2017-03-17, 20:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)
GKS Katowice
12. Wojciech Fabisiak 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski (67' 4. Kamil Wiktorski) 10. Krzysztof Markowski 22. Žarko Udovičić 8. Robert Bartczak29. Łukasz Matusiak 21. Sebastian Milewski (46' 89. Wojciech Łuczak) 6. Tomasz Nowak11. Konrad Michalak 9. Michał Fidziukiewicz (76' 17. Sebastian Dudek)   Rezerwowi: 56. Aleksander Kłosek 7. Marcin Sierczyński 17. Sebastian Dudek 19. Martin Pribula 77. Terence Makengo  Trener: Dariusz Banasik
1:0 - Michał Fidziukiewicz 47'
38' Konrad Budek 50' Krzysztof Markowski 62' Adrian Frańczak 88' Tomasz Nowak
słupki i poprzeczki 0
1. Mateusz Abramowicz 33. Adrian Frańczak 27. Mateusz Kamiński 18. Tomasz Wisio 3. Dawid Abramowicz 10. Tomasz Foszmańczyk 6. Bartłomiej Kalinkowski 35. Łukasz Zejdler (90' 21. Oliver Praznovsky) 29. Kamil Jóźwiak 90. Mikołaj Lebedyński (64' 14. Armin Ćerimagić) 17. Andreja Prokić (58' 7. Grzegorz Goncerz)   Rezerwowi: 82. Sebastian Nowak 16. Paweł Mandrysz23. Łukasz Pielorz 77. Igor Sapała   Trener: Jerzy Brzęczek
Sędziowie: Paweł Gil (Lublin) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Andrzej Zbytniewski (Lublin)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. GKS znowu pokonany.
90+4' Kontra Zagłębia. Była przewaga, ale Robert Bartczak niedokładnie zagrywał do Wojciecha Łuczaka.
90+3' Sędzia dopatrzył się faulu Roberta Bartczaka na Tomaszu Wisio
90+2' Dawid Abramowicz przejął piłkę adresowaną przez Łukasza Matusiaka do Roberta Bartczaka.
90+2' Piłka wrzucona przez Žarko Udovičicia trafia w ręce Mateusza Abramowicza.
90' zmiana Za Łukasza Zejdlera do gry wchodzi Oliver Praznovsky.
90' Jeszcze raz górą w powietrznej batalii we własnym polu karnym Krzysztof Markowski. Wrzucał Adrian Frańczak.
89' Dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka i skuteczna interwencja Krzysztofa Markowskiego.
88' żóta kartka Żółta kartka la Tomasza Nowaka za faul.
88' Dawid Abramowicz faulował Roberta Bartczaka.
87' Łukasz Matusiak z własnej połowy starał się zaskoczyć wysuniętego Mateusza Abramowicza, ale nie trafił w bramkę.
87' Nad Ludowym coraz mocniej wieje i pada. Trybuna kryta jak zwykle nie zdaje egzaminu.
85' Grzegorz Goncerz fauluje w polu karnym Zagłębia Kamila Wiktorskiego.
84' Robert Bartczak ekspediuje z pola karnego odchodzącą piłkę po wrzutce Tomasza Foszmańczyka.
84' Strzał Armina Ćerimagicia zablokowany w polu karnym. Róg dla GKS-u
83' Jeszcze raz piąstkuje Wojciech Fabisiak. Tym razem po wrzutce z rzutu wolnego z prawej strony boiska.
82' Udane piąstkowanie Wojciecha Fabisiaka po dośrodkowaniu Tomasza Foszmańczyka.
82' Krzysztof Markowski wybija piłkę po płaskim dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu wolnego.
81' Konrad Budek sfaulował Dawida Abramowicza.
80' Rajd Konrada Michalaka lewym skrzydłem zakończonym wślizgiem i wybiciem piłki na aut.
79' Žarko Udovičić wyjeżdża z piłką po dośrodkowaniu Tomasza Foszmańczyka.
79' Kamil Wiktorski wybił piłkę na róg dla gości.
78' Po wrzutce Žarko Udovičicia skiksował Robert Bartczak, a akcję zakończył niecelny strzał Tomasza Nowaka z 20 metrów.
77' Krzysztof Markowski zatrzymał akcję Armina Ćerimagicia
76' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Dudek za Michała Fidziukiewicza.
75' Mateusz Abramowicz wyszedł poza pole karne, aby wybić piłkę na aut. Kibice z trybuny krytej sugerowali, że pomógł sobie ręką.
74' Konrad Michalak pokusił się o strzał prawą nogą zza pola karnego. Odważna decyzja, ale uderzenie niedokładne.
73' Dośrodkowanie na pierwszy słupek i dobra interwencja sosnowieckiej defensywy.
72' Kolejny róg dla gości.
70' Na murawie leży Konrad Budek. Znowu w akcji służby medyczne.
69' Zagłębie opanowało sytuację w polu karnym po akcji gości.
68' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego piłkę na przedpolu złapał Mateusz Abramowicz.
68' Po wyłożeniu piłki przez Roberta Bartczaka lewą nogą z 20 metrów płasko strzelił Tomasz Nowak. Mateusz Abramowicz wybił piłkę na róg.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Kamil Wiktorski za Arkadiusza Najemskiego.
66' Žarko Udovičić dośrodkował już za końcową linią boiska
65' Przerwa w grze. Pomocy masażystów wymaga Arkadiusz Najemski.
64' zmiana Druga zmiana u rywali. Armin Ćerimagić za Mikołaja Lebedyńskiego
64' Michał Fidziukiewicz po odzyskaniu piłki zagrał górą w pole karne do Wojciecha Łuczaka, a ten przestrzelił z woleja.
62' żóta kartka Za faul na Robercie Bartczaku żółtą kartką obejrzał Adrian Frańczak
60' Kolejny daleki wrzut z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza. Chyba trochę nam pomógł wiatr, który nie poniósł piłki tam, gdzie chciell goście.
59' Rzut rożny dla GKS-y. Defensywa Zagłębia radzi sobie z ciężką i śliską piłką.
58' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości. Grzegorz Goncerz wszedł za Andreję Prokicia.
57' Konrad Budek główkuje poza pole karne po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza.
55' Wyjście Wojciecha Fabisiaka do piłki zagranej przez Adriana Frańczaka.
54' Robert Bartczak dograł piłkę w pole karne, ale Wojciechowi Łuczakowi nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
52' Mateusz Abramowicz z wielkim spokojem zaczyna się kiwać we własnym polu karnym.
52' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego piłkę wybija głową na aut Bartłomiej Kalinkowski.
51' Faul Dawida Abramowicza na Konradzie Budku w okolicy narożnika boiska.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za faul na Andreji Prokiciu.
48' Michał Fidziukiewicz pierwszy raz w tym sezonie zagrał w wyjściowym składzie i zdobył swoją premierową bramkę w rozgrywkach.
47' gol - piłka nożna 1:0 Konrad Michalak wyłożył piłkę z końcowej linii boiska do Michała Fidziukiewicza, a ten strzałem lewą nogą pokonał Mateusza Abramowicza.
46' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu w pole karne przewrotką nad bramką strzelił Dawid Abramowicz.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w składzie Zagłębia przed drugą połową. Wojciech Łuczak wchodzi za Sebastiana Milewskiego.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Lewą nogą z narożnika pola karnego strzelał Tomasz Foszmańczyk. Broni Wojciech Fabisiak
45' Z 16 metrów strzelał Andreja Prokić. Tuż obok słupka.
44' Z ostrego kąta uderzał Andreja Prokić. Piłka wyszła na aut.
43' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwie próby strzałów w wykonaniu gości. Oba zablokowane.
42' Na razie odpierdalamy jakąś parodię i cieszmy się, że nie skończyło się to jeszcze stratą gola. Róg dla gości.
41' Wojciech Fabisiak w polu karnym podał piłkę pod nogi Tomasza Foszmańczyka, którego w ostatniej chwili przy strzale zablokował Sebastian Milewski.
41' Łukasz Zejdler powstrzymał kontrę Tomasza Nowaka.
39' Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Frańczak. Łukasz Matusiak podbił piłkę głowa i ta trafiła do Wojciecha Fabisiaka.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Kamilu Jóźwiaku.
38' Andreja Prokić na prawej stronie pola karnego ograł Krzysztofa Markowskiego i zagrał płasko na 10. metr. Tam brakowało gracza Gieksy.
37' Tomasz Foszmańczyk posłał dochodzącą piłkę, ale ta wyraźnie została poniesiona przez wiatr i wyszła poza boisko.
36' Wrzucał Tomasz Foszmańczyk i będzie jeszcze jeden korner.
36' W niegroźnej sytuacji Arkadiusz Najemski wybija piłkę na róg.
35' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewej strony boiska, ale Michał Fidziukiewicz nie zdołał oddać strzału.
33' Po wrzutce Tomasza Foszmańczyka niecelnie z kilku metrów strzelał Dawid Abramowicz.
32' Z ponad 30 metrów po ziemi przymierzył Łukasz Matusiak. Piłkę łapie Mateusz Abramowicz.
32' Kamil Jóźwiak sfaulował Sebastiana Milewskiego.
31' "Kurwa mać, Zagłębie grać" na trybunach.
30' Arkadiusz Najemski przerwał w polu karnym składną akcję rywali.
29' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera w polu karnym Zagłębia faulowany był jeden z naszych graczy.
28' Dośrodkował z rogu Łukasz Zejdler, a Krzysztof Markowski wybił piłkę głową poza pole karne.
28' Kąśliwe dośrodkowanie, a może próba strzału w wykonaniu Bartłomieja Kalinkowskiego. Wojciech Fabisiak paruje piłkę na róg.
27' Michał Fidziukiewicz dopadł do piłki zagranej w pole karne niemal z końcowej linii przez Tomasza Nowaka. Uderzenie prawą nogą i piłka leci nad bramką.
26' Na szczęście żadnemu z graczy nic się nie stało. Wracamy do gry.
25' Sędzia przerwał grę i zawołał na murawę służby medyczne obu zespołów po zderzeniu Krzysztofa Markowskiego z Mikołajem Lebedyńskim.
24' Adrian Frańczak w okolicy środkowej linii sfaulował Roberta Bartczaka.
24' Bartłomiej Kalinkowski z własnej połowy wrzucił piłkę w pole karne Zagłębia. Od bramki grę wznowi Wojciech Fabisiak.
22' Zagłębie zamknięte pod własnym polem karnym. Z ponad 20 metrów niecelnie strzelał Bartłomiej Kalinkowski.
21' Aut dla gości. Daleki wrzut Kamila Jóźwiaka i wybicie piłki przez Roberta Bartczaka.
21' Po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z narożnika boiska piłkę piąstkuje Wojciech Fabisiak.
20' Lewą nogą w krótki róg mierzył Andreja Prokić. Wojciech Fabisiak odbija piłkę na korner.
20' Krótko rozegrany rzut rożny przyniósł gościom aut.
19' Kamil Jóźwiak wdarł się z piłkę w pole karne i oddał strzał z około 10 metrów. Kapitalna parada Wojciecha Fabisiaka i róg dla przyjezdnych.
18' Mikołaj Lebedyński drugi raz w meczu poślizgnał się przed polem karnym
17' Konrad Michalak zamienił się stronami z Robertem Bartczakiem i dopadł za polem karnym do piłki zagrywanej przez "Barry'ego". Strzał prawą nogą z pierwszej piłki i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
16' Michał Fidziukiewicz faulowany w powietrznej walce o piłkę.
15' Groźnie pod naszą bramką. Mikołaj Lebedyński przymierzył w długi róg z prawej strony pola karnego i minimalnie chybił.
14' Zagłębie od razu rusza z kontrą. Robert Bartczak po podaniu Łukasza Matusiaka znalazł się w polu karnym, ale nie zdołał minąć Bartłomieja Kalinkowskiego.
14' Łukasz Matusiak ekspediuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.
13' Po dośrodkowaniu Tomasza Foszmańczyka piłkę na drugi róg wybija Michał Fidziukiewicz.
12' Arkadiusz Najemski przerwał rajd Andreji Prokicja. Róg dla katowiczan.
12' Tomasz Nowak sfaulował Andreję Prokicia jeszcze na połowie GKS-u.
11' Płaski strzał Konrada Michalaka zza pola karnego. Futbolówka mija bramkę.
11' Dośrodkowanie Tomasza Foszmańczyka z prawej strony boiska i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
9' Akcja goście przerwana faulem na Andrei Prokiciu.
8' Z prawego skrzydła dośrodkował Adrian Frańczak, a Mikołaj Lebedyński uderzył głową z pola karnego i posłał piłkę obok bramki Wojciecha Fabisiaka.
8' Akcja gości po stracie Łukasza Matusiaka. Andreja Prokić źle dośrodkował
6' Kolejna akcja Konrada Michalaka i dośrodkowanie, które nie znalazło adresata.
6' Mikołaj Lebedyński po podaniu Kamila Jóżwiaka znalazł się z piłką 25 metrów od naszej bramki, ale się potknął
5' Adrian Frańczak zatrzymał rajd Konrada Michalaka wybiciem na aut.
3' Robert Bartczak zaczął na prawym skrzydle, a Konrad Michalak na lewym. Niewykluczone, że w trakcie meczu to ustawienie ulegnie zmianie.
2' Długi wrzut z autu Dawida Abramowicza. Piłkę głową wybija Krzysztof Markowski.
1' gwizdek Z dwuminutowym opóźnieniem zaczął się mecz. Rozpoczęli goście.
0' 20:45 Siatkówka w Radomiu się już skończyła, więc sędzia Paweł Gil już mógł wyprowadzić na murawę piłkarzy Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Katowice. Sosnowiczanie zagrają dziś na biało a goście w czarnych strojach.
0' 20:43 Teoretycznie piłkarze już powinni wejść na murawę, ale w Polsacie Sport przedłuża się transmisja z meczu siatkówki pomiędzy Czarnymi Radom i GKS-em Katowice. Dopóki tam nie skończą, to na Ludowym nie zaczną.
0' 20:40 Chłopcy, którzy będą potrząsali na środku boiska wielką okrągłą reklamą Nice już gotowi. Sędziowie i piłkarze czekają w tunelu, aby wejść na murawę przez bramkę z logo sponsora. Za chwilę zaczynamy wielkie granie!
0' 20:35 W składzie Gieksy jest aż trzech piłkarzy, którzy strzelali już bramki na Stadionie Ludowym. Mikołaj Lebedyński trafił w barwach Pogoni Szczecin w meczu Pucharu Polski w marcu 2010. Bartłomiej Kalinkowski strzelił w sierpniu 2015, gdy grał w Wigrach Suwałki, a Tomasz Foszmańczyk w październiku 2006, kiedy reprezentował Polonię Bytom.
0' 20:25 Gdyby nie dotkliwa porażka w Nowym Sączu i decyzja wojewody o zamknięciu sektora gości, zapewne frekwencja na dzisiejszym meczu byłaby znacznie lepsza, a może nawet wszystkie bilety zostałyby wyprzedane. Niestety, na 20 minut przed meczem nie wygląda to najlepiej. Albo znowu są kolejki przed kasami i bramami, albo wiele osób wybrało wieczór przed telewizorem nastawionym na Polsat Sport. Szkoda, bo na takich meczach powinien być komplet.
0' 20:15 W dwóch poprzednich meczach był tylko widzem. Nie mógł wystąpić z powodu kontuzji. Dzisiaj wreszcie Terence Makengo znalazł się w meczowej osiemnastce. Czy trener Dariusz Banasik da szansę debiutu francuskiemu snajperowi? A jeśli tak, to czy Francuz pokaże się z tak dobrej strony jak w sparingu z Odrą Opole, gdy w ciągu 67 minut strzelił dwie bramki i zanotował asystę?
0' 20:05 To idzie młodość - w wyjściowym składzie Zagłębia znalazło się aż czterech młodzieżowców: Arkadiusz Najemski, Sebastian Milewski, Konrad Michalak oraz Robert Bartczak. Przyznamy szczerze, że nie pamiętamy, kiedy ostatnio od pierwszej minuty w naszym zespole wystąpiło aż tylu graczy o statusie młodzieżowca. Będzie się to liczyło do klasyfikacji w Pro Junior, ale czy będą z tego punkty w tabeli Nice I ligi?
0' 19:55 Ci kibice Zagłębia, którzy oczekiwali zmian w składzie po blamażu w Nowym Sączu, mogą być przynajmniej częściowo usatysfakcjonowani. Aż siedmiu piłkarzy wymienił w wyjściowej jedenastce Dariusz Banasik. Na bramce za nieobecnego z powodu kontuzji Jakuba Szumskiego zagra Wojciech Fabisiak. W obronie uchował się tylko Žarko Udovičić. Za Marcina Sierczyńskiego na prawej stronie bloku defensywnego zagra Konrad Budek, a w środku zamiast duetu Kamil Wiktorski-Łukasz Bogusławski wystąpi para, która najczęściej grała jesienią, czyli Arkadiusz Najemski i Krzysztof Markowski. Dwie zmiany są w środkowej linii. Na ławkę powędrowali Sebastian Dudek i Martin Pribula, a w ich miejsce zagrają Sebastian Milewski i Konrad Michalak. I wreszcie w ataku nie ma Wojciecha Łuczaka, tylko jest człowiek, który w poprzednim sezonie na Stadionie Ludowym pogrążył Gieksę - Michał Fidziukiewicz
0' 19:45 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 21. kolejki Nice I ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zagra z GKS-em Katowice.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu z GKS KatowiceZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu z GKS Katowice Prezentujemy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec w meczu z GKS Katowice. » Czytaj więcej
Dariusz Banasik: Zwycięzców się nie sądziDariusz Banasik: Zwycięzców się nie sądzi - Musimy jeszcze dużo poprawić, jeżeli chcemy się liczyć w walce o awans - powiedział po meczu z GKS-em trener Dariusz Banasik. Z kolei Jerzy Brzęczek nie krył rozczarowania wynikiem. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Strzeliłem nogą, która była operowanaMichał Fidziukiewicz: Strzeliłem nogą, która była operowana - Wiedzieliśmy, że jeśli zagramy to co założył nam sztab szkoleniowy, to prędzej czy później wykorzystamy jakąś sytuację - powiedział po meczu strzelec zwycięskiej bramki Michał Fidziukiewicz. » Czytaj więcej
Druga galeria z meczu Zagłębie - GKS KatowiceDruga galeria z meczu Zagłębie - GKS Katowice Publikujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice, a w niej 45 fotografii. Zapraszamy do obejrzenia. » Czytaj więcej
Sonda - najlepszy piłkarz meczu z GieksąSonda - najlepszy piłkarz meczu z Gieksą Zapraszamy do wyboru najlepszego piłkarza Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Głosować można w sondzie zamieszczonej w lewym pasku na stronie głównej. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z GKS-em KatowiceGaleria zdjęć z meczu z GKS-em Katowice Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - GKSSkrót meczu Zagłębie - GKS Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice, udostępniła na swojej stronie skrót tego spotkania, » Czytaj więcej
Katowice pod SosnowcemKatowice pod Sosnowcem Zagłębie odkupiło winy po blamażu w Nowym Sączu i wygrało z GKS-em Katowice 1:0. Ponownie katem katowiczan okazał się Michał Fidziukiewicz, który w 47. minucie strzelił gola na wagę trzech punktów.