2020-11-04, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Resovia
Stroje: czerwone (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny15. Kamil Antonik (70' 99. Jakub Sangowski) 21. Nikolas Korzeniecki (59' 14. Filip Karbowy) 10. Martim Maia 8. Szymon Pawłowski 28. Michał Kieca (59' 30. Patryk Małecki) 7. Gonçalo Gregório (77' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 1. Kacper Chorążka 6. João Oliveira 9. Mateusz Szwed 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski    Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Michał Kuczałek 22' 0:2 - Grzegorz Płatek 52'
21' Kamil Antonik 39' Gonçalo Gregório 83' Mateusz Kantor 86' Marceli Zapytowski 90+1' Jakub Sangowski
12. Marceli Zapytowski 14. Mateusz Kantor 5. Dawid Kubowicz 8. Konrad Domoń 17. Radosław Adamski 19. Jarosław Czernysz 13. Michał Kuczałek 6. Bartłomiej Wasiluk 20. Grzegorz Płatek (75' 21. Maksymilan Hebel) 30. Szymon Feret (84' 22. Bartłomiej Kiełbasa) 56. Cezary Demianiuk (69' 10. Dawid Rogalski)   Rezerwowi: 99. Paweł Łakota 3. Simon Loshi 23. Mateusz Geniec 32. Kacper Szymkiewicz 33. Sebastian Zalepa   Trener: Szymon Grabowski
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Krzysztof Stępień (Wrocław), Łukasz Sobiło (Legnica). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Przegrywamy z Resovią 0:2.
90+4' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę wybił Michał Kuczałek.
90+3' Lukáš Ďuriška włączył się do akcji ofensywnej i wywalczył róg.
90+2' Z rzutu wolnego z około 20 metrów Maksymilian Hebel posłał piłkę obok bramki.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Sangowskiego za faul na Bartłomieju Wasiluku.
90' doliczony czas +4
90' Dawid Rogalski na spalonym po podaniu Radosława Adamskiego.
88' Po dośrodkowaniu z narożnika boiska strzelał Konrad Domoń, ale został zablokowany.
88' Radosław Adamski po akcji lewą stroną zbiegł do środka pola karnego i oddał strzał o którym piłka przeleciała nad bramką. Zdaniem sędziego ostatni futbolówki dotknął Martim Maia i jest róg dla rzeszowian.
87' Zablokowana próba dogrania Dawida Gojnego przed bramkę Resovii.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Marcelego Zapytowskiego za grę na czas.
85' Niecelny strzał Filipa Karbowego zza pola karnego.
84' Rzut wolny po faulu na "Małym" dał nam róg, po którym nie udało się zakończyć akcji strzałem.
84' zmiana Za Szymona Fereta na boisko wszedł Bartłomiej Kiełbasa.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kantora za faul na Patryku Małeckim.
83' Maksymilian Hebel zawinął prawą nogą z 20 metrów, Broni Krystian Stępniowski.
81' Filip Karbowy faulował Bartłomieja Wasiluka.
79' Patryk Małecki za mocno rozpędził się z piłką i wyjechał z nią poza końcową linię.
78' Strzał Maksymiliana Hebla z 20 metrów zablokowany przez Lukáša Ďuriškę
77' Marceli Zapytowski piąstkuje piłkę po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego.
77' zmiana Olaf Nowak wszedł za Gonçalo Gregório
76' Łukasz Turzyniecki faulowany na 28. metrze przed bramką Resovii przez Maksymiliana Hebla.
76' Jeszcze jeden róg dla Zagłębia.
76' Lukáš Ďuriška nie skoczył w tempo do piłki dośrodkowanej przez Szymona Pawłowskiego.
75' Bartłomiej Wasiluk wślizgiem przerwał akcję Szymona Pawłowskiego. Róg dla sosnowiczan.
75' zmiana Za Grzegorza Płatka na boisko wchodzi Maksymilan Hebel.
74' Patryk Małecki zagrał po ziemi w pole karne do wbiegającego Dawida Gojnego, od którego szybszy okazał się Marceli Zapytowski.
73' Konrad Domoń interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
73' Patryk Małecki zablokowany przy dośrodkowaniu i mamy rzut rożny.
72' Radosław Adamski zbiegł z piłką ze skrzydła do środka i strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
71' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Po strzale Filipa Karbowego piłka przelatuje nad murem i łapie ją Marceli Zapytowski.
70' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Jakub Sangowski za Kamila Antonika.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Resovii - Dawid Rogalski za Cezarego Demianiuka.
69' Złe dośrodkowanie Grzegorza Płatka z rzutu wolnego. Piłka wylatuje poza boisko.
68' Lukáš Ďuriška przed boczną linią pola karnego sfaulował Radosława Adamskiego.
67' Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę w polu bramkowym złapał Marceli Zapytowski.
66' Filip Karbowy zagrał w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Kapitan Zagłębia nie potrafił jednak minąć Radosława Adamskiego.
64' Kamil Antonik po akcji prawym skrzydłem wyłożył piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, ale na drodze do bramki stanął Dawid Kubowicz.
63' Po rozegranym rzucie rożnym dośrodkował Szymon Pawłowski. Znowu górą Marceli Zapytowski.
63' Kamil Antonik poczarował dryblingiem w polu karnym, zagrał przed bramkę, skąd piłkę na róg wybił Konrad Domoń.
63' Patryk Małecki jeszcze raz dośrodkował, tym razem ze skrzydła i piłkę złapał bramkarz Resovii.
62' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę piąstkuje Marceli Zapytowski.
61' Po dośrodkowaniu Grzegorza Płatka z rzutu wolnego Konrad Domoń faulował Mateusza Grudzińskiego.
60' Martim Maia fauluje rywala na 35. metrze.
59' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Filip Karbowy za Nikolasa Korzenieckiego i Patryk Małecki za Michała Kiecę.
59' Dawid Gojny wyłożył piłkę Martimowi Mai, a ten strzelił z 25 metrów nad poprzeczką.
58' Po dośrodkowaniu Grzegorza Płatka z rzutu wolnego głową uderzał Konrad Domoń, Broni Krystian Stępniowski.
57' Cezary Demianiuk faulowany przed boczną linią pola karnego.
54' Gonçalo Gregório przewrócił się w polu karnym Resovii, ale sędzia kazał grać dalej.
52' gol - piłka nożna 0:2 Marceli Zapytowski rzucił piłkę z pola karnego do Cezarego Demianiuka, który na lewej stronie boiska uciekł Szymonowi Pawłowskiemu, przebiegł z piłką aż do pola karnego Zagłębia i wyłożył futbolówkę Grzegorzowi Płatkowi, a ten strzałem z około 11 metrów pokonał Krystiana Stępniowskiego.
52' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Turzyniecki, a piłkę złapał Marceli Zapytowski.
51' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Radosław Adamski.
51' Na połowie Resovii faulowany był Nikolas Korzeniecki.
50' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego strzelał zamykający akcję na dalszym rogu Szymon Pawłowski.
50' Dawid Gojny rozegrał piłkę z Łukaszem Turzynieckiem. W pole karne wrzucił ten drugi i po rykoszecie mamy kolejny rzut rożny.
49' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny.
48' Po podaniu Kamila Antonika lewą nogą z 18 metrów strzelał Szymon Pawłowski. Lecącą po ziemi piłkę złapał Marceli Zapytowski.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 7 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45' Dawid Gojny faulowany przez Jarosław Czernysza.
45' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
44' Szymon Feret faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
44' Kolejna interwencja Lukáša Ďuriški po dośrodkowaniu Grzegorza Płatka z rogu.
43' Lukáš Ďuriška wybija piłkę po dośrodkowaniu Grzegorza Płatka z rzutu wolnego. Akcja kończy się rogiem dla Resovii.
43' Mateusz Grudziński fauluje Cezarego Demianiuka przy bocznej linii boiska.
41' Nieporozumienie między Michałem Kiecą i Dawidem Gojnym. Piłka po podaniu Kiecy wychodzi poza końcową linię.
39' Po rajdzie prawą stroną boiska Kamil Antonik dośrodkował w pole karne, ale Gonçalo Gregório nie poradził sobie z dobrze kryjącym go Dawidem Kubowiczem.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Gonçalo Gregório za krytykowanie orzeczeń sędziego.
38' Jarosław Czernysz zdecydował się na strzał zewnętrzną częścią prawej stopy z pola karnego. Piłka przeleciała daleko od bramki.
36' Sędzia uspokaja Bartłomieja Wasiluka, który faulował Szymona Pawłowskiego.
35' Rozegranie rogu między Dawidem Gojnym i Łukaszem Turzynieckim. Po dośrodkowaniu tego drugiego lekko głową strzelał Lukáš Ďuriška
35' Z rzutu wolnego niezbyt dobrze wrzucał Łukasz Turzyniecki, a akcję zakończył zablokowany przez Dawia Kubowicza strzał Dawida Gojnego. Róg dla Zagłębia.
34' Gonçalo Gregório faulowany przez Dawida Kubowicza.
33' Szymon Pawłowski na własnej połowie faulowany przez Szymona Fereta.
33' Dośrodkowanie Kamila Antonika z prawego skrzydła i Marceli Zapytowski uprzedził Szymona Pawłowskiego.
31' Kamil Antonik po stracie piłki fauluje Szymona Fereta.
31' Sosnowiczanie nie zaskoczyli gości szybkim rozegraniem rogu. Defensywa Resovii interweniowała po wstrzeleniu piłki przed bramkę przez Szymona Pawłowskiego.
30' Po strzale Szymona Pawłowskiego piłka odbija się rykoszetem od pleców Dawida Kubowicza i Mateusz Kantor musiał interweniować, aby Michał Kieca nie doszedł do dobitki. Jest róg.
29' Z rogu dośrodkował Grzegorz Płatek, a piłkę złapał Krystian Stępniowski.
28' Po strzale Szymona Fereta z 18 metrów Krystian Stępniowski ręką wybija piłę na rzut rożny.
27' Łukasz Turzyniecki dośrodkował z prawego skrzydła. Wydawało się, że piłkę wybije Mateusz Kantor, ale gracz Resovii chyba źle obliczył lot futbolówki i ta spadła pod nogi Gonçalo Gregório, który strzelił prosto w bramkarza gości.
26' Dawid Gojny dośrodkował z rogu prosto w ręce Marcelego Zapytowskiego.
26' Konrad Domoń nie opanował piłki podanej przez Marcelego Zapytowskiego i Zagłębie ma rzut rożny z niczego.
25' Dawid Gojny faulowany na własnej połowie.
22' gol - piłka nożna 0:1 Rzut wolny dla Resovii ze środkowego koła. Grzegorz Płatek dośrodkował w pole karne. Konrad Domoń wygrał powietrzną walkę z Mateuszem Grudzińskim z prawej strony szesnastki zagrał piłkę głową przed bramkę, a Michał Kuczałek uwolnił się spod opieki Gonçalo Gregório i także głową pokonał Krystiana Stępniowskiego, który chyba powinien się w tej sytuacji lepiej zachować i wyjść do piłki.
21' Przy pustych trybunach doskonale było słychać jak gracz Resovii po faulu krzyczał "O kurwa", a jeden z naszych zawodników w jego stronę rzucił "Wstawaj, pajacu".
21' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Antonika za faul na Bartłomieju Wasiluku.
18' Szymon Pawłowski zagrał na prawe skrzydło do Kamila Antonika, który dośrodkował przed bramkę Resovii. Po raz kolejny piłka w rękach Marcelego Zapytowskiego.
18' Dośrodkowanie w pole karne Resovii i piłka pada łupem Marcelego Zapytowskiego.
15' Kamil Antonik w środkowym kole nieprzepisowo przerwał akcję gości.
15' Gonçalo Gregório posłał piłkę z rzutu wolnego nad murem, ale obok bramki.
14' Gonçalo Gregório faulowany przez Konrada Domonia około 24 metry od bramki Resovii.
13' Z rzutu wolnego dośrodkował Grzegorz Płatek, a w walce o piłkę w polu karnym Dawid Kubowicz faulował Dawida Gojnego.
12' Cezary Demianiuk faulowany przez Mateusza Grudzińskiego.
11' Aut dla Resovii na wysokości pola karnego Zagłębia. Daleki wrzut Konrada Domonia. Po odbiciu od jednego z naszych graczy piłka trafia do Michała Kuczałka, który uderza z około 11 metrów, ale na miejscu jest Krystian Stępniowski.
10' Strzał Cezarego Demianiuka z około 20 metrów zablokowany przez Mateusza Grudzińskiego.
9' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Grzegorz Płatek, a próbujący dobijać zza szesnastki Szymon Pawłowski został powstrzymany przez rywali.
8' Michał Kieca faulowany przez Dawida Kubowicza.
7' Bartłomiej Wasiluk po rozegranym przez Resovią aucie uderzył z 18 metrów wysoko nad bramką Zagłębia.
6' Dawid Gojny krótko rozegrał piłkę z rzutu rożnego. W pole karne wrzucał Łukasz Turzyniecki. Wybita piłka trafiła do Szymona Pawłowskiego, który uderzył na bramkę i po rykoszecie interweniował Marceli Zapytowski. Mamy w statystykach pierwszy celny strzał.
5' Łukasz Turzyniecki wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
4' Daleki wrzut piłki w wykonaniu Konrada Domonia i interwencja Lukáša Ďuriški w polu karnym.
3' Krótko rozegrany przez gości róg kończy się wybiciem piłki na aut przez sosnowiczan.
3' Kamil Antonik zablokował dośrodkowanie Radosława Adamskiego i Resovia ma pierwszy róg.
2' Kamil Antonik rozpoczął na prawym skrzydle, a Michał Kieca na lewym.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 14:58 Jako pierwsi na murawie pojawili się piłkarze Resovii, którzy wystąpią w jednolitych czerwonych strojach Z kolei Zagłębie dziś całe na biało. Za chwilę zaczynamy.
0' 14:50 Na mecz z Resovią czekaliśmy aż 31 lat. Po raz ostatni oba zespoły zagrały ze sobą o ligowe punkty w sezonie 1988/1989. Na żadnego innego rywala z I ligi nie czekaliśmy tak długo jak na rzeszowian. Bilans dotychczasowych starć Zagłębia z Resovią to cztery zwycięstwa, remis i porażka.
0' 14:45 Niestety, zgodnie z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami, mecze piłkarskie odbywają się bez udziału publiczności i dziś na Stadionie Ludowym zasiedli tylko przedstawiciele obu klubów oraz media. W tym roku to już trzeci mecz w Sosnowcu bez kibiców. Na początku wznowionej rundy wiosennej przy pustych trybunach graliśmy ze Stomilem Olsztyn (2:1) i Radomiakiem Radom (2:2).
0' 14:35 Siedem punktów zdobytych w ośmiu meczach to dorobek zdecydowanie poniżej oczekiwań Zagłębia. Dziś liczymy na powiększenie naszej zdobyczy punktowej, tym bardziej, że gramy z zespołem, który ma jeszcze mniej punktów od Zagłębia. Resovia w ośmiu meczach wywalczyła cztery punkty. W pierwszej kolejce rzeszowianie wygrali w Niepołomicach, potem doznali sześciu porażek i w poprzednim meczu, rozegranym 10 października zremisowali 1:1 w Olsztynie.
0' 14:25 Sosnowiczanie rozegrali poprzedni mecz 25 dni temu, gdy przegrali w Bełchatowie 0:1. W porównaniu do tamtego spotkania trener Krzysztof Dębek dokonał pięciu zmian w zespole. Kacpra Chorążkę na bramce zastąpił Krystian Stępniowski. Bez zmian pozostaje linia defensywna, za to w pomocy pozostał tylko Martim Maia. Na ławce usiedli Mateusz Szwed, João Oliveira i Patryk Małecki, a poza meczową kadrą znalazł się Patryk Mularczyk. Pierwszy raz w pierwszym składzie Zagłębia w ligowym meczu wystąpią dziś natomiast Nikolas Korzeniecki, Michał Kieca i Kamil Antonik. Do pierwszego składu wrócił Szymon Pawłowski, który trzy poprzednie mecze rozpoczynał na ławce.
0' 14:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z zaległego meczu 9. kolejki Fortuna I ligi między Zagłębiem Sosnowiec a Resovią.
Jak padły bramki w meczu z Resovią?Jak padły bramki w meczu z Resovią? Polsat Sport udostępnił na swojej stronie internetowej skrót dzisiejszego meczu z Resovią. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Resovią Rzeszów pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Resovia 0:2Zagłębie - Resovia 0:2 Nie udał się piłkarzom Zagłębia powrót do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. W zaległym meczu 9. kolejki rozgrywek sosnowiczanie przegrali na Stadionie Ludowym z Resovią 0:2 » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ResoviąZdjęcia z meczu z Resovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Resovia. » Czytaj więcej