8. Mariusz Kryszak
26. Michał Markowski
15. Arkadiusz Widelski

Trener: Maciej Bartoszek
1:0 - Paweł Zawistowski 4' 1:1 - Sebastian Dudek 28' 1:2 - Tomasz Nowak 39' 2:2 - Patryk Mikita 76'
41' Tin Matić 62' Kamil Wiktorski 84' Patryk Mikita 84' Marcin Sierczyński

Trener: Jacek Magiera
Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), WIktor Wątroba (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu
90+3' Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego piłkę z pola karnego wybija Jakub Wilk.
90+3' Marcin Sierczyński wybija piłkę na rzut rożny.
90+3' Nieporozumienie Kamila Wiktorskiego i Marcina Sierczyńskiego daje aut gospodarzom
90+2' Patryk Mikita zbiegł z lewej strony boiska do środka i strzelił z około 20 metrów nad bramką Zagłębia.
90+1' Krótkie rozegranie rzutu rożnego i strzał Konrada Handzlika w boczną siatkę.
90+1' Po podaniu Konrada Handzlika z prawej strony pola karnego strzelał Jakub Wilk. Po nodze Kamila Miazka piłka wyszła na róg.
90' Patryk Mikita dośrodkował z lewego skrzydła, a Jakub Biskup nie trafił głową w piłkę.
89' Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką Chojniczanki
89' Co zrobił Konrad Handzlik? Podawał Žarko Udovičić, a młodzieżowiec Zagłębia był 5 metrów od pustej bramki. Zamiast gola tylko róg.
88' Faul na Konradzie Handzliku.
87' Wojciech Łuczak upadł na murawę przy próbie minięcia Jacka Podgórskiego. Nic nie było.
86' Po dośrodkowaniu Jakuba Biskupa Patryk Mikita uwolnił się spod opieki Marcina Sierczyńskiego. Strzelił pod poprzeczkę i znowu dobra interwencja Jakuba Szumskiego. Róg dla Chojniczanki.
84' żóta kartka ...i Patryk Mikita.
84' żóta kartka Na boisku zrobiło się trochę nerwowo. Przepychanki między piłkarzami obu zespołów. Po żółtej kartce obejrzeli Marcin Sierczyński
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Wilk za Roberta Bartczaka.
81' Po dośrodkowaniu Patryka Mikity z lewej strony boiska piłkę wybija Krzysztof Markowski.
80' Robert Bartczak z 18 metrów strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
79' Tomasz Nowak zwiódł Jakuba Mrozika i przymierzył z około 20 metrów. Sporo za wysoko.
76' gol - piłka nożna 2:2 Z prawej strony pola karnego strzelał Paweł Zawistowski. Piłka odbiła się od słupka i trafiła na 7. metr do Patryka Mikity, który doprowadził do wyrównania.
75' Rafał Grzelak wyłożył piłkę w pole karne Jakubowi Biskupowi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim. Świetna interwencja naszego golkipera, który najpierw podbił piłkę do góry, by zaraz ją złapać w obie ręce.
74' Złe dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Z "piątki" grę wznowi Kamil Miazek.
72' Kontra Zagłębia zakończona niedokładnym podaniem Wojciecha Łuczaka.
71' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie z Chojnic. Jacek Podgórski za Bartłomieja Niedzielę.
70' Žarko Udovičić upomniany słownie przez sędziego za zbyt łatwy upadek w polu karnym.
68' Z lewej strony pola karnego strzelał Patryk Mikita. Jakuba Szumskiego wyręczył Kamil Wiktorski, który głową wybił piłkę z pola karnego.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Konrad Handzlik za Martina Pribulę. Także druga zmiana w Chojniczance. Filip Kozłowski za Michała Jakóbowskiego.
65' Marcin Sierczyński wybił piłkę na aut, bo daleko od akcji na murawie leży Michał Jakóbowski.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego za faul na Rafale Grzelaku.
61' Przechwyt Łukasza Matusiaka. Podanie do Tomasza Nowaka, który wykłada piłkę na prawą stronę Robertowi Bartczakowi, a ten strzela z ostrego kąta lewą nogą w długi róg. Niestety, niecelnie.
60' Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rogu piłkę wybija Łukasz Matusiak.
59' Po wrzutce Pawła Zawistowskiego piłkę na kolejny korner ekspediuje Sebastian Dudek.
59' Z prawej strony pola karnego w krótki róg uderzał Patryk Mikita. Piłkę na róg wybił Jakub Szumski.
59' Kontra Zagłębia zatrzymana przez Wojciecha Lisowskiego.
57' Sebastian Dudek faulem zatrzymał akcję Rafała Grzelaka.
56' Robert Bartczak wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Ofiarna interwencja Marcina Biernata, który musi skorzystać z pomocy masażystów.
55' Michał Jakóbowski upada na murawę w polu karnym po starciu z Kamilem Wiktorskim. Sędzia uznał, że nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.
54' zmiana Wojciech Łuczak wchodzi na murawę za Tina Maticia.
54' Faul Marcina Sierczyńskiego na Michale Jakóbowskim jeszcze na połowie rywali.
53' Odchodzącą piłkę z rzutu rożnego zagrał Rafał Grzelak. Bez adresata.
52' Jakub Biskup dośrodkował z prawego skrzydła i kolejna kapitalna interwencja Marcina Sierczyńskiego, który uprzedził składającego się do strzału głową Michała Jakóbowskiego i wybił piłkę na róg..
51' Na spalonym Martin Pribula.
51' Marcin Sierczyński wślizgiem wybija piłkę spod nóg Michała Jakóbowskiego.
49' Robert Bartczak zatrzymany w polu karnym Chojniczanki przez Jakuba Mrozika.
48' Jeszcze raz wrzucał Paweł Zawistowski i tym razem nad poprzeczką uderzył Marcin Biernat.
48' Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rogu blokowany strzał Piotra Kieruzela i kolejny róg dla miejscowych.
47' Chojniczanka wywalczyła rzut rożny po akcji Pawła Zawistowskego.
46' Bartłomiej Niedziela zagrał z lewej strony boiska w pole karne. Akcję przerwał Krzysztof Markowski.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jakub Mrozik zmienia Andrzeja Rybskiego przed drugą połową meczu.
45' Sędzia Łukasz Bednarek zakończył pierwszą połowę meczu, co trochę wzburzyło miejscowych kibiców, bo na źle chodzącym zegarze stadionowym była dopiero liczba 43.
45' Robert Bartczak do Sebastiana Dudka, który mógł strzelać, ale jeszcze postanowił wyłożyć piłkę Tinowi Maticiowi. Chorwat był na spalonym.
43' Po podaniu Roberta Bartczaka Marcin Sierczyński strzelał z niemal tego samego miejsca, z którego bramkę zdobył Tomasz Nowak. "Siara" posłał jednak piłkę obok słupka.
41' Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Zawistowski, a żadnemu z jego kolegów nie udało się zamknąć akcji strzałem głową.
41' żóta kartka Tin Matić obejrzał żółtą kartkę za faul na Marcinie Biernacie.
39' gol - piłka nożna 1:2 GOOOOL!!! Zagłębie ruszyło prawym skrzydłem. Robert Bartczak wyłożył piłkę Tomaszowi Nowakowi, a ten uderzył prawą nogą zza pola karnego i sosnowiczanie obejmują prowadzenie w Chojnicach.
38' Marcin Sierczyński przerwał w polu karnym akcję Jakuba Biskupa, który zamienił się stronami z Michałem Jakóbowskim.
37' Za głęboka wrzutka Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Od bramki Kamil Miazek.
36' Paweł Zawistowski przerwał faulem akcję Sebastiana Dudka.
35' Krótko rozegrany róg. Tomasz Nowak do Martina Pribuli, ten do Žarko Udovičicia, a po wrzutce Serba nie sięga piłki Krzysztof Markowski.
35' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia piłkę głową na róg wybił Andrzej Rybski.
34' Po wolnym dla Zagłębia z kontrą jedzie Chojniczanka. Prawą stroną ruszył Jakub Biskup, podał na 16. metr do Rafała Grzelaka, który ustawił sobie piłkę na prawej nodze i strzelił obok bramki.
33' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka nieudana próba strzału w wykonaniu Martina Pribuli.
33' Tomasz Nowak faulowany przy bocznej linii boiska.
31' Łukasz Matusiak sfaulował Patryka Mikitę w środkowej strefie boiska.
29' Uff... obrona Zagłębia zaspała i w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim znalazł się Patryk Mikita. Na szczęście posłał piłkę obok słupka.
28' gol - piłka nożna 1:1 Z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Markowski. Trafił w stojącego w murze Michała Jakóbowskiego. Piłka trafiła na 20. metr do Sebastiana Dudka, który huknął nie do obrony.
27' Martin Pribula faulowany na 18. metrze przez Marcina Biernata.
25' Dośrodkowanie Jakuba Biskupa z prawej strony boiska i pewny chwyt Jakuba Szumskiego.
24' Rafał Grzelak niecelnie strzelił z linii pola karnego. Trzeba jednak przyznać, że w oddaniu strzału przeszkodziła mu utrata równowagi.
24' Tempo meczu nieco opadło.
21' Ciekawa dwójkowa akcja w wykonaniu Tomasza Nowaka i Tina Maticia, ale w decydującym momencie młodemu Chorwatowi zabrakło precyzji w przyjęciu.
18' Zdecydowanie za długo rozgrywana akcja przez Zagłębie. Po podaniu Žarko Udovičicia mogli strzelać Martin Pribula i Tomasz Nowak, aż w końcu strzałem rozpaczy sfinalizował akcję Sebastian Dudek.
17' Robert Bartczak faulowany przez Bartłomieja Niedzielę.
17' Krzysztof Markowski interweniuje głową po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego
16' Faul Kamila Wiktorskiego na Michale Jakóbowskim.
15' Nieporozumienie między Jakubem Biskupem i Wojciechem Lisowskim. Prawy obrońca nie ruszył do piłki zagranej przez prawego pomocnika.
14' Patryk Mikita z pola karnego zagrał do tyłu do Andrzeja Rybskiego, który w dobrej sytuacji strzelił za lekko, aby zaskoczyć Jakuba Szumskiego.
13' Łukasz Matusiak podbił głową piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Lisowskiego, a akcję zakończył chwyt Jakuba Szumskiego.
11' Tomasz Nowak zagrał na lewą stronę boiska do Martina Pribuli, który odegrał na środek pola karnego. gdzie Sebastian Dudek i Tin Matić trochę sobie przeszkadzali i nie wyszedł z tego tak dobry strzał, jak powinien.
10' Fatalny strzał Martina Pribuli prawą nogą zza pola karnego po podaniu Sebastiana Dudka.
9' Martin Pribula ruszył w pole karne Chojniczanki, ale był osamotniony, a rywali aż trzech.
9' Z prawej strony pola karnego strzelał Robert Bartczak. Piąstkuje Kamil Miazek.
7' Žarko Udovičić zakręcił Wojciechem Lisowskim i dośrodkował na bliższy słupek. Od bramki zacznie Kamil Miazek.
7' Paweł Zawistowski w trzecim kolejnym meczu strzelił bramkę Zagłębiu.
6' Faul na Robercie Bartczaku w środku boiska.
5' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z kilku metrów tuż nad bramką uderzał Krzysztof Markowski.
4' gol - piłka nożna 1:0 Prawą stroną boiska przedarł się Jakub Biskup. Zagrał w pole karne. Patryk Mikita wycofał piłkę do Pawła Zawistowskiego, który strzałem zza pola karnego pokonał Jakuba Szumskiego.
3' Prawą nogą z około 20 metrów strzelał Tomasz Nowak. Broni Kamil Miazek.
2' Dwa strzały Jakuba Biskupa, który po akcji prawą stroną zbiegł do środka. Za pierwszym razem blokuje Krzysztof Markowski, a przy drugiej próbie piłka mija bramkę Zagłębia.
2' Tin Matić w ataku faulował Marcina Biernata.
1' Michał Jakóbowski przedzierał się lewą stroną boiska, ale był blokowany przez Marcina SIerczyńskiego. Od bramki Jakub Szumski.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Chojniczanka.
0' 16:58 Sędzia Łukasz Bednarek wraz ze swoimi asystentami wyprowadził obie drużyny na boisko. Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Chojniczanka w pasiastych żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i pasiastych getrach.
0' 16:55 Sędziowie już czekają na piłkarzy przy wyjściu z budynku klubowego na boisko. My też nie możemy się doczekać inauguracyjnego meczu Zagłębia w I lidze w sezonie 2016/2017.
0' 16:50 Chodząc przed meczem po ulicach centrum Chojnic zauważyliśmy smutny komunikat. Z powodu remontu kino w Chojnicach będzie nieczynne aż do września 2017. Liczymy na to w zastępstwie dziś na stadionie przy Mickiewicza obejrzymy niezłe kino akcji.
0' 16:45 Jesień 1971 - porażka, wiosna 2011 - porażka, jesień 2011 - porażka, wiosna 2013 - porażka, wiosna 2016 - porażka. Wyniki osiągane przez Zagłębie w Chojnicach można określić mianem "chujowo, ale stabilnie". Czy dziś nastąpi kres tej "chujowej stabilności"?
0' 16:40 Za nami już sześć meczów nowego sezonu I ligi. Najwyższe zwycięstwo odniósł Stomil Olsztyn, który pokonał Chrobrego Głogów aż 3:0, ale nie został liderem tabeli, bo został ukarany trzema karnymi punktami. Po piątkowych i sobotnich meczach tabelę otwiera Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonało Olimpię Grudziądz 2:0. Nie udał się start sezonu drugiemu ze spadkowiczów - Górnik Zabrze poległ w Legnicy 0:1, a drugi ze śląskich klubów, katowicka Gieksa uległa u siebie Wigrom Suwałki 0:1. Beniaminek z Pruszkowa przegrał z Bytovią 1:2, a żadnej bramek nie obejrzeli kibice zgromadzeni na meczu Wisły Puławy z MKS-em Kluczbork.
0' 16:30 Obie drużyny już wybiegły na rozgrzewkę. Pogoda dziś nie powinna przeszkadzać piłkarzom. Zachmurzenie małe, zza chmur często przebija się słońce, a temperatura o 16:00 według danych IMGW wynosiła 22,9 stopni.
0' 16:25 Dzisiejszy mecz w Chojnicach jest w pewien sposób historyczny! Po raz pierwszy jadąc na północ Polski ominęliśmy Łódź i przejechaliśmy przez niedawno oddany odcinek autostrady A1 od Tuszyna do Strykowa (oficjalna nazwa węzła Łódź Północ). Oszczędność czasu około 45 minut. Gdy jechaliśmy do Chojnic po raz pierwszy, wiosną 2011, nie było ani kawałka autostrady. Trzeba się było przeciskać przez Łódź, Zgierz, Łęczycę, nasz "ulubiony" Włocławek, a teraz pełen komfort. Aż miło będzie jechać na kolejne wyjazdy do kujawsko-pomorskiego czy pomorskiego.
0' 16:20 Znacznie bardziej jest stabilny skład Chojniczanki. Aż siedmiu piłkarzy, którzy rozpoczynali majowe spotkanie, zagra dziś w pierwszej jedenastce. Bramkarza Damiana Podleśnego zastąpił Kamil Miazek. Ponadto brakuje strzelca drugiej bramki Daniela Ferugi, Przemysława Pietruszki i Łukasza Kosakiewicza. Ligowy debiut w barwach Chojniczanki zaliczą dwa nowe nabytki - Jakub Biskup i Michał Jakóbowski. Miejsce w pierwszym składzie wywalczył również Andrzej Rybski.
0' 16:15 Jakie nastąpiły zmiany w porównaniu do meczu rozegranego 15 maja? Na bramce Wojciecha Fabisiaka, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu kończącego ubiegły sezon, zastąpi debiutant Jakub Szumski. Całkowitemu przemeblowaniu uległa defensywa. Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej i Dimityr Wezałow już nie grają w Zagłębiu, a Jovan Ninković jest kontuzjowany, co oznacza, że dziś zagra ten sam skład defensywy, który tydzień temu w Legionowie spisał się bez zarzutu - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Krzysztof Markowski i Žarko Udovičić. Latem z Zagłębia odeszli Carles Martinez i Jakub Arak. Ich pozycje zajmą dziś Tomasz Nowak i Tin Matić, a ósmym z zawodników, którzy wtedy zagrali, a dziś nie ma ich w wyjściowym składzie jest rezerwowy Jakub Wilk. W jego miejsce na boisko wybiegnie Martin Pribula.
0' 16:10 Ledwo 2,5 miesiąca minęło od poprzedniej wizyty Zagłębia w Chojnicach, ale w wyjściowym składzie sosnowiczan jest zaledwie trzech graczy, którzy znaleźli się w pierwszej jedenastce desygnowanej do gry przez trenera Tomasza Łuczywka w majowym meczu. Są to Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek i Robert Bartczak.
0' 16:00 Pierwszoligowy sezon 2016/2017 czas zacząć! Witamy ze stadionu przy Mickiewicza w Chojnicach i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania między Chojniczanką a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu z ChojniczankąSkrót meczu z Chojniczanką Zachęcamy do oglądania skrótu z meczu Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec na oficjalnym kanale klubowym youtube Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ChojnicachKonferencja prasowa po meczu w Chojnicach - Dziś spotkały się dwa bardzo mocne zespoły i z przebiegu meczu wynik był sprawiedliwy - taką trafną ocenę meczu w Chojnicach wystawił szkolenioiwiec gospodarzy » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w ChojnicachZdjęcia z meczu w Chojnicach Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec zakończonego wynikiem remisowym 2-2. Bramki dla drużyny Zagłębie w tym meczu zdobyli Sebastian Dudek oraz Tomasz Nowak. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Powinniśmy to utrzymaćTomasz Nowak: Powinniśmy to utrzymać - Jako zespół z zawodnikami doświadczonymi i młodzieżą powinniśmy to utrzymać i przede wszystkim trochę dłużej utrzymywać się przy piłce. Myślę, że tego zabrakło - ocenił strzelec drugiej bramki dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Pierwszy punkt w ChojnicachPierwszy punkt w Chojnicach Po raz pierwszy w historii Zagłębie nie przegrało w Chojnicach. W meczu inaugurującym sezon 2016/2017 sosnowiczanie zremisowali z Chojniczanką 2:2. » Czytaj więcej