3. Radosław Kursa
24. Michal Farkas

Trener: Daniel Wojtasz

0:1 - Szymon Lewicki 3' 1:1 - Przemysław Mizgała 15' 1:2 - Szymon Lewicki 76'
12' Marcin Stromecki 38' Przemysław Mizgała 82' Kamil Tlaga

Trener: Robert Pevnik
Sędziowie: Szymon Lizak - Maciej Cebulski, Maciej Śliwiński (Poznań)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu. Wstyd.
90+6' Miękka wrzutka Huberta Tylca z rzutu wolnego i piłka wychodzi poza boisko
90+5'' Faul Kamila Dankowskiego na Piotrze Gielu.
90+4'' zmiana Druga zmiana w Legionovii. Maciej Goliński za Karola Ziąbskiego.
90+2' Goście przerwali grę, gdy na boisku leżał Konrad Budek. Im nie musi się spieszyć.
90' Piotr Giel faulował Marcina Stromeckiego pod polem karnym gości.
88' Przerwa w grze, bo na murawie leży Szymon Lewicki.
87' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z rzutu rożnego górą defensorzy Legionovii.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Budek za Łukasza Matusiaka.
84' Ładne rozegranie Patryka Mularczyka i Marcina Sierczyńskiego na prawej stronie boiska, ale Hubert Tylec nie miał jak strzelić po zagraniu w pole karne.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Tlagi.
82' Wojciech Fabisiak piąstkuje po rogu wykonanym przez Sebastiana Czapę.
81' zmiana Pierwsza zmiana w Legionovii. Kacper Tatara za Rafała Maciejewskiego.
80' Marcin Sierczyński zablokował Karola Ziąbskiego i goście mają róg.
79' Po rzucie wolnym wykonanym przez Łukasza Matusiaka piłka odbija się rykoszetem od muru i wychodzi na róg.
78' Faul Kamila Tlagi na Tomaszu Szatanie 25 metrów przed bramką.
76' gol - piłka nożna 1:2 :Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zdrzemnęła się obrona Zagłębia i Szymon Lewicki wpakował piłkę do bramki.
74' zmiana Za Sebastiana Dudka na boisko wszedł Piotr Giel. Idziemy na całość.
73' Świetne zagranie Patryka Mularczyka z końcowej linii boiska, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do piłki w polu karnym.
73' Zamieszanie pod bramką gości po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka. Obronną ręką wychodzi Mikołaj Smyłek
72' Daniel Kutarba wywalczył róg dla Zagłębia.
72' Kamil Tlaga przymierzył prawą nogą z około 30 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
71' Karol Ziąbski wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Szymon Lewicki z ostrego kąta z pierwszej piłki uderzył w bandę reklamową.
68' Daniel Kutarba wybija piłkę szczupakiem po dośrodkowaniu Michała Kołódziejskiego z lewego skrzydła.
66' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Przemysława Mizgałę.
64' Do zmiany szykuje się Patryk Mularczyk
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Jakuba Araka.
62' Złe dośrodkowanie Sebastiana Czapy z rogu.
61' Po wrzutce Sebastiana Czapy na róg piłkę wybija Wojciech Fabisiak.
60' Dośrodkowanie Kamila Tlagi z prawego skrzydła i piłka ląduje na górnej części siatki.
58' Sebastian Dudek podał na wolne pole do Przemysława Mizgały, który wymanewrował rywala i wyłożył piłkę na środek pola karnego, gdzie był Jakub Arak, ale nie oddał strzału w tłumie.
57' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z lewej flanki górą Łukasz Kominiak.
55' Długie podanie od Sebastiana Dudka do Jakuba Araka, który był osamotniony w polu karnym i stracił piłkę.
54' Po prostopadłej piłce od Łukasza Matusiaka na strzał zdecydował się Sebastian Dudek i trafił w Marcina Stromeckiego.
52' Z lewej strony boiska zagrał Hubert Tylec, a Jakub Arak nie zdołał oddać strzału na bramkę.
52' Z lewej strony boiska dośrodkował Rafał Maciejewski i pewnie na przedpolu interweniował Wojciech Fabisiak.
50' Po rozegraniu rzutu rożnego prawą nogą nad poprzeczką strzelił Samuelson Odunka.
50' Strata Łukasza Matusiaka. Piłkę przejął Sebastian Czapa. Ruszył w stronę pola karnego i zagrał do Szymona Lewickiego. Zbyt odważnie do przodu ruszył Wojciech Fabisiak. Napastnik Legionovii oddał strzał z ostrego kąta, a nasz bramkarz zdołał wrócić do bramki i wybił piłkę na róg.
47' Podanie Sebastiana Dudka w pole karne i Kamil Tlaga zdołał uprzedzić składającego się do strzału Huberta Tylca.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Przemysław Mizgała faulowany po prawej stronie boiska.
43' Po strzale Sebastiana Czapy piłka poszybowała nad murem i wpadła w ręce Wojciechowi Fabisiakowi.
42' Faul Sławomira Jarczyka na Rafale Maciejewskim i rzut wolny dla gości z około 30 metrów.
41' Piłka w pole karne Zagłębia z głębi pola i duet naszych stoperów zatrzymał Szymona Lewickiego.
39' Marcin Sierczyński zablokował strzał Szymona Lewickiego z linii pola karnego.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Mizgały za faul na Sebastianie Czapie.
37' Z około 35 metrów strzelał Hubert Tylec. Uderzenie było celne, ale Mikołaj Smyłek nie dał się zaskoczyć tak jak bramkarz Stali Mielec.
37' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rogu i górą defensywa Legionovii.
36' Po podaniu Przemysława Mizgały Sebastian Dudek strzela z boku pola karnego i piłka po rykoszecie trafia na górną część siatki
35' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił głową Karol Ziąbski.
34' Faul Samuelsona Odunki na Krzysztofie Markowskim i rzut wolny z lewej strony boiska.
33' Uff... Karol Ziąbski huknął lewą nogą i trafił w słupek. Do odbitej piłki doskoczył Szymon Lewicki i strzelił nad poprzeczką, a miał przed sobą pustą bramkę i leżącego Wojciecha Fabisiaka.
33' Sebastian Dudek napędził akcję Zagłębia i przerzucił piłkę na lewo do Huberta Tylca, który zbiegł do środka pola, ustawił sobie piłkę na prawą nogę i strzelił nad poprzeczką.
32' Zagłębie długo budowało akcję, aż w końcu po rozegraniu na lewej stronie Daniel Kutarba podał do Jakuba Araka, a ten przestrzelił z pierwszej piłki z kilku metrów.
30' Tomasz Szatan dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, ale Kamil Tlaga zdołał przyjąć i wybić piłkę.
28' Kibice rozgrzewają się w ten mroźny wieczór próbami głośnego dopingu.
25' Wygląda na to, że na rozgrzewce popsuł się Sasa Kovjenić, który był awizowany do gry w pierwszym składzie i zamiast niego gra Rafał Maciejewski.
24' Michał Kołodziejski wybił piłkę głową poza pole karne po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka.
23' I jeszcze jeden rzut rożny dla sosnowiczan.
23' Wydawało się, że zbyt mocne dośrodkowanie Daniela Kutarby, ale Sebastian Dudek powalczył i mamy rzut rożny.
22' Prostopadła piłka w pole karne do Jakuba Araka, strzał prawą nogą i interwencja Mikołaja Smylka.
19' Z prawej strony wrzucał Sebastian Czapa, a Karol Ziąbski źle uderzył głową z około 10 metrów.
17' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę głową wybija Michał Kołodziejski.
17' Jakub Arak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
15' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!! Po prostopądłym podaniu od Huberta Tylca Jakub Arak wygrał fizyczną walkę z Kamilem Dankowskim, wbiegł w pole karne, miał obok siebie dwóch rywali, wyczekał więc aż przyjdzie pomoc i z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, a ten doprowadził do wyrównania.
14' Składna akcja sosnowiczan i po dośrodkowaniu Huberta Tylca piłkę łapie Mikołaj Smyłek.
13' Drugi rzut wolny z bardzo dobrego miejsca i znowu Sebastian Dudek trafił w mur.
12' żóta kartka Żółta kartka za faul na Jakubie Araku dla Marcina Stromeckiego.
11' Daniel Kutarba zagrał po ziemi w pole karne, Jakub Arak zostawił piłkę Sebastianowi Dudkowi, ale ten się nie zrozumiał z kolegą
9' Sławomir Jarczyk przerywa wślizgiem kontrę Legionovii.
8' Sebastian Dudek z rzutu wolnego trafił prosto w mur.
7' Krótkie rozegranie rogu między Sebastianem Dudkiem i Przemysławem Mizgałą. Piłka trafia na 20. metr do Huberta Tylca, który jest faulowany przy próbie strzału.
6' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z lewego skrzydła piłkę na róg wybił Kamil Dankowski
5' Po podaniu Łukasza Matusiaka na spalonym był Sebastian Dudek.
3' gol - piłka nożna 0:1 Z prawego skrzydła dośrodkował Kamil Tlaga, a Szymon Lewicki strzałem głową skierował piłkę do siatki.
1' Trudne warunki dają nam się we znaki. Ze względu na zimno posłuszeństwa odmówił nam stoper, a przymarznięty olej w statywie utrudnia pracę kamerzyście Pawłowi.
1' gwizdek Już gramy! Zaczęli nasi.
0' 15:59 Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych strojach, a Legionovia w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowska trójka z Wielkopolski klasycznie na czarno.
0' 15:55 Zwycięstwo pozwoli Zagłębiu spędzić zimową przerwę z trzema punktami straty do pierwszej trójki. Liczymy na to, że sosnowiczanie wreszcie będą potrafili zagrać dobrze w dwóch kolejnych meczach i odnieść dwie kolejne wygrane.
0' 15:50 Na kartce ze składami, jaką dostaliśmy, Mirosław Smyła figuruje jako pierwszy trener Zagłębia, ale najprawdopodobniej będzie podobnie jak w Mielcu, czyli z ławki zespołem będzie dyrygował Daniel Wojtasz, bo pierwszy szkoleniowiec sosnowiczan został ukarany dwumeczowym zawieszeniem za złe zachowanie w Niepołomicach.
0' 15:40 Mamy jedną zmianę w składzie Zagłębia w porównaniu do niedzielnego meczu w Mielcu. Z powodu pauzy za cztery żółte kartki nie może dziś zagrać Dawid Ryndak, którego w podstawowej jedenastce zastąpił Przemysław Mizgała. Poza tym możemy jeszcze napisać, że jest bardzo zimno. Ostatni raz taki ziąb na meczu Zagłębia był chyba w marcu 2013, gdy graliśmy w Wejherowie.
0' 15:30 Po raz ostatni w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem a Legionovią Legionowo.
Mirosław Smyła: Jak po pogrzebieMirosław Smyła: Jak po pogrzebie - - W szatni jest w tej chwili jak po pogrzebie. Ta druga połowa była żenująca i bardzo słaba w naszym wykonaniu - przyznał Mirosław Smyła, który po raz drugi oglądał mecz zza ławki rezerwowych. » Czytaj więcej
Sławomir Jarczyk: TragediaSławomir Jarczyk: Tragedia - Tragedia, tragedia. Druga połowa była katastrofalna - tak ocenił mecz z Legionovią kapitan Zagłębia Sławomir Jarczyk. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z LegionoviąKonferencja prasowa po meczu z Legionovią Tym razem zamiast pierwszych trenerów obu drużyn, na konferencję zawitał asystent trenera Zagłębia Daniel Wojtasz oraz kapitan Legionovii Kamil Tlaga. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z LegionoviąZdjęcia z meczu z Legionovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Legionovii Legionowo, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z LegionoviąZSTV: Bramki z meczu z Legionovią Prezentujemy bramki z meczu 19. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec uległo na Stadionie Ludowym Legionovii Legionowo 1:2. » Czytaj więcej
Powtórka z rozrywkiPowtórka z rozrywki Drugi raz w tym sezonie po wysokiej wygranej nad Stalą Mielec przyszła wstydliwa porażka z Legionovią. Goście wygrali 2:1 po golach Szymona Lewickiego (3' i 76'). Dla Zagłębia trafił Przemysław Mizgała (15'). » Czytaj więcej