2021-09-04, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(:)
Skra Częstochowa
Stroje: czarne (4-5-1)
23. Matko Perdijić 13. Vedran Dalić (74' 5. Marin Galić) 18. Lukáš Ďuriška 4. Mateusz Machała 94. Dawid Gojny (84' 6. João Oliveira) 22. Quentin Seedorf (70' 67. Alex Tanque) 11. Wojciech Kamiński 28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 10. Maksymilian Banaszewski (70' 7. Patryk Bryła) 9. Szymon Sobczak (84' 88. Adrian Troć)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 21. Nikolas Korzeniecki 80. Mateusz Popczyk    Trener: Kazimierz Moskal
12' Wojciech Kamiński
33. Mateusz Kos 8. Rafał Brusiło 27. Mariusz Holik 4. Adam Mesjasz 18. Łukasz Winiarczyk 11. Mikołaj Kwietniewski (78' 15. Kamil Lukoszek) 25. Przemysław Sajdak 6. Marcin Stromecki 7. Piotr Nocoń 23. Dawid Niedbała (66' 17. Krzysztof Napora) 9. Maciej Mas (78' 37. Kamil Wojtyra)   Rezerwowi: 1. Nikodem Sujecki 3. Filip Arak 10. Dawid Wojtyra 16. Bartosz Baranowicz 20. Szymon Szymański 24. Dominik Bronisławski    Trener: Jakub Dziółka
Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Rafał Brieger (Gdańsk). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze). VAR: Paweł Pskit (Łódź), AVAR: Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+5' Wojciech Szumilas faulowany przez Krzysztofa Naporę.
90+4' Po dośrodkowaniu Wojciech Szumilasa z rzutu rożnego nad bramką główkował Lukáš Ďuriška.
90+3' Wojciech Szumilas z własnej połowy zagrał do Patryka Bryły, który minął bramkarza Skry i był przed pustą bramką, uderzył na bramkę lewą nogą, a piłkę zdołał sprzed linii bramkowej na róg wybić Adam Mesjasz.
90+2' Lukáš Ďuriška nabawił się urazu i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów.
90+1' Dośrodkowanie z rzutu rożnego i znowu trzeba wybijać piłkę poza pole karne.
90' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie wolnym dla Skry. Lukáš Ďuriška blokuje strzał rywala i róg dla gości.
88' João Oliveira sfaulował Piotra Noconia około 25 metrów od bramki Zagłębia.
87' Alex Tanque sfaulował Przemysława Sajdaka.
86' João Oliveira faulował w ataku Łukasza Winiarczyka.
85' Maciej Ambrosiewicz cofnął się na pozycję środkowego obrońcy, a Mateusz Machała przeszedł na lewą stronę.
84' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu: João Oliveira zmienia Dawida Gojnego i Adrian Troć wchodzi za Szymona Sobczaka.
83' "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska" - śpiewają fanatycy Zagłębia.
82' Szymon Sobczak faulowany przez Krzysztofa Naporę.
81' Piotr Nocoń strzelał po podaniu Kamila Lukoszka i piłkę zablokował Dawid Gojny.
80' Alex Tanque faulował w ataku Mariusza Holika.
78' zmiana Podwójna zmiana w Skrze. Kamil Wojtyra za Macieja Masa i Kamil Lukoszek za Mikołaja Kwietniewskiego.
77' Z rogu dośrodkował Marin Stromecki. Piłkę przed pole karne wybił Wojciech Szumilas, a po dobitce Krzysztofa Napory futbolówka przeleciała nad poprzeczką.
76' Z rogu dośrodkował Marcin Stromecki, a piłkę na kolejny korner wybił Marin Galić.
75' Dawid Gojny wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Marcina Stromeckiego z lewego skrzydła.
74' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Marin Galić za Vedrana Dalicia.
73' Po podaniu Alexa Tanque niecelnie z pola karnego lewą nogą uderzał Patryk Bryła.
72' Wojciech Szumilas z rzutu wolnego trafił w nogi wyskakującego z muru Piotra Noconia.
71' Patryk Bryła faulowany przed polem karnym przez Marcina Stromeckiego.
70' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębia - Patryk Bryła za Maksymiliana Banaszewskiego i Alex Tanque za Quentina Seedorfa.
69' Gra przerwana przez sędziego, bo w okolicy narożnika boiska leży Vedran Dalić.
68' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzył Wojciech Szumilas i piłka przeszła obok bramki częstochowian.
67' Przemysław Sajdak faulował Dawida Gojnego około 23 metry przed bramką Skry.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Skrze. Były piłkarz Zagłębia Krzysztof Napora wszedł za Dawida Niedbałę.
66' Szymon Sobczak przedarł się w pole karne, gdzie akcję przerwał Mariusz Holik.
63' "Kurwa mać, Zagłębie grać" - ożywiła się trybuna odkryta.
62' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłka odbija się od Mariusza Holika, ale nie wychodzi poza boisko, tylko trafia w narożną chorągiewkę. Szumilas ponownie dośrodkowuje i tym razem piłkę z pola karnego wybija Adam Mesjasz.
61' Maksymilian Banaszewski faulował w ataku Marcina Stromeckiego.
60' Quentin Seedorf faulowany przez Łukasza Winiarczyka.
60' Dawid Goiny po wymianie podań z Wojciechem Szumilasem próbował dośrodkować do Szymona Sobczaka. Akcję przerwała interwencja Mariusza Holika.
58' Marcin Stromecki z rzutu wolnego dośrodkowął na dalszy słupek. Piłkę przed bramkę głową zagrał Rafał Brusiło. Trafiła ona w ręce Matko Perdijicia.
57' Mikołaj Kwietniewski faulowany przy linii bocznej przez Dawida Gojnego.
55' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i piłkę piąstkuje Mateusz Kos.
54' Maciej Ambrosiewicz przejął piłkę przed polem karnym Zagłębia i zagrał na lewe skrzydło do Szymona Sobczaka, który dobiegł z piłką do 20. metra, zwiódł rywala i strzelił nad bramką Skry.
51' Dawid Gojny rozegrał rzut wolny z Maksymilanem Banaszewskim. Dośrodkował w pole karne, a piłkę wybił Łukasz Winiarczyk.
50' Mariusz Holik faulował Szymona Sobczaka.
49' Teraz w drugą stronę - Szymon Sobczak faulowany przez Marcina Stromeckiego.
49' Szymon Sobczak faulował w środku boiska Marcina Stromeckiego.
48' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa do strzału głową składał się Lukáš Ďuriška, ale uprzedził go Mateusz Kos.
48' Szybko rozegrany rzut rożny, ale bez efektu.
47' Mikołaj Kwietniewski blokuje dośrodkowanie Dawida Gojnego i mamy rzut rożny.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Po zagraniu Marcina Stromeckiego z rzutu wolnego piłkę wybił Wojciech Kamiński.
45' Maksymilian Banaszewski sfaulował Mikołaja Kwietniewskiego w okolicy bocznej linii pola karnego.
44' Z rzutu rożnego na bliższy słupek wrzucił Marcin Stromecki. Piłkę wybił Quentin Seedorf.
44' Po wrzutce Dawida Niedbały piłkę na róg wybija Dawid Gojny.
43' Dośrodkowanie Macieja Ambrosiewicza w pole karne Skry. Mateusz Kos skacze wyżej od Quentina Seedorfa.
42' Quentin Seedorf po akcji prawą stroną boiska podawał w pole bramkowe do Szymona Sobczaka, ale piłkę nogą wybił Mateusz Kos.
40' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne Skry. Szymon Sobczak podał klatką piersiową do Quentina Seedorfa, ale Holender i Maksymilian Banaszewski trochę sobie przeszkadzali i zakończyło się stratą.
37' Po dośrodkowaniu z rogu Maciej Mas zgrał piłkę głową do Adama Mesjasza, który strzelił lewą nogą w krótki róg. Kolejna interwencja Matko Perdijicia i róg dla Skry.
37' Następna akcja gości prawym skrzydłem przynosi im rzut rożny.
36' Mikołaj Kwietniewski przedarł się prawą stroną boiska i strzelił z ostrego kąta. Piłkę odbił Matko Perdijić.
36' Lukáš Ďuriška interweniuje głową po dośrodkowaniu Dawida Niedbały z lewego skrzydła.
35' Dawid Gojny po akcji lewą stroną podał w pole karne, ale za plecy Szymona Sobczaka.
33' Vedran Dalić górą w walce o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
33' Skra wywalczyła drugi rzut rożny po interwencji Mateusza Machały.
33' Lukáš Ďuriška interweniował w polu karnym po wrzucie z autu Dawida Niedbały.
30' Z około 30 metrów uderzał Maksymilian Banaszewski. Broni Mateusz Kos
29' Maciej Masa zagrał na lewą stronę pola karnego do Piotra Noconia, który uderzył z pierwszej piłki. Broni Matko Perdijić.
28' Akcja Skry przerwana zagraniem piłki głową przez Dawida Gojnego do Matko Perdijicia.
27' Podanie Macieja Ambrosiewicza z własnej połowy. Piłka trafia w ręce Mateusza Kosa.
25' Złe podanie Macieja Ambrosiewicza. Piłka wyszła poza końcową linię boiska.
25' Szymon Sobczak minął Łukasza Winiarczyka i dośrodkował przed bramkę, ale nikt nie zamknął akcji.
24' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i nieudana próba strzału w wykonaniu Quentina Seedorfa.
23' Szymon Sobczak faulowany na własnej połowie przez Marcina Stromeckiego.
21' Quentin Seedorf źle w polu karnym podawał do Maksymiliana Banaszewskiego i piłkę przejął Rafał Brusiło.
21' Akcja Szymona Sobczaka zatrzymana przez Łukasza Winiarczyka.
20' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
19' Dawid Gojny dośrodkował z lewej strony boiska. Piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko.
18' Kontra Zagłębia. Quentin Seedorf podał do Szymona Sobczaka, który z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego, a ten został powstrzymany przez Rafała Brusiłę.
18' Prostopadłe podanie w pole karne Zagłębia do wbiegającego Łukasza Winiarczyk. Szybszy przy piłce był Vedran Dalić.
18' Maciej Mas na środku boiska faulowany przez Vedrana Dalicia.
17' Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Skrę zakończony kiksem Marcina Stromeckiego, który nie trafił w piłkę na 15. metrze.
16' Lukáš Ďuriška przerwał wślizgiem rajd Macieja Masa. Róg dla Skry.
15' Mikołaj Kwietniewski faulował w ataku Dawida Gojnego.
14' Mocny strzał Wojciecha Kamińskiego zza pola karnego. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę odbił Mateusz Kos, a próbujący kontynuować akcję Szymon Sobczak był na spalonym.
14' Szymon Sobczak zbiegł na prawe skrzydło i dośrodkował w pole karne a piłkę wybił Adam Mesjasz.
12' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Mikołaju Kwietniewskim.
12' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę wybija Adam Mesjasz
12' Po zagraniu Dawida Goinego i interwencji Mariusza Holika róg dla Zagłębia.
10' Dawid Gojny przymierzył lewą nogą z około 25 metrów i trafił w płot przed sektorem gości.
9' Wojciech Szumilas w ataku sfaulował Przemysława Sajdaka.
8' Mikołaj Kwietniewski faulował w ataku Dawida Gojnego.
7' Lukáš Ďuriška interweniuje w polu karnym po akcji Dawida Niedbały.
6' Quentin Seedorf łatwo minął Adama Mesjasza, wpadł z piłką w pole karne i niecelnie uderzył lewą nogą z około 12 metrów.
6' Maksymilian Banaszewski faulował w ataku Rafała Brusiłę.
5' Bardzo uboga dziś transmisja w Polsacie Sport. Nie ma kamery na zwyżce za jedną z bramek (choć zwyżka przyjechała), a także brakuje kamer na wysokości linii bramkowych.
3' Maksymilian Banaszewski po rajdzie lewą stroną zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Szymona Sobczaka, który trafił w boczną siatkę.
3' Maciej Ambrosiewicz z kłopotami w wyprowadzaniu piłki z pola karnego. Trafił w Macieja Masa i kolejna "piątka"
2' Łukasz Winiarczyk podawał w pole karne Zagłębia, a Dawid Niedbała był blokowany przez Lukáša Ďuriškę
1' Zbyt mocne zagranie Macieja Ambrosiewicza w kierunku Dawida Gojnego.
0' 12:35 Skra Częstochowa zagra dziś w jednolitych czarnych strojach, a Zagłębie całe na zielono. Taki sam zestaw kolorystyczny był też przed tygodniem na spotkaniu z Tychami i wtedy czarni byli lepsi od zielonych.
0' 12:30 Zagłębie, jeszcze pod nazwą Unia, po raz ostatni grało ze Skrą w 1939 roku i wygrało 1:0. Niestety, nie udało nam się znaleźć nikogo, kto byłby na tamtym spotkaniu. Nasza strona internetowa także jeszcze wtedy nie istniała.
0' 12:25 Dzisiaj po raz pierwszy w historii Stadionu Ludowego wóz VAR stoi na... murawie. Za czasów gry w Ekstraklasie oraz podczas poprzedniego meczu w I lidze, w którym system VAR był wykorzystywany, wóz stał na parkingu za trybuną obok wozu transmisyjnego, a teraz zmiany, zmiany, zmiany i biały Mercedes Sprinter WU 7124L wjechał na trawę i stoi przed trybuną krytą.
0' 12:15 Do meczu ze Skrą Częstochowa Zagłębie przystępuje po serii trzech porażek. Jeśli dziś sosnowiczanie przegrają po raz czwarty z rzędu, to w tabeli spadną do strefy spadkowej, a "nad kreskę" wyskoczy właśnie Skra.
0' 12:05 Matko Perdijić po raz ostatni w pierwszym zespole Zagłębia zagrał 15 sierpnia 2020 w przegranym 0:1 meczu Pucharu Polski z Unią Janikowo. Z kolei ostatni raz w ligowym spotkaniu sosnowiczan wystąpił 26 października 2019. Zagłębie podejmowało wówczas Chojniczankę Chojnice, a Chorwat opuścił boisko w 9. minucie z powodu kontuzji.
0' 11:55 Znamy już składy w jakich przystąpią do meczu oba zespoły. W Zagłębiu dwie zmiany - na bramce zagra Matko Perdijić, który zastąpił Szymona Frankowskiego, a na prawej obronie za słabo spisującego się ostatnio Marina Galicia wystąpi Mateusz Machała. Poza meczową kadrą znalazł się Kamil Bielikow i niewykluczone, że obejrzymy go o 15:30 w meczu rezerw Zagłębia z rezerwami GKS Katowice.
0' 11:45 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 7. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Skrą Częstochowa.
Trzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - SkraTrzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - Skra Prezentujemy trzecią i ostatnią galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Skrą Częstochowa, a w niej 132 fotografie. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu ze SkrąDruga galeria zdjęć z meczu ze Skrą Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć ze spotkania Zagłębia Sosnowiec ze Skrą Częstochowa. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - SkraSkrót meczu Zagłębie - Skra Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót z najciekawszymi akcjami meczu Zagłębia Sosnowiec ze Skrą Częstochowa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze SkrąZdjęcia z meczu ze Skrą Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Skrą Częstochowa, w której prezentujemy 51 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze SkrąKonferencja prasowa po meczu ze Skrą Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. - Nie dziwię się, że kibice sa wkurzeni - powiedział Kazimierz Moskal. » Czytaj więcej
Beznadzieja...Beznadzieja... Zagłębie Sosnowiec po fatalnej grze bezbramkowo zremisowało ze Skrą Częstochowa. W doliczonym czasie gry 100-procentową sytuację zmarnował Patryk Bryła. » Czytaj więcej