łapie piłkę dośrodkowaną przez Tymoteusza Klupsia.
75' Niecelny strzał Kamila Lukoszka z 25 metrów.
74' Na spalonym Marek Fabry.
72' zmiana Podwójna zmiana w Górniku - Boris Sekulić za Roberta Dadoka i Kamil Lukoszek za Norberta Barczaka.
71' Po weryfikacji VAR gol dla Górnika nie został uznany z powodu spalonego.
70' Po dośrodkowaniu Adriana Kapralika z lewej strony boiska piłkę z pola bramkowego do bramki wpakował Sebastian Musiolik, który uprzedził bramkarza Zagłębia.
69' Mateusz Machała przerwał dośrodkowanie Adriana Kapralika. Róg dla Górnika.
68' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Joela Valencię, Kamil Bębenek za Nikodema Zielonką i Marek Fabry za Kamila Bilińskiego.
67' Po dośrodkowaniu Michala Siplaka z rogu Grega Sorčan wypiąstkował piłkę poza pole karne, a dobitka Roberta Dadoka była niecelna.
66' Gramy dalej. Nie będzie karnego.
65' Sędzia VAR sprawdza, czy nie było faulu Mateusza Machały na Adrianie Kapraliku.
64' Rzut rożny dla Górnika po tym jak Mateusz Machała przerwał wślizgiem akcję Adriana Kapralika.
63' Dośrodowanie Meika Karwota w pole karne Górnika. Kostas Triantafayllopulos uprzedził Kamila Bilińskiego.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Norberta Barczaka za faul na Joelu Valencii.
60' Dominik Jończy zablokował strzał Adriana Kapralika z 18 metrów.
57' Adrian Kapralik ograł Mateusza Machałę i biegł z piłką w pole karne Zagłębia, ale z asekuracją zdążył Ołeksij Bykow, który wślizgiem wybił futbolówkę na rzut rożny.
56' Marcel Ziemann faulował w ataku Norberta Barczaka.
55' Meik Karwot posłał górną piłkę w pole karne, ale Nikodem Zielonka jej nie zdołał opanować.
54' Centrostrzał Michala Siplaka i piłka w rękach Gregi Sorčana.
52' Stojący na linii pola karnego Kostas Triantafyllopoulos zablokował strzał Ołeksija Bykowa.
50' Nikodem Zielonka nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Meika Karwota.
49' Strzał Roberta Dadoka zablokowany przez Ołeksija Bykowa.
48' Paweł Olkowski faulował w ataku Dominika Jończego.
47' Po dośrodkowaniu Daniego Pacheco z rzutu wolnego nad "okienkiem" główkował Kryspin Szcześniak.
47' Sebastian Musiolik faulowany przez Dawida Ryndaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Górniku przed drugą połową. Dani Pacheco za Filipe Nascimento i Paweł Olkowski Lawrence'a Ennaliego.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' Z rzutu wolnego wrzucał Filipe Nascimento, a głową strzelał Robert Dadok. Piłka zmierzała poza końcową linię, ale i tak złapał ją Grega Sorčan .
45+3' Adrian Kapralik faulowany przez Dominika Jończego około 30 metrów od bramki.
45+2' Po podaniu Joela Valencii w pole karne piłka trafia w ręce Michała Szromnika.
45' doliczony czas +3
45' Filipe Nascimento z rzutu karnego trafił w słupek, a próbujący dobijać Szymon Czyż sfaulował Marcela Ziemanna.
44' Po wideoweryfikacji sędzia uznał, że Dawid Ryndak nadepnął na stopę skaczącego do piłki Roberta Dadoka. Rzut karny dla zabrzan.
42' Sędzia będzie sprawdzał na VAR, czy nie powinien być karny dla Górnika.
41' Sędzia przerwał akcję, bo w polu karnym Zagłębia leżą Dawid Ryndak i Robert Dadok.
41' Aut dla Górnika po strzale Roberta Dadoka zablokowanym przez Ołeksija Bykowa.
40' Niecelny strzał Meika Karwota z ponad 20 metrów.
37' gol - piłka nożna 1:1 Po wybiciu piłki z autu bramkowego przez bramkarza Zagłębia główkę w środku boiska wygrał Sebastian Musiolik i zagrał w kierunku Adriana Kapralika, który uciekł Mateuszowi Machale, wbiegł w "szesnastkę" i strzelił prawą nogą w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
36' Z prawej strony boiska dośrodkował Norbert Barczak, a akcję zakończył strzał Michala Siplaka nad poprzeczką.
34' Po dośrodkowaniu Lawrence'a Ennaliego piłkę z pola bramkowego wybija Kamil Biliński.
33' Po błędzie Mateusza Machały w sytuacji sam na sam znalazł się Robert Dadok, ale Grega Sorčan zdołał odbić piłkę, którą potem na róg wybił Ołeksij Bykow.
33' Dośrodkowanie Meika Karwota i niecelna główka Kamila Bilińskiego.
32' Kamil Biliński faulowany przez Kostasa Triantafyllopoulosa.
31' Dawid Ryndak gra dziś swój 22. mecz w barwach Zagłębia w Pucharze Polski i aż do dziś czekał na pierwsze trafienie w tych rozgrywkach. Był to jego pierwszy gol w naszym zespole od rozegranego 22 października 2016 meczu I ligi z Wigrami Suwałki
29' Marcel Ziemann zagrał po ziemi w pole karne, a tam interweniował Kryspin Szcześniak.
29' Nikodem Zielonka faulował w ataku Lawrenc'a Ennaliego.
27' Na trybunie B trwa pokaz pirotechniczny.
26' Adrian Kapralik faulował w ataku Mateusza Machałę.
23' gol - piłka nożna 1:0 Kamil Biliński przy końcowej linii boiska ograł Kryspina Szcześniaka i podał w pole karne do Nikodema Zielonki, któremu piłkę spod nóg wybił Filipe Nascimento, ale zagrał prosto do Dawida Ryndaka, a ten strzałem z bliska pokonał Michała Szromnika.
22' Filipe Nascimento faulował Nikodema Zielonkę.
22' żóta kartka Kostas Triantafyllopoulos ukarany żółta kartką za faul na Nikodemie Zielonce.
21' Meik Karwot wstrzelił piłkę w pole karne, ale tam nie było żadnego z sosnowiczan.
20' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rogu piłkę z pola karnego wybija głową Kostas Triantafyllopoulos.
19' Rykoszet po strzale Marcela Ziemanna z ponad 20 metrów. Michał Szromnik nie uratował piłki przed końcową linią i róg dla Zagłębia.
18' Dominik Jończy faulowany przez Adriana Kapralika.
17' Nikodem Zielonka zwiódł Szymona Czyża i oddał strzał z ponad 20 metrów, ale trafił w Kryspina Szcześniaka.
15' Meik Karwot wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Lawrence'a Ennaliego.
15' Sebastian Bonecki blokował dośrodkowanie Michala Siplaka i róg dla gości.
14' Szymon Czyż faulowany przez Mateusza Machałę
12' Gra się toczy głównie w środku pola, więc nie ma o czym pisać.
9' Po długim podaniu Dominika Jończego w kierunku Marcela Ziemanna piłka wychodzi na aut.
7' Po strzale Lawrence'a Ennaliego z rzutu wolnego piłka trafia w mur.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Adrianie Kapraliku.
3' Już od początku na trybunach jest głośno, ale niekoniecznie kulturalnie.
1' Sebastian Bonecki faulowany w środkowym kole przez Sebastiana Musiolika.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz Zagłębia z Górnikiem.
0' 18:00 Sędziowska trójka właśnie wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Prezentacji drużyn towarzyszy pokaz świetlny i piosenka Horrorshow. Zagłębie dzisiaj zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach a goście w niebieskich koszulkach czarnych spodenkach i niebieskich getrach.
0' 17:50 Ostatnie zwycięskie starcie Zagłębia u siebie w Pucharze Polski to mecz z Górnikiem Zabrze rozegrany 12 sierpnia 2015. Od tamtej pory Zagłębie na Stadionie Ludowym grało siedem razy w Pucharze Polski i tylko raz zremisowało (w półfinale w sezonie 2015/2016 z prowadzonym przez Jana Urbana Lechem Poznań). Kolejne pięć pucharowych potyczek w Sosnowcu zakończyło się wygranymi gości - Wisły Kraków, Korony Kielce, Łódzkiego Klubu Sportowego, Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa.
0' 17:40 Zagłębie po raz dziesiąty w historii gra z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski. Do tej pory oba te zespoły dwukrotnie zagrały w finałowych meczach (raz wygrało Zagłębie, a raz zabrzanie), a łączny bilans pucharowych starć obu zespołów to cztery zwycięstwa naszej drużyny i pięć wygranych dzisiejszych gości. Ostatnie dwa mecze wygrało jednak Zagłębie i dziś liczymy na kontynuację tej serii.
0' 17:30 W meczowej kadrze Górnika na dzisiejszy mecz nie ma Japończyka Daisuke Yokoty, który zdobył cztery bramki w dwóch poprzednich meczach ligowych zabrzan. Nie ma również Lukasa Podolskiego, ale nieobecność mistrza świata z 2014 nie jest niespodzianką, bo Niemiec jest kontuzjowany i nie pojawił się na boisku w dwóch poprzednich meczach zabrzan w Ekstraklasie.
0' 17:20 Strzelcy wszystkich bramek dla Zagłębia w poprzednim meczu Pucharu Polski rozpoczną mecz na ławce rezerwowych. W przypadku Marka Fabrego to pomyślna informacja, bo Słowak w Wejherowie doznał urazu, który wyłączył go z gry aż do ostatniej soboty, gdy spędził na boisku 45 minut w meczu rezerw ze Spartą Katowice. Pierwszy raz w meczu rozgrywanym na ArcelorMittal Park miejsce w meczowej dwudziestce wywalczył Łukasz Uchnast. On dotychczas był w kadrze tylko na wyjazdowym spotkaniu w Łęcznej.
0' 17:10 Czterech zmian w porównaniu do sobotniego meczu z GKS-em Tychy dokonał Artur Derbin. W bramce Mateusza Kosa zastąpił Grega Sorčan, który do tej pory wystąpił jedynie w meczu Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo. Na wahadle w miejsce kontuzjowanego Juana Camary, który z kolei w sobotę zastąpił przed meczem kontuzjowanego Huberta Matynię, zagra Dawid Ryndak. Tutaj nastąpi zmiana stron i na lewą stronę przejdzie Marcel Ziemann, a "Denver" wystąpi na prawym. W środku obrony Mateusz Machała zastąpił Maksymiliana Rozwandowicza, a na prawym skrzydle wypożyczony z Górnika Zabrze młodzieżowiec Nikodem Zielonka zagra za Kamila Bębenka.
0' 17:00 Witamy ze stadionu ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z pierwszego w historii tego stadionu meczu w ramach Pucharu Polski.
Konferencja prasowa po meczu z GórnikiemKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem - W tym trudnym dla nas momencie drużyna pokazała charakter i wiarę w to, że jesteśmy rywalizować jak równy z równym z ekstraklasowiczem - powiedział po meczu z Górnikiem Artur Derbin. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z GórnikiemGaleria zdjęć z meczu z Górnikiem Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GórnikiemSkrót meczu z Górnikiem Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Zabrze. » Czytaj więcej
Pożegnanie z Pucharem PolskiPożegnanie z Pucharem Polski W 1/16 finału PP Zagłębie przegrało po dogrywce z Górnikiem Zabrze 1:2. Nasz zespół prowadził po golu Dawida Ryndaka (23'). W 37. minucie wyrównał Adrian Kapralik, a awans gościom dał Paweł Olkowski (104') » Czytaj więcej