2022-05-09, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:3(3:1)
Sandecja Nowy Sącz
Stroje: białe
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch 16. Dawid Ryndak (83' 28. Filip Borowski) 21. Nikolas Korzeniecki (83' 96. Wojciech Szumilas) 99. Mykyta Peterman (67' 6.João Oliveira) 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (67' 7. Patryk Bryła)32. Kacper Smoleń (1' 9. Szymon Sobczak)8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 11. Wojciech Kamiński 18. Lukáš Ďuriška 72. Vamara Sanogo    Trener: Artur Skowronek
0:1 - Jakub Zych 18' 1:1 - Nikolas Korzeniecki 26' 2:1 - Szymon Sobczak 39' 3:1 - Szymon Pawłowski 45+4' 3:2 - Tomasz Nawotka 58' 3:3 - Swetosław Dikow 68'
12' Kamil Słaby 45+2' Kornel Osyra 51' Dominik Jończy 64' Tomasz Nawotka 76' Patryk Bryła
31. Dawid Pietrzkiewicz 70. Łukasz Kosakiewicz 5. Dawid Szufryn (25' 4. Kornal Osyra) 24. Kamil Słaby 17. Tomasz Nawotka 23. Jakub Zych (77' 9. Błażej Szczepanek) 6. Maissa Fall 15. Gershon Koffie 33. Bartłomiej Kasprzak (46' 16. Michał Walski) 27. Damian Chmiel (77' 21. Sebastian Rudol) 29. Łukasz Zjawiński (46' 18. Swetosław Dikow)   Rezerwowi: 12. Szymon Tokarz 7. Robert Janicki 28. Michal Piter-Bučko 77. Rafał Kobryń   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa) - Filip Sierant (Warszawa), Dominik Wrona (Kielce). Techniczny: Piotr Rzucidło (Warszawa). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec. Remisujemy z Sandecją 3:3..
90+3' Małe zamieszanie w polu karnym Sandecji po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego, ale goście wybili piłkę do przodu.
90+2' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny.
90+2' Maissa Fall podał w pole karne prosto w ręce Michała Gliwy.
90' Dawid Gojny faulowany przez Łukasza Kosakiewicza.
89' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelnie główkował João Oliveira.
88' Z prawej strony boiska dośrodkował Szymon Pawłowski, a obrońca Sandecji uprzedził Patryka Bryłę. Róg dla sosnowiczan.
88' Z 25 metrów strzelał Gershon Koffie. Broni Michał Gliwa.
86' Po wrzucie z autu Vedrana Dalicia w polu karnym faulował Mateusz Bodzioch.
84' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam interweniował Dawid Pietrzkiewicz.
83' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki i Dawid Ryndak ustąpili miejsca Wojciechowi Szumilasowi i Filipowi Borowskiemu.
82' Niecelna główka Maissy Falla.
80' Do wejścia na boisko szykuje się Filip Borowski, który także musi zagrać w trzech ostatnich meczach, żeby punktować w Pro Junior System.
77' zmiana Podwójna zmiana w Sandecji. Błażej Szczepanek za Jakuba Zycha i Sebastian Rudol za Damiana Chmiela.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły
76' Z 18 metrów strzelił Damian Chmiel. Po rykoszecie piłkę łapie Michał Gliwa.
75' Jakub Zych zwiódł w polu karnym Dominika Jończego, ale potem zablokował go João Oliveira. Róg dla Sandecji.
72' João Oliveira główkował nad bramką po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
72' Szymon Sobczak nie sięgnął piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła przez Dawida Gojnego.
68' gol - piłka nożna 3:3 Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z prawej strony boiska Swetosław Dikow uprzedził Mateusza Bodziocha i strzałem głową z 7 metrów doprowadził do remisu.
67' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - João Oliveira za Mykytę Petermana i Patryk Bryła za Maksymiliana Banaszewskiego.
65' Mateusz Bodzioch przejął piłkę podawaną przez Maissę Falla w kierunku Swetosława Dikowa.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
63' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rogu. Piłkę głową odgrywa Vedran Dalić, ale nie sięga jej Szymon Sobczak.
62' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Maissa Fall.
61' Bez zagrożenia pod bramką Michała Gliwy po rogu.
60' Róg dla Sandecji po akcji Damiana Chmiela.
58' gol - piłka nożna 3:2 Dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza z prawej strony boiska. Tomasz Nawotka odgrywa piłkę głową do Damiana Chmiela, który przewraca się na futbolówce. Dopada do niej Nawotka i strzałem prawą nogą z kilku metrów strzela drugą bramkę dla Sandecji.
58' Gershon Koffie zagrał wszerz pola karnego, a Łukasz Kosakiewicz przymierzył z 14 metrów. Świetna parada Michała Gliwy.
56' W środku boiska faulowany Mateusz Bodzioch.
52' Mateusz Bodzioch wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Damiana Chmiela.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za utrudnienie wznowienia gry przez rywali.
49' Dawid Pietrzkiewicz wybiegł do piłki poza pole karne, ale jej nie przejął. Niestety, także Szymonowi Sobczakowi nie udało się opanować futbolówki przed linią końcową.
48' Jakub Zych faulował w ataku Dawida Gojnego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Sandecji przed drugą połową meczu. Michał Walski za Bartłomieja Kasprzaka i Swetosław Dikow za Łukasza Zjawińskiego.
45+6' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' gol - piłka nożna 3:1 Dawid Gojny dośrodkował z rzutu wolnego. Z pola karnego zbyt krótko piłkę wybił Łukasz Zjawiński, a Szymon Pawłowski płaskim strzałem lewą nogą z 17 metrów pokonał Dawida Pietrzkiewicza.
45+4' Dośrodkowanie Mykyty Petermana zablokowane przez Kamila Słabego. Róg dla Zagłębia.
45+3' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Jakub Zych.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Kornela Osyry za faul na Szymonie Sobczaku.
45+1' Szymon Sobczak faulowany przez Łukasza Kosakiewicza.
45' doliczony czas +5
44' Po dośrodkowaniu Jakuba Zycha z prawej strony boiska niecelnie z ostrego kąta uderzył Damian Chmiel.
43' Analiza VAR trwała 3 minuty i 50 sekund. Gol zaliczony.
41' Długo trwa analiza VAR.
39' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Szymon Sobczak uwolnił się spod opieki Łukasza Kosakiewicza i strzałem prawą nogą nad Dawidem Pietrzkiewiczem strzelił drugą bramkę dla Zagłębia.
38' Tomasz Nawotka faulował Maksymiliana Banaszewskiego przy bocznej linii boiska.
36' Szymon Sobczak z lewej strony boiska zbiegł do środka pola karnego i oddał niecelny strzał po ziemi.
34' Dawid Ryndak sfaulował Tomasza Nawotkę.
33' Łukasz Kosakiewicz wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia, ale nie było z tej akcji żadnego strzału i grę od bramki wznowi Michał Gliwa.
31' Dominik Jończy faulowany przez Łukasza Zjawińskiego.
29' Nikolas Korzeniecki strzelił swoją drugą bramkę w barwach Zagłębia, a pierwszą w tym sezonie.
26' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski dośrodkował z prawej strony pola karnego. Kornel Osyra odbił piłkę nogą, a Nikolas Korzeniecki efektownym wolejem prawą nogą z około 14 metrów pokonał Dawida Pietrzkiewicza.
25' zmiana Pierwsza zmiana w Sandecji. Za kontuzjowanego Dawida Szufryna do gry wchodzi Kornel Osyra.
23' Róg dla Sandecji. Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza nieudana próba strzału głową w wykonaniu Maissy Falla.
18' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z lewej strony boiska piłkę w polu karnym głową zagrał Łukasz Zjawiński, a Jakub Zych strzałem prawą nogą z kilku metrów pokonał Michała Gliwę.
15' Zagłębie w pierwszym kwadransie bez ani jednego strzału.
12' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Słabego za faul na Szymonie Sobczaku.
12' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, a Maissa Fall strzelił głową prosto w ręce Michała Gliwy.
11' Rykoszet po strzale Damian Chmiela z 18 metrów. Róg dla Sandecji.
10' Z rzutu wolnego wrzucał Łukasz Kosakiewicz, a Dawid Szufryn główkował nad poprzeczką.
8' Nikolas Korzeniecki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego.
6' W polu karnym Sandecji leży Szymon Sobczak, który upadł w starciu z Tomaszem Nawotką.
4' Niecelny strzał Łukasza Zjawińskiego z prawej strony pola karnego.
3' Na razie poza sensacyjną zmianą Kacpra Smolenia na Szymona Sobczaka nic się nie dzieje
1' zmiana Szymon Sobczak wszedł za Kacpra Smolenia.
1' Piłkarze Zagłębia od razu wykopali piłkę na aut.
1' Zaczął się mecz
0' 17:58 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na boisku. Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych strojach, a Sandecja na biało.
0' 17:50 Zagłębie jeszcze dziś nie może zapewnić sobie utrzymania, ale będzie tego bardzo bliskie jeśli wygra i w miarę bliskie, jeśli zremisuje. Nie ma na razie jednak co kombinować z wariantami (tym zajmiemy się potem), tylko trzeba pokonać Sandecję.
0' 17:40 Sandecja Nowy Sącz przegrała wszystkie pięć meczów w Sosnowcu, w których występowała w roli gościa meczu z Zagłębiem. Jesienią sądeczanie wywieźli z Ludowego jeden punkt, ale było to w spotkaniu, w którym byli gospodarzem. Na początku marca Sandecja zagrała w Sosnowcu jako gość meczu ze Skrą Częstochowa i także z tych zawodów wyjechali bogatsi o jeden punkt. Tylko jeden punkt to jednak dla nich za mało, aby wrócić na pozycję premiowaną grą w barażach o awans do Ekstraklasy. Sandecja potrzebuje do tego wygranej.
0' 17:30 Trener Dariusz Dudek tydzień temu zrobił dobrą robotę dla Zagłębia, bo prowadzona przez niego Sandecja Nowy Sącz pokonała Stomil Olsztyn, co jest niezmiernie ważne dla sosnowiczan w kontekście walki o utrzymanie. Dziś były szkoleniowiec sosnowiczan desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka pojawiła się na murawie w meczu z olsztynianami.
0' 17:20 Choć w składzie Zagłębia są tylko dwie zmiany w porównaniu do meczu w Bielsku-Białej, to jednak można mówić o sporych niespodziankach. Z powodu czterech żółtych kartek poza kadrą znalazł się Michał Masłowski, a na ławce usiadł Szymon Sobczak. Pierwszy raz w wyjściowym składzie znalazł się Ukrainiec Mykyta Peterman, a pierwszy raz w tym roku do meczowej kadry załapał się Kacper Smoleń. I to od razu do pierwszej jedenastki. Młodzieżowiec Zagłębia w okresie przygotowawczym doznał kontuzji i pauzował prawie cztery miesiące. W pierwszej jedenastce naszej drużyny nie ma ani Szymona Sobczaka, ani Vamary Sanogo, a więc brakuje nominalnego napastnika. Z kolei w środku pomocy brakuje zarówno João Oliveiry, jak i Wojciecha Szumilasa. Po raz pierwszy więc duet środkowych pomocników stworzą Mykyta Peterman i Nikolas Korzeniecki.
0' 17:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 32. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Druga galeria zdjęć z meczu z SandecjąDruga galeria zdjęć z meczu z Sandecją Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz. » Czytaj więcej
Skrót meczu z SandecjąSkrót meczu z Sandecją Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz, w którym padło aż 6 bramek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z SandecjąZdjęcia z meczu z Sandecją Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Zagłębie - Sandecja, zakończonego remisem 3:3 » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z SandecjąKonferencja prasowa po meczu z Sandecją Na konferencji prasowej Artur Skowronek przyznał, że zmianę w 16. sekundzie dokonał ze względów finansowych. » Czytaj więcej
Zagłębie - Sandecja 3:3Zagłębie - Sandecja 3:3 Zagłębie najpierw ośmieszyło się zmianą dokonaną w 16. sekundzie meczu, a potem roztrwoniło dwubramkowe prowadzenie i zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 3:3. » Czytaj więcej