2023-12-19, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Chrobry Głogów
Stroje: (5-4-1)
33. Mateusz Kos 96. Patryk Caliński 13. Vedran Dalić (53' 10. Juan Camara) 27. Dominik Jończy 16. Dawid Ryndak (81' 19. Marcel Ziemann) 95. Nikodem Zielonka (58' 80. Łukasz Uchnast) 29. Maksymilian Rozwandowicz 18. Dean Guezen (58' 9. Kamil Biliński) 55. Meik Karwot 20. Tymoteusz Klupś (81' 28. Kamil Bębenek) 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 14. Sebastian Bonecki 77. Konrad Wrzesiński    Trener: Artur Derbin
0:1 - Mateusz Ozimek 50' 0:2 - Dawid Hanc 53' 1:2 - Marek Fabry 86'
48' Dominik Jończy 57' Mateusz Ozimek 61' Tymoteusz Klupś 78' Marek Fabry 84' Dawid Hanc 90+3' Łukasz Uchnast
1. Damian Węglarz 80. Kacper Tabiś44. Albert Zarówny 3. Michał Michalec 33. Natan Malczuk 77. Dawid Hanc (90' 6. Sebastian Górski) 14. Bartosz Biel (69' 31. Jesus Angel Paz) 7. Artur Bogusz (82' 20. Eryk Pieczarka) 16. Robert Mandrysz 9. Mateusz Ozimek (90' 21. Elvis Stuglis) 11. Mikołaj Lebedyński  Rezerwowi: 22. Karol Dybowski 18. Maciej Maćkowiak 25. Krzysztof Janiszewski 92. Adrian Tworzydło   Trener: Piotr Plewnia
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Piotr Szubielski (Łódź), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Albert Różycki (Łódź). VAR: Tomasz Marciniak (Płock), AVAR: Damian Gawęcki (Kielce)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Po wrzucie z autu w pole karne Zagłębia do strzału składał się Mikołaj Lebedyński ale zablokował go Marcel Ziemann.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Uchnasta za faul na Jesusie Angelu Pazie.
90+3' Patryk Caliński faulowany przez Jesusa Angela Paza.
90+2' Po dośrodkowaniu Eryka Pieczarki z rogu niecelnie główkował Elvis Stuglis.
90' doliczony czas +5
90' zmiana Podwójna zmiana w Chrobrym. Sebastian Górski za Dawida Hanca i Elvis Stuglis za Mateusza Ozimka.
90' Niecelna główka Meika Karwota po centrze Łukasza Uchnasta.
88' Strzał Marcela Ziemanna zablokowany przez Kacpra Tabisia.
87' Patryk Caliński przymierzył z linii pola karnego i trafił w słupek!
86' gol - piłka nożna 1:2 Dominik Jończy dośrodkował w pole karne. Kamil Biliński wycofał piłkę głową do Marka Fabrego, a ten strzałem prawą nogą pokona Damiana Węglarza.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Hanca za faul na Kamilu Bębenku.
83' Na spalonym Kamil Biliński.
82' zmiana Zmiana w Chrobrym - Eryk Pieczarka za Artura Bogusza
81' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marcel Ziemann za Dawida Ryndaka i Kamil Bębenek za Tymoteusza Klupsia.
80' Damian Węglarz łapie piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Uchnasta.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Fabrego za faul na Albercie Zarównym.
78' Marek Fabry główkował nad bramką po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
75' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Artura Bogusza.
73' Damian Węglarz uprzedził Marka Fabrego i złapał piłkę dośrodkowaną przez Tymoteusza Klupsia.
73' Po podaniu Kacpra Tabisia Mikołaj Lebedyński strzelił nad poprzeczką zza pola karnego.
72' Dawid Ryndak zablokował strzał Artura Bogusza. Róg dla Chrobrego.
71' Podawał Dawid Ryndak, a Juan Camara strzelił lewą nogą nad bramką.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym. Jesus Angel Paz za Bartosza Biela.
69' Albert Zarówny faulował Juana Camarę.
67' Artur Bogusz faulowany przez Łukasza Uchnasta.
66' Piłka zagrana przez Meika Karwota z własnej połowy trafia do rąk Damiana Węglarza.
65' Dawid Ryndak na spalonym.
63' Po dośrodkowaniu Łukasza Uchnasta z kilku metrów strzelał Tymoteusz Klupś. Broni Damian Węglarz.
63' Kamil Biliński faulowany przez Roberta Mandrysza.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Tymoteusza Klupsia za faul na Mikołaju Lebedyńskim.
60' Mikołaj Lebedyński potknął się w polu karnym Zagłębia.
58' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Łukasz Uchnast za Nikodema Zielonkę i Kamil Biliński za Deana Guezena.
58' Tymoteusz Klupś z ponad 20 metrów strzelił wysoko nad bramką.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Ozimka za faul na Juanie Camarze.
53' gol - piłka nożna 0:2 Dawid Ryndak stracił piłkę w polu karnym Zagłębia. Przejął ją Mateusz Ozimek i zagrał w pole karne do Mikołaja Lebedyńskiego, który odegrał do Dawida Hanca, a ten strzałem lewą nogą z 7 metrów podwyższył wynik.
53' zmiana Za kontuzjowanego Vedrana Dalicia wszedł Juan Camara.
52' Zza pola karnego strzelał Dominik Jończy. Broni Damian Węglarz.
50' gol - piłka nożna 0:1 Po strzale Mateusza Ozimka z rzutu wolnego piłka wpadła do bramki pod ręką Mateusza Kosa.
49' Dominik Jończy musiał przerwać akcję z boku pola karnego Zagłębia, bo kontuzjowany Vedran Dalić nie wrócił na połowę Zagłębia.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Mateuszu Ozimku.
48' W pole karne dośrodkował Tymoteusz Klupś, a piłkę głową wybił Michał Michalec.
47' Róg dla Zagłębia po interwencji Alberta Zarównego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' Po dośrodkowaniu Dawida Hanca piłka wychodzi poza boisko.
45+2' Maksymilian Rozwandowicz przerwał akcję Kacpra Tabisia. Róg dla Chrobrego.
45+2' Z lewej strony boiska dośrodkował Dawid Rynda, a Robert Mandrysz podbił piłkę głową w ręce bramkarza.
45' doliczony czas +2
45' Pierwszy celny strzał w meczu. Dean Guezen odebrał piłkę rywalowi, przygotował sobie pozycję do strzału i uderzył lewą nogą z około 20 metrów. Broni Damian Węglarz.
42' Z około 20 metrów strzelał Dean Guezen. Piłka trafiła w głowę Mikołaja Lebedyńskiego, który zmuszony jest do skorzystania ze wsparcia fizjoterapeutów.
40' Na spalonym Nikodem Zielonka.
40' Z rzutu wolnego strzelał Bartosz Biel. Posłał piłkę obok muru i obok bramki.
39' 23 metry od bramki Zagłębia Artura Bogusza sfaulował Meik Karwot.
37' Mikołaj Lebedyński przy strzale z pola karnego trafił w plecy Dominika Jończego.
35' Szydercze oklaski po nieudanym zagraniu Meika Karwota.
33' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Michała Michalca.
33' Bartosz Biel faulowany przez Deana Guezena.
32' Z autu wrzucał Vedran Dalić. Wybita z pola karnego piłka trafiła do Deana Guezena, który strzelił lewą nogą obok bramki.
30' Na sektorze gości pojawili się fani Chrobrego Głogów.
29' Paweł Pskit przerwał akcję, bo w okolicy pola karnego Zagłębia leżał Mikołaj Lebedyński, który ucierpiał w starciu z Patrykiem Calińskim.
28' Kontra Zagłębia. Nikodem Zielonka podał na prawo do Patryka Calińskiego, który dośrodkował w pole, gdzie interweniował Albert Zarówny.
27' Nikodem Zielonka po dryblingu w polu karnym wyłożył piłkę Meikowi Karwotowi, któremu oddanie strzału uniemożliwił Artur Bogusz, a po chwili Karwot faulował Dawida Hanca.
25' Z autu w pole karne wrzucał Vedran Dalić. Piłkę wybił Mikołaj Lebedyński. Po chwili futbolówka wróciła w "szesnastkę" i niecelnie prawą nogą strzelał Dominik Jończy.
23' Tymoteusz Klupś na spalonym po dośrodkowaniu Vedrana Dalicia.
22' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza piłkę z pola karnego wybił Michał Michalec.
20' Tymoteusz Klupś ruszył w stronę Damiana Węglarza. Został nabity piłką przez bramkarza Chrobrego, ale piłka wyszła poza boisko.
19' Po strzale Mateusza Ozimka z 14 metrów piłka minęła dalszy słupek bramki Zagłębia.
18' Artur Bogusz w polu karnym zdjął piłkę składającemu się do strzału Meikowi Karwotowi.
18' Patryk Caliński przy linii bocznej przerwał akcję Mateusza Ozimka.
15' Po dośrodkowaniu Deana Guezena z narożnika boiska goście wybijają piłkę poza pole karne. Uderzał Nikodem Zielonka, ale po jego strzale piłka poleciała w trybuny.
14' Damian Węglarz wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Marka Fabrego z prawego skrzydła. Do futbolówki dopadł Maksymilian Rozwandowicz, który uderzył z około 12 metrów i trafił w Natana Marczuka. Róg dla sosnowiczan.
13' Tymoteusz Klupś faulował przed polem karnym Chrobrego Kacpra Tabisia.
13' Meik Karwot faulowany w środku boiska przez Roberta Mandrysza.
12' Nikodem Zielonka po rajdzie prawą stroną boiska i ograniu Natana Malczuka zagrał do Tymoteusza Klupsia, ale ten fatalnie dośrodkował.
11' Dawid Ryndak do nikogo w pole karne. Po raz pierwszy w meczu ożywiły się milczące trybuny.
10' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Artura Bogusza.
8' Meik Karwot zagrywał w pole karne w kierunku Marka Fabrego. Piłkę przejął Damian Węglarz.
7' Po dośrodkowaniu Artura Bogusza z prawej strony boiska niecelnie główkował Mikołaj Lebedyński.
6' Kacper Tabiś faulowany w polu karnym Chrobrego przez Tymoteusza Klupsia.
4' Maksymilian Rozwandowicz zablokowany przy strzale z 10 metrów.
3' Z autu w pole karne wrzucał Vedran Dalić. Piłkę wybił Mikołaj Lebedyński.
3' Po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia piłkę wybił Michał Michalec.
2' Z autu w pole karne wrzucił Vedran Dalić. Po zablokowanym strzale Dominika Jończego mamy róg.
1' gwizdek Gramy!
0' 17:30 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci Janusza Filipiaka.
0' 17:28 Światła pulsują, HorrorShow gra, piłkarze wyszli na murawę. Zagłębie dziś całe na biało, a goście w koszulkach w pomarańczowo-czarne pasy, czarnych getrach i spodenkach. Przed meczem obserwator PZPN Tomasz Radkiewicz wręczył pamiątkę asystentowi sędziego Piotrowi Szubielskiemu, który kończy dziś swoją przygodę z sędziowaniem.
0' 17:20 Cztery porażki z rzędu, pięć kolejnych przegranych u siebie, dziesięć meczów bez zwycięstwa, jedna bramka strzelona w ośmiu meczach. Czy Zagłębie będzie w stanie przerwać dziś te wszystkie złe serie i wleje nieco przedświątecznego optymizmu w serca kibiców?
0' 17:10 Na termometrze jest w tej chwili około +9, a dzisiejszy mecz przesądzi o tym, czy zimą w Sosnowcu będzie -4, -7, czy -8. Oczywiście, nie chodzi o stopnie Celsjusza, tylko o różnicę punktową między ostatnim w tabeli Zagłębiem, a zespołem, który zimę spędzi na pierwszej pozycji nad strefą spadkową. Zwycięstwo sosnowiczan będzie oznaczało, że strata do Chrobrego będzie wynosiła 4 punkty, remis sprawi, że do Chrobrego i Polonii Warszawa będziemy tracili 7 punktów, a po porażce Zagłębie będzie miało 8 punktów mniej niż piętnasta w tabeli Polonia.
0' 17:00 Trzech zmian w wyjściowym składzie Zagłębia dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do meczu w Płocku. Poza meczową kadrą znaleźli się pauzujący za cztery żółte kartki Ołeksij Bykow i Joel Valencia, a na ławce usiadł Sebastian Bonecki. Od pierwszej minuty zagrają za to Vedran Dalić, Tymoteusz Klupś i Meik Karwot. Na ławkę rezerwowych powraca nieobecny ostatnio w dwudziestce Konrad Wrzesiński, a także Łukasz Uchnast, który czeka na debiut w pierwszym zespole.
0' 16:50 Dobry wieczór Państwu. Po raz ostatni w 2023 witamy ze stadionu ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Skrót meczu z ChrobrymSkrót meczu z Chrobrym Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym - Jestem po rozmowach z prezesem i prezydentem i dostałem zapewnienie, że będę dalej pracował z tą drużyną, ale zdaję sobie sprawę z tego, że w piłce pewne działania postępują dynamicznie i liczę się z różnymi konsekwencjami - powiedział Artur Derbin » Czytaj więcej
Minus osiem zimąMinus osiem zimą Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym Głogów 1:2 i przed rundą wiosenną nasz zespół ma aż osiem punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. » Czytaj więcej