2020-11-18, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gdynia
Stroje: żółty (4-5-1)
2:0(1:0)
22. Daniel Kajzer 26. Adam Danch 99. Bartosz Kwiecień (66' 28. Damian Ślesicki) 29. Michał Marcjanik 17. Adam Marciniak 20. Mateusz Młyński25. Szymon Drewniak 10. Juliusz Letniowski 23. Rafał Wolsztyński (59' 6. Łukasz Soszyński) 8. Marcus Vinicius (20' 77. Mateusz Żebrowski) 7. Maciej Jankowski   Rezerwowi: 30. Kacper Krzepisz 31. Dawid Markiewicz 35. Mikołaj Łabojko 37. Bartosz Boniecki 40. Patryk Sobociński 46. Jakub Wawszczyk   Trener: Ireneusz Mamrot
1:0 - Juliusz Letniowski 43' (k.) 2:0 - Mateusz Żebrowski 79'
24' Michał Marcjanik 60' Łukasz Soszyński 63' Patryk Małecki 63' Juliusz Letniowski 78' Nikolas Korzeniecki 89' Mateusz Żebrowski 90+2' Filip Karbowy
1. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak (75' 27. Łukasz Turzyniecki) 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 8. Szymon Pawłowski (86' 10. Martim Maia) 14. Filip Karbowy 6. João Oliveira (46' 21. Nikolas Korzeniecki) 11. Patryk Mularczyk (65' 15. Kamil Antonik) 30. Patryk Małecki 7. Gonçalo Gregório (65' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Mateusz Szwed 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak    Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Krystian Mucha (Olsztyn), Wiktor Wątroba (Koszalin). Techniczny: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Gdyni.
90+4' Filip Karbowy faulowany przez Łukasza Soszyńskiego.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Łukaszu Soszyńskim.
90+1' Kamil Antonik strzelił nad poprzeczką z ostrego kąta.
90' Daniel Kajzer łapie piłkę dośrodkowaną przez Filipa Karbowego.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Żebrowskiego za faul na Dawidzie Gojnym.
88' Patryk Małecki faulował w ataku Juliusza Letniowskiego.
87' Mateusz Grudziński wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Żebrowskiego.
86' Mamy już trzeciego kapitana w dzisiejszym meczu. Zaczął Dawid Ryndak, potem opaskę przejął Szymon Pawłowski, a teraz trafiła ona do Patryka Małeckiego.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Martim Maia za Szymona Pawłowskiego.
85' Po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego piłkę z pola karnego wybił Dawid Gojny, a dobijający z około 25 metrów Łukasz Soszyński oddał strzał nad bramką.
84' Kolejna ofensywna akcja Mateusza Żebrowskiego. Piłkę na róg wybił Dawid Gojny.
82' Olaf Nowak nie doszedł do piłki dośrodkowanej z lewej strony pola karnego przez Patryka Małeckiego.
80' Łukasz Turzyniecki powstrzymał akcję Mateusza Młyńskiego.
79' gol - piłka nożna 2:0 Juliusz Letniowski zagrał ze środka boiska na prawą stronę do Mateusza Żebrowskiego przedarł się w pole karne, ograł Dawida Gojnego i uderzył lewą nogą. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Mateusza Grudzińskiego, zmyliła Kacpra Chorążkę i wpadła do bramki.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolasa Korzenieckiego za faul na Juliuszu Letniowskim.
76' Szybko rozegrany rzut rożny przez sosnowiczan. Piłka trafiła pod nogi Szymona Pawłowskiego, który nieco skiksował, czym sprawił mały problem Danielowi Kajzerowi, który piąstkował piłkę z linii bramkowej przed pole karne, gdzie był Nikolas Korzeniecki, ale nasz młodzieżowiec z kanadyjskim paszportem trafił piłką w rywala.
76' Patryk Małecki wywalczył róg dla Zagłębia.
75' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Łukasz Turzyniecki za Dawida Ryndaka.
74' Juliusz Letniowski uderzył wysoko nad bramką z około 25 metrów.
74' Damian Ślesicki powstrzymał akcję Dawida Gojnego 20 metrów od bramki Arki.
73' Mateusz Grudziński podał piłkę do Mateusza Żebrowskiego, który ruszył prawą stroną boiska i dośrodkował, ale zrobił to ze zbyt dużą siłą.
72' Kontra Zagłębia. Dawid Ryndak zagrał do Kamila Antonika, który niecelnie strzelił z prawej strony pola karnego.
70' Krótkie rozegranie piłki przez Arkę i Patryk Małecki odbiera piłkę Mateuszowi Młyńskiemu.
70' Mateusz Grudziński interweniuje po akcji Mateusza Żebrowskiego. Róg dla Arki.
67' Kamil Antonik faulował w ataku Adama Marciniaka.
66' zmiana Trzecia zmiana w Arce - Damian Ślesicki za Bartosza Kwietnia.
65' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Kamil Antonik za Patryka Mularczyka i Olaf Nowak za Gonçalo Gregório
64' Szymon Pawłowski w polu karnym wymanewrował rywala zwodem, ale uderzył nad bramką Arki.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za protesty.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Juliusza Letniowskiego za faul na Filipie Karbowym.
62' Patryk Małecki ograł w polu karnym Bartosza Kwietnia i Łukasza Soszyńskiego, upadł na murawę, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego, z czym nie zgadzają się sosnowiczanie.
61' Adam Marciniak odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, który próbował przedrzeć się z prawej strony boiska na pole karne.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Soszyńskiego za faul na Szymonie Pawłowskim.
59' zmiana Druga zmiana w Arce - Łukasz Soszyński za Rafała Wolsztyńskiego.
58' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Mateuszowi Grudzińskiemu nie udało się doskoczyć do piłki zagranej przez Dawida Gojnego.
57' Szymon Pawłowski oddał strzał po ziemi z prawej strony pola karnego. Piłka przeszła daleko od bramki.
56' Mateusz Młyński nie sięgnął w polu karnym piłki dośrodkowanej przez Adama Dancha.
56' Rzut wolny dla Arki z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adama Marciniaka w ataku faulował Bartosz Kwiecień.
55' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Patryka Małeckiego, który stojąc tyłem do bramki próbował strzału. Piłka w rękach Daniela Kajzera.
54' Dawid Gojny z rogu zagrał przed pole karne do Filipa Karbowego, który zwiódł Juliusza Letniowskiego i oddał strzał lewą nogą. Po drodze piłka odbiła się od Adama Dancha i wyszła na róg.
53' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę na rzut rożny wybił Bartosz Kwiecień.
52' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Gonçalo Gregório.
52' Teraz rewanż - faul Szymona Drewniaka na Patryku Mularczyku w środku boiska.
51' Patryk Mularczyk faulował w ataku Szymona Drewniaka.
50' Gonçalo Gregório nie opanował piłki podanej w pole karne przez Patryka Małeckiego.
49' Filip Karbowy niecelnie podawał w polu karnym Arki.
49' Szymon Pawłowski odebrał piłkę Juliuszowi Letniowskiemu 20 metrów przed bramką Zagłębia.
47' Adam Danch przymierzył z powietrza z lewej strony pola karnego. Piłka minęła dalszy słupek bramki Zagłębia.
47' Dawid Gojny wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego z rogu.
46' Mateusz Żebrowski zatrzymany przez Dawida Gojnego. Róg dla Arki.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Słaby w pierwszej połowie João Oliveira został w szatni. W jego miejsce od 46. minuty zagra Nikolas Korzeniecki.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Szymon Pawłowski faulował w ataku Mateusza Młyńskiego.
45' Joao Oliveira blokowany w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
45' Róg dla Zagłębia po akcji Szymona Pawłowskiego.
43' gol - po karnym 1:0 Kacper Chorążka wyczuł zamiary Juliusza Letniowskiego. Rzucił się w dobrą stronę, ale nie sięgnął piłki.
42' Mateusz Młyński faulowany w polu karnym Zagłębia przez Lukáša Ďuriškę. Adam Marciniak zagrał piłkę do Młyńskiego, który zakręcił Joao Oliveirą, a następnie został zaczepiony nogą w nogę przez słowackiego obrońcę.
41' Dawid Gojny dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a w powietrzu skutecznie interweniował Bartosz Kwiecień.
40' Dawid Ryndak faulowany przez Juliusza Letniowskiego na wysokości 20. metra przy bocznej linii boiska.
39' Mateusz Żebrowski zwiódł Dawida Gojnego i strzelił z około 20 metrów nad poprzeczką.
39' Kacper Chorążka łapie piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła przez Adama Marciniaka.
37' Maciej Jankowski na połowie Arki sfaulowany przez Patryka Mularczyka.
36' Patryk Małecki faulowany przez Adama Dancha.
36' Podanie Szymona Pawłowskiego w pole karne padło łupem Szymona Drewniaka.
35' Szymon Drewniak faulował Joao Oliveirę. Wcześniej Michał Marcjanik ostro wszedł w Gonçalo Gregório, ale sędzia zastosował prawo korzyści.
33' Po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego z rogu piłkę poza pole karne wybił Filip Karbowy.
32' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
32' Mateusz Młyński zagrał z lewego skrzydła przed bramkę, a tam był dobrze ustawiony Lukáš Ďuriška.
31' Mateusz Żebrowski powstrzymał faulem akcję Dawida Gojnego.
29' Solowa akcja Szymona Pawłowskiego zakończona niecelnym strzałem lewą nogą z 18 metrów.
28' Kontra Zagłębia. Patryk Małecki zagrywał z lewego skrzydła przed bramkę Arki, a Michał Marcjanik wślizgiem uprzedził Patryka Mularczyka.
27' Daniel Kajzer na ósmym metrze złapał piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Szymona Pawłowskiego.
27' Dośrodkowanie Michała Marcjanika z rzutu wolnego z okolicy połowy boiska i nieudana próba strzału w wykonaniu Bartosza Kwietnia.
26' Dośrodkowanie Mateusza Żebrowskiego zatrzymane przez Filipa Karbowego.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Marcjanika za faul na Gonçalo Gregório.
24' Juliusz Letniowski z 20 metrów uderzył nad poprzeczką.
24' Dawid Ryndak odebrał w polu karnym Zagłębia piłkę Mateuszowi Młyńskiemu.
23' Dawid Gojny podał z rogu do wybiegającego z pola karnego Patryka Małeckiego, który próbował dograć przed bramkę, ale trafił w Macieja Jankowskiego.
22' Mateusz Żebrowski wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
20' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Mateusz Żebrowski wchodzi za Marcusa Viniciusa.
19' Z rzutu wolnego strzelał Filip Karbowy. Piłka minęła zarówno mur, jak i bramkę Arki.
18' Patryk Mularczyk faulowany przez Juliusza Letniowskiego 21 metrów od bramki.
18' Maciej Jankowski wybił piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z wolnego.
17' I jeszcze jeden faul Bartosza Kwietnia na Gonçalo Gregório. Tym razem bliżej pola karnego.
17' Gonçalo Gregório faulowany przez Bartosza Kwietnia w okolicy środka boiska.
17' Rafał Wolsztyński na spalonym.
16' Ależ błąd Joao Oliveiry. Na własnej połowie zagrał do tyłu i piłkę przejął Rafał Wolsztyński, podał do Macieja Jankowskiego, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił futbolówkę.
15' Lukáš Ďuriška przerwał akcję Mateusza Młyńskiego i wybił piłkę na aut.
13' Juliusz Letniowski odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu około 20 metrów przed bramką Arki.
11' Dawid Gojny po akcji lewą stroną boiska zagrał na 12. metr do Patryka Mularczyka, a ten oddał strzał nad bramką.
10' Kontra gdynian. Maciej Jankowski podał do Rafała Wolsztyńskiego, a ten niecelnie uderzył z lewej strony pola karnego.
10' Przed polem karnym Arki Filip Karbowy stracił piłkę na rzecz Marcusa Viniciusa.
9' Patryk Mularczyk faulował w ataku Bartosza Kwietnia.
9' Lukáš Ďuriška interweniował w polu karnym i przerwał akcję Arki.
8' Akcja Zagłębia zakończona stratą piłkę przez Joao Oliveirę i faulem naszego Portugalczyka na Juliuszu Letniowskim.
6' Dawid Gojny wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego z rogu.
6' Marcus Vinicius wywalczył róg dla Arki.
5' Bartosz Kwiecień faulowany w środku boiska przez Patryka Mularczyka.
5' Rafał Wolsztyński wyłożył piłkę w pole karne do Macieja Jankowskiego, ale ten przestrzelił.
4' Mecz jest formalnie bez publiczności, ale na sektorze VIP ukonstytuował się kilkuosobowy młyn, który śpiewem zagrzewa Arkę do boju.
3' Patryk Mularczyk faulowany przez Adama Marciniaka.
2' Nieporozumienie między Rafałem Wolsztyńskim i Maciejem Jankowskim. Grę wznowi Kacper Chorążka.
1' W przedmeczowej zapowiedzi umieściliśmy zdjęcie Marcusa Viniciusa i Dawida Ryndaka i teraz gracz Arki faulował naszego kapitana.
0' 15:55 Z głośników w Gdyni wybrzmiewa piosenka zespołu 2+1 o malowaniu świata na żółto i niebiesko. My wolelibyśmy, żeby dziś Gdynia była pomalowana na czerwono-zielono-biało, bo właśnie w takich strojach dziś zagrają piłkarze Zagłębia, którzy jako pierwsi wyszli z tunelu. Za nimi pojawili się gospodarze, którzy wystąpią w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach.
0' 15:50 Na stadionie Arki na meczach z Zagłębiem (i nie tylko) zawsze była spora frekwencja, był głośny i gorący doping i sporo się działo, ale teraz niestety jest tu pusto i niezwykle smutny jest to widok. Oby kibice jak najszybciej mogli powrócić na trybuny stadionów. Pewnie jeszcze nie w tym roku, ale może już na wiosnę.
0' 15:45 Smutną informację na Twitterze ogłosił Zbigniew Boniek. Zmarł Adam Musiał, ojciec drugiego trenera Zagłębia. Maciej Musiał jest dziś w Gdyni, prowadzi rozgrzewkę, ale pewnie myślami jest gdzieś indziej. Ta informacja wprawiła w smutek także drużynę z Gdyni. Adam Musiał grał w Arce przez 2,5 roku i zdobył z tą drużyną Puchar Polski.
0' 15:40 Przed rozpoczęciem rozgrzewki pogawędkę na płycie stadionu w Gdyni ucięli sobie trener Arki Ireneusz Mamrot i trener bramkarzy Zagłębia Paweł Primel. Obaj panowie dobrze się znają, bo od czerwca 2017 aż do grudnia 2019 pracowali w Jagiellonii Białystok i to pracowali z sukcesami. Pod ich kierunkiem "Jaga" zdobyła wicemistrzostwo Polski i zagrała w finale Pucharu Polski. Dziś po raz pierwszy po rozstaniu Mamrot i Primel staną po przeciwnych stronach.
0' 15:35 W poprzednim wpisie było o jedynce, teraz o dwójce - w siedmiu kolejnych meczach z Arką Gdynia Zagłębia straciło DWIE bramki. Dwa z tych meczów udało się wygrać (4:2 jesienią 2015 i 3:2 wiosną 2019), dwa zakończyły się remisami (wiosna 2016 i jesień 2018), a w trzech górą byli gdynianie (dwa razy 2:1 w sezonie 2004/2005 i 2:0 wiosną 2019). Dziś możemy kontynuować serię meczów ze straconymi dwoma bramkami, ale pod warunkiem, że po stronie zdobyczy Zagłębia będzie co najmniej dwójka.
0' 15:30 Liczba dzisiejszego meczu to JEDEN. Tyle razy do tej pory Zagłębie wygrywało w Gdyni (wliczając w to zarówno mecze przeciwko Arce, jak i Bałtykowi) i tyle bramek w tym sezonie sosnowiczanie strzelili na wyjazdach. Jedynym piłkarzem Zagłębia, któremu w tym sezonie udało się zdobyć bramkę poza Stadionem Ludowym jest João Oliveira, który trafił na stadionie Widzewa. Dziś życzylibyśmy sobie, aby obie te jedynki zostały wykasowane.
0' 15:25 Jedenastka, która cztery dni temu rozpoczęła mecz w Radomiu sprawdziła się - z takiego założenia musiał wyjść trener Kazimierz Moskal i na spotkanie w Gdyni desygnował tych samych jedenastu piłkarzy, którzy grali od pierwszej minuty z Radomiakiem. Zmian nie ma również na ławce rezerwowych. Zasiadła tam ta sama dziewiątka, która była na rezerwie w sobotę. Jest stabilnie.
0' 15:15 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Olimpijskiej w Gdyni i zapraszamy na relację z meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec.
Bramki z meczu Arka-ZagłębieBramki z meczu Arka-Zagłębie Na stronie Polsatu Sport pojawił się skrót z bramkami z meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. Niestety, znowu w skrócie nie można obejrzeć bramek strzelonych przez Zagłębie. » Czytaj więcej
Małecki i Żebrowski po meczu w GdyniMałecki i Żebrowski po meczu w Gdyni Na konferencji prasowej po meczu w Gdyni pojawili się także Patryk Małecki oraz Mateusz Żebrowski. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GdyniKonferencja prasowa po meczu w Gdyni Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Kolejne wyjazdowe zeroKolejne wyjazdowe zero Po raz szósty w tym sezonie Zagłębie nie potrafiło zdobyć bramki na wyjeździe. Arka oddała dwa celne strzały i po raz ósmy z rzędu strzeliła dwie bramki w meczu z sosnowiczanami. » Czytaj więcej