2019-08-10, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Nieciecza
Stroje: (4-5-1)
2:0(0:0)
1. Łukasz Budziłek 13. Mateusz Grzybek 32. Jonathan de Amo 77. Artem Putiwcew 16. Martin Miković 6. Dawid Kalisz 27. Wojciech Kamiński (46' 5. Vlastimir Jovanović) 19. Michal Bezpalec (73' 10. Florin Purece) 4. Piotr Wlazło 7. Roman Gergel 21. Vladislavs Gutkovsis (78' 20. Jacek Kiełb)   Rezerwowi: 22. Karol Dybowski 11. Patrik Misak 23. Marcin Wasielewski 24. Ernest Terpiłowski 37. Krzysztof Iwanicki 96. Przemysław Szarek  Trener: Piotr Mandrysz
1:0 - Martin Miković 57' 2:0 - Piotr Wlazło 69' (k.)
16' Wojciech Słomka 26' Roman Gergel 45+2' Kacper Radkowski 52' Fabian Piasecki 60' Vlastimir Jovanović 65' Wojciech Słomka 65' Wojciech Słomka 72' Patryk Małecki 87' Płamen Kraczunow
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 66. Płamen Kraczunow 98. Wojciech Słomka 10. Stanisław Biłeńkyj 17. Kacper Radkowski (63' 9. Michał Góral) 14. Filip Karbowy (74' 28. Michał Kieca) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki 99. Fabian Piasecki (55' 77. Błażej Radwanek)  Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 11. Patryk Mularczyk 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 57. Carl Stewart   Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Andrzej Zbytniewski (Lublin), Piotr Szubielski (Łódź). Techniczny: Albert Różycki (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Dobra pierwsza połowa i zła druga połowa. Tak to wyglądało, a punktów brak.
90+4' Na spalonym Roman Gergel.
90+4' Krótkie rozegranie rogu i będzie jeszcze jeden korner po wybiciu piłki przez Michała Kiecę.
90+4' Po interwencji Piotra Polczaka jeszcze jeden róg dla miejscowych.
90+3' "Zdajcie se sprawę, w Zagłębiu trzeba gryźć trawę". "Walczyć, biegać i się starać, a jak nie to wypierdalać" - śpiewają fanatycy Zagłębia.
90+3' Jacek Kiełb zakręcił Michałem Kiecą i wywalczył róg.
90+2' Jacek Kiełba na spalonym po podaniu Mateusza Grzybka.
90+2' Vlastimir Jovanović podał do Dawida Kalisza, ale ten nie dał rady ograć Piotra Polczaka w polu karnym.
90+1' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego nieudane próba strzału głową w wykonaniu Piotra Polczaka, a akcję zakończyło niecelne uderzenie Szymona Pawłowskiego zza pola karnego.
90' Michał Góral faulowany przez Piotra Wlazłę.
89' Jacek Kiełb niecelnie strzelił z około 20 metrów.
88' Zagłębie gra w dziewiątkę, bo kontuzjowany Płamen Kraczunow idzie do szatni.
88' Dośrodkowanie Florina Purece z rzutu wolnego. Małe zamieszanie w polu karnym i piąstkowanie Matko Perdijicia.
87' żóta kartka Wspomniana wcześniej żółta kartka dla Płamena Kraczunowa.
86' "Chuj z wynikami, Zagłębie, jesteśmy z wami" - niesie się z sektora gości, nad którym jest napisane "Zespół muzyczny Niecieczanie"
85' Faul Płamena Kraczunowa na Dawidzie Kaliszu i sędzia pokaże naszemu zawodnikowi żółty kartonik ale na razie do Bułgara podbiegli masażyści Zagłębia.
83' Szansa dla gospodarzy na trzecią bramkę. Matko Perdijić zmuszony do interwencji na skraju pola karnego. Uprzedził Dawida Kalisza, ale przy wykopie trafił w gracza z Niecieczy i odbita piłka minęła bramkę sosnowiczan.
82' Sędzia Zbigniew Dobrynin trochę nie ogarnia. Asystent kilka sekund trzymał chorągiewkę w górze, sygnalizując, że na spalonym jest Tomasz Nawotka. Dopiero za chwilę główny zajarzył o co chodzi.
82' Na połowie Zagłębia Martin Miković sfaulował Tomasza Nawotkę.
81' Tomasz Nawotka na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
80' Za mocne podanie Vlastimira Jovanovicia w kierunku Jacka Kiełba.
79' Fatalny strzał Florina Purece z 20 metrów. Kilka metrów za wysoko i kilkanaście metrów za daleko.
78' zmiana Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Jacek Kiełb za Vladislavsa Gutkovskisa.
76' Vladislavs Gutkovskis pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.
76' Szymon Pawłowski faulowany w środku boiska przez Florina Purece
75' Roman Gergel po rajdzie lewą stroną zbiegł z piłką do środka boiska i oddał niecelny strzał z 20 metrów.
74' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Kieca za Filipa Karbowego.
73' Po dośrodkowaniu Vlastimira Jovanovicia piłkę wybija Piotr Polczak.
73' zmiana Druga zmiana w Niecieczy - Florin Purece za Martina Bezpalca.
72' Roman Gergel wyłożył piłkę w pole bramkowe, ale na miejscu był Płamen Kraczunow.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za faul na Vlastimirze Jovanoviciu.
71' Po strzale Michała Górala z około 18 metrów udanie interweniuje Łukasz Budziłek.
69' gol - po karnym 2:0 Piotr Wlazło nie dał szans Matko Perdijiciowi i po jego strzale z rzutu karnego gospodarze prowadzą już 2:0.
68' Piotr Polczak sfaulował w polu karnym Vladislavsa Gutkovskisa i rzut karny dla gospodarzy
67' Roman Gergel po akcji lewą stroną dograł do Vladislavsa Gutkovskisa, ale ten w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.
66' Dwie żółte kartki dla członków sztabu Zagłębia - jedna dla Tomasza Świderskiego, a druga dla Marcela Płachty
65' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Wojciecha Słomki. Tym razem za faul na Dawidzie Kaliszu.
63' Piotr Polczak naprawił błąd Płamena Kraczunowa i nie pozwolił dojść do piłki Vladislavsowi Gutkovskisowi.
63' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michał Góral za Kacpra Radkowskiego.
62' Patryk Małecki zagrał na obieg do Wojciecha Słomki, ale ten bardzo źle dośrodkował z lewego skrzydła.
61' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego na spalonym Płamen Kraczunow.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Vlastimira Jovanovicia za faul na Szymonie Pawłowskim.
58' Dobrze było, ale się skończyło. Czy Zagłębie będzie w stanie odrobić stratę?
57' gol - piłka nożna 1:0 Martin Miković po akcji lewą stroną zbiegł z piłką do środka, przebiegł wszerz linii pola karnego i uderzył prawą nogą. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Zagłębia.
56' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego akcję zamykał na dalszym słupku Piotr Polczak. Po jego zagraniu piłkę złapał Łukasz Budziłek.
56' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
55' Kacper Radkowski zagrywał piłkę w polu karnym, ale trafił w Jonathana de Amo.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Błażej Radwanek za Fabiana Piaseckiego.
54' Faul Vlasitimira Jovanovicia na Szymonie Pawłowskim.
53' Po akcji Szymona Pawłowskiego z 20 metrów strzelał Stanisław Biłeńkyj. Lekki rykoszet nie zaskoczył jednak Łukasza Budziłka.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Fabiana Piaseckiego za faul na Romanie Gergelu.
51' Patryk Małecki dośrodkował prawą nogą z rzutu wolnego. Piotr Wlazło wybił piłkę głową z pola karnego, a dobijający z ponad 20 metrów Fabian Piasecki nie trafił w bramkę.
50' Fabian Piasecki faulowany około 30 metrów od bramki przez Vlastimira Jovanovicia.
49' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rogu piłkę z pola karnego wybił Tomasz Nawotka.
49' Po podaniu Vladislavsa Gutkovskisa zza pola karnego strzelał Roman Gergel. Płamen Kraczunow wyręczył bramkarza i wybił piłkę głową na róg.
46' Rany Boskie!. Co on teraz zrobił?? Najpierw po dośrodkowaniu z lewego skrzydła z bliska uderzył głową w poprzeczkę Vladislavs Gutkovskis, a do odbitej futbolówki doskoczył Piotr Wlazło, strzelił z około 6 metrów i rewelacyjną interwencją popisał się Matko Perdijić.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana przed drugą połowię w zespole gospodarzy. Vlastimir Jovanović za Wojciecha Kamińskiego.
45+2' żóta kartka Już po zakończeniu pierwszej połowy żółtą kartkę za dyskusję z sędzią obejrzał Kacper Radkowski. Przy okazji sprostowanie - wcześniej kartonik w zespole z Sosnowca zobaczył Wojciech Słomka.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę. Zagłębie gra dosyć solidnie i bez wahania możemy napisać, że to była najlepsza w tym sezonie połowa w wykonaniu sosnowiczan.
45+1' Piotr Polczak wygrywa powietrzną walkę w polu karnym z Dawidem Kaliszem.
45+1' Roman Gergel faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
44' Na spalonym Artem Putiwcew.
44' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z piłką w polu karnym minął się Artem Putiwcew.
44' Piotr Polczak przerwał akcję Vladislavsa Gutkovskisa i gospodarze mają rzut rożny.
43' Kacper Radkowski przerwał faulem akcję Piotra Wlazły.
42' Patryk Małecki po akcji lewą stroną trafił w zewnętrzną część słupka.
42' Szymon Pawłowski wdarł się prawą stroną w pole karne, zwiódł Martina Mikovicia i przymierzył prawą nogą w długi róg. Minimalnie chybił.
41' Kacper Radkowski faulował Piotra Wlazłę na połowie gospodarzy.
40' Dogodna okazja dla gospodarzy. Ze środka pola karnego uderzał Martin Bezpalec, a na linii bramkowej świetnie interweniował Matko Perdijić.
39' Przy bocznej linii boiska Piotr Polczak przerwał akcję Vladislavsa Gutkovskisa.
37' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Płamen Kraczunow wybija piłkę z pola karnego, a dobijający z 22 metrów Piotr Wlazło posłał piłkę kilka metrów od bramki.
36' Patryk Małecki dośrodkował z rogu prosto w ręce Łukasza Budziłka.
36' Mateusz Grzybek powstrzymał w polu karnym akcję Patryka Małeckiego. Róg dla naszych.
35' Dawid Kalisz faulował w ataku Wojciecha Słomkę.
34' Artem Putiwcew zablokował w polu karnym piłkę dośrodkowaną przez Szymona Pawłowskiego.
34' Patryk Małeckiego strzelił prawą nogą z około 20 metrów. Łukasz Budziłek z kłopotami paruje piłkę w bok.
33' Fabian Piasecki z prawej strony boiska wyłożył piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, który wpadł w pole karne, zakręcił Artemem Putiwcewem i oddał strzał lewą nogą. Mierzył w okienko i niewiele brakowało.
32' Stanisław Biłeńkyj oddał strzał prawą nogą z 22 metrów. Piłka przeleciała nad bramką i obiła tę samą reklamę, w którą wcześniej trafił Szymon Pawłowski
31' Szymon Pawłowski ze środka boiska podał do wbiegającego w pole karne Fabiana Piaseckiego, który uderzył z ostrego kąta na bramkę, ale Łukasz Budziłek nie dał się zaskoczyć.
30' Fabian Piasecki już znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale nie potrafił jej opanować.
30' Prostopadłe podanie Romana Gergela w stronę Vladislavsa Gutkovskisa. Dobrze ustawiony Piotr Polczak przejął piłkę.
29' Fabian Piasecki odegrał piłkę do Szymona Pawłowskiego, a ten przymierzył z ponad 20 metrów i posłał piłkę nad bramką. Słychać było jak futbolówka uderza w reklamę Bruk-Betu .
28' Gramy dalej. Łotysz już wstał.
27' Piotr Polczak wybił piłkę poza boisko, bo przed polem karnym leżał Vladislavs Gutkovskis.
27' Fabian Piasecki po skrzydle zagrał w stronę wbiegającego w pole karne Szymona Pawłowskiego, ale szybszy od naszego kapitana był Łukasz Budziłek.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Romana Gergela za faul na Piotrze Polczaku.
25' Martin Bezpalec faulowany na środkowej linii boiska przez Filipa Karbowego.
23' Rajd Dawida Kalisza zakończony minimalnie niecelnym strzałem z około 18 metrów.
22' Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Małecki, a potem dwa blokowane strzały - najpierw Fabiana Piaseckiego, a po chwili Stanisława Biłenkiego, choć podający do Ukraińca Piotr Polczak znajdował się i tak na spalonym.
22' Fabian Piasecki wywalczył róg dla sosnowiczan.
21' Tomasz Nawotka znalazł się z pilką w polu karnym gospodarzy, zagra piłkę i trafił w Romana Gergela. Sosnowiczanie domagali się karnego, ale sędzia był innego zdania, a VAR mu dziś nie pomoże.
20' W polu karnym Zagłębia Vladislavs Gutkovskis sfaulował Kacpra Radkowskiego.
20' Kontra Zagłębia. Patryk Małecki do Szymona Pawłowskiego, który odegrał do Stanisława Biłenkiego, ale ten wdał się w drybling i stracił piłkę.
19' Z rogu wrzucał Roman Gergel, a w polu bramkowym udanie interweniował Matko Perdijić.
19' Z prawego skrzydła dośrodkował Mateusz Grzybek, a piłkę na róg wybił Tomasz Nawotka.
17' Z rzutu wolnego dośrodkował Roman Gergel. Piłka odbiła się od dwóch graczy w polu karnym i zdaniem sędziego ostatni dotknął jej Artem Putiwcew.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Słomki za faul na Mateuszu Grzybku.
15' Dawid Kalisz faulowany przez Wojciecha Słomkę.
14' Wojciech Słomka faulowany 10 metrów przed własnym polem karnym przez Piotra Wlazłę.
13' Fatalne rozegranie rogu przez Zagłębie. Patryk Małecki po ziemi w stronę bliższego słupka i piłkę przejął Martin Miković.
12' Patryk Małecki blokowany na lewym skrzydle przez Dawida Kalisza i mamy pierwszy róg.
12' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego na spalonym był zagrywający piłkę głową Płamen Kraczunow.
11' Fabian Piasecki faulowany przez Martina Mikovicia.
10' Stanisław Biłeńkyj faulowany na własnej połowie przez Martina Bezpalca.
10' Dawid Kalisz dośrodkował z prawego skrzydła, a Tomasz Nawotka w polu karnym uprzedził Romana Gergela.
8' Po podaniu Fabiana Piaseckiego Patryk Małeckiego oddał strzał prawą nogą z około 20 metrów. Tuż nad bramką.
7' Krótkie rozegranie rogu pomiędzy Romanem Gergelem i Dawidem Kaliszem. Słowak wdał się potem w drybling, stracił piłkę na rzecz Patryka Małeckiego i sfaulował naszego gracza.
6' Kacper Radkowski zablokował dośrodkowanie Martina Mikovicia z lewego skrzydła i drugi róg dla miejscowych.
5' Złe podanie Stanisława Biłenkiego w stronę Patryka Małeckiego. Piłka poza boiskiem.
4' Płamen Kraczunow wybija piłkę po dośrodkowaniu Martina Mikovicia z rogu, ale i tak sędzia odgwizdał faul Vladislavsa Gutkovsisa na Matko Perdijiciu.
3' Wojciech Słomka blokuje dośrodkowanie Dawida Kalisza i gospodarze mają pierwszy róg.
1' Patryk Małecki wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a w polu bramkowym interweniował Łukasz Budziłek.
0' 19:55 Spiker poprosił kibiców o powstanie do hymnu Termaliki, a na boisku pojawili się piłkarze obu zespołów. Gospodarze cali na pomarańczowo, a Zagłębie w szarych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 19:50 Szukamy pozytywnych akcentów przed dzisiejszym meczem i znajdujemy jeden - na bramce zespołu z Niecieczy stoi Łukasz Budziłek, Gdy ostatni raz ten golkiper grał przeciwko naszej drużynie, to wpuścił aż trzy gole, a Zagłębie wygrało z Pogonią Szczecin 3:0.
0' 19:45 Piotr Mandrysz po zwolnieniu z Zagłębia tylko raz mierzył się z naszym zespołem i nie ma zbyt miłych wspomnień z tego meczu. Jesienią 2017 przyjechał z GKS-em Katowice na Stadion Ludowy i przegrał 0:3. Klub z Niecieczy jest już piątą drużyną, którą Piotr Mandrysz poprowadzi w potyczce z Zagłębiem. Wcześniej były to jeszcze RKS Radomsko, Pogoń Szczecin i GKS Tychy.
0' 19:35 Zagłębie w pierwszych dwóch kolejkach tego sezonu wywalczyło zaledwie jeden punkt i w obu meczach było zespołem gorszym od przeciwników. Dla odmiany, Bruk-Bet Termalica Nieciecza zanotowała świetny start. Dwa zwycięstwa, zero straconych bramek i pozycja wicelidera po pierwszych dwóch meczach, a ponieważ dotychczasowy lider wczoraj stracił, to stawką dzisiejszego spotkania jest dla gospodarzy pierwsza pozycja w tabeli.
0' 19:25 Na pierwszym w historii meczu Zagłębia w Niecieczy nie mogło zabraknąć zorganizowanych grup kibiców naszego klubu. Jadąc autostradą A4 mijaliśmy wiele aut osobowych, a także dwa autokary z fanatykami sosnowiczan. Miejscowa policja, co nieczęsto się w polskich realiach zdarza, zachowywała się dosyć przyzwoicie i nie dostawała "sraczki" na widok samochodów na tablicach rejestracyjnych z miast gości.
0' 19:15 Mimo porażki z Olimpią Grudziądz, trener Radosław Mroczkowski uznał, że nie ma podstaw do dokonania zmian w składzie i na mecz w Niecieczy wybiegnie dokładnie ta sama jedenastka, jaka zagrała przed tygodniem w przegranym meczu z beniaminkiem. Przed chwilą z głośników na stadionie BBT można było usłyszeć przebój z "Cieszmy się z małych rzeczy" w refrenie. Wiele wskazuje na to, że może to być motto Zagłębia w tym sezonie. Czy taką "małą rzeczą, z której trzeba się cieszyć będą punkty zdobyte w Niecieczy?
0' 19:05 Witamy z Niecieczy i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Bruk-Betem Termaliką a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu w NiecieczyDruga galeria zdjęć z meczu w Niecieczy Prezentujemy galerię zdjeciową z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, przegranego przez naszą drużynę 0-2. » Czytaj więcej
Zdjęcia z NiecieczyZdjęcia z Niecieczy Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć z przegranego przez Zagłębie spotkania z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W środku 35 ujęć z boiska oraz trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z TermalikąKonferencja prasowa po meczu z Termaliką Na konferencji prasowej po meczu w Niecieczy pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Piotr Mandrysz. » Czytaj więcej
Zdeptani przez Zdeptani przez "Słonie" Zagłębie przegrało w Niecieczy 0:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 57. minucie po golu Martina Mikovicia. Wynik meczu ustalił 12 minut później z rzutu karnego Piotr Wlazło. Sosnowiczanie po trzech kolejkach są w strefie spadkowej. » Czytaj więcej