2023-10-28, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
GKS Tychy
Stroje: białe (5-4-1)
33. Mateusz Kos 19. Marcel Ziemann 27. Dominik Jończy 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow 10. Juan Camara (21' 77. Konrad Wrzesiński) 28. Kamil Bębenek (46' 95. Nikodem Zielonka) 55. Meik Karwot (46' 18. Dean Guezen) 14. Sebastian Bonecki 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński (68' 20. Tymoteusz Klupś)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 23. Hubert Matynia16. Dawid Ryndak 88. Adrian Troć    Trener: Artur Derbin
0:1 - Jakub Budnicki 45'
5' Dominik Jończy 16' Meik Karwot 52' Jakub Budnicki 54' Wiktor Żytek 62' Jakub Tecław 70' Jakub Budnicki 70' Jakub Budnicki 90+4' Mateusz Radecki
1. Maciej Kikolski 21. Krzysztof Machowski (80' 24. Dominik Połap) 33. Jakub Tecław 6. Nemanja Nedić 16. Jakub Budnicki 17. Marcel Błachewicz 9. Daniel Rumin (68' 77. Patryk Mikita) 20. Norbert Wojtuszek 25. Wiktor Żytek 7. Wiktor Niewiarowski (68' 23. Mateusz Radecki) 18. Bartosz Śpiączka (78' 4. Marko Dijaković)   Rezerwowi: 44. Adrian Kostrzewski 8. Marcin Szpakowski 10. Przemysław Mystkowski 11. Kacper Skibicki 88. Natan Dzięgielewski  Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Marcin Ciepły (Kraków), Jakub Jankowski (Łódź). Techniczny: Mateusz Piszczelok (Katowice), VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Szymon Łężny (Kluczbork)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Radeckiego za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
90+4' Nikodem Zielonka zagrał "zewniakiem" w pole karnego. Tam już do strzału przewrotką składał się Tymoteusz Klupś, ale Nemanja Nedić udaremnił jego zamiary.
90+3' Sebastian Bonecki zagrał piłkę na prawą stronę pola karnego, ale tam nieskutecznie piłkę głowa próbował dogrywać Dominik Jończy.
90' doliczony czas +4
90' Niecelna główka Dominika Jończego po dośrodkowaniu Joela Valencii z rogu.
90' Tymoteusz Klupś zwiódł w polu karnym Nemanję Nedicia, ale po chwili piłkę na róg wybił Jakub Tecław.
88' Norbert Wojtuszek odebrał w polu karnym piłkę Konradowi Wrzesińskiemu.
88' Marcel Ziemann nie zdążył do piki zagranej przez Deana Guezena.
86' Z linii pola karnego niecelnie uderzał Tymoteusz Klupś.
85' Tymoteusz Klupś stracił piłkę, a potem sfaulował Mateusza Radeckiego.
85' Dean Guezen uruchomił prostopadłym podaniem Joela Valencię, jednak szybciej przy piłce znalazł się Jakub Tecław.
84' Maksymilian Rozwandowicz wybiciem na aut przerwał rajd Dominika Połapa.
81' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego piłkę w bramce umieścił Sebastian Bonecki, ale znowu w górę poszła chorągiewka, bo podający był na spalonym w momencie, gdy dostał piłkę.
80' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie gości - Dominik Połap za Krzysztofa Machowskiego.
78' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie. Marko Dijaković za Bartosza Śpiączkę.
77' Ołeksij Bykow dośrodkował w pole karne. Piłkę wybił Wiktor Żytek.
76' Jakub Tecław przejął w polu karnym piłkę zagrywaną przez Joela Valencię.
75' Patryk Mikita przymierzył prawą nogą z lewej strony pola karnego. Piłka minęła dalszy słupek bramki Mateusza Kosa.
74' Joel Valencia na spalonym.
73' Wiktor Żytek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Deana Guezena.
72' Maciej Kikolski piąstkuje piłkę na róg po dośrodkowaniu Deana Guezena.
72' Dean Guezen już dwa razy dośrodkował z rzutu wolnego i dwa razy sędzia Sebastian Krasny kazał mu czekać na gwizdek.
70' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Jakuba Budnickiego za faul na Nikodemie Zielonce.
68' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Kamila Bilińskiego.
68' zmiana Podwójna zmiana w zespole gości. Mateusz Radecki za Wiktora Niewiarowskiego i Patryk Mikita za Daniela Rumina.
66' Konrad Wrzesiński dośrodkował z prawej strony boiska, a Nemanja Nedić zdjął piłkę z głowy Kamilowi Bilińskiemu.
65' Na spalonym Daniel Rumin.
63' Z ponad 20 metrów po ziemi strzelał Nikodem Zielonka. Broni Maciej Kikolski.
62' Po rozegraniu rzutu wolnego Joel Valencia dośrodkował w pole karne, a Jakub Budnicki uprzedził Ołeksija Bykowa.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Tecława za faul na Joelu Valencii.
61' Solowa akcja Nikodema Zielonki i jego strzał zza pola karnego, po którym piłka odbija się od Daniela Rumina i wpada w ręce Macieja Kikolskiego.
59' Bartosz Śpiączka faulował w ataku Ołeksija Bykowa.
57' Z ponad 25 metrów uderzał Marcel Błachewicz. Piłka w rękach Mateusza Kosa.
57' Wiktor Niewiarowski podawał w pole karne do Daniela Rumina. Akcję przerwał wybiciem na aut Dominik Jończy.
56' Nemanja Nedić wybija piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Ołeksia Bykowa.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Wiktora Żytka za faul na Deanie Guezenie.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Budnickiego za faul na Nikodemie Zielonce.
51' Prostopadła piłka ze środka pola w kierunku wbiegającego w pole karne Bartosza Śpiączki. Czujny był Mateusz Kos.
50' Konrad Wrzesiński zagrywał z prawej strony pola karnego w pole bramkowe. Piłkę złapał Maciej Kikolski. Choć po obejrzeniu powtórki można to zaliczyć jako strzał celny.
49' Złe podanie Konrada Wrzesińskiego w pole karne. Piłkę przejął Nemanja Nedić.
48' Wiktor Niewiarowski jednym zwodem minął Maksymiliana Rozwandowicza i Sebastiana Boneckiego, a następnie strzelił lewą nogą obok słupka z około 18 metrów.
47' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Tecława z rzutu wolnego, a potem wysoko nad bramką strzelał Wiktor Żytek,
46' Jakub Tecław faulowany przez Marcela Ziemanna.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Dean Guezen za Meika Karwota i Nikodem Zielonka za Kamila Bębenka.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' Wiktor Niewiarowski i Maksymilian Rozwandowicz leżą w środkowym kole po starciu. Sędzia przerwał grę.
45+3' Wiktor Żytek faulował w ataku Sebastiana Boneckiego.
45' doliczony czas +3
45' gol - piłka nożna 0:1 Jakub Tecław z rzutu wolnego z własnej połowy posłał piłkę w pole karne, Wiktor Żytek okazał się sprytniejszy od Sebastiana Boneckiego i zagrał piłkę głową do Jakuba Budnickiego, a ten strzałem prawą nogą z woleja z około 6 metrów pokonał Mateusza Kosa.
44' Norbert Wojtuszek faulowany na własnej połowie przez Kamila Bilińskiego.
41' Wiktor Niewiarowski oddał niecelny strzał zza pola karnego.
41' Konrad Wrzesiński w środku boiska dał się ograć Marcelowi Błachewiczowi, a potem wrócił pod pole karne i przerwał akcję tyszanina.
40' Z lewej strony boiska dośrodkował Wiktor Niewiarowski, a z około 6 metrów główkował Daniel Rumin. Prosto w ręce Mateusza Kosa.
39' Marcel Ziemann faulował Krzysztofa Machowskiego.
37' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego akcję na dalszym słupku zamknął Marcel Ziemann i strzałem z bliska głową pokonał Macieja Kikolskiego, ale radość z bramki znowu była krótka, bo sędzia asystent podniósł chorągiewkę i miał rację.
35' Sędzia przerwał grę, bo na boisku leży Marcel Błachewicz, którego w głowę kopnął Bartosz Śpiączka.
34' Marcel Błachewicz w ataku faulował Dominika Jończego.
33' Joel Valencia dośrodkował na bliższy słupek, skąd piłkę głową wybił Daniel Rumin. Zza pola karnego dobijał Marcel Ziemann, ale trafił w bandę reklamową.
33' Daniel Rumin zablokował dośrodkowanie Meika Karwota i sosnowiczanie mają rzut rożny.
32' Kamil Biliński źle podawał do Sebastiana Boneckiego i Zagłębie straciło piłkę w środku boiska.
29' Z lewej strony boiska piłkę w pole karne wstrzelił Marcel Błachewicz, ale to podanie nie znalazło adresata.
29' Sebastian Bonecki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Marcela Błachewicza.
27' Joel Valencia wyłożył piłkę Marcelowi Ziemannowi, a ten strzelił prawą nogą z około 20 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
25' Po akcji Norbeta Wojtuszka Daniel Rumin uderzał prawą nogą z lewej strony pola karnego i posłał piłkę nad bramką Zagłębia.
25' Niecelna główka Bartosza Śpiączki po dośrodkowaniu Jakuba Tecława.
24' Nemanja Nedić nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Jakuba Tecława.
23' Wiktor Niewiarowski faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
22' Mateusz Kos odbił piłkę po przewrotce Bartosza Śpiączki, a próbujący dobijać Daniel Rumin był na spalonym.
22' Konrad Wrzesiński zajął miejsce na prawym wahadle, a Marcel Ziemann przeniósł się na lewe.
21' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - boisko z urazem opuszcza Juana Camara, a w jego miejsce wchodzi Konrad Wrzesiński.
18' Po podaniu Meika Karwota Kamil Bębenek w efektowny sposób przelobował Macieja Kikolskiego, ale radość strzelca była krótka, bo asystent sędziego pokazał spalonego, a sędzia AVAR potwierdził prawidłowość tej decyzji.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za faul na Norbercie Wojtuszku.
15' Po dośrodkowaniu Wiktora Niewiarowskiego niecelnie główkował Daniel Rumin, ale jak zasygnalizował asystent sędziego, piłka już wcześniej wyszła poza linię końcową boiska.
14' Krzysztof Machowski nabił Juana Camarę i wywalczył rzut rożny.
11' Prostopadłe podanie Joela Valencii w kierunku Marcela Ziemanna. Piłkę w polu karnym przejął Maciej Kikolski.
11' Po złym zagraniu Jakuba Budnickiego grę z autu wznowi Dominik Jończy.
8' Niecelna główka Meika Karwota po dośrodkowaniu Juana Camary.
8' Joel Valencia z lewej strony podał do Juana Camary, który wycofał piłkę do Meika Karwota. Po strzale Niemca piłka odbiła się rykoszetem od rywala i wyszła na róg.
7' Z prawej strony boiska w pole karne zagrał Krzysztof Machowski, a w polu karnym głową interweniował Maksymilian Rozwandowicz.
6' Po dośrodkowaniu Wiktora Żytka z rzutu wolnego piłkę głową wybił Juan Camara.
5' żóta kartka Dominik Jończy ukarany żółtą kartką za faul na Wiktorze Niewiarowskim tuż przed polem karnym.
4' Kolejna próba Sebastiana Boneckiego z dystansu. Tym razem zablokowana.
3' Prawą nogą z około 28 metrów przymierzył Sebastian Bonecki. Piłka minęła bramkę gości.
2' Marcel Ziemann minął Marcela Błachewicza, ale potem powstrzymał go Jakub Budnicki.
1' gwizdek Gramy!
0' 17:34 Sędziowska trójka pod kierownictwem Sebastiana Krasnego wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a GKS w białych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach.
0' 17:30 Piłkarze już powinni rozpoczynać grę, ale na razie nie wyszli jeszcze na boisko, a w Polsacie Sport Extra trwa transmisja z meczu tenisa.
0' 17:20 Zmiana w wyjściowym składzie Zagłębia - na rozgrzewce kontuzji doznał Hubert Matynia i od pierwszej minuty zagra Juan Camara
0' 17:15 GKS Tychy przystępuje do meczu w Sosnowcu po serii czterech kolejnych wyjazdowych porażek, a Zagłębie po serii dwóch porażek na własnym stadionie. Któraś z tych drużyn więc przerwie dziś tę serię, a może - jeśli będzie remis - nawet obie?
0' 17:05 GKS Tychy w poprzedniej kolejce pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 i trener Dariusz Banasik do gry w Sosnowcu desygnował taką samą jedenastkę zawodników, jaka wyszła od pierwszej minuty w starciu z bielszczanami. W pierwszej jedenastce znalazł się miejsce dla aż trzech młodzieżowców, a dla porównania w tym sezonie ligowym Zagłębie nie wystawiło ani razu pierwszej jedenastki, w której byłby więcej niż jeden młodzieżowiec.
0' 17:00 GKS Tychy jest aktualnie jedyną drużyną w Fortuna I lidze, w której na stanowisku pierwszego trenera zatrudniony jest były szkoleniowiec Zagłębia. Co więcej - jego asystentem jest Michal Farkaš, który także pracował w Zagłębiu jako asystent (między innymi w sezonie 2018/2019 w Ekstraklasie), a jesienią 2019 po zwolnieniu Radosława Mroczkowskiego tymczasowo pełnił obowiązki pierwszego trenera i poprowadził naszą drużynę w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Opole.
0' 16:50 Dwóch zmian w wyjściowym składzie Zagłębia dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do spotkania ze Stalą Rzeszów. Meik Karwot wskoczył do pomocy za Maksymiliana Rozwandowicza, który cofnął się do obrony za pauzującego za cztery żółte kartki Vedrana Dalicia, a powracający do pełni zdrowia Joel Valencia zastąpił na skrzydle Tymoteusza Klupsia. Na ławce rezerwowych znalazł się Juan Camara, który z powodu kontuzji pauzował od rozegranego 15 września meczu w Katowicach. Było to ostatnie jak do tej pory zwycięstwo sosnowiczan. W kolejnych czterech spotkaniach Zagłębie zdobyło zaledwie dwa punkty.
0' 16:45 Zagłębie Sosnowiec przystępuje do meczu z GKS-em Tychy po serii dwóch porażek na własnym boisku. Od czasu przeniesienia się na ArcelorMittal Park Zagłębie nigdy nie zanotowało tutaj tak długiej serii przegranych. Dziś sosnowiczanie będą walczyć o uniknięcie trzeciej porażki z rzędu na własnym obiekcie i o wyjście ze strefy spadkowej, w której Zagłębie znalazło się po wczorajszym niespodziewanym zwycięstwie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Kraków.
0' 16:35 Dzień dobry, witamy Państwa ze stadionu ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy.
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em TychyKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Tychy - Uważam, że nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę. Przegraliśmy kolejny mecz na tym obiekcie i to naprawdę nas boli. - powiedział Artur Derbin. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GKS-em TychySkrót meczu z GKS-em Tychy Na stronie Polsatu Sport jest dostępny skrót spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z TychamiZdjęcia z meczu z Tychami Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie GKS Tychy. » Czytaj więcej
Niemoc trwaNiemoc trwa Zagłębie przegrało z GKS-em Tychy 0:1, doznało trzeciej kolejnej porażki u siebie i spadło "pod kreskę". Nie pomogła nawet gra w liczebnej przewadze od 70. minuty » Czytaj więcej