2023-08-28, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Odra Opole
0:0(:)
Stroje: białe (5-4-1)
30. Artur Haluch 22. Mateusz Spychała 27. Mateusz Kamiński 2. Piotr Żemło 24. Jakub Szrek (68' 28. Artur Pikk) 10. Maciej Makuszewski 5. Rafał Niziołek 23. Adrian Purzycki 32. Maciej Wróbel 77. Borja Galan 11. Dawid Czapliński (75' 98. Din Sula)   Rezerwowi: 12. Dominik Kalinowski 3. Jiri Piroch 7. Jean Franco Sarmiento 8. Wojciech Kamiński 9. Tomáš Mikinič 29. Michał Surzyn 37. Szymon Szkliński 77. Din Sula   Trener: Adam Nocoń
51' Rafał Niziołek 71' Mateusz Kamiński 73' Piotr Żemło 77' Adrian Purzycki 90+3' Meik Karwot
33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 10. Juan Camara 95. Nikodem Zielonka (64' 88. Adrian Troć) 14. Sebastian Bonecki (79' 55. Meik Karwot) 29. Maksymilian Rozwandowicz 17. Joel Valencia (87' 20. Tymoteusz Klupś) 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 18. Dean Guezen 28. Kamil Bębenek 96. Patryk Caliński   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Łukasz Sobiło (Legnica), Krzysztof Stępień (Wrocław). Techniczny: Paweł Horożaniecki (Żary), VAR: Damian Sylwestrzak (Wrocław), AVAR: Artur Aluszyk (Szczecin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu w Opolu.
90+4' Po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za faul na Rafale Niziołku.
90+2' Juan Camara niecelnie lewą nogą zza pola karnego.
90+1' Niecelne podanie Adriana Trocia w pole karne Odry.
90' Tymoteusz Klupś wrócił we własne pole karne i przerwał akcję Odry.
88' Borja Galan faulowany przez Tymoteusza Klupsia.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Joela Valencię.
86' Mateusz Spychała dośrodkował przed pole karne, a Maciej Wróbel przyjął piłkę, odwrócił się i niecelnie uderzył z woleja.
84' Rafał Niziołek podał na prawą stronę do Macieja Makuszewskiego, który strzelił z ostrego kąta. Mateusz Kos odbił piłkę przed siebie, a Dominik Jończy uprzedził składającego się do dobitki Dina Sulę.
83' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rogu piłkę wybija głową Din Sula.
81' Borja Galan faulował Adriana Trocia.
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Meik Karwot za Sebastiana Boneckiego.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Purzyckiego za faul na Sebastianie Boneckim.
76' Po strzale Sebastiana Boneckiego zza pola karnego piłkę łapie Artur Haluch
75' zmiana Druga zmiana w Odrze - Din Sula za Dawida Czaplińskiego.
75' Po podaniu Macieja Wróbla z piłką w polu karnym Zagłębia znalazł się Adrian Purzycki. Przymierzył w długi róg, ale chybił.
75' Borja Galan faulowany na własnej połowie przez Sebastiana Boneckiego.
73' żóta kartka Piotr Żemło ukarany za faul na Kamilu Bilińskim.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego za faul na Kamilu Bilińskim.
71' Ołeksij Bykow wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Mateusza Spychałę.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Artur Pikk za Jakuba Szreka.
68' Za mocna piłka od Konrada Wrzesińskiego do Adriana Trocia.
65' Dawid Czapliński dośrodkowywał już zza linii końcowej.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Nikodema Zielonkę.
63' Kontra Zagłebia przerwana faulem Mateusza Spychały na Kamilu Bilińskim.
61' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Szreka z prawego skrzydła.
60' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego z rogu.
60' Pojedynek Borji Galana i Vedrana Dalicia kończy się rzutem rożnym dla Odry.
59' Konrad Wrzesiński zatrzymany przed polem karnym przez Adriana Purzyckiego.
59' Maciej Makuszewski odebrał piłkę Maksymilianowi Rozwandowiczowi przed polem karnym Odry.
56' Adrian Purzycki w środku boiska odebrał piłkę Kamilowi Bilińskiemu i zagrał na lewe skrzydło do Borji Galana. Hiszpan wbiegł w pole karne i strzelił z ostrego kąta nad poprzeczką.
56' W środku boiska Borja Galan faulował Nikodema Zielonkę.
54' Zagłębie zamknięte we własnym polu karnym - nad bramką uderzał Rafał Niziołek.
53' Kontra Odry. Po podaniu Macieja Makuszewskiego z prawej strony boiska Borja Galan zwiódł Vedrana Dalicia i strzelił po ziemi obok słupka.
52' Po dośrodkowaniu Joela Valencii piłkę wybił Dawid Czapliński.
52' Mateusz Spychała przerwał rajd Joela Valencii. Róg dla sosnowiczan.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Niziołka za faul na Nikodemie Zielonce.
51' Borja Galan przedarł się lewą stroną w pole karne Zagłębia, skąd piłkę wybił mu Konrad Wrzesiński. Akcję zakończył strzał Rafała Niziołka z ponad 20 metrów, po którym interweniował Mateusz Kos
49' Z lewej strony boiska dośrodkował Joel Valencia. Piłkę z pola karnego wybił Piotr Żemło.
48' Joel Valencia faulowany przez Adriana Purzyckiego.
48' Rafał Niziołek z ponad 25 metrów strzelił wysoko nad bramką.
47' Dawid Czapliński faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Z autu w polu karne wrzucił Jakub Szrek. Głową interweniował Kamil Biliński.
45' Mocny strzał Borji Galana z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad bramką sosnowiczan.
44' Adrian Purzycki faulowany w środku boiska przez Joela Valencię.
43' Nikodem Zielonka faulował w ataku Borję Galana.
43' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z prawej strony boiska piłkę w polu karnym odbił Mateusz Kamiński.
42' W środku boiska Rafał Niziołek faulował Joela Valencię.
40' Z autu w pole karne wrzucił Vedran Dalić. Maksymilian Rozwandowicz przedłużył podanie, a Kamil Biliński strzelił głową w ręce Artura Halucha.
37' Juan Camara próbował przelobować z rzutu wolnego Artura Halucha, ale golkiper Odry zdążył wrócić do bramki i złapał piłkę.
37' Kamil Biliński faulowany przez Mateusza Kamińskiego przy bocznej linii boiska na wysokości środkowej linii.
36' Pierwszy celny strzał Zagłębia. Z ponad 25 metrów prawą nogą uderzał były zawodnik Odry Sebastian Bonecki. Lecącą po koźle piłkę złapał Artur Haluch.
34' Juan Camara strzelił z rzutu wolnego nad bramką, a do statystyk Zagłębia trafia pierwszy strzał. Na razie niecelny.
33' Nikodem Zielonka faulowany przez Piotra Żemłę około 27 metrów od bramki.
31' Po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego z prawego skrzydła w polu karnym interweniuje Dominik Jończy.
27' Konrad Wrzesiński dośrodkował prosto w ręce Artura Halucha.
24' Joel Valencia podawał na skraj pola karnego do Sebastiana Boneckiego, ale zorientował się w tym Adrian Purzycki.
23' Zablokowane dośrodkowanie Sebastiana Boneckiego i kolejny korner dla sosnowiczan.
23' Piotr Żemło interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Joela Valencii.
23' Kamil Biliński wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
22' Z rogu wrzucał Juan Camara. Zagłębie utrzymało się w posiadaniu piłki przed polem karnym Odry, ale ostatecznie Juan Camara podał pod nogi swojego rodaka Borji Galana.
21' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z prawej strony boiska Piotr Żemło uprzedził Kamila Bilińskiego i wybił piłkę na róg.
20' Borja Galan faulowany na własnej połowie przez Ołeksija Bykowa.
19' Juan Camara faulowany przez Adriana Purzyckiego.
18' Po podaniu Macieja Wróbla Maciej Makuszewski uciekł Juanowi Camarze i wbiegł w pole karne Zagłębia, ale Mateusz Kos zdołał przejąć piłkę.
17' Nikodem Zielonka traci piłkę przy linii bocznej.
14' Po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego z rzutu rożnego z kilku metrów główkował Piotr Żemło. Mateusz Kos odbił piłkę przed siebie, a Konrad Wrzesiński wyekspediowało poza pole karne.
14' Jakub Szrek wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia. Vedran Dalić wybił piłkę na róg.
12' Z rogu dośrodkował Maciej Makuszewski, a piłkę wybił Maksymilian Rozwandowicz.
12' Rykoszet po strzale Rafała Niziołka z ponad 20 metrów i będzie róg dla Odry.
9' Ołeksij Bykow wybija piłkę po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego.
7' Zagłębie zamknięte we własnym polu karnym, ale na szczęście dośrodkowanie Rafała Niziołka było niedokładne.
6' Z rogu wrzucał Maciej Makuszewski,. Do sytuacji strzeleckiej w polu karnym doszedł Borja Galan. Został zablokowany przez Sebastiana Boneckiego i aut dla Odry.
6' Róg dla Odry po interwencji Vedrana Dalicia.
4' Konrad Wrzesiński faulował w ataku Jakuba Szreka.
2' Zagłębie jednak gra trójką środkowych obrońców, a na lewym wahadle występuje Juan Camara.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Opolu.
0' 17:58 Sędzia Wojciech Myć wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra całe biało, z kolei gospodarze w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach i niebieskich getrach.
0' 17:50 Zagłębie przegrało trzy mecze z rzędu. Taką samą serię porażek ma także Artur Derbin, który swoją pracę w GKS-ie Tychy zakończył właśnie trzema przegranymi, ale za to podczas swojej ostatniej wizyty w Opolu trener Derbin poprowadził tyszan do zwycięstwa 5:1. Nie mamy dziś aż takich wymagań. Wystarczy skromne 1:0.
0' 17:40 Z głośników na stadionie w Opolu słychać hymn Męskiego Grania 2023. Czy pod wodzą Artura Derbina uda się Zagłębiu odnaleźć supermoce. Na razie stary-nowy trener Zagłębia ze spokojem przypatruje się rozgrzewce prowadzonej przez swoich asystentów. 6 maja 2016 Artur Derbin po raz ostatni prowadził drużynę Zagłębia. Wtedy sosnowiczanie przegrali na wyjeździe z Bytovią Bytów 0:3. Jak będzie w pierwszym meczu po powrocie "Grundola" do Zagłębia?
0' 17:30 Nie ma się co oszukiwać - sytuacja Zagłębia w tabeli jest bardzo słaba. Choć to dopiero pięć kolejek, to już trzeba bić na alarm, bo w razie porażki w dzisiejszym spotkaniu w Opolu strata do bezpiecznego miejsca w tabeli może wzrosnąć do aż pięciu punktów. Pora, aby Zagłębie w końcu odnalazło - jak to powiedział na piątkowej konferencji prasowej trener Artur Derbin - ścieżkę zwycięstw. Czy uda się to w Opolu, na stadionie, na którym Zagłębie w poprzednim sezonie wygrało aż 4:1?
0' 17:20 Wygląda na to, że Zagłębie powraca dziś do ustawienia z czwórką z tyłu. W kadrze sosnowiczan brakuje dziś zdrowego lewego obrońcy. Marcel Ziemann boryka się z kontuzją doznaną jeszcze w poprzednim sezonie, Hubert Matynia doznał urazu w trakcie rozgrywek, a kontuzja Antonio Pavicia jest najświeższa, bo z poprzedniego meczu w Bielsku-Białej. Latem do Zagłębia sprowadzono jeszcze jednego lewego defensora, Pawła Szostka, ale na razie gra on tylko w rezerwach. Pola manewru nie ma także w ataku - kontuzjowany jest Marek Fabry i do dyspozycji Artura Derbina jest tylko Kamil Biliński.
0' 17:10 Znamy już skład, jaki desygnował do gry Artur Derbin w swoim pierwszym meczu po powrocie do Zagłębia. Są trzy zmiany w porównaniu do spotkania w Bielsku-Białej. Brakuje kontuzjowanego Antonio Pavicia, Patryka Calińskiego i Deana Guezena. W pierwszym składzie zagrają natomiast Konrad Wrzesiński, Juan Camara (po raz pierwszy w wyjściowym składzie) i Sebastian Bonecki.
0' 17:00 Dzień Dobry! Po raz pierwszy w tym sezonie mamy okazję przywitać się z Państwem w poniedziałkowy wieczór i zaprosić na relację z meczu 6. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Odrą Opole a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w OpoluZdjęcia z meczu w Opolu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rozegranego dziś w Opolu meczu pomiędzy miejscową Odrą a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w OpoluSkrót meczu w Opolu Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Odrą Opole a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OpoluKonferencja prasowa po meczu w Opolu Na konferencji po meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Pierwszy wyjazdowy punktPierwszy wyjazdowy punkt Po serii trzech porażek na wyjeździe Zagłębie zremisowało w Opolu z Odrą i zdobyło pierwszy w tym sezonie punkt poza własnym stadionem. » Czytaj więcej