Relacja Fortuna Puchar Polski 2023/2024 - kolejka
2023-09-27, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Wejherowo
Stroje: żółty (4-5-1)
1:3(1:2)
Stroje: zielone (5-4-1)
1. Robert Wika 8. Jakub Godlewski (71' 5. Dominik Bluma) 3. Oliwer Kątny 6. Kacper Małolepszy 11. Maciej Koszałka 15. Bartłomiej Iwański (53' 18. Dominik Rietz) 7. Krystian Faltyński (62' 16. Kamil Pranczk) 23. Jakub Kwidziński 24. Maciej Leske (71' 21. Kacper Hebel) 17. Julian Goyke (62' 14. Seweryn Kozakowski) 9. Krzysztof Idzi       Rezerwowi: 12. Kacper Łukowicz 2. Kacper Wiśniewski 4. Igor Stenka 19. Kacper Jarząb    Trener: Grzegorz Niciński
0:1 - Marek Fabry 31' 0:2 - Marek Fabry 32' 1:2 - Bartłomiej Iwański 39' 1:3 - Kamil Bębenek 68'
38' Mateusz Machała 45+5' Oliwer Kątny
1. Grega Sorčan 16. Dawid Ryndak 4. Mateusz Machała (45+4' 96. Patryk Caliński) 13. Vedran Dalić 23. Hubert Matynia 19. Marcel Ziemann (74' 2. Ołeksij Bykow) 28. Kamil Bębenek  14. Sebastian Bonecki (74' 29. Maksymilian Rozwandowicz) 18. Dean Guezen 88. Adrian Troć (58' 95. Nikodem Zielonka) 11. Marek Fabry (58' 9. Kamil Biliński)   Rezerwowi: 87. Kacper Siuta 17. Joel Valencia 77. Konrad Wrzesiński 89. Bartosz Chęciński     Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów) - Krystian Mucha (Olsztyn), Patryk Zając (Ciechanów). Techniczny: Sebastian Pakuszewski (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' W polu karnym Zagłębia Kacper Małolepszy sfaulował Patryka Calińskiego.
90+3' Po podaniu Maksymiliana Rozwandowicza Kamil Biliński trafił w boczną siatkę.
90+2' Nikodem Zielonka faulował w ataku Kacpra Małolepszego.
90' Maksymilian Rozwandowicz strzelił w plecy znajdującego się na spalonym Kamila Bilińskiego.
89' Dośrodkowanie Patryka Calińskiego trafiło prosto w ręce Roberta Wiki.
87' Kontra Gryfa po stracie Kamila Bilińskiego. Po dośrodkowaniu Kacpra Hebla piłkę na róg wybija Patryk Caliński.
87' Grega Sorčan łapie piłkę dośrodkowaną przez Dominika Blumę.
85' Krzysztof Idzi faulował w ataku Patryka Calińskiego.
84' Po dośrodkowaniu Deana Guezena z narożnika boiska w polu karnym Gryfa faulował Patryk Caliński.
83' Hubert Matynia wywalczył rzut rożny.
81' Vedran Dalić wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Kwidzińskiego.
81' Kacper Małolepszy faulowany przez Deana Guezena około 25 metrów od bramki Zagłębia.
80' Nikodem Zielonka faulował w ataku Dominika Blumę.
78' Skurcze łapią Kamila Bębenka. Pomaga mu Dean Guezen.
76' Ołeksij Bykow po wejściu na boisko zajął miejsce po lewej stronie w trójce środkowych obrońców, a Hubert Matynia gra na lewym wahadle.
74' Po dośrodkowaniu Kamila Bilińskiego piłkę wślizgiem z pola karnego wybija Oliwier Kątny.
74' zmiana Ostatnie dwie zmiany w Zagłębiu. Maksymilian Rozwandowicz za Sebastiana Boneckiego i Ołeksij Bykow za Marcela Ziemanna.
71' zmiana Podwójna zmiana w Gryfie - Dominik Bluma za Jakuba Godlewskiego i Kacper Hebel za Macieja Leske.
71' Hubert Matynia strzelił z ponad 20 metrów wysoko nad bramką.
70' Krzysztof Idzi faulował Vedrana Dalicia w polu karnym Zagłębia.
68' gol - piłka nożna 1:3 Akcja trzech panów "B" - Sebastian Bonecki zagrał na lewą stronę pola karnego do Kamila Bilińskiego, który odegrał przed bramkę. Boneckiemu nie udało się przejąć piłki, ale akcję sfinalizował strzałem Kamil Bębenek.
66' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie zablokowany był Kamil Biliński, a następnie Nikodem Zielonka faulował Jakuba Godlewskiego.
62' zmiana Podwójna zmiana w Gryfie. Seweryn Kozakowski za Juliana Goyke i Kamil Pranczk za Krystiana Faltyńskiego.
62' Dawid Ryndak powstrzymał akcję Kacpra Małolepszego.
61' Po dośrodkowaniu Patryka Calińskiego piłka wychodzi poza boisko.
58' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Nikodem Zielonka za Adriana Trocia i Kamil Biliński za Marka Fabrego, który opuszcza boisko na noszach.
58' Marek Fabry nadal siedzi w polu bramkowym Gryfa. Na boisko wbiegli noszowi.
56' Po przejęciu piłki na prawej stronie pola karnego Kamil Bębenek zagrał przed bramkę, gdzie próbujący zakończyć akcję strzałem Marek Fabry upadł i potrzebuje pomocy.
55' Grega Sorčan łapie piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Godlewskiego.
53' zmiana Pierwsza zmiana w Gryfie - Dominik Rietz za Bartłomieja Iwańskiego.
52' Na murawie leży Adrian Troć i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów.
50' Po podaniu Dawida Ryndaka w stronę Marka Fabrego Robert Wika wybiega na 25. metr i wybija piłkę na aut.
49' Bartłomiej Iwański faulowany w środku boiska przez Patryka Calińskiego.
48' Hubert Matynia na spalonym po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna.
48' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne Gryfa i za chwilę będzie wrzucał futbolówkę z drugiej strony boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu w Wejherowie.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+5' żóta kartka Żółta kartka dla Oliwiera Kątnego za faul na Kamilu Bębenku.
45+5' Po dośrodkowaniu Juliana Goyke z rzutu rożnego Dean Guezen wybija piłkę z pola karnego.
45+4' zmiana Za kontuzjowanego Mateusza Machałę na boisko wszedł Patryk Caliński.
45+3' Centrostrzał Juilana Goyke i piłka przelatuje obok bramki.
45+2' Mateusz Machała zszedł z boiska wspierany na ramionach kolegów z zespołu.
45' doliczony czas +3
45' Sędzia przerwał grę, bo na boisku leży Mateusz Machała
45' Marcel Ziemann interweniuje głową we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Juliana Goyke.
44' Robert Wika odbija piłkę po strzale Adriana Trocia z 15 metrów, a dobitka Marka Fabrego jest niecelna.
42' Marcel Ziemann wyłożył piłkę w pole karne do Marka Fabrego. Robert Wika odbił piłkę, a po chwili Kacper Małolepszy przed linią bramkową zablokował strzał Dawida Ryndaka.
41' Szarpany za koszulkę w polu karnym Marek Fabry zdołał wycofać piłkę do Marcela Ziemanna, a ten oddał strzał na bramkę. Robert Wika zdołał odbić piłkę.
39' gol - piłka nożna 1:2 Kontaktową bramkę dla Gryfa zdobył Bartłomiej Iwański, który po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przelobował wysuniętego przed linię bramkową Gregę Sorčana.
39' Grega Sorčan łapie piłkę dośrodkowaną przez Oliwera Kątnego.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Machały za faul na Krzysztofie Idzim.
37' Marek Fabry faulował w ataku Oliwiera Kątnego.
37' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia piłkę poza pole karne wybił Bartłomiej Iwański.
36' Po strzale Marka Fabrego z rzutu wolnego piłkę sparował Robert Wika. Będzie róg dla Zagłębia.
35' Kamil Bębenek faulowany około 25 metrów przed bramką Gryfa.
32' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska piłkę głową w bramce Gryfa umieścił Marek Fabry.
31' gol - piłka nożna 0:1 Z autu w pole karne Gryfa wrzucił Vedran Dalić. Jeden z graczy gospodarzy wybił piłkę poza pole karne, skąd od razu uderzył Sebastian Bonecki. Futbolówka odbiła się od zawodnika Gryfa i spadła pod nogi Marka Fabrego, który strzelił prawą nogą do siatki.
29' Hubert Matynia podał w pole karne, jednak Oliwer Wika zablokował Adriana Trocia i uniemożliwił mu dojście do piłki.
28' Dean Guezen dośrodkował na lewą stronę pole karne, skąd Marcel Ziemann zagrał z pierwszej piłki, ale Robert Wika był czujny i uprzedził składającego się do strzału Marka Fabrego.
26' Maciej Leske po akcji prawą stroną dograł przed bramkę, ale Krzysztof Idzi nie był w stanie oddać strzału na bramkę.
26' Po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego Marek Fabry odegrał piłkę głową przed pole karne, a Dean Guezen strzelił z woleja nad poprzeczką.
25' Kamil Bębenek wybił z pola karnego piłkę wrzuconą z autu przez Bartłomieja Iwańskiego.
23' Z linii pola karnego prawą nogą strzelał Adrian Troć. Broni Robert Wika.
23' Po kolejnym wrzucie z autu Vedrana Dalicia głową obok bramki strzelał Marek Fabry.
22' Defensywa gospodarzy poradziła sobie z wrzutem z autu Vedrana Dalicia.
21' Marcel Ziemann wywalczył aut na wysokości pola karnego Gryfa.
18' Adrian Troć dośrodkował z lewego skrzydła, ale Marek Fabry pod naciskiem rywala nie opanował piłki.
16' Po długiej piłce od Huberta Matyni Marek Fabry wbiegł ze skrzydła w środek pola karnego i strzelił po ziemi prawą nogą. Robert Wika złapał piłkę.
15' Po dośrodkowaniu Deana Guezena na spalonym był Hubert Matynia.
14' Dawid Ryndak faulowany przez Kacpra Małolepszego.
13' Marcel Ziemann zagrał piłkę wszerz linii pola bramkowego, ale Marek Fabry nie trafił w futbolówkę.
12' Po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego piłkę z pola karnego wybija Oliwer Kątny.
11' Hubert Matynia faulowany przez Krzysztofa Idziego.
9' Po dośrodkowaniu Juliana Goyke na bliższy słupek piłkę głową wybija Marek Fabry, a poprawka Krystiana Faltyńskiego jest niedokładna.
8' Czwarty róg dla gospodarzy po tym jak Adrian Troć zablokował Jakuba Kwidzińskiego.
8' Po dośrodkowaniu Oliwera Kątnego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Dawid Ryndak.
7' Z narożnika boiska dośrodkował Julian Goyke, a piłkę na kolejny korner wybił Marek Fabry.
7' Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę na rzut rożny wybił Marcel Ziemann.
5' Po podaniu Marcela Ziemanna Kamil Bębenek strzelił lewą nogą w słupek z około 14 metrów.
4' Adrian Troć faulowany na własnej połowie przez Krzysztofa Faltyńskiego.
2' Piłka wyszła poza końcową linię po dośrodkowaniu Juliana Goyke z rogu.
2' Hubert Matynia wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Juliana Goyke
1' Strzał Adriana Trocia po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka zablokowany w polu karnym.
1' "Zero litości, połamcie tym kurwom kości" - miejscowi kibice zaczęli od kulturalnego dopingu.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Wejherowie.
0' 15:28 Sędzia Radosław Trochimiuk wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś całe na zielono, a Gryf w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach. Pod nieobecność Maksymiliana Rozwandowicza i Dominika Jończego, drużynę w roli kapitana wyprowadził Dawid Ryndak.
0' 15:20 Dla sosnowiczan to trzeci kolejny sezon, w którym pierwszym rywalem w Pucharze Polski jest drużyna z IV ligi. Przed dwoma laty, w debiucie trenera Artura Skowronka, Zagłębie wygrało z Ruchem Zdzieszowice aż 6:0. Rok temu nasz zespół także wygrał, choć już z większym trudem, bo zaledwie 2:1 z GKS-em Wikielec. Liczymy na to, że dziś nie będzie żadnej sensacji, bo Gryf jest teoretycznie najsłabszym z zespołów, które grają w centralnej edycji Pucharu Polski (15. miejsce w IV lidze pomorskiej).
0' 15:10 Zagłębie po raz piąty w historii zmierzy się z Gryfem Wejherowo. Bilans dotychczasowych spotkań to dwa zwycięstwa i dwa remisy. Na Wzgórzu Wolności w Wejherowie sosnowiczanie wygrali 3:0 wiosną 2013, a jesienią tego samego roku zremisowali 2:2. Z kolei dla trenera Grzegorza Nicińskiego, który prowadził Gryfa w trzech z czterech dotychczasowych meczów z Zagłębiem, będzie to łącznie ósme starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Po dwa razy mierzył się z Zagłębiem jako szkoleniowiec Arki Gdynia i Chrobrego Głogów. Żadnego z tych meczów nie wygrał (trzy remisy i cztery porażki). Gdy Grzegorz Niciński prowadził gdyńska Arkę mierzył się z Zagłębiem trenowanym przez Artura Derbina. Przegrał wówczas na wyjeździe 2:4, a u siebie zremisował 2:2.
0' 15:00 Jedynym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, który miał okazję grać w barwach naszego klubu na stadionie w Wejherowie jest Dawid Ryndak. Wystąpił on w rozegranym 17 marca 2013 spotkaniu, które zakończyło się wygraną sosnowiczan 3:0. Dla "Denvera" będzie to 21. pucharowy występ w barwach Zagłębia w 10. edycji tych rozgrywek. Debiutował on 24 września 2008 w wyjazdowym meczu Zagłębia z Promieniem Opalenica.
0' 14:50 Nazwiska piłkarzy Gryfa Wejherowo niewiele nam mówią. Widać jednak, że trener Grzegorz Niciński stawia na młodzieżowców. W pierwszej jedenastce znalazło się pięciu zawodników, którym przysługuje ten status, a wśród rezerwowych jest siedmiu kolejnych. Dla porównania - w pierwszym składzie Zagłębia jest dziś dwóch młodzieżowców, a na ławce trzech innych. 25 % składu Gryfa to zawodnicy o imieniu Kacper - jeden zagra w pierwszym składzie, a czterech rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 14:40 Trener Artur Derbin zrobił tak, jak zapowiadał i dał odpocząć większości zawodników, którzy w niedzielę zagrali w pierwszym składzie przeciwko zespołowi z Niecieczy. Z jedenastki rozpoczynającej mecz ze "Słonikami" miejsce w składzie zachowali tylko Sebastian Bonecki i Marcel Ziemann, a sześciu innych piłkarzy - Ołeksij Bykow, Kamil Biliński, Joel Valencia, Maksymilian Rozwandowicz, Konrad Wrzesiński i Nikodem Zielonka - zacznie spotkanie na ławce rezerwowych. Do Wejherowa w ogóle nie pojechali Mateusz Kos i Dominik Jończy. Po kontuzji za to do składu wrócił Vedran Dalić.
0' 14:30 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Wejherowie i zapraszamy na relację z meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski pomiędzy miejscowym a Zagłębiem Sosnowiec
Artur Derbin po meczu z GryfemArtur Derbin po meczu z Gryfem - Najważniejsze to osiągnięcie celu, jakim był awans. Cieszy, że piłkarze podeszli profesjonalnie i z szacunkiem do rywala - powiedział po meczu w Wejherowie trener Artur Derbin. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z WejherowaGaleria zdjęć z Wejherowa Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Gramy dalejGramy dalej Zagłębie Sosnowiec wygrało z Gryfem Wejherowo 3:1 i awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski. Bramki dla sosnowiczan strzelili Marek Fabry (31' i 32') i Kamil Bębenek (68'). » Czytaj więcej