2023-11-12, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czerwone (5-4-1)
1:3(1:1)
Arka Gdynia
33. Mateusz Kos 16. Dawid Ryndak (73' 10. Juan Camara) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 29. Maksymilian Rozwandowicz 19. Marcel Ziemann (90' 77. Konrad Wrzesiński) 95. Nikodem Zielonka (73' 28. Kamil Bębenek) 14. Sebastian Bonecki 18. Dean Guezen 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński (82' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 77. Konrad Wrzesiński 80. Łukasz Uchnast 96. Patryk Caliński 99. Antoni Kulawiak   Trener: Artur Derbin
1:0 - Marcel Ziemann 2' 1:1 - Karol Czubak 25' 1:2 - Karol Czubak 89' 1:3 - Michał Marcjanik 90+7' (k.)
22' Kamil Biliński 45' Janusz Gol 74' Michał Marcjanik 81' Dominik Jończy
95. Pawel Lenarcik 39. Kasjan Lipkowski 29. Michał Marcjanik 4. Martin Dobrotka 94. Dawid Gojny 21. Kacper Skóra (69' 20. Michał Borecki) 55. Janusz Gol (86' 36. Michał Bednarski) 6. Sebastian Milewski 11. Hubert Adamczyk (90+2' 13. Ołeksandr Azaćkyj) 7. Olaf Kobacki 10. Karol Czubak   Rezerwowi: 1. Kacper Krzepisz 28. Wojciech Zieliński 38. Marcel Predenkiewicz 84. Martin Chudy 99. Jakub Wilczyński   Trener: Wojciech Łobodziński
Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa) - Michał Pierściński (Warszawa), Marcin Jakowenko (Bielsko-Biala). Techniczny: Piotr Rzucidło (Warszawa), VAR: Marcin Kochanek (Opole), AVAR: Szymon Łężny (Kluczbork)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu.
90+7' gol - po karnym 1:3 Michał Marcjanik pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego.
90+5' Olaf Kobacki sfaulowany w polu karnym przez Vedrana Dalicia. Rzut karny dla Arki.
90+5' Pod bramkę Arki pobiegł nawet Mateusz Kos, ale nic nie udało się zrobić Zagłębiu po wrzutce Joela Valerncii.
90+4' Po dośrodkowaniu Juana Camary goście wybijają piłkę na róg.
90+2' zmiana Zmiana w Arce - Ołeksandr Azaćkyj za Huberta Adamczyka.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Wrzesiński za Marcela Ziemanna.
89' gol - piłka nożna 1:2 Olaf Kobacki zwiódł Maksymiliana Rozwandowicza po prawej stronie pola karnego, ruszył pod bramkę Zagłębia i wycofał piłkę do Karola Czubaka, a ten strzałem z około 7 metrów dał prowadzenie Arce.
88' Mateusz Kos broni w sytuacji sam na sam z Karolem Czubakiem, ale w tej sytuacji asystent sędziego z opóźnieniem podniósł flagę.
87' Przeciągnięte dośrodkowanie Juana Camary.
86' zmiana Druga zmiana w Arce - Michał Bednarski za Janusza Gola.
86' Dośrodkowanie Kasjana Lipkowskiego z prawej strony boiska i udana interwencja Marcela Ziemanna.
85' Olaf Kobacki z prawej strony boiska podał w pole karne i mogło być groźnie, ale na nasze szczęście Kasjan Lipkowski się przewrócił.
84' Maksymilian Rozwandowicz dośrodkował prosto w ręce Pawła Lenarcika.
83' Janusz Gol zagrał z głębi pola w "szesnastkę" Zagłębia, ale Olaf Kobacki nie zdołał czysto uderzyć.
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Kamila Bilińskiego.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za niesportowe zachowanie.
80' Z lewej strony dośrodkował Dawid Gojny, a w środek bramki główkował Olaf Kobacki.
79' Mateusz Kos odbił piłkę po dośrodkowaniu Olafa Kobackiego, a następnie Dominik Jończy wykopał futbolówkę na aut.
77' Dawid Gojny główkuje w polu karnym po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza.
75' Po zmianach Marcel Ziemann przeszedł na prawe wahadło, a Juan Camara gra na lewym.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Marcjanika za fal na Joelu Valencii.
73' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Juan Camara za Dawida Ryndaka i Kamil Bębenek za Nikodema Zielonkę.
73' Na spalonym Dawid Gojny.
72' Dawid Ryndak wbiegł w pole karne, ale nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Sebastiana Boneckiego.
72' Joel Valencia podawał piętą do Marcela Ziemanna, a piłkę na aut wybił Michał Marcjanik.
71' Nieudane dośrodkowanie Joela Valencii.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Michał Borecki za Kacpra Skórę.
69' Sebastian Bonecki faulowany na własnej połowie.
66' Na spalonym Vedran Dalić.
65' Martin Dobrotka faulował w powietrzu Nikodema Zielonkę.
64' Po podaniu Joela Valencii strzelał Dean Guezen i piłka trafiła w górną część siatki.
63' Z autu w pole karne wrzucał Vedran Dalić. Głową strzelał Joel Valencia i trafił w głowę Kasjana Lipkowskiego.
61' Sebastian Bonecki przerwał grę, widząc, że Karol Czubak nie wstaje z murawy.
59' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Janusz Gol wyekspediował ją do przodu.
58' Kasjan Lipkowski zagra z własnej połowy do przodu i piłka dotarła do rąk Mateusza Kosa.
57' Po dośrodkowaniu Deana Guezena z rzutu rożnego nad bramką główkował Vedran Dalić.
56' Sebastian Bonecki zagrywał w stronę Joela Valencii, a piłkę na róg wybił Kasjan Lipkowski.
54' Z autu w pole karne Arki wrzucił Vedran Dalić, ale Dominik Jończy faulował w walce o piłkę.
53' Akcja Deana Guezena i Joela Valencii zakończyła się celnym strzałem Kamila Bilińskiego.
53' Z rzutu wolnego dośrodkował Joel Valencia, a Dominik Jońćzy niecelnie strzelił głową.
52' Nikodem Zielonka nieprawidłowo powstrzymywany przez Dawida Gojnego.
51' Dawid Ryndak faulowany przez Dawida Gojnego.
49' Z autu w pole karne wrzucił Vedran Dalić. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Kamil Biliński, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Po dośrodkowaniu Olafa Kobackiego z rogu nad bramką główkował Janusz Gol.
45+1' Gra przerwana, bo na murawie leży Dean Guezen.
45+1' Karol Czubak w polu karnym Zagłębia wyłożył piłkę do nieobstawionego Dawida Gojnego, a ten oddał strzał lewą nogą. Mateusz Kos zdołał wystawić nogę i odbił piłkę na róg.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Janusza Gola za utrudnianie wznowienia gry.
44' Janusz Gol fauluje Nikodema Zielonkę na połowie Zagłębia.
44' Sebastian Bonecki wybił piłkę dośrodkowaną przez Olafa Kobackiego.
44' Maksymilian Rozwandowicz powstrzymał Kacpra Skórę. Róg dla Arki.
43' Nikodem Zielonka faulował w ataku Martina Dobrotkę.
42' Lewą nogą zza pola karnego uderzał Olaf Kobacki. Rykoszet nieco utrudnił interwencję Mateuszowi Kosowi, który jeszcze uratował Zagłębie przed rzutem rożnym dla rywali.
39' Lewą nogą z około 25 metrów przymierzył Dean Guezen. Piłka minęła bramkę gości.
39' Marcel Ziemann dośrodkował z lewej strony boiska, a głową strzelał Kamil Biliński. Przed stratą bramki uratował Arkę Paweł Lenarcik.
38' W środku boiska Vedran Dalić faulował Olafa Kobackiego.
37' Sebastian Bonecki wybił piłkę głowa na połowę Arki, gdzie ruszył Nikodem Zielonka, ale oddał niecelny strzał z linii pola karnego.
37' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Nikodem Zielonka.
37' Dominik Jończy zablokował centrę Dawida Gojnego. Róg dla Arki.
36' Janusz Gol łatwo stracił piłkę przed własnym polem karnym. Przejął ją Joel Valencia, ale fatalnie sfinalizował akcję.
35' Niecelny strzał Dawida Ryndaka z 25 metrów po rozegranym przez Zagłębie rzucie wolnym.
33' Joel Valencia wpadł w pole karne Arki i wyłożył piłkę Kamilowi Bilińskiemu, który strzelił w interweniującego na przedpolu Pawła Lenarcika. Pierwsza dobitka Ekwadorczyka trafiła w "Bilę", a potem jeszcze zza pola karnego lekko po ziemi uderzał Dawid Ryndak i bramkarz Arki zdążył wrócić na linię bramkową i złapać piłkę.
33' Kacper Skóra faulowany przez Sebastiana Boneckiego
30' Joel Valencia uderzał z ponad 20 metrów i trafił w Kamila Bilińskiego.
29' Marcel Ziemann dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym Arki był nieobstawiony Dawid Ryndak, który z pierwszej piłki strzelił obok bramki.
29' Janusz Gol zablokowany w polu karnym Zagłębia. Grę wznowi Mateusz Kos.
28' Piłkę na rzut rożny wybił Marcel Ziemann.
25' gol - piłka nożna 1:1 Dawid Gojny dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Po główce Sebastiana Boneckiego piłka spadła pod nogi Karola Czubaka, a ten uprzedził Deana Guezena i strzelił prawą nogą z około 10 metrów. Mateusz Kos złapał piłkę już za linią bramkową.
24' Kacper Skóra faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
24' Lewą nogą z prawego skrzydła dośrodkował Nikodem Zielonka. Piłkę wybił głową Dawid Gojny.
23' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Kasjana Lipkowskiego.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Bilińskiego za faul na Martinie Dobrotce.
22' Marcel Ziemann przerwał akcję Kasjana Lipkowskiego.
21' Dawid Ryndak faulowany we własnym polu karnym przez Karola Czubaka.
20' Nikodem Zielonka faulował Dawida Gojnego.
18' Fenomenalna interwencja Mateusza Kosa po strzale głową Karola Czubaka z kilku metrów. Z lewej strony dośrodkował Olaf Kobacki.
17' Piłka trącona przez Michała Marcjanika po dośrodkowaniu Dawida Gojnego trafia w ręce Mateusza Kosa.
15' Kacper Skóra zagrał z prawej strony boiska w pole karne. Piłkę na aut wybił Dean Guezen.
14' Karol Czubak nie opanował w polu karnym piłki zagranej z rzutu wolnego przez Dawida Gojnego.
13' Kasjan Lipkowski faulowany przez Marcela Ziemanna przy bocznej linii boiska.
12' Karol Czubak faulowany w środku boiska przez Vedrana Dalicia.
11' Z rzutu rożnego wrzucał Dawid Gojny. Główkował Martin Dobrotka, a świetną interwencją popisał się Mateusz Kos.
10' Po rajdzie Olafa Kobackiego i rykoszecie od Dominika Jończego interweniuje Mateusz Kos. Róg dla Arki.
8' Karol Czubak na spalonym.
7' Dominik Jończy wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
5' Po dośrodkowaniu piłkę z pola karnego Arki wybija Michał Marcjanik.
4' Wymiana podań między Nikodemem Zielonką a Joelem Valencią w polu karnym Arki. Janusz Gol wybił piłkę na róg.
2' gol - piłka nożna 1:0 GOOL!!!! Maksymilian Rozwandowicz przejął piłkę na połowie Arki i zagrał do Marcela Ziemanna, a ten zbiegł z futbolówką do środka i uderzył prawą nogą tuż zza pola karnego.
2' Kamil Biliński podawał w pole karne do Deana Guezena, ale piłkę przejął Janusz Gol.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Sosnowcu.
0' 17:57 Pikarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a Arka cała na ciemnoniebiesko. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu trębacz z miejskiej orkiestry odegrał hymn narodowy.
0' 17:55 W głośnikach słychać "Zawsze wierni", światła mrugają, a to znak, że za chwilę zacznie się mecz.
0' 17:45 Artur Derbin jako trener Zagłębia nigdy nie przegrał z Arką Gdynia. W sezonie 2015/2016 sosnowiczanie na Stadionie Ludowym wygrali z gdynianami 4:2, a w rewanżu nad morzem był remis 2:2. Liczymy na to, że nasz szkoleniowiec będzie kontynuował tę passę.
0' 17:35 Mecze Zagłębia z Arką Gdynia i Podbeskidzia Bielsko-Biała z Miedzią Legnica kończą 15. kolejkę Fortuna I ligi. Dla gdynian sytuacja jest jasna - przynajmniej jeden punkt zdobyty w Sosnowcu da im awans na pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei jeśli Zagłębie przegra, to będzie zamykało tabelę. Zwycięstwo na pewno pozwoli sosnowiczanom opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a remis da co najwyżej 17. miejsce, jeśli Podbeskidzie przegra z Miedzią.
0' 17:25 W wyjściowym składzie Arki Gdynia zobaczymy dwóch byłych piłkarzy Zagłębia - Dawida Gojnego i Sebastiana Milewskiego. Były kapitan Zagłębia Dawid Gojny nie zdążył zadebiutować na ArcelorMittal Park w barwach naszego zespołu, a dziś jako kapitan wyprowadzi zespół gości na murawę, która wydaje się wyglądać nieco lepiej iż ostatnio.
0' 17:15 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do meczu w Krakowie. Poza kadrą znaleźli się pauzujący za cztery żółte kartki Meik Karwot oraz kontuzjowany Ołeksij Bykow. W pierwszym składzie są za to Vedran Dalić, który ostatnio był chory, a także Dean Guezen.
0' 17:05 Dobry Wieczór. Witamy Państwa z ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Arką Gdynia.
Trzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - ArkaTrzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - Arka Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z ArkąDruga galeria zdjęć z meczu z Arką Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ArkąZdjęcia z meczu z Arką Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ArkąSkrót meczu z Arką Polsat Sport opublikował skrót meczu z Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z ArkąKonferencja po meczu z Arką Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie na dnieZagłębie na dnie Zagłębie Sosnowiec przegrało z Arką Gdynia 1:3 i spadło na ostatnie miejsce w tabeli Fortuna I ligi, a zaczęło się tak dobrze, bo już w 2. minucie bramkę strzelił Marcel Ziemann. » Czytaj więcej