2023-11-03, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Kraków
Wisła Kraków
0:0(:)
Stroje: zielone (5-4-1)
93. Alvaro Raton 43. Dawid Szot 6. Alan Uryga 5. Joseph Colley 28. David Junca (82' 7. Igor Sapała) 10. Miki Villar (60' 77. Angel Baena) 21. Patryk Gogół (82' 54. Kuba Wiśniewski) 8. Marc Carbo 9. Angel Rodado 22. Joan Roman (76' 80. Dawid Olejarka) 23. Szymon Sobczak (60' 17. Jesus Alfaro)   Rezerwowi: 1. Kamil Broda 19. Eneko Satrustegui 26. Igor Łasicki 50. Mariusz Kutwa     Trener: Radosław Sobolewski
27' Patryk Gogół 34' Meik Karwot 43' Mateusz Machała 84' Marek Fabry 88' Dean Guezen
33. Mateusz Kos 16. Dawid Ryndak 27. Dominik Jończy 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow (26' 4. Mateusz Machała) 19. Marcel Ziemann 95. Nikodem Zielonka (88' 28. Kamil Bębenek) 14. Sebastian Bonecki (65' 18. Dean Guezen) 55. Meik Karwot 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński (65' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 77. Konrad Wrzesiński 80. Łukasz Uchnast 88. Adrian Troć 96. Patryk Caliński   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Marcin Sadowski (Toruń), Techniczny: Aleksander Kozieł (Kielce). VAR: Piotr Urban (Warszawa), AVAR: Marek Arys (Szczecin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu!
90+4' Joseph Colley wybija z pola karnego piłkę wrzuconą z autu przez Dominika Jończego
90+2' Dawid Ryndak wybija piłkę dośrodkowaną z rogu Jesusa Alfaro.
90+2' Kolejny róg dla Wisły po interwencji Dawida Ryndaka.
90+2' Marcel Ziemann wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Szota.
90+1' Maksymilian Rozwandowicz zablokował dośrodkowanie Angela Baeny.
89' W polu karnym Zagłębia Dominik Jończy faulowany przez Alana Urygę.
88' zmiana Ostatnie zmiana w Zagłębiu - Kamil Bębenek za Nikodema Zielonkę
88' żóta kartka Żółta kartka dla Deana Guezena za faul na Jesusie Alfaro.
87' Angel Baena wybił piłkę dośrodkowaną na bliższy słupek przez Joela Valencię.
86' Nikodem Zielonka wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
85' Ekwadorczyk obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie i nie zagra z Arką Gdynia.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Fabrego za krytykowanie decyzji sędziego.
82' zmiana Podwójna zmiana w Wiśle - Kuba Wiśniewski za Patryka Gogoła i Igor Sapała za Dawida Juncę.
81' Dawid Ryndak przepuścił piłkę dośrodkowaną przez Dawida Szota, bo widział, że Dawid Olejarka nie ma szans na dojście do futbolówki.
79' Dominik Jończy zastawił piłkę i nie pozwolił dojść Jesusowi Alfaro do podania Dawida Olejarki.
77' Marcel Ziemann faulowany przez Angela Baenę.
76' zmiana Trzecia zmiana w Wiśle - Dawid Olejarka za Joana Romana.
75' Joan Roman upadł w polu karnym Zagłębia, ale nie ma mowy o faulu Meika Karwota.
74' Po rozegraniu rzutu rożnego zza pola karnego lewą nogą strzelał Dean Guezen. Alvaro Raton odbił piłkę nogą, a dobitka Holendra trafiła w gąszcz nóg Wiślaków.
73' Alan Uryga blokuje dośrodkowanie Marcela Ziemanna. Róg dla Zagłębia.
73' Dośrodkowanie w pole karne i akcja Wisły zakończona niecelnym strzałem Dawida Szota.
72' Róg dla Wisły po interwencji Maksymiliana Rozwandowicza.
72' Strzał Angela Rodado zablokowany przez Mateusza Machały.
71' Efektowna akcja gospodarzy w trójkącie, ale strzał Angela Baeny z 10 metrów był niecelny.
70' Z rzutu wolnego w pole karne Wisły zagrał Dean Guezen. Gospodarze wybili piłkę do przodu.
69' Joel Valencia faulowany w środkowym kole.
69' Angel Baena nie sięgnął piłki zagranej przez Patryka Gogoła.
68' Jesus Alfaro faulowany przez Dominika Jończego 30 metrów od bramki.
68' Marcel Ziemann w akcji zagrał między nogami Jesusa Alfaro, ruszył w stronę bramki Wisły i podał do Joela Valencii, ale Ekwadorczyk został powstrzymany przez Josepha Colleya.
66' Marcel Ziemann podał do Meika Karwota, a ten strzelił niecelnie po ziemi z linii pola karnego.
65' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Dean Guezen za Sebastiana Boneckiego i Marek Fabry za Kamila Bilińskiego.
62' Marc Carbo strzelił prawą nogą z woleja tuż zza pola karnego. Broni Mateusz Kos.
62' Joseph Colley włączył się do akcji ofensywnej i z boku pola karnego interweniował Maksymilian Rozwandowicz
62' Kontra Zagłębia przerwana interwencją Josepha Colleya, który zatrzymał Kamila Bilińskiego
60' zmiana Podwójna zmiana w Wiśle - Jesus Alfaro za Szymona Sobczaka i Angel Baena za Mikiego Villara.
60' Marcel Ziemann dośrodkował z lewego skrzydła, ale Joel Valencia wykazał się zbyt małym zdecydowaniem i nie doszło do strzału.
58' Joan Roman strzelił nad bramką z 20 metrów.
57' Zdecydowana interwencja Mateusza Machały we własnym polu karnym. Nie pozwolił on na oddanie strzału Angelowi Rodado.
57' Mateusz Machała skiksował w polu karnym i nie trafił w piłkę podaną przez Joana Romana, ale dzięki temu futbolówka wyszła poza boisko.
56' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Patryka Gogoła.
55' Lekkie zamieszanie w polu karnym po wrzucie z autu Dominika Jończego, ale defensywie Wisły udało się nie dopuścić do oddania strzału przez sosnowiczan.
53' Marcel Ziemann faulowany na własnej połowie przez Dawida Szota.
52' Kontra Zagłębia wyprowadzona przez Nikodema Zielonkę i zakończona nieprecyzyjnym podaniem Kamila Bilińskiego.
51' Kamil Biliński faulował w ataku Dawida Szota.
50' Maksymilian Rozwandowicz interweniował w polu karnym Zagłębia po wstrzeleniu piłki przez Dawida Szota.
49' Po dośrodkowaniu Davida Junci z lewego skrzydła piłkę poza pole karne wybił głową Mateusz Machała.
48' Angel Rodado przymierzył lewą nogą tuż zza pola karnego. Mateusz kos sparował piłkę na rzut rożny.
48' Joan Roman niecelnie po ziemi z 20 metrów.
47' Z ostrego kąta prawą nogą strzelał Szymon Sobczak. Broni Mateusz Kos.
46' gwizdek Druga połowa rozpoczęta.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' Niecelne dośrodkowanie Mikiego Villara.
45+2' Na połowie Wisły Meik Karwot sfaulował David Juncę.
45' doliczony czas +2
45' Na spalonym Szymon Sobczak.
44' Po strzale Szymona Sobczaka z rzutu wolnego piłkę na róg sparował Mateusz Kos.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Machały za faul na Szymonie Sobczaku przed polem karny Zagłębia. Gospodarze protestują, że powinna być czerwień, bo napastnik Wisły mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam.
42' Po długim podaniu Mateusza Machały Joel Valencia wbiegł w pole karne, miał przed sobą tylko Alvaro Ratona, oddał strzał po ziemi, ale piłkę nogą zatrzymał golkiper Wisły.
41' Szymon Sobczak faulował w ataku Mateusza Machałę.
40' Nikodem Zielonka przedarł się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, zwiódł Dawida Szota, ustawił sobie piłkę do strzału prawą nogą, ale dosyć wyraźnie chybił.
40' Meik Karwot dośrodkował w pole karne, a Dawid Ryndak składał się do strzału, ale upadł po kontakcie z Davidem Juncą.
39' Dawid Ryndak wstrzelił piłkę w pole karne, a tam sytuację wyjaśnił Alan Uryga.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował David Junca, a Dawid Szot strzelił piętą nad bramką.
37' Szymon SObczak faulowany przez Dominika Jończego około 30 metrów od bramki Zagłębia.
37' Meik Karwot sfaulowany na własnej połowie przez Patryka Gogoła
35' Meik Karwot obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie i nie zagra w meczu z Arką Gdynia.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za faul na Joanie Romanie.
33' Sebastian Bonecki faulowany we własnym polu karnym przez Szymona Sobczaka.
32' Mateusz Machała interweniuje w polu karny po dośrodkowaniu Patryka Gogoła z rzutu wolnego.
32' Szymon Spbczak faulowany przez Mateusza Machałę po prawej stronie boiska.
31' Joel Valencia faulowany na własnej połowie.
30' Kamil Biliński faulował w ataku Patryka Gogoła.
30' Dawid Ryndak podał w pole karne Wisły, ale nieudane przyjęcie w wykonaniu Kamila Bilińskiego kończy akcję.
28' Po dośrodkowaniu Meika Karwota niecelnie główkował Dominik Jończy.
28' Miki Villar wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Joela Valencię.
28' Joseph Colley zablokował dośrodkowanie Joela Valencii. Róg dla sosnowiczan.
27' żóta kartka Patryk Gogół ukarany za utrudnianie wznowienia gry przez Zagłębie.
26' zmiana Mateusz Machała wszedł za kontuzjowanego Ołeksija Bykowa.
26' Maksymilian Rozwandowicz wybił piłkę na aut po zamieszaniu pod bramką Zagłębia.
25' Odchodząca piłka z rzutu rożnego. Bez okazji strzeleckiej dla Wisły.
24' Rajd Davida Junci przerwany przez Sebastiana Boneckiego. Róg dla Wisły.
24' Sebastian Bonecki wybija piłkę z pola karnego po wrzucie z rogu.
24' Niestety, wygląda na to, że Ukrainiec nie będzie w stanie wrócić do gry.
23' Ołeksij Bykow leży na murawie i zwija się z bólu. Czyżby kolejna kontuzja?
23' Róg dla Wisły po tym jak Ołeksij Bykow zablokował wrzutkę Mikiego Villara.
21' Nikodem Zielonka w polu karnym Zagłębia odebrał piłkę Angelowi Rodado.
20' David Junca przejął piłkę po wrzucie z autu i oddał strzał z 18 metrów. Piłka trafiła w Meika Karwota.
18' Z narożnika boiska dośrodkował Joan Roman, a na bramkę Zagłębia główkował Dawid Szot. Ponownie piłkę złapał Mateusz Kos.
17' Dominik Jończy powstrzymał rajd Joana Romana. Rzut rożny dla Wisły.
16' Mocny strzał Dawida Szotra z ponad 20 metrów. Piłka mija bramkę Mateusza Kosa.
13' Dośrodkowanie z rogu na bliższy słupek i niebezpieczeństwo zażegnane przez Zagłębie.
13' Zablokowany strzał Joana Romana i rzut rożny dla Wisły.
12' Po dośrodkowaniu Mikiego Villara z rogu piłka trafiła pod nogi Dawida Szota, który mocno uderzył z około 11 metrów i świetnie na linii bramkowej spisał się Mateusz Kos.
11' Zablokowany strzał Patryka Gogoła zza linii pola karnego. Kolejny róg dla Wisły.
10' Po dośrodkowaniu Davida Junci z rogu piłka trafia w boczną siatkę.
9' Maksymilian Rozwandowicz wybija na róg piłkę dośrodkowaną przez Dawida Szota.
7' Mocno podkręcona piłka z rzutu rożnego przez Meika Karwota i naciskany przez Nikodema Zielonkę Alvaro Raton z trudem interweniuje w polu bramkowym.
7' Po dośrodkowaniu Meika Karwota z rzutu rożnego piłkę na róg wybił Patryk Gogół.
5' Joseph Colley faulował Nikodema Zielonkę w okolicy narożnika boiska.
4' Kamil Biliński faulował w ataku Marca Carbo.
2' Mateusz Kos piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Mkiego Villara.
1' Wiślacy wywalczyli pierwszy rzut rożny.
1' Patryk Gogół faulowany przez Kamila Bilińskiego.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Krakowie.
0' 20:29 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Wisła gra dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Zagłębie całe na zielono.
0' 20:20 Poprzednie zwycięstwo Zagłębie odniosło w Katowicach z GKS-em w meczu, który odbył się w piątek o 20:30. Liczymy na powtórkę, choć nie będzie dziś łatwo.
0' 20:10 28 maja Zagłębie jechało do Krakowa skazane na pożarcie. Sosnowiczanie wiosną na wyjeździe nie zdobyli ani jednej bramki, a Wisła u siebie do meczu z Zagłębiem wygrała wszystkie spotkania u siebie i gdyby pokonała sosnowiczan, to byłaby już jedną nogą w Ekstraklasie. Piłka jest jednak nieprzewidywalna i Zagłębie nie dość, że przełamało passę minut bez bramki na wyjeździe (595), to jeszcze pokonało Wisłę po bramkach Marka Fabrego i Konrada Wrzesińskiego. Najbardziej uradowany z takiego wyniku był Ruch Chorzów, któremu to pomogło w utrzymaniu się na drugim miejscu w tabeli.
0' 20:00 W zakończonym przed chwilą meczu Miedź Legnica przegrała z Resovią 1:2 i nie jest to dobra wiadomość dla Zagłębia, bo jeden z rywali w walce o utrzymanie pokonał drużynę z czołówki, ale z drugiej strony - skoro Resovii się udało, to czemu miałoby się nie udać Zagłębiu wyjechać z Krakowa z kompletem punktów?
0' 19:50 Szymon Sobczak w dziesięciu ze swoich jedenastu dotychczasowych ligowych występów w barwach Wisły, pojawiał się na murawie jako rezerwowy, ale dziś zagra od pierwszej minuty. Być może trener Radosław Sobolewski uznał, że "Sopel" będzie wyjątkowo zmotywowany w starciu ze swoim byłym zespołem?
0' 19:40 W pierwszym składzie Zagłębia mamy dwie zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania ligowego z GKS-em Tychy. Dawid Ryndak zastąpił kontuzjowanego Juana Camarę, a Nikodem Zielonka wrócił do jedenastki za Kamila Bębenka. Do listy kontuzjowanych dołączył także Tymoteusz Klupś, który zszedł z urazem we wtorkowym meczu z Górnikiem Zabrze.
0' 19:30 Dobry wieczór Państwu! Witamy z Krakowa i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Wisłą Kraków a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w KrakowieGaleria zdjęć z meczu w Krakowie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w KrakowieSkrót meczu w Krakowie Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Artur Derbin po meczu w KrakowieArtur Derbin po meczu w Krakowie - Stać nas było dziś na charakter, determinację i na ten jeden punkt. W naszej sytuacji to jest więcej niż punkt - powiedział po meczu w Krakowie trener Artur Derbin. » Czytaj więcej
Wisła - Zagłębie 0:0Wisła - Zagłębie 0:0 Wyjazdowy mecz Zagłębia z Wisłą Kraków zakończyl się bezbramkowym remisem. Dla sosnowiczan to szósty z rzędu mecz bez wygranej i czwarty bez strzelonej bramki. » Czytaj więcej