2023-09-15, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Katowice
0:1(0:1)
Stroje: białe (5-4-1)
1. Dawid Kudła 23. Marcin Wasielewski 5. Oskar Repka 4. Arkadiusz Jędrych 14. Aleksander Komor 16. Grzegorz Rogala 17. Mateusz Marzec (46' 21. Bartosz Baranowicz) 6. Antoni Kozubal (73' 8. Rafał Figiel) 31. Shun Shibata (81' 19. Kacper Pietrzyk) 11. Adrian Błąd (73' 18. Jakub Arak) 7. Sebastian Bergier (89' 20. Adrian Danek)   Rezerwowi: 33. Patryk Szczuka 3. Grzegorz Janiszewski 24. Dawid Brzozowski 28. Alan Bród   Trener: Rafał Górak
0:1 - Kamil Biliński 32'
10' Antoni Kozubal 18' Meik Karwot 57' Shun Shibata 63' Konrad Wrzesiński 66' Bartosz Baranowicz 76' Jakub Arak 90+2' Joel Valencia 90+5' Marek Fabry 90+7' Grzegorz Rogala
33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński 27. Dominik Jończy 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow 10. Juan Camara (26' 19. Marcel Ziemann) 95. Nikodem Zielonka (65' 88. Adrian Troć) 55. Meik Karwot 18. Dean Guezen (70' 14. Sebastian Bonecki) 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński (65' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 28. Kamil Bębenek 96. Patryk Caliński  Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Lesze Lewandowski (Zabrze) - Damian Rokosz (Rogoźnik), Sebastian Szczotka (Bielsko-Biała). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom), VAR: Wojciech Myć (Lublin), AVAR: Karol Arys (Szczecin)
90.0000
90+9' gwizdek Koniec meczu. Zwycięska passa Zagłębia trwa!
90+8' Niecelna główka Aleksandra Komora po dośrodkowaniu Oskara Repki.
90+7' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Rogali za krytykowanie orzeczeń sędziego.
90+7' Jakub Arak faulował Dominika Jończego w polu karnym Zagłębia.
90+6' Rafał Figiel posłał piłkę w pole karne ze środka boiska. Górą Mateusz Kos.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Fabrego za faul.
90+4' Adrian Troć po solowej akcji spudłował zza linii pola karnego.
90+3' Błąd przy wyprowadzeniu piłki z pola karnego przez gospodarzy, ale po podaniu Joela Valencii nad bramką strzela Meik Karwot.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Joela Valencii za utrudnianie wybicia autu.
90' doliczony czas +7
90' Sędzia asystent z lekkim opóźnieniem zasygnalizował spalonego, a już było groźnie pod naszą bramką. Na szczęscie i tak był na miejscu Meik Karwot.
89' zmiana Ostatnia zmiana w GKS-ie. Adrian Danek za Sebastiana Bergiera.
88' Marcin Wasielewski nie dobiegł do podania od Kacpra Pietrzyka.
86' Adrian Troć wymienił podania z Markiem Fabrym i oddał niecelny strzał z około 12 metrów.
85' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję gości przerywa Meik Karwot.
84' Dominik Jończy blokuje strzał Aleksandra Komora i GKS ma rzut rożny.
82' Rafał Figiel trafił w plecy Dominika Jończego.
81' zmiana Czwarta zmiana w GKS-ie. Kacper Pietrzyk za Shuna Shibatę.
79' W polu karnym Zagłębia Maksymilian Rozwandowicz został sfaulowany przez Sebastiana Bergiera.
79' Osaczony przez trzech rywali Meik Karwot stracił piłkę w środku boiska.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za faul na Dominiku Jończym.
76' Ależ była szansa! Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rogu piłkę głową trącił Maksymilian Rozwandowicz a Marek Fabry z 3 metrów strzelił za lekko, by myśleć o bramce.
75' Strzał Meika Karwota po podaniu Adriana Trocia zablokowany przez Oskara Repkę. Róg dla Zagłębia.
73' zmiana Podwójna zmiana w GKS-ie. Jakub Arak za Adriana Błąda i Rafał Figiel za Antoniego Kozubala.
73' Joel Valencia faulowany przez Aleksandra Komora
71' Antoni Kozubal faulowany w środku boiska.
71' Joel Valencia zza narożnika pola karnego posłał piłkę wysoko nad bramką.
70' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Bonecki za Deana Guezena.
69' Uraz Deana Guezena wygląda na poważny. Holender nie jest w stanie zejść z boiska bez wsparcia masażystów.
68' Fizjoterapeuci Zagłębia wbiegli na boisko, aby pomóc Deanowi Guezenowi.
67' Z lewego skrzydła dośrodkował Grzegorz Rogala. Piłka wyszła na aut.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Baranowicza za faul na Deanie Guezenie.
66' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda piłkę głową wybił Marek Fabry.
66' Róg dla GKS-u po interwencji Marcela Ziemanna.
65' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Nikodema Zielonkę i Marek Fabry za Kamila Bilińskiego.
64' Dominik Jończy wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Adriana Błąda.
63' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda piłkę głową na róg wybił Konrad Wrzesiński.
63' żóta kartka Zółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Antonim Kozubalu.
62' Z rzutu wolnego dośrodkował Joel Valencia. Górą w polu karnym był Arkadiusz Jędrych
62' Marcel Ziemann faulowany przez Marcina Wasielewskiego.
61' Nieporozumienie między Aleksandrem Komorem i Grzegorzem Rogalą. Piłka wylatuje na aut.
58' Ołeksij Bykow wygrał fizyczną walkę o piłkę z Adrianem Błądem.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Shuna Shibaty za faul na Marcelu Ziemannie.
55' Zamieszanie pod bramką Mateusza Kosa po dośrodkowaniu z rogu. Efektem był niecelny strzał na naszą bramkę.
55' Wymiana podań międzyu Shunem Shibatąi Grzegorzem Rogalą kończy się interwencją Maksymiliana Rozwandowicza, po której będzie róg.
54' Po interwencji Ołeksija Bykowa piłka trafiła w dach "Blaszoka"
53' Po rozegranym rzucie rożnym niecelnie z ponad 20 metrów strzelał Grzegorz Rogala.
52' "Bomba" Shuna Shibaty zza pola karnego i kapitalna parada Mateusza Kosa. Róg dla GKS-u.
51' Ołeksij Bykow główkuje w polu karnym po dośrodkowaniu Aleksandra Komora.
51' Z około 12 metrów strzelał Adrian Błąd i został zablokowany.
48' Dean Guezen stracił piłkę na połowie GKS-u, ale szybo futbolówkę odzyskał Maksymilian Rozwandowicz.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w zespole gospodarzy przed drugą połową. Na boisku za Mateusza Marca pojawi się Bartosz Baranowicz.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Na razie jest dobrze.
45+5' Bardzo niecelny strzał Kamila Bilińskiego.
45+5' Zagłębie zamknięte we własnym polu karnym. Akcję katowiczan kończy celny strzał Mateusza Marca.
45+3' Po dośrodkowaniu Shuna Shibaty Mateusz Kos piąstkuje piłkę na 12. metrze i jest sfaulowany przez Sebastiana Bergiera.
45+2' Akcję zapoczątkowaną dośrodkowaniem z rzutu rożnego kończy nieudany strzał Sebastiana Bergiera.
45+1' Antoni Kozubal wrzucił z rzutu wolnego w pole karne i wywalczył rzut rożny.
45' doliczony czas +4
44' Arkadiusz Jędrych wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Joela Valencię.
42' Dominik Jończy wślizgiem uprzedził Mateusza Marca.
41' Na spalonym Joel Valencia.
41' Sebastian Bergier na spalonym.
38' Joel Valencia podał do Marcela Ziemanna, który dośrodkował w pole karne, ale od Deana Guezena szybciej do piłki dopadł Shun Shibata.
37' Sebastian Bergier wycofał piłkę z pola karnego, a Adrian Błąd strzelił lewą nogą z około 20 metrów w środek bramki. Broni Mateusz Kos.
36' Sebastian Bergier na spalonym.
35' Arkadiusz Jędrych w polu karnym GKS przejął piłkę po podaniu Konrada Wrzesińskiego.
34' Meik Karwot on fire! W meczu z Lechią bramka, w sparingu z Cracovią bramka, a dziś asysta.
32' gol - piłka nożna 0:1 Meik Karwot pięknym podaniem na lewe skrzydło uruchomił Marcela Ziemanna i potem ruszył za piłką. Ziemann odegrał do Karwota, a ten dośrodkował a pole bramkowe, gdzie Kamil Biliński uprzedził Aleksandra Komora i dał Zagłębiu prowadzenie.
31' Po strzale Deana Guezena z około 30 metrów piłka otarła się o poprzeczkę.
31' Shun Shibata przerwał akcję Nikodema Zielonki.
28' Fizjoterapeuci Zagłębia zajmują się Konradem Wrzesińskim, który ucierpiał w starciu z napastnikiem gospodarzy.
27' Sebastian Bergier wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia i z interwencją zdążył wrócić Konrad Wrzesiński.
26' zmiana Za kontuzjowanego Juana Camarę na boisko wszedł Marcel Ziemann.
25' Po wrzucie z autu Marcina Wasielewskiego piłkę głową w polu karnym trącił Oskar Repka, a następnie interweniował Mateusz Kos.
24' Przerwa w grze. Na murawie leży Juan Camara.
24' Maksymilian Rozwandowicz okazał się szybszy od Sebastiana Bergiera i wybił piłkę na aut.
23' Pierwszy celny strzał w meczu. Z prawej strony boiska w pole karne zagrał Adrian Błąd, a Mateusz Marzec przyjął piłkę na 8. metrze i strzelił, ale na tyle lekko, że Mateusz Kos nie miał problemów ze złapaniem piłki.
21' Po dośrodkowaniu Antoniego Kozubala z rzutu wolnego nad bramką główkował Arkadiusz Jędrych.
20' Marcin Wasielewski faulowany przez Juana Camarę.
19' Na "Blaszoku" trwa racowisko.
18' żóta kartka Meik Karwot ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Błądzie.
17' Arkadiusz Jędrych interweniuje głową po dośrodkowaniu Joela Valencii.
16' Konrad Wrzesiński udanym wślizgiem przerwał akcję Mateusza Marca.
13' Joel Valencia faulowany na własnej połowie przez Marcina Wasielewskiego.
12' Zbyt nocne dośrodkowanie Adriana Błąda z prawej strony boiska. Piłkę jeszcze dla pewności na aut wybił Konrad Wrzesiński.
11' Po rozegraniu rzutu wolnego niecelnie z około 28 metrów strzelał Maksymilian Rozwandowicz.
10' żóta kartka Żółta kartka dla Antoniego Kozubala za faul na Nikodemie Zielonce.
10' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rzutu wolnego piłkę głową zagrał Dominik Jończy, ale trudno to nawet zaliczyć do strzałów.
9' Juan Camara faulowany przez Adriana Błąda.
8' Joel Valencia dośrodkował w pole karne gospodarzy, a powietrzną walkę o piłkę z Konradem Wrzesińskim wygrał Grzegorz Rogala.
7' Po strzale Adriana Błąda z linii pola karnego piłka trafiła w nogę Dominika Jończego.
6' Dośrodkowanie Joela Valencii zablokowane przez Oskara Repkę. Aut dla sosnowiczan.
4' Nikodem Zielonka przegrał walkę o piłkę z Oskarem Repką. Od bramki grę wznowi Dawid Kudła.
1' Po dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego piłka ociera się od Joela Valencię i wpada do rąk Mateusza Kosa.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Katowicach.
0' 20:29 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie zagra dziś w białuch koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach, a gospodarze w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 20:20 Kibice Zagłębia dotarli pod stadion na Bukowej, ale nie wejdą na stadion. Jak zostaliśmy poinformowani, służby porządkowe chciały rozrywać flagi, z jakimi do Katowic przyjechali nasi kibice, "bo coś w nich może być. Kibice nie mogli się zgodzić na takie żądanie i na trybunę nie wejdą.
0' 20:10 Zagłębie nie wygrało na Bukowej od 8 sierpnia 2015, gdy po bramce Konrada Budka pokonało katowiczan 1:0. Ponownie jak i dziś, także wtedy szkoleniowcem naszego zespołu był Artur Derbin. Z czterech kolejnych wyjazdów na GKS Zagłębie przywiozło zaledwie jeden punkt. W sezonie 2016/2017 za kadencji Jacka Magiery na Bukowej padł bezbramkowy remis, a kolejne trzy wyprawy zakończyły się porażkami - 0:1, 2:3 i 1:3. Szczególnie szkoda meczu sprzed dwóch lat, gdy Zagłębie pod wodzą Kazimierza Moskala prowadziło do przerwy 2:0, a potem roztrwoniło przewagę i w drugiej połowie straciło trzy bramki.
0' 20:00 O tym, że GKS Katowice nie będzie dla Zagłębia łatwym rywalem, świadczą jego dokonania w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Rafała Góraka z 14 punktami w dorobku zajmują w tabeli 5. miejsce i są niepokonani w sześciu kolejnych meczach. Katowiczanie mogą pochwalić się największą liczbą strzelonych bramek w Fortuna I lidze - aż 14, tyle samo ma także Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a także najlepszym stosunkiem bramkowym wśród wszystkich pierwszoligowców (14:5, +9). W każdym z dotychczasowych trzech meczów na Bukowej GKS zdobywał co najmniej trzy bramki.
0' 19:50 Trener gospodarzy Rafał Górak wystawił w pierwszym składzie dwóch byłych piłkarzy Zagłębia. Bramki katowiczan będzie bronił Dawid Kudła, a na obronie zagra Arkadiusz Jędrych. Trzeci z byłych zawodników naszego klubu, Jakub Arak, stracił miejsce w pierwszej jedenastce i rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 19:40 Dwóch zmian w wyjściowym składzie Zagłębia dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do spotkania z Lechią Gdańsk. Poza meczową kadrą znalazł się kontuzjowany Vedran Dalić, a na ławce rezerwowych usiadł Sebastian Bonecki. Od pierwszej minuty zagrają natomiast Meik Karwot i Dean Guezen. Oba wystąpią w środku pomocy, a do linii defensywnej cofnięty został Maksymilian Rozwandowicz.
0' 19:30 Dobry wieczór! Witamy ze stadionu na Bukowej w Katowicach i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w KatowicachZdjęcia z meczu w Katowicach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w KatowicachSkrót meczu w Katowicach Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Artur Derbin po meczu w KatowicachArtur Derbin po meczu w Katowicach - Wiemy, jak ważne jest to zwycięstwo, nie tylko dla nas, ale też dla naszych kibiców, którzy chcieli nas tutaj wspierać, ale nie zostali wpuszczeni. Dedykujemy to zwycięstwo im - powiedział  Artur Derbin. » Czytaj więcej
Bukowa zdobyta!Bukowa zdobyta! Po ośmiu latach Zagłębie znowu wygrało wyjazdowy mecz z GKS-em Katowice! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 32. minucie Kamil Biliiński. » Czytaj więcej