2018-05-27, 12:45 Miejsce rozgrywania meczu:
0:1(0:1)
Stroje: czarne (4-5-1)
1. Nikołaj Bankow 2. Gracjan Komarnicki (46' 58. Patryk Sikora) 22. Bartłomiej Kulejewski 5. Dominik Małkowski 3. Mateusz Hołownia 87. Jakub Kowalski 17. Maciej Urbańczyk 8. Michał Walski (67' 34. Artur Balicki) 71. Mateusz Bogusz 28. Mello (36' 31. Bartosz Nowakowski) 14. Mateusz Majewski   Rezerwowi: 33. Libor Hrdlicka 11. Kamil Słoma 26. Michał Rutkowski 66. Miłosz Trojak   Trener: Dariusz Fornalak
0:1 - Alexandre Cristovao 12'
35' Alexandre Cristovao 45+2' Tymoteusz Puchacz 75' Jakub Kowalski 90+1' Dominik Małkowski 90+3' Dawid Kudła 90+5' Tomasz Nowak
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 42. Alexandre Cristovao (87' 27. Vamara Sanogo) 24. Bartłomiej Babiarz (68' 21. Sebastian Milewski) 10. Callum Rzonca 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (64' 77. Konrad Wrzesiński) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 11. Patryk Mularczyk 70. Nuno Malheiro   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Jakub Wójcik, Filip Sierant
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu! Wracamy na swoje miejsce w hierarchii polskiego futbolu!
90+5' Sosnowiczanie wybijają piłkę z pola karnego po rzucie rożnym dla Ruchu.
90+5' Po strzale Bartosza Nowakowskiego z 18 metrów Dawid Kudła wybija piłkę na róg.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za utrudnianie wybicia rzutu wolnego.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za grę na czas.
90+3' Dośrodkowaniu Mateusza Bogusza z lewego skrzydła. Tymoteusz Puchacz umiejętnie blokuje Bartosza Nowakowskiego.
90+2' Faul Tomasza Nowaka na Mateuszu Majewskim.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Małkowskiego za faul na Vamarze Sanogo.
90' Szymon Lewicki wybił piłkę z pola karnego po dalekim wrzucie Jakuba Kowalskiego.
90' "W Ekstraklasie jest nasze Zagłębie" - coraz głośniejsze śpiewy z sektora gości.
89' Krótkie rozegranie piłki między Tomaszem Nowakiem a Tomaszem Nawotką. Nasz obrońca zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale nikt nie zamknął akcji.
88' Faul Mateusza Bogusza na Tomaszu Nowaku przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego.
88' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Vaamra Sanogo nie sięgnął futbolówki.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Alexandre Cristovao.
85' Po małym zamieszaniu w polu karnym piłka trafia na 18. metr do Dominika Małkowskiego, który uderza po ziemi obok słupka.
85' Faul Sebastiana Milewskiego na Arturze Balickim.
84' Tomasz Nowak podał w pole karne do Szymona Lewicki, który w sytuacji sam na sam oddał strzał w nogi golkipera Ruchu.
83' Zaśmierdziało w naszym polu karnym. Dawid Kudła uprzedził składającego się do strzału Mateusza Bogusza.
83' Konrad Wrzesiński po akcji lewą stroną boiska wycofał piłkę w okolice narożnika pola karnego do Tomasza Nowaka, a ten obrócił się z piłką i strzelił nad bramką.
82' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Jakuba Kowalskiego. Piłkę wybija głową Mateusz Cichocki.
82' Długo trwało ustawianie muru, aż w końcu Tomasz Nowak zbyt lekko uderzył z rzutu wolnego i Nikołaj Bankow bez kłopotu łapie piłkę.
80' Tomasz Nowak faulowany przez Macieja Urbańczyka na 18. metrze.
80' Po dośrodkowaniu Mateusza Bogusza piłkę zgrywa Artur Balicki, ale Zagłębiacy od razu grają do przodu.
79' Dośrodkowanie Mateusza Hołowni z lewego skrzydła i Arkadiusz Jędrych wybija piłkę głową na rzut rożny.
78' Strzał Mateusza Bogusza z lewej strony boiska zablokowany przez Tomasza Nawotkę.
77' Tomasz Nowak z rzutu wolnego podał po ziemi do Alexandre Cristovao, ale gracz z Angoli wdał się w niepotrzebny drybling.
75' Przerwa na uzupełnienie płynów.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Kowalskiego za faul na Konradzie Wrzesińskim.
72' Tomasz Nowak wypatrzył Konrada Wrzesińskiego, zagrał do niego piłkę, bramkarz Ruchu wybiegł poza "szesnastkę" i zdaniem sędziego był faulowany przez naszego pomocnika, który leżąc oddał strzał i strącił stojący obok słupka bidon.
71' "W Ekstraklasie jest nasze Zagłębie" - niesie się z sektora gości umieszczonego pod "Omegą"
71' Artur Balicki w polu karnym zagrał o nogi Arkadiusza Jędrycha, ale potem jeszcze piłka odbiła się od gracza Ruchu i grę wznowi Dawid Kudła
70' Szymon Lewicki zmarnował 100-procentową sytuację! Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka w pole karne i strzał z 14 metrów minimalnie nad poprzeczką.
70' Konrad Wrzesiński faulował w ataku Jakuba Kowalskiego.
69' W Legnicy Miedź prowadzi 3:1, a Chojniczanka gra w dziesiątkę, czyli tam jest taki rezultat, który nas urządza.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Sebastian Milewski za Bartłomieja Babiarza.
67' zmiana Ostatnia zmiana w Ruchu. Artur Balicki za Michała Walskiego.
66' Sędzia przerywa grę, bo na murawie leży Bartłomiej Babiarz.
65' Szymon Lewicki faulowany przez Dominika Małkowskiego.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński wchodzi za Adama Banasiaka.
62' Ruch próbuje kontry po przejęciu piłki po rzucie rożnym. Akcja przerwana faulem Tomasza Nawotki na Mateuszu Boguszu.
61' Tomasz Nowak przymierzył zza pola karnego pod poprzeczkę. Nikołaj Bankow wybił piłkę na róg.
61' Dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza z lewego skrzydła. Szymon Lewicki nie zdołał jednak skierować piłki w stronę bramki.
59' Gospodarze wybijają piłkę z pola karnego po wrzutce Tomasza Nowaka.
59' Tomasz Nowak podał w pole karne do Alexandre Cristovao. Angolczyk próbował przyszykować sobie piłkę do strzału, ale uprzedził go rywal, który wybił piłkę na róg.
57' Mateusz Majewski w środkowej strefie boiska sfaulował Bartłomieja Babiarza.
56' Na spalonym Mateusz Majewski.
56' Nikołaj Bankow piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu.
55' Dwójkowa akcja Tomasza Nowaka i Adama Banasiaka. Mamy rzut rożny.
54' Podanie Tomasza Nowaka w stronę pola karnego do Alexandre Cristovao. Piłkę przejął jednak Jakub Kowalski.
53' Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Adam Banasiak, ale zagrał zbyt wysoko jak na możliwości Mateusza Cichockiego.
53' Świetne podanie Tomasza Nowaka do Tomasza Nawotki, który dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę na róg wybił Dominik Małkowski.
52' Po podaniu Tymoteusza Puchacza Callum Rzonca strzelał z 20 metrów. Broni Nikołaj Bankow.
51' Mateusz Hołownia wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu.
50' Tomasz Nowak po podaniu Tymoteusza Puchacza przedarł się w pole karne, wyłożył futbolówkę do Alexandre Cristovao, który uderzył z około 8 metrów. Po nodze Mateusza Hołowni piłka wyszła na róg.
49' Solowa akcja Tomasza Nowaka, wejście w pole karne i blok Patryka Sikory przy próbie strzału.
48' Zagłębie zamknęło Ruch na jego połowie, ale nie ma z tego sytuacji strzeleckich.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w Ruchu przed drugą połową - Patryk Sikora za Gracjana Komarnickiego.
45+3' gwizdek Sędzia Tomasz Kwiatkowski zakończył pierwszą połowę meczu.
45+3' Zbyt mocne dośrodkowanie Mateusza Bogusza z rzutu wolnego.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza za faul na Jakubie Kowalskim.
45+2' Podanie Tomasza Nowaka w stronę Szymona Lewickiego, ale nasz napastnik przegrał biegowy pojedynek z obrońcą Ruchu.
45' doliczony czas +3
45' Maciej Urbańczyk faulowany w środku boiska przez Szymona Lewickiego.
44' Alexandre Cristovao zakręcił rywalem na lewym skrzydle, podał na 3. metr, a Adam Banasiak zmarnował doskonałą sytuację, zagrywając piłkę wprost w ręce bramkarza.
43' Prostopadłe podanie Jakuba Kowalskiego w stronę pola karnego. Za mocne dla Mateusza Bogusza.
43' Dominik Małkowski wybija piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła.
42' Boczna siatka po strzale Jakuba Kowalskiego z prawej strony pola karnego. Było groźnie.
41' Tomasz Nowak faulował w ataku Jakuba Kowalskiego.
40' Za mocne dośrodkowanie Alexandre Cristovao z lewego skrzydła.
39' Alexandre Cristovao faulowany na własnej połowie przy bocznej linii.
37' Po strzale Adama Banasiaka z około 25 metrów piłka mija bramkę Ruchu.
36' zmiana Pierwsza zmiana w Ruchu - Bartosz Nowakowski za Mello.
36' Po podaniu Jakuba Kowalskiego nad bramką z około 25 metrów strzelał Mello.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Alexandre Cristovao za faul na Jakubie Kowalskim.
34' Zbyt mocne dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu. Mateuszowi Cichockiemu nie udało się opanować piłki.
33' Alexandre Cristovao zagrał po ziemi w pole karne z prawego skrzydła. Maciej Urbańczyk wybija na róg.
33' Nikołaj Bankow wybił piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
31' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Trochę to dziwne, zważywszy na to, że mamy tylko 26 stopni.
31' Bartłomiej Babiarz wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
30' Jakub Kowalski dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu bramkowym powietrzny pojedynek z Mateuszem Majewskim wygra Arkadiusz Jędrych.
29' Rajd Tomasza Nawotki prawą stroną boiska przerwany przez Mateusza Hołownię.
28' Błąd Gracjana Komarnickiego i Zagłębie wznowi grę z autu.
27' W Legnicy już 2:0 dla Miedzi, a więc jest bardzo dobrze. Prowadzą także Górnik Łęczna i Olimpia Grudziądz, więc Ruchowi nawet zwycięstwo dziś nic nie da.
24' Callum Rzonca z boku pola karnego stracił piłkę na rzecz Mateusza Hołowni.
23' Przy bocznej linii boiska faulowany Tymoteusz Puchacz.
22' Po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z prawego skrzydła piłkę głową wybił Arkadiusz Jędrych.
22' "Jebać każdą kurwę, co na psach się zeszmaci, kiedyś jedni z nas, a dziś sprzedają braci" - płótno z takim napisem pojawiło się na płocie przed młynem Ruchu.
21' Bartłomiej Babiarz faulowany 30 metrów przed bramką Zagłębia.
21' Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rogu.
20' Arkadiusz Jędrych wybija piłkę na rzut rożny.
19' Ruch rusza z kontrą. Na bramkę Zagłębia biegnie osamotniony Michał Walski, ale jest zbyt wolny. Dogonił go Bartłomiej Babiarz i gracz Ruchu oddał zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć Dawida Kudłę.
19' Po dośrodkowaniu piłki przez Adama Banasiaka Maciej Urbańczyk wybija piłkę do przodu.
19' Bartłomiej Babiarz strzelił z ponad 30 metrów. Niepewna interwencja Nikołaja Bankowa i mamy rzut rożny.
17' Bartłomiej Babiarz przerwał akcję Ruchu ofiarną interwencją.
16' W środku boiska faulowany Callum Rzonca.
15' W Legnicy Miedź prowadzi z Chojniczanką Chojnice, a więc przy takich wynikach jesteśmy w Ekstraklasie.
14' Szymon Lewicki zatańczył na 20. metrze i strzelił prawa nogą. Piłkę zablokował Bartłomiej Kulejewski.
13' Po strzelonej bramce Alexandre Cristovao przebiegł kilkadziesiąt metrów w stronę sektora gości i w geście radości wskoczył na kraty.
12' gol - piłka nożna 0:1 Tomasz Nowak zagrał na lewe skrzydło do Alexandre Cristovao, który uciekł Gracjanowi Komarnickiemu, wbiegł w pole karne i strzelił prawą nogą obok bramkarza.
11' Faul Tymoteusza Puchacza na Gracjanie Komarnickim na połowie Ruchu.
10' Tomasz Nowak przeskoczył nad piłką, a z rzutu wolnego płasko uderzył Adam Banasiak. Piłka trafiła w stojącego w murze Mateusza Majewskiego.
9' Około 28 metrów przed bramką Szymona Lewickiego faulował Dominik Małkowski.
8' Szymon Lewicki zagrał na prawo do Alexandre Cristovao, który był trochę spóźniony i nie mógł oddać strzału, ale jeszcze opanował futbolówkę i dograł przez bramkę ze skrzydła. Interweniuje Nikołaj Bankow.
8' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego piłka podbita głową przez Arkadiusza Jędrycha ląduje w rękach bramkarza Ruchu.
7' Tomasz Nowak zagrał na lewo do Tymoteusza Puchacza, który wbiegł w pole karne i zagrywał przed bramkę. Po interwencji obrońcy ruchu mamy róg.
6' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Mateusz Bogusz. Kończy się autem dla Zagłębia.
5' Adam Banasiak fauluje atakującego prawym skrzydłem Jakuba Kowalskiego.
5' Callum Ronca faulował Macieja Urbańczyka na połowie Ruchu.
4' Zamieszanie w okolicy pola karnego Zagłębia. Po strzale Jakuba Kowalskiego piłka trafia w nogę Tymoteusza Puchacza.
3' Na spalonym Szymon Lewicki.
1' Aut na wysokości pola karnego dla Ruchu. Po wrzucie Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Ruch.
0' 12:40 Sędziowska trójka wyprowadziła już na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Gospodarze w biało-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 12:35 Zagłębie po raz ostatni triumfowało na tym stadionie wiosną 2005. Zaczęło się dobrze dla Ruchu, który objął prowadzenie po golu Mariusza Śrutwy. Sosnowiczanie odpowiedzieli za sprawą bramek Dženana Hošicia i Mariusza Ujka. Czekamy, kto dzisiaj będzie zdobywcą zwycięskiej bramki. Może trafiający ostatnio regularnie Szymon Lewicki, a może znowu Adam Banasiak uderzy z rzutu wolnego?
0' 12:25 Przypominamy, co musi się stać, żeby Zagłębie już dziś mogło świętować awans do Ekstraklasy. Po pierwsze - musimy wygrać w Chorzowie, to jest warunek niezbędny. Po drugie - Chojniczanka Chojnice musi zgubić punkty w Legnicy. Czy to jest realne i wykonalne? Naszym zdaniem jak najbardziej.
0' 12:15 Kibice Zagłębia po raz kolejny w tym sezonie zawitali na wyjazd w dobrej liczbie. Wszystkie bilety na sektor gości w Chorzowie się rozeszły, a pewnie, gdyby było jeszcze drugie tyle, to także udałoby się znaleźć na nich nabywców. Kibice mieli być ubrani na czarno i większość z nich jest w takich barwach, chociaż jak na razie mnóstwo osób korzysta z gorącej pogody i wystawiło do słońca nagie torsy. Do "dress code'u" dostosowali się także oficjele z Sosnowca. W loży VIP, w której są m.in. prezes Marcin Jaroszewski i prezydent Arkadiusz Chęciński także dominuje czerń.
0' 12:05 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. W zespole z Sosnowca dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener Dariusz Dudek dotrzymał słowa. Tydzień temu przyznał, że obiecał Bartłomiejowi Babiarzowi miejsce w pierwszym składzie na mecz w Chorzowie i były gracz "Niebieskich" zagra dziś od pierwszej minuty zamiast Sebastiana Milewskiego. Druga zmiana na prawej pomocy - za Konrada Wrzesińskiego wystąpi Alexandre Cristovao.
0' 11:55 Czy 27 maja 2018 zapisze się w historii Zagłębia tak jak 3 czerwca 2007? W tamto niedzielne popołudnie sosnowiczanie zapewnili sobie ostatni jak dotąd awans do Ekstraklasy. Nasz zespół wtedy co prawda przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok, ale w meczu z Ruchem Chorzów punkty zgubiła wtedy Lechia Gdańsk, co oznaczało, że przed ostatnią kolejką rozgrywek sosnowiczanie już byli pewni awansu. Przed 11 laty zarówno Zagłębie, jak i Ruch awansowały do Ekstraklasy. W tym sezonie wiele wskazuje na to, że oba kluby także opuszczą I ligę, ale w przeciwnych kierunkach - Zagłębie jest bliskie awansu (wg Pawła Mogielnickiego szanse sosnowiczan wynoszą 79,3 %), a Ruch przed spadkiem może już uratować chyba tylko cud (szanse na utrzymanie wynoszą zaledwie 0,8 %).
0' 11:50 W gorące niedzielne przedpołudnie witamy równie gorąco ze stadionu przy Cichej 6 w Chorzowie i zapraszamy na relację na żywo z meczu 33. kolejki Nice I ligi pomiędzy miejscowym Ruchem a Zagłębiem Sosnowiec.
Adam Banasiak: Powtarzamy historię GórnikaAdam Banasiak: Powtarzamy historię Górnika - Powtarzamy historię Górnika Zabrze, który w końcówce wygrał sześć spotkań z rzędu i awansował do Ekstraklasy. Można powiedzieć, że nikt na nas nie stawiał, nie byliśmy faworytem do awansu - stwierdził Adam Banasiak. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Potrzebny był czasTomasz Nowak: Potrzebny był czas - W letnim okienku transferowym wymieniono prawie całą szatnię. Ze starego teamu zostało 3-4 zawodników. Potrzebny był czas do tego, żebyśmy się zgrali, zrozumieli, zatrybili - podsumował ten sezon kapitan Zagłębia. » Czytaj więcej
Skrót meczu w ChorzowieSkrót meczu w Chorzowie Telewizja Polsat Sport, która transmitowała dzisiejszy meczu Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec udostępniła na swojej stronie skrót spotkania. » Czytaj więcej
ZSTV: Doping Zagłębiaków w ChorzowieZSTV: Doping Zagłębiaków w Chorzowie Prezentujemy wideo z wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec z Ruchem w Chorzowie. Na filmie doping kibiców Zagłębia. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z RuchemKolejne zdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądanie drugiej galerii zdjęć z meczu z Ruchem Chorzów oraz zwycięskiej fety pod Stadionem Ludowym po powrocie do Sosnowca. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek po meczu w ChorzowieDariusz Dudek po meczu w Chorzowie Konferencja prasowa Dariusza Dudka została zakończona przed czasem. Przerwało ją wtargnięcie kilkunastu dobrze zbudowanych młodych mężczyzn w klubowych barwach. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RuchemZdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia z Ruchem Chorzów, wygranego przez naszą drużynę 1-0. » Czytaj więcej
Ekstraklasa jest już nasza!Ekstraklasa jest już nasza! Po bramce Alexandre Cristovao Zagłębie Sosnowiec wygrało w Chorzowie z Ruchem 1:0 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniło sobie awans do Ekstraklasy! » Czytaj więcej