12. Mateusz Wieczorek
20. Grzegorz Arłukowicz
30. Wołodymyr Ostrouszko

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Łukasz Damrat 11' 0:2 - Przemysław Bella 16' 1:2 - Łukasz Tumicz 31' 2:2 - Łukasz Tumicz 42' 3:2 - Łukasz Tumicz 66' 4:2 - Rafał Jankowski 90'
27' Przemysław Bella 36' Michał Grudniewski 52' Marcin Sierczyński 54' Michał Bachor 74' Michał Łęszczak 83' Łukasz Damrat

Trener: Stanisław Wróbel

Sędziowie: Damian Gawęcki - Tomasz Żołądek, Łukasz Szymczak (Kielce)
90.0000
90+5' gwizdek Dawid Kiliński z rzutu wolnego trafia w mur, a sędzia zaraz po tym kończy mecz.
90+4' Łukasz Grube fauluje Wojciecha Dudka i Ruch ma rzut wolny z około 20 metrów.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Mateusza Września.
90+3' Przerwa w grze. Na murawie leży kontuzjowany Rafał Jankowski.
90+2' Rzut wolny da Ruchu z lewej strony boiska. Po wrzutce Dawida Kilińskiego piłkę wybija głową Łukasz Matusiak.
90' doliczony czas +3
90' gol - piłka nożna 4:2 Po źle rozegranym aucie przez Ruch Zagłębie ruszyło z kontrą. Mateusz Wrzesień dośrodkował z prawej strony boiska, a Rafał Jankowski przyjął piłkę w polu karnym i strzelił prawą nogą nie do obrony.
89' Piłkarze Zagłębia zapobiegli oddaniu strzału po rzucie wolnym, ale Ruch nadal ma piłkę.
88' Faul Łukasza Matusiaka na Łukaszu Damracie i goście mają wolny z prawej strony boiska.
86' Ależ szansa!!! Łukasz Grube z końcowej linii boiska wyłożył piłkę Rafał Sadowski, a ten z około 10 metrów strzelił płasko, lekko i prosto w ręce Tomasza Kasprzika. To był chyba już dziesiąty celny strzał sosnowiczan.
85' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Za zdobywcę trzech bramek w dzisiejszym meczu wchodzi zawodnik, który rok temu strzelił Ruchowi trzy gole, czyli Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Damrata za faul na Wojciechu Wojcieszyńskim.
82' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu. Adam Krakowski za Mateusza Bodziocha.
82' Znowu w pole karne zagrywał Łukasz Grube i tym razem akcję zakończył strzał Jovana Ninkovicia.
81' Wrzutka Łukasza Grubego i strzał Radosława Kursy, po którym piłka odbija się od pleców gracza Ruchu i wychodzi na kolejny korner.
80' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego piłka ociera się o jednego z gości i wychodzi na róg.
79' Łukasz Matusiak z około 25 metrów trafił w poprzeczkę!
79' Dawid Kiliński z narożnika boiska posłał piłkę prosto w ręce Mateusza Struskiego.
78' Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego z rzutu wolnego Łukasz Matusiak główkuje piłkę na róg.
77' Rafał Sadowski dynamicznie wpadł w pole karne gości, ale zagrał między dwóch piłkarzy Zagłębia i z tej akcji nie było nawet strzału.
76' Łukasz Grube ostro wstrzelił piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Górą był jedna Mateusz Bodzioch.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Łęszczaka za faul na Rafale Sadowskim.
73' zmiana Druga zmiana w ekipie Mirosława Smyły. Rafał Sadowski za Krzysztofa Kaliciaka.
73' Łukasz Tumicz zdecydował się na strzał z dystansu. Niecelnie.
72' Rzut wolny dla "Zdzichów". Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego piłkę złapał Mateusz Struski.
71' Miękka wrzutka Marcina Sierczyńskiego w pole karne i nieudany strzał głową Krzysztofa Kaliciaka.
71' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewego skrzydła piłkę wybija Mateusz Bodzioch
70' zmiana Druga zmiana w Ruchu. Marek Gładkowski za Daniela Nowaka.
69' Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybija Marcin Sierczyński
69' Marcin Sierczyński wybił piłkę na rzut rożny dla Ruchu.
68' Paweł Gamla uprzedził Łukasza Tumicza i zagrał piłkę głową w ręce Tomasza Kasprzika.
66' gol - piłka nożna 3:2 GOOOL!!!!!!! Potężny strzał prawą nogą Krzysztofa Kaliciaka z około 30 metrów. Tomasz Kasprzik odbija piłkę przed siebie, a dobitka Łukasza Tumicza trafia do siatki!
65' Po akcji lewym skrzydłem Krzysztof Kaliciak dogrywał w pole karne do Wojciecha Wojcieszyńskiego, ale defensywa Ruchu była dobrze ustawiona.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Ruchu - Sławomir Kierdal wchodzi za Przemysława Bellę.
61' Łukasz Matusiak podał w pole karne do Łukasza Grubego, ale ten został skutecznie powstrzymany przez Pawła Gamlę.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Wojcieszyński za Tomasza Szatana.
60' Dawid Kiliński z około 25 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką.
59' Łukasz Matusiak przed polem karnym Zagłębia przerwał akcję Wojciecha Dudka.
58' Bardzo złe dośrodkowanie Dawida Kilińskiego z rzutu wolnego.
57' Faul Łukasza Matusiaka na Mateuszu Szatkowskim i Ruch ma rzut wolny z lewej strony boiska.
56' Dawid Kiliński posłał piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Radosław Kursa wybił ją głową poza pole karne, a Mateusz Bodzioch nie popisał się przy próbie strzału.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Bachora za faul na Tomaszu Szatanie.
53' Rzut wolny dla Ruchu z około 30 metrów. Dawid Kiliński strzela prosto w ręce Mateusza Struskiego.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Mateuszu Szatkowskim.
51' Ciekawie wyglądająca akcja Zagłębia zakończyła się złym podaniem Łukasza Grubego.
49' Mateusz Szatkowski wpadł w Marcina Sierczyńskiego i padł na murawę z głośnym okrzykiem i uderzeniami dłonią w trawę.
47' W tym roku Zagłębie wygrało wszystkie drugie połowy na Stadionie Ludowym. Czekamy na kolejne zwycięstwo.
46' W składach obu zespołów nie ma żadnych zmian.
46' gwizdek 14:05 Zaczęła się druga połowa meczu.
46' Pierwsza połowa meczu stała na wyśmienitym poziomie. Cztery bramki, jedenaście celnych strzałów. Od początku było widać, że Ruch nie przyjechał tu murować bramki, zaatakował, zdobył dwa gole, ale to nie załamało Zagłębia. Sosnowiczanie odpowiedzieli dwoma bramkami Łukasza Tumicza. Czekamy na drugą połowę i wierzymy, że będzie w niej jeszcze więcej emocji. Zagłębie po raz pierwszy tej wiosny nie przegrywa po pierwszej połowie na Stadionie Ludowym.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 26 sekundach gry Damian Gawęcki kończy pierwszą połowę spotkania.
45+2' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Grubego, ale piłka jeszcze trafia na 20. metr do Mateusza Września, który jest od razu zablokowany przy strzale.
45+1' Michał Grudniewski podał w kierunku Krzysztofa Kaliciaka, a Mateusz Bodzioch wybił piłkę głową na rzut rożny.
45' doliczony czas +1
45' Aut dla "Zdzichów" w okolicy rogu boiska. Po wrzucie w pole karne i interwencji naszych zawodników piłka trafia na 20. metr do nieobstawionego Daniela Nowaka, ale ten na nasze szczęście kiksuje.
44' Rzut wolny dla Ruchu. Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego sytuację w polu karnym wyjaśnia Radosław Kursa.
42' gol - piłka nożna 2:2 Łukasz Matusiak wygrał walkę w powietrzu na 25. metrze i zagrał w pole karne do Łukasza Tumicza, który uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam trącił piłkę lewym butem i przerzucił ją nad Tomaszem Kasprzikiem.
41' Z narożnika boiska wrzucał Łukasz Grube, a Dawid Kiliński udanie interweniował w polu karnym.
41' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Michał Bachor wybija piłkę głową na róg.
40' Faul Mateusza Bodziocha na Marcinie Sierczyńskim i mamy rzut wolny z prawego skrzydła.
39' Łukasz Tumicz nacisnął na Tomasza Kasprzika i golkiper Ruchu musiał wybić piłkę na aut.
36' żóta kartka Michał Grudniewski przerywa faulem na Wojciechu Dudku kontrę zapoczątkowaną złym zagraniem Marcina Sierczyńskiego. Sędzia wyciąga z kieszonki żółty kartonik.
35' Fatalnie rozwiązana akcja przez Marcina Sierczyńskiego. Podał piłkę z prawego skrzydła prosto pod nogi rywala.
34' Tomasz Szatan po solowym rajdzie uderzył z około 20 metrów. Tomasz Kasprzik trochę się napracował. To był już szósty celny strzał sosnowiczan.
32' Zagłębie po raz pierwszy w tym roku strzeliło u siebie bramkę w pierwszej połowie.
31' gol - piłka nożna 1:2 Łukasz Grube zagrał ze środka boiska na lewe skrzydło. Do piłki nie doskoczył Michał Łęszczak, co pozwoliło na akcję Mateuszowi Wrześniowi. Po jego dośrodkowaniu Łukasz Tumicz z bliska wpakował futbolówkę do siatki lewą nogą.
30' Marcin Sierczyński w akcji ofensywnej sfaulował Daniela Nowaka.
29' Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Przemysława Belli piłkę z pola karnego wybija Łukasz Matusiak.
28' Fatalne dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Belli za faul na Łukaszu Tumiczu.
26' Jeśli dobrze liczymy, to mieliśmy już dziś osiem celnych strzałów. Obie ekipy po cztery
25' Daniel Nowak przymierzył zza pola karnego pod poprzeczkę - Mateusz Struski odbija piłkę na róg.
25' "Zagłębie grać, kurwa mać" - trybuny się niecierpliwią.
25' Z lewej strony dośrodkował Mateusz Bodzioch, a Daniel Nowak nie sięgnął piłki w polu karnym
23' Po prostopadłym podaniu w pole karne strzela Tomasz Szatan - znowu broni Tomasz Kasprzik.
22' Mateusz Bodzioch już na środku boiska przerywa faulem akcję Łukasza Grubego.
20' Ruch Zdzieszowice na wyjazdach strzelił już 24 bramki. Zagłębie na Stadionie Ludowym strzeliło o sześć goli mniej.
19' Z prawej strony dośrodkował Przemysław Bella, a niesioną wiatrem piłkę złapał na przedpolu Mateusz Struski.
19' Łukasz Grube podał na prawą stronę do Tomasza Szatana, który z pierwszej piłki dograł w pole karne do Krzysztofa Kaliciaka. Ten uderzył prawą nogą i świetną interwencją popisał się Tomasz Kasprzik
17' W trzech poprzednich meczach u siebie przegrywaliśmy do przerwy po 0:1. Teraz już jest gorzej, ale czasu na odrabianie strat jest znacznie więcej.
16' gol - piłka nożna 0:2 Michał Łęszczak z olbrzymią łatwością minął Jovana Ninkovicia na skraju pola karnego i dograł do Przemysława Belli, który strzałem z bliska dał swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie.
15' Kolejne uderzenie z dystansu. Płasko i lekko Łukasz Matusiak. Tomasz Kasprzik ponownie łapie piłkę. W strzałach celnych po kwadransie remis 2:2.
15' Ponownie z dystansu Łukasz Grube. Tym razem prawą nogą i w środek bramki - broni Tomasz Kasprzik,
14' Mogło już być 0:2. Po dośrodkowaniu Przemysława Belli z rzutu rożnego do piłki dopadł Łukasz Damrat i strzelił głową w stronę bramki. Na szczęście zbyt lekko, aby sprawić kłopoty Mateuszowi Struskiemu.
13' Radosław Kursa wybił na rzut rożny piłkę dośrodkowaną przez Daniela Nowaka.
12' Jovan Ninković poślizgnął się w polu karnym, ale zdołał naprawić swój błąd, nabijając piłkę o głowę Przemysława Belli.
11' gol - piłka nożna 0:1 Po podaniu Przemysława Belli Dawid Kiliński zagrał z prawej strony boiska w pole karne Zagłębia, a Łukasz Damrat miał wystarczająco dużo czasu, aby przyjąć piłkę i skierować ją precyzyjnym strzałem do bramki sosnowiczan.
8' Zagłębie dzisiaj gra dwójką w ataku. Najbardziej wysunięty do przodu jest Krzysztof Kaliciak, a tuż za nim operuje Łukasz Tumicz. Tomasz Szatan, ta jak w meczu z Bytovią, na prawej pomocy.
7' Pierwszy strzał Zagłębia. Z około 25 metrów lewą nogą obok bramki uderzył Łukasz Grube.
6' Daniel Nowak próbował wstrzelić piłkę w kierunku Wojciecha Dudka, ale uczynił to zbyt mocno.
4' Wojciech Dudek próbował wedrzeć się w pole karne Zagłębia, a Radosław Kursa przerwał tę akcję.
2' Młyn Zagłębia już rozpoczął doping. "Marsz, marsz, marsz. Do boju marsz!"
1' Pierwszy faul w meczu. Mateusz Wrzesień przewraca Daniela Nowaka.
1' gwizdek 13:02 Mateusz Struski naprawił mocowanie siatki do słupka i już można grać. Rozpoczęli goście.
0' 13:00 Chwilę poczekamy na początek meczu, bo sędzia liniowy zasygnalizował jakąś awarię w bramce.
0' 12:57 Z głośników słychać Jana Kiepurę chcącego całować brunetki i blondynki, a to oznacza że na boisku pojawili się piłkarze obu zespołów. Zagłębie zagra dziś tradycyjnie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Goście na granatowo z żółtym pasem na koszulkach, a sędziowie w białych trykotach.
0' 12:55 Rozgrzewka już za piłkarzami. W Sosnowcu dzisiaj słonecznie, ale dosyć wietrznie. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja ze spotkania z Górnikiem Wałbrzych, gdy z powodu porywistego wiatru i ulewnego deszczu na chwilę przerwano mecz.
0' 12:50 Gdy jesienią jechaliśmy do Zdzieszowicach, w barwach naszych rywali grało aż czterech byłych piłkarzy Zagłębia - Marcin Lachowski, Michał Filipowicz, Maciej Rozmus i Adrian Pajączkowski. Po rewolucji w składzie nie ostał się już żaden z nich. Jest za to piłkarz, który w zimowej przerwie trenował z Zagłębiem, ale ostatecznie nie znalazł uznania w oczach Mirosława Smyły i nie podpisał kontraktu w Sosnowcu. Mateusz Bodzioch, bo to właśnie o nim mowa, trafił do Ruchu Zdzieszowice i zapewne będzie chciał pokazać, że rezygnacja z jego usług była błędem Zagłębia.
0' 12:45 Dwa ostatnie mecze Zagłębia rozgrywane w Wielkie Soboty na Stadionie Ludowym kończyły się porażkami. Dwa lata temu sosnowiczanie przegrali 0:2 z Górnikiem Wałbrzych, a przed pięcioma laty komplet punktów z Ludowego wywiozła Nielba Wągrowiec. Rok temu za sprawą wycofania się z rozgrywek Lecha Rypin nasz zespół miał w święta wolne. Trzy lata temu zasiadaliśmy do wielkanocnego śniadania w wyśmienitych humorach - dzień wcześniej Zagłębie wygrało na wyjeździe z Turem Turek aż 4:0. Obyśmy podobne nastroje mieli także na tegoroczne święta.
0' 12:40 Dobrze być Zdzichem w 2014 roku. Na stanowisko dyrektorskie w Piaście Gliwice awansował najsłynniejszy Zdzichu polskiej piłki, czyli Zdzisław Kręcina, a popularne "Zdzichy" są rewelacją rundy wiosennej II ligi zachodniej. Pięć zwycięstw i jeden remis - taki jest dorobek podopiecznych Stanisława Wróbla w tym roku. Jest to jedyna lepsza od naszej drużyny ekipa w II lidze zachodniej. Dzisiejszy mecz jest więc szlagierem tej kolejki. Zmierzą się bowiem dwa najlepsze zespoły naszej ligi w 2014 roku. Tylko Zagłębie i Ruch nie zaznały w tym roku goryczy porażki.
0' 12:30 Do pierwszego składu Zagłębia po kontuzji wraca Krzysztof Kaliciak. Jego powrót oznacza, że na ławce rezerwowych wylądował Rafał Sadowski. Do dyspozycji Mirosława Smyły jest także dwóch innych zawodników, którzy tydzień temu nie pojechali do Kalisza ze względu na kontuzje. To Rafał Jankowski i Wojciech Wojcieszyński. Powrót do meczowej osiemnastki trójki kontuzjowanych oznacza, że zabrakło w niej miejsca dla Michala Farkaša, Jana Grzesika i Sławomira Jarczyka
0' 12:25 W Wielką Sobotę witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Zagłębiem a Ruchem Zdzieszowice.
Trzecia galeria zdjęć z meczu ze ZdzieszowicamiTrzecia galeria zdjęć z meczu ze Zdzieszowicami Zapraszamy do oglądania trzeciej galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z RuchemKolejne zdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu z Ruchem Zdzieszowice, wygranego przez Zagłębie 4-2. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z RuchemKonferencja po meczu z Ruchem Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Mirosława Smyły i Stanisława Wróbla po wygranym przez Zagłębie 4:2 meczu z Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RuchemZdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Zdzieszowice. W galerii znajduje się aż 90 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Bramki z dedykacjąŁukasz Tumicz: Bramki z dedykacją - Dzisiaj pierwszy raz na meczu pojawiła się żona z moją nowo narodzoną córeczką Liwią oraz drugą córką. Trzy moje dziewczyny były na meczu i każdą z brameczek chciałbym po kolei każdej z nich dedykować. » Czytaj więcej
Bramki z meczu z Ruchem ZdzieszowiceBramki z meczu z Ruchem Zdzieszowice Takiego filmu dawno u nas nie było! Zapraszamy do obejrzenia wszystkich sześciu bramek, które padły w spotkaniu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej
Wielka Sobota Zagłębia!Wielka Sobota Zagłębia! Zagłębie Sosnowiec odrobiło stratę dwóch bramek i wygrało z Ruchem Zdzieszowice 4:2. Bohaterem meczu był Łukasz Tumicz, który strzelił trzy gole dla sosnowiczan. » Czytaj więcej