Zagłębie przegrało z GKS-em Tychy 0:1, doznało trzeciej kolejnej porażki u siebie i spadło "pod kreskę". Nie pomogła nawet gra w liczebnej przewadze od 70. minuty

Zagłębie Sosnowiec przegrało trzeci kolejny mecz na własnym boisku, nie strzeliło bramki w trzecim kolejnym spotkaniu w Fortuna I lidze (seria minut bez zdobytej bramki wzrosła do 272) i pozostaje bez zwycięstwa w pięciu kolejnych ligowych potyczkach. W poprzedniej kolejce nasza drużyna dzięki remisowi w Rzeszowie opuściła strefę spadkową, ale po tej kolejce sosnowiczanie znowu znaleźli się na pozycji spadkowej, bo wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wisłę Kraków 2:1.
Trener Artur Derbin w pierwotnych planach miał dokonanie tylko dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu. Meik Karwot wskoczył do pomocy za Maksymiliana Rozwandowicza, który cofnął się do obrony za pauzującego za cztery żółte kartki Vedrana Dalicia, a powracający do pełni zdrowia Joel Valencia zastąpił na skrzydle Tymoteusza Klupsia. Niestety, na rozgrzewce urazu doznał Hubert Matynia i trzeba było dokonać wymuszonej zmiany. Na lewym wahadle od pierwszej minuty wystąpił Juan Camara, dla którego był to pierwszy mecz od 15 września i spotkania w Katowicach, w którym doznał on kontuzji.
Niestety, występ Hiszpana w spotkaniu z tyszanami trwał zaledwie 20 minut. Juanowi Camarze odnowiła się kontuzja i musiał zejść z boiska. Zastąpił go Konrad Wrzesiński, który został ustawiony na prawym wahadle, a na lewe przeniósł się Marcel Ziemann. Tuż po tej akcji pierwszy raz do interwencji zmuszony został Mateusz Kos, który odbił piłkę po przewrotce Bartosza Śpiączki.
Drugi celny strzał tyszan w spotkaniu przyniósł im bramkę. W 44. minucie Kamil Biliński sfaulował Norberta Wojtuszka w kole środkowym. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jakub Tecław. Wiktor Żytek okazał się sprytniejszy od Sebastiana Boneckiego i zagrał piłkę głową do Jakuba Budnickiego, a ten strzałem prawą nogą z woleja z około 6 metrów pokonał Mateusza Kosa. Tyszanie schodzili więc na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.
Jedyne celne strzały oddane przez Zagłębie przed przerwą padły po spalonych i zostały słusznie nieuznane przez arbitra. Najpierw efektownym lobem po prostopadłym podaniu Meika Karwota popisał się Kamil Bębenek, a potem po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego akcję na dalszym słupku strzałem głową sfinalizował Marcel Ziemann.
Na drugą połowę z szatni nie wyszli już Meik Karwot i Kamil Bębenek. Na boisku zastąpili ich Dean Guezen i Nikodem Zielonka. Rezerwowy młodzieżowiec pokazał się dziś z dobrej strony, sprawiał wiele problemów defensywie GKS-u, oddał praktycznie jedyny celny strzał w spotkaniu (w statystykach jeszcze Konrad Wrzesiński miał zapisany celny strzał, ale było to niegroźne uderzenie z ostrego kąta) i za faule na nim dwie żółte kartki obejrzał Jakub Budnicki. Sosnowiczanie od 70. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, ale nie potrafili tego przełożyć na strzelenie choćby jednej bramki.
W 81. minucie piłka po raz trzeci wpadła do bramki gości, ale po raz trzeci asystent sędziego wykazał się dobrą oceną sytuacji i zauważył, że Konrad Wrzesiński, który obsłużył podaniem Sebastiana Boneckiego, znajdował się na spalonym w momencie, gdy otrzymał piłkę. Już w doliczonym czasie gry efektownym podaniem zewnętrzną częścią stopy Nikodem Zielonka szukał asysty do Tymoteusza Klupsia, który już się składał do strzału przewrotką, ale piłkę w porę przejął Nemanja Nedić.
Czasu na rozmyślania po porażce nie ma zbyt wiele, bo już w ciągu kolejnych sześciu dni Zagłębie czekają dwa trudne spotkania - we wtorek 31 października o 18:00 sosnowiczanie podejmą Górnika Zabrze w 1/16 finału Pucharu Polski (dziś na ArcelorMittal Park grę rywala obserwował szkoleniowiec zabrzan Jan Urban), a w piątek 3 listopada o 20:30 Zagłębie zagra o ligowe punkty w Krakowie z Wisłą.
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 Jakub Budnicki 45'
Zagłębie: 33. Mateusz Kos - 19. Marcel Ziemann, 27. Dominik Jończy, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 2. Ołeksij Bykow, 10. Juan Cámara (21, 77. Konrad Wrzesiński) - 28. Kamil Bębenek (46, 95. Nikodem Zielonka), 14. Sebastian Bonecki, 55. Meik Karwot (46, 18. Dean Guezen), 17. Joel Valencia - 9. Kamil Biliński (68, 20. Tymoteusz Klupś).
Tychy: 1. Maciej Kikolski - 21. Krzysztof Machowski (80, 24. Dominik Połap), 33. Jakub Tecław, 6. Nemanja Nedić, 16. Jakub Budnicki, 17. Marcel Błachewicz - 9. Daniel Rumin (68, 77. Patryk Mikita), 20. Norbert Wojtuszek, 25. Wiktor Żytek, 7. Wiktor Niewiarowski (68, 23. Mateusz Radecki) - 18. Bartosz Śpiączka (78, 4. Marko Dijakovic).
żółte kartki: Jończy, Karwot - Budnicki, Żytek, Tecław, Radecki.
czerwona kartka: Jakub Budnicki (70. minuta, Tychy, za drugą żółtą).
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
Zaloguj się aby dodać własny komentarz