14. Mateusz Śliwa
6. Łukasz Reinhard

Trener: Andrzej Konwiński

0:1 - Tomasz Szatan 34' 0:2 - Mateusz Wrzesień 65' 1:2 - Piotr Giel 87'
28' Mateusz Wrzesień 45+1' Leszek Nowosielski 57' Grzegorz Arłukowicz 88' Adam Orłowski

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Tomasz Sieliński - Marcin Dominiak. Norbert Małolepszy (Konin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry sędzia kończy drugą połowę spotkania. Zagłębie wygrywa w Kluczborku 2:1.
90+3' Przemysław Kwaśniewski wrzucił piłkę w pole karne, a Łukasz Ganowicz strzelił głową lekko i prosto w Mateusza Struskiego.
90+2' Adam Orłowicz fauluje Rafała Sadowskiego przy bocznej linii boiska.
90+1' Tomasz Szatan zagrał na lewą stronę pola karnego do Rafała Sadowskiego, który zwiódł Adama Orłowicza, ale oddał bardzo zły strzał
89' Niezbyt fortunna interwencja Michała Grudniewskiego w polu karnym, ale Mateusz Struski uratował piłkę przed wyjściem na róg.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Orłowskiego za faul na Rafale Sadowskim.
87' gol - piłka nożna 1:2 Piłka z głębi boiska w pole karne do Piotra Giela, który jednym zwodem minął obrońcę i w sytuacji sam na sam nie dał szans Mateuszowi Struskiemu.
86' Po dośrodkowaniu Leszka Nowosielskiego Michal Farkasz wyjaśnia sytuację, ale tylko na chwilę, bo po interwencji Mateusza Struskiego goście ponownie mają rzut rożny.
86' Paweł Giel wywalczył rzut rożny po rajdzie lewym skrzydłem.
85' Świetna okazja Mateusza Września na podwyższenie wyniku! Niestety, nasz skrzydłowy przerzucił piłkę i nad bramkarzem i nad bramką.
84' Zbyt mocne dośrodkowanie Przemysława Kwaśniewskiego z prawej strony boiska i piłka poza końcową linią.
83' Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką zespołu z Kluczborka.
82' Kontra Zagłębia. Rafał Jankowski do Mateusza Września, który wyłożył na strzał Łukaszowi Grubemu. Po uderzeniu zza pola karnego piąstkował Grzegorz Wnuk, a po dobitce "Jankesa" futbolówka otarła się o jednego z gospodarzy i mamy róg.
81' Adam Orłowicz wrzucił piłkę w pole karne, a Piotr Burski posłał ją głową obok słupka.
81' Po dośrodkowaniu Łukasza Ganowicza piłkę wybija z pola karnego Radosław Kursa
79' Mateusz Arian wypuścił w uliczkę Piotra Burskiego, a przed bramką akcję powstrzymał Michał Grudniewski.
76' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
74' Po dośrodkowaniu Leszka Nowosielskiego piłka trafia w ręce Mateusza Struskiego.
74' Będzie rzut rożny dla gospodarzy
72' Krzysztof Wolkiewicz przejął piłkę po nieudanym wślizgu Grzegorza Arłukowicza, przebiegł z nią około 30 metrów i wyłożył do Piotra Giela, który w wybornej sytuacji strzelił obok słupka.
69' Tomasz Szatan bliski zdobycia swojej drugiej bramki. Po zagraniu Mateusza Września strzela z ponad 20 metrów nad poprzeczką.
68' Z narożnika boiska lewą nogą dośrodkowa Jovan Ninković, a Łukasz Tumicz strzelił głową tuż nad poprzeczką.
67' Po rajdzie Mateusza Września prawą stroną boiska mamy rzut rożny.
65' gol - piłka nożna 0:2 GOOOOL!!!! Łukasz Tumicz wyłożył piłkę w pole karne do Mateusza Września, a ten przymierzył w długi róg i zmusił do kapitulacji Grzegorza Wnuka.
65' Rzut wolny dla MKS z ponad 30 metrów. Mateusz Arian posłał piłkę nad bramką.
63' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Rafał Sadowski za Przemysława Mizgałę i Łukasz Grube za Wojciecha Wojcieszyńskiego.
62' Z rzutu wolnego dośrodkował Leszek Nowosielski, a w podbramkowym zamieszaniu ktoś z gospodarzy główkował nad poprzeczką.
62' zmiana Trzy zmiany w drużynie Andrzeja Konwińskiego. Piotr Burski, Przemysław Kwaśniewski i Piotr Giel meldują się w miejsce Wojciecha Hobera, Wojciecha Bzdęgi i Jakuba Legierskiego.
61' Faul Jovana Ninkovicia na Wojciechu Hoberze i rzut wolny z prawej strony boiska.
60' Jovan Ninković wymanewrował Wojciecha Hobera, ale zbyt mocno dośrodkował z lewego skrzydła.
58' Zanosi się na sporo zmian w obu zespołach.
58' Adam Orłowicz posłał piłkę w pole karne Zagłębia, gdzie Michał Grudniewski powstrzymał Jakuba Legierskiego, a dobijający Wojciech Bzdęga posłał piłkę obok bramki.
57' Miękka wrzutka Łukasza Ganowicza z rzutu wolnego i pewne wyjście Mateusza Struskiego.
57' żóta kartka Żółty kartonik dla Grzegorza Arłukowicza za faul na Mateuszu Arianie.
55' Mateusz Arian oddał silny strzał lewą nogą zza pola karnego. Na linii bramkowej interweniował Mateusz Struski.
53' Kontra gospodarzy. Z prawej strony boiska dośrodkował Wojciech Hober, a skutecznie w polu karnym głową interweniował Jovan Ninković.
53' Po dośrodkowaniu Wojciecha Wojcieszyńskiego z rogu piłkę wybił Krzysztof Wolkiewicz.
52' Mateusz Wrzesień jednym zwodem minął Adama Orłowicza i Łukasza Ganowicza. Akcję przerwał w polu karnym Mateusz Arian i mamy róg.
51' Wrzutka Wojciecha Hobera z prawego skrzydła prosto w ręce Mateusza Struskiego.
49' Bardzo złe dośrodkowanie Wojciecha Hobera z prawej strony boiska.
48' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia trochę flipperów w polu karnym i ostatecznie piłkę przejmują gospodarze.
47' Strzał Mateusza Września zza pola karnego trafia w Pawła Gieraka i Zagłębie ma rzut rożny.
46' gwizdek 18:05 Zaczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania. Zagłębie prowadzi w Kluczborku 1:0.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Leszka Nowosielskiego za faul na Wojciechu Wojcieszyńskim.
44' Wojciech Wojcieszyński przymierzył z ponad 30 metrów i po jego strzela piłka przeleciała nie tylko nad poprzeczką, ale także nad piłkochwytem.
43' Po dośrodkowaniu Wojciecha Hobera z prawego skrzydła Mateusz Struski wybiegł na przedpole i przechwycił piłkę.
41' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewego skrzydła. Po wrzutce Grzegorz Arłukowicza na spalonym byli Tomasz Szatan i Łukasz Tumicz.
39' Gospodarze źle wyprowadzają piłkę z pola karnego. Po przechwycie Mateusz Wrzesień strzela z 20 metrów. Jeden z obrońców MKS-u blokuje to uderzenie, a dobijający Przemysław Mizgała zza pola karnego posyła piłkę tuż obok słupka.
39' Miękka wrzutka Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska i pewny chwyt Grzegorz Wnuka.
38' Mocny strzał zza pola karnego oddał Wojciech Bzdęga. Źle interweniował Mateusz Struski, który wypluł piłkę przed siebie, ale po chwili świetnie interweniował w sytuacji sam na sam, blokując dobitkę Krzysztofa Wolkiewicza.
36' Po poradzeniu sobie z rywalami Przemysław Mizgała zagrał na prawo do Mateusza Września, a ten dośrodkował w pole karne. Grzegorz Wnuk dobrze obliczył lot piłki.
35' Rzut wolny dla MKS-u z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Leszka Nowosielskiego piłkę piąstkuje Mateusz Struski.
34' gol - piłka nożna 0:1 Sporo było zamieszania przy rzucie wolnym. Długie oczekiwanie, aż w końcu do piłki podszedł Tomasz Szatan. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na murawę, a potem ponownie trafiła w poprzeczkę. Później główką wpakował futbolówkę do siatki Łukasz Tumicz, ale jak wynika z obserwacji zapisu video, piłka już po strzale Tomasza Szatana odbiła się za końcową linią boiska i to jemu zapisujemy bramkę.
32' Wydawało się, że straciliśmy piłkę po tym, jak na spalonym był Łukasz Tumicz, ale sędzia uznał, że podający do Tumicza Przemysław Mizgała był faulowany i mamy rzut wolny z około 20 metrów.
31' Wojciech Hober dośrodkował z prawej strony boiska. Piłka w rękach Mateusza Struskiego.
30' Jakub Legierski zagrał w pole karne do Krzysztofa Wolkiewicza, a akcję przerwał grający dziś jako defensywny pomocnik Grzegorz Arłukowicz.
29' Leszek Nowosielski zagrał z lewej strony boiska do znajdującego się na 20. metrze nieobstawionego Wojciecha Hobera, a ten strzelił sporo nad poprzeczką.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Września za faul na Łukaszu Uszalewskim.
26' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę z pola bramkowego wypiąstkował Grzegorz Wnuk.
25' Akcja Tomasza Szatana zatrzymana wślizgiem przez Mateusza Ariana. Będzie rzut rożny.
23' Krzysztof Wolkiewicz zagrał w pole karne do Wojciecha Bzdęgi, który z lewej strony pola karnego zagrał przed bramkę i dobrze ustawiony Michał Grudniewski przerwał akcję gospodarzy
23' Zbyt wysokie dośrodkowanie Jakuba Legierskiego z rzutu wolnego i po tej akcji gospodarze mogli już tylko oddać strzał rozpaczy przerywający jednocześnie ewentualną kontrę Zagłębia.
22' Teraz rzut wolny dla MKS-wu niemal z tego samego miejsca, co aut przed chwilą. Łukasz Tumicz sfaulował Mateusza Ariana.
21' Jakub Legierski zablokowany przy końcowej linii przez Michala Farkaša i gospodarze mają aut niemal z narożnika boiska.
20' Pierwsze 20 minut meczu toczyło się w dobrym tempie i nie można narzekać, że nic się na boisku nie dzieje.
19' Jakub Legierski zbyt ostro potraktował Grzegorza Arłukowicza i sędzia musi utemperować zawodnika gospodarzy.
18' Mateusz Wrzesień i Łukasz Tumicz wymienili podania przy prawej bocznej linii, a następnie nasz napastnik ruszył po skrzydle i dośrodkował w pole karne, a Wojciech Wojcieszyński uderzył głową z około 12 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
16' Znowu w akcji Krzysztof Wolkiewicz. Tym razem po rajdzie lewą stroną, zbiegł z piłką do środka i strzelił po ziemi z około 18 metrów. Za lekko, a przede wszystkim niecelnie.
15' Krzysztof Wolkiewicz odebrał piłkę na własnej połowie, ruszył lewym skrzydłem, ale dośrodkował bardzo źle.
13' Wojciech Hober minął Jovana Ninkovicia, znalazł się z piłką po prawej stronie pola karnego. Miał sporo miejsca i czasu. Zdecydował się na podanie do Jakuba Legierskiego, ale zagrał za plecy kluczborskiego napastnika i piłka wyszła na aut.
11' Krzysztof Wolkiewicz zagrał w pole karne do Wojciecha Bzdęgi, a ten uderzył lewą nogą w boczną siatkę.
11' Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, a przy próbie ponowienia akcji i wrzutki z drugiej strony boiska na spalonym był Przemysław Mizgała
10' Kapitalne prostopadłe podanie od Przemysława Mizgały. Wojciech Wojcieszyński wpadł z piłką w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez rywala przy próbie strzału. Mamy rzut rożny.
9' Wojciech Bzdęga strzelił lewą nogą z półobrotu zza pola karnego - dosyć daleko od bramki.
8' Próba kombinacyjnego rozegrania rzutu rożnego przez Grzegorz Arłukowicza przyniosła aut dla sosnowiczan.
7' Do rzutu wolnego podszedł Grzegorz Arłukowicz, kropnął prawą nogą i trafił w poprzeczkę! Po odbiciu od konstrukcji bramki gospodarze wybili piłkę na róg.
6' Wojciech Wojcieszyński powstrzymany faulem na 35. metrze przez Mateusza Ariana.
5' Po rozegraniu autu wrzutka z prawej strony i Krzysztof Wolkiewicz niecelnie strzelił z bliskiej odległości.
4' Rzut wolny dla MKS-u. Wrzucał Łukasz Ganowicz, a Michal Farkaš nie bawił się w polu karnym, tylko wyekspediował piłkę na aut.
3' Deszcz już przestał padać, ale w kilku miejscach murawa jest dosyć nasiąknięta, co utrudnia prowadzenie piłki.
2' Tomasz Szatan podał do Przemysława Mizgały, a ten pociągnał z piłką kilka metrów i strzelił prawą nogą zza pola karnego - broni Grzegorz Wnuk.
1' Po 30 sekundach gry pierwszy faul. Przy linii bocznej Jakub Legierski sfaulował Michała Grudniewskiego.
1' gwizdek 17:04 Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 17:00 Sędziowie z Konina już wyprowadzili obie jedenastki na plac gry. Zagłębie zagra w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. MKS w białych strojach z niebieskimi elementami. Rozjemcy tradycyjnie na czarno.
0' 16:58 Na trybunie pojawili się nieobecni dziś w składzie Zagłębia - Sławomir Jarczyk, Hubert Tylec, Łukasz Matusiak, Krzysztof Kaliciak i Michał Cyganek.
0' 16:55 Pogoda w Kluczborku taka, jak w znacznej części Polski. Niebo pokryte chmurami i siąpi deszcz, choć wydaje się, że opady powoli ustają. Murawa mimo tej pogody, jak na razie, prezentuje się całkiem przyzwoicie. Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. Za około 5 minut zaczynamy.
0' 16:50 W związku z nieobecnością w składzie zarówno Sławomira Jarczyka, jak i Łukasza Matusiaka, kapitańska opaska powędrowała dzisiaj do Jovana Ninkovicia. Jeśli dobrze nam się wydaje, jest to dopiero drugi w historii obcokrajowiec, który dostąpił zaszczytu bycia kapitanem naszej drużyny. Pierwszym był oczywiście Dženan Hošić. Chyba żaden inny obcokrajowiec nie był nigdy kapitanem Zagłębia. Jeśli się mylimy, to nas sprostujcie.
0' 16:45 Dziś w Europie jest kilka ważnych meczów. W Londynie finał Pucharu Anglii, w Berlinie finał Pucharu Niemiec, w Barcelonie spotkanie decydujące o mistrzostwie Hiszpanii, ale dla nas - i mamy nadzieję, że dla wszystkich śledzących naszą relację - najważniejsze spotkanie dnia odbędzie się w Kluczborku.
0' 16:40 W składzie Zagłębie sporo zaskoczeń. Można powiedzieć, że jak na Mirosława Smyłę, niechętnego dotychczas do zbytnich roszad, to prawdziwa rewolucja - aż cztery zmiany w stosunku do spotkania z Polonią Bytom. Za Michała Sierczyńskiego zagra Michal Farkaš, w środku pomocy duet dwóch Łukaszów Matusiak-Grube został zmieniony na parę Grzegorz Arłukowicz i Wojciech Wojcieszyński, a na jednym ze skrzydeł za Rafała Sadowskiego swój pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce sosnowiczan rozegra Przemysław Mizgała.
0' 16:30 Dzień Dobry! Witamy z Kluczborka i zapraszamy na relację ze spotkania 30. kolejki II ligi zachodniej w którym miejscowy MKS zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.
Tomasz Szatan: Zagraliśmy lepiej niż z PoloniąTomasz Szatan: Zagraliśmy lepiej niż z Polonią Prezentujemy, krótką wypowiedź Tomasza Szatana po zwycięskim meczu w Kluczborku.  » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w KluczborkuKonferencja po meczu w Kluczborku Uważam, że spośród wielu sytuacji, w których sędzia dzisiaj się mylił, to pomylił się dyktując rzut wolny na linii pola karnego dla Zagłębia. Było typowe wymuszenie tego rzutu wolnego - powiedział o sytuacji po której padła bramka dla Zagłębia trener gospodarzy Andrzej Konwiński. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w KluczborkuZdjęcia z meczu w Kluczborku Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania MKS-u Kluczbork z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 47 fotografii. » Czytaj więcej
Trzy punkty w KluczborkuTrzy punkty w Kluczborku Zagłębie wygrało w Kluczborku z MKS-em 2:1. Gole dla naszego zespołu strzelili Tomasz Szatan (34') i Mateusz Wrzesień (65'). Dla gospodarzy honorową bramkę zdobył Paweł Giel (87') » Czytaj więcej